TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

TomTom - radary, hlasy, vlastní body zájmu

Příspěvek od ls8 »

V tomto vlákně ani jinde na tomto fóru nenajdete informaci, kde a jak ukrást aplikaci TomTom, nebo jak do ní nainstalovat kradenou nebo jakkoliv jinak neoficiálně získanou mapu.

Aktualizace 27.4.2011

Radary, hlas Elišky, konfigurace s upozorněním na blížící se radar s předstihem 500m:
http://www.edisk.cz/stahni/84442/tomtom ... .47KB.html

Samotná konfigurace s upozorněním 250m před radarem:
http://www.edisk.cz/stahni/98079/MapSet ... .29KB.html

Instalace viz. obrázky - s aplikací TomTom 1.5 a 1.6 lze i bez JB. Pro nahrání souborů do aplikace doporučuji DiskAid nebo podobný program.

Další POI lze stáhnout ve formátu OV2 (TomTom) na http://www.poi.cz.

Nejdříve v nastavení aplikace DiskAid povolte zobrazení celého adresáře aplikací:
Obrázek

Postup instalace:

1/ Spusťte nainstalovanou aplikaci TomTom, uložte si jakékoliv oblíbené místo nebo si nastavte svou adresu "Domů". Tím se vytvoří struktura souborů a uloží se konfigurační soubor, který v dalších krocích přepíšete staženým souborem s nastaveným upozorňováním na radary. Svoje oblíbené položky a domácí adresu si pak znovu doplníte.

2/ Ukončete TomTom v Multitasking Tabu.

3/ Spusťte aplikaci DiskAid v počítači, najděte složku s TomTomem v iPhonu. Do složky Voices zkopírujte soubory pro navigační hlas "Eliška" nahrazuje původní hlas "Brigitte".
Obrázek

4/ Radary zkopírujte do složky s mapou. Pokud máte jinou verzi aplikace TomTom (například Eastern Europe), může se složka s mapou jmenovat jinak.
Obrázek

5/ Soubor s konfigurací zkopírujte do složky Documents/jmeno_mapy. Pozor, od verze 1.5 se musí soubor jmenovat mapsettings.cfg, tedy vše malými písmeny.
Obrázek

6/ Výsledek pak vypadá nějak takto. Zde je seznam kategorií bodů zájmů.
Obrázek

Zde je pak vidět upozornění na blížící se radary a nebezpečná místa.
Obrázek
Naposledy upravil(a) ls8 dne pát bře 15, 2013 10:13 am, celkem upraveno 1 x.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Tak to je dost zajímavá informace. Pokud to dobře chápu, tak když ze svýho starýho (a už ne mýho) TomToma XL Traffic, vytáhnu tenhhle soubor, tak to bude upozorňovat i na mobilní radary v takovém předstihu, v jakém to tam bylo nastavené? Sice s nějakým defaultním zvukem, ale bude? To je stále lepší než nic. Já už jsem uvažoval o nějakém programu na radary spuštěném na pozadí, ale to je takové "drbání pravou rukou za levým uchem"...
Ale dostanu se k němu tak za týden, za zkoušku to stojí, můžeš ho někam uploadnout? To bych si pak nahrál jeden "tichý" hlas a nechal si upozorňovat jenom na ty radary (při vypnutém zvuku by taky nebyly slyšet, takhle jsem to svýho času měl a používal, pokud by někdo měl zájem, tak třeba hned vedle českých hlasů by se to tam dalo...)
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom [AppStore]

Příspěvek od ls8 »

Ano, funguje to tak, jak jsem popsal.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

killerGBU
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 188
Registrován: čtv lis 26, 2009 1:50 pm

Re: TomTom [AppStore]

Příspěvek od killerGBU »

vzhledem k tomu, že verze 1.2 je postavená na navcore 8.150 tak je tam těch "skrytých" funkcí daleko více. teď jenom doufat, že jsou nepřístupné, kvůli odlaďování na iPhone a ne proto, že se jim nechce :)

abychom se začali těšit na verzi 2.0

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: TomTom [AppStore]

Příspěvek od havran66 »

OT Is8:Jezdíš kolem mýho paneláku :)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom [AppStore]

Příspěvek od ls8 »

Omylem jsem tam měl nahraný špatný soubor (z NavCore 9), stahujte prosím znovu, teď už by to mělo být OK.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

quak
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 229
Registrován: úte srp 26, 2008 2:16 pm

Re: TomTom [AppStore]

Příspěvek od quak »

2 ls8

Výbornej tip, děkuji!
The best 4 windsurfing - http://www.surf-centrum.cz

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom [AppStore]

Příspěvek od ls8 »

V prispevku jsem to nezduraznil, ale myslim, ze je to jasne: samotne body zajmu s radary a nebezpecnymi misty a k nim prislusne ikonky si musite stahnout sami z http://www.poi.cz a nakopirovat do adresare s nainstalovanou aplikaci, presneji do adresare s mapou. Tedy stejne, jak se to dela na velkych navigacich TT.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Tak paráda, funguje. Ale mám ještě jednu zprávu, a to dobrou :wink: Když si k těm souborům s radarama a ikonama dodáte vlastní zvuk s naprosto stejným názvem ve formátu .ogg, tak to místo toho zvuku bude upozorňovat i tímto vámi nahraným zvukem!!! Akorát ten MapSettings.cfg jsem tam musel nahrát až úplně nakonec, jako poslední.
Já tam ke každému druhu radaru mám upozornění s přesným názvem (blíží se mobilní - stacionární atd. radar!) a funguje to :idea: Když bude zájem, hodím ty zvuky sem taky...
Tak to je dost dobrá práce, a všechny ostatní navigace jdou (obrazně) do "propadliště".

Tady jsou ty všechny potřebné soubory (poslední nejnovější soubory poi - z poi.cz, ikona i zvuk), vše nakopírovat do adresáře s mapou a pak dohrát i ten MapSetting.cfg do xxx/Documents/*Map/ od ls8:

http://rapidshare.com/files/317720680/TTradary.rar
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom [AppStore]

Příspěvek od ls8 »

No parada - ta upozorneni na POI hlasi Eliska? Nemam ted po ruce pocitac abych si to stahl a vyzkousel (pisu z iPhonu).

Tak to byl podledni nedostatek, kvuli kteremu jsem vahal vyhodit starou navigaci. Mimochodem, vypada to, ze jsme prvni, kdo na toto reseni prisel, na zadnem zahranicnim foru jsem tenhle trik zatim popsany nenasel :)

Jeste jsem nezkousel vymenit Miroslava za Elisku, ale predpokladam ze to nebude problem. Na Elisku jsem zvykly, Miroslava nemam rad.

Panove, neumel by nekdo z toho udelat balicek pro Cydii? Mohly by se tim i sirit aktualizovane POI :)
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Jo, radary hlásí Eliška, ještě bych někde měl mít i Lišku... A vyměnit nebo doplnit hlasy není problém. Já si dal místo té dánky hned vedle českých hlasů právě Elišku a je to fajn (ta dánská dáma má hlas s číslem .00, takže přejmenovat Elišku na .00 a nahradit), akorát se tam pořád zobrazuje dánská vlajka a jméno, ale to neva...
A první asi opravdu jsme, taky jsem to nikde neviděl :mrgreen:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom [AppStore]

Příspěvek od ls8 »

Misto nebezpecnych mist tam mas policejni kontroly, ktere nebyyvaji aktualni. Balicek s POI a prislusnymi zvuky jsem doplnil do predchoziho prispevku, stejne jako pripraveny hlas Elisky pro nahrazeni za Brigitte.

Jo, Liska je vtipnej kdyz to slysis poprve, ale po par
minutach jsem zase vratil Elisku. TomTom byla moje druha nejoblibenejsi hracka po iP, rad jsem se v nem vrtal a zkousel ruzna vylepseni. Ted to vypada, ze vsechny jeho podstatne funkce nahradi iP :)

Jeste nejak nahradit RDS-TMC a bude to parada. Snad nekdo prijde s nejakym systemem aktualnich dopravnich informaci pres internet primo do aplikace TT.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Jenom upozornění pro ty, kteří dříve TomToma nepoužívali (ti zběhlejší to asi znají), bere to i radary mimo projížděnou trasu. To znamená křížení silnic, na tom křížení je radar, který je v dosahu té nastavené vzdálenosti, tak se samozřejmě ozve. V tomhle případě, speciálně v Praze, by asi bylo lepší nastavit v tom MapSetting.cfg místo 500m asi tak 300m.
Jinak jsem to zkoušel dnes ráno v reálu, je to fajn. Originální radary mám vypnuté, přesto fungují vedle těchto "nových", prvně se ozve "blíží se stacionární radar" a pak i nastavené zapípání, není to úplně blbé. A pak jsem zjistil, že ty originální radary od TT mají asi přesnější lokalizaci, v Praze mezi tunelem Mrázovka a Zlíchovským ty úsekové radary z poi.cz jsou trochu mimo...
Kdo má zájem, přidávám soubory s hlasy Elišky a "tichý" hlas (stačí nakopírovat do adresáře voices a přepsat ty původní, Elišku si pak zapnete hnedle vedle českých hlasů jako dánštinu-Brigitte, tichý hlas jako dánštinu-Nils, původní volby Miloslav a Tereza zůstávají netknuté). Eliška pak hlásí jak navigování (oproti Tereze komplet!), tak, podle výše uvedeného návodu, i radary. Pokud by to někdo chtěl místo Miloslava nebo Terezy, tak by si to musel přejmenovat, nebo spíše "přečíslovat", Miloslav je 41 a Tereza 172 :!:
K tomu "tichému" hlasu - mě kdysi stačilo upozorňování na radary a nepotřeboval jsem si při nastavené trase nechat do toho kecat, kdyby se vypnul zvuk, tak by ale nebyly slyšet ani radary. Takhle nikdo nekecá a radary jsou, ale asi drobná vada při poslouchání zároveň iPodu, budou tam tiché vložené pasáže, ale něco za něco :wink:

http://rapidshare.com/files/317870176/voices.rar

Až bude chvíli čas, tak tohle všechno kompletně dám pěkně na jedno místo pod ty tabulky s navigacema/srovnání k TomTomovi, ať je to pěkně pohromadě...

A mimo jiné, dnes mi z UK dorazil TomTom Car Kit :mrgreen:

A pokud by někdo chtěl s hlasy laborovat, tak tady je přehled (ne můj):

Obrázek
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

atyp
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte úno 12, 2008 7:02 am

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy atd.)

Příspěvek od atyp »

pro Is8 -
něměl by jsi někde ten hlas Lišky? Mám v navigaci MIO 720 hlas s ostravským a brněnským "slengem" a je to docela dobry, Lišku jsem nedavno slyšel v ukázce a nebylo to tak špatný!! Děkuji, atyp
edit:
jen abys spatne nepochopil, nechci do MIO, ale do iPhone! Dekuji
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano

lofounek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: sob pro 08, 2007 6:41 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy atd.)

Příspěvek od lofounek »

Tady jsem uploadnul hlas Lišky :wink:

na žádost smazáno
Naposledy upravil(a) lofounek dne úte dub 23, 2013 1:00 pm, celkem upraveno 1 x.

iPhone 7 32GB silver
Apple Watch 42mm Sport
iPad Air 32GB
iPad 2 16GB
iPhone 5 32GB white
iPhone 3GS 16GB black
iPhone 2G 8GB

atyp
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte úno 12, 2008 7:02 am

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy atd.)

Příspěvek od atyp »

Dekuji, zitra zkusim a dam vedet, doufam ze to zvladnu :)
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano

lofounek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: sob pro 08, 2007 6:41 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy atd.)

Příspěvek od lofounek »

Jsou zde 3 soubory:

data72.bmp
data72.chk
data72.vif

Soubor bmp neni treba nahravat, opet doporucuji prejmenovat na napr. data00.chk a data00.vif, tim se prepise hlas Dansk - Brigitte. Tyto dva soubory zkopirovat do adresare voices. Liska odzkousen - funguje.

iPhone 7 32GB silver
Apple Watch 42mm Sport
iPad Air 32GB
iPad 2 16GB
iPhone 5 32GB white
iPhone 3GS 16GB black
iPhone 2G 8GB

burina
Host
Host
Příspěvky: 50
Registrován: úte zář 01, 2009 12:41 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy atd.)

Příspěvek od burina »

Mohl by někdo vystavit soubor onen MapSettings.cfg s upozorněním 250m.

Přeci jen 500m mi připadá dost.

Dík

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy atd.)

Příspěvek od parmin »

Tohle vlakno doslova hltam, diky moc :-)

Jedna otazka: veakere vyse popsane upravy funguji ve verzi 1.1 nebo 1.2?
Vetsina z nas ma asi zatim 1.1, protoze 1.2 pro vychodni Evropu zatim neni....


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy atd.)

Příspěvek od Golf »

Já to tedy mám na 1.2, ale nevidím jediný důvod proč ne na 1.1.
Edit: mám vlastně i ofiko verzi 1.1 EE, zkoušeno, funguje...

MapSetting.cfg budu mít možnost udělat s jinými vzdálenostmi tak příští týden, pokud se o to někdo jný nepostará, těch 500 m je (a koukám že nejen pro mě) zbytečně moc.

Jinak pro hračičky sada dostupných hlasů, tady, má to něco pře 9 MB a obsahuje:
Eliška bez ocásku
Gody
Julie
Karolko
Káťa
Liška
Marta
Miloslav
Ostravak
Tereza
Tichý hlas
radary Eliška
radary Liška
radary Julie

Jak už tu bylo psáno výše, musí se soubory s navigačními hlasy přejmenovat podle toho, místo koho je chcete používat, ten obrázek .bmp je tady k ničemu.
U radarů se musí jmenovat stejně všechny tři soubory, to znamená i tyto xxx.ogg stejně jako ty ke kterým to chcete použít xxx.ov2, xxx.bmp, jinak to nebude fungovat...

No a mohl by se ozvat taky konečně někdo, kdo to zkoušel (a nejenom tohle!) bez JB iPhona pomocí DiskAid, zda to jde, nejde, omezení atd..................... Já osobně to nepotřebuji, ale pro ostatní by to byla dobrá informace!
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od ls8 »

Upozorňování 250m před radary doplněno do prvního příspěvku. Pozor, na dálnici ve 130km/h vzdalenosti 250m odpovida necelych 7 sekund. To je dost na posledni chvili.

Vzdálenost, s jakým předstihem je na POI upozorňováno, nemá žádný vliv na to, v jaké vzdálenosti od naplánované trasy se může POI nacházet, aby byl brán jako "POI na trase". Tato vzdálenost je pevně daná přímo někde v aplikaci. Takže třeba když jedete po magistrále (Sokolskou) z I.P.Pavlova na Nuselák, vždycky vás to upozorní na radar v semaforu na křižovatce Rumunské s Legerovou (prostě o ulici vedle). Alespoň ve velké navigaci mi to dělá.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

atyp
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 624
Registrován: úte úno 12, 2008 7:02 am

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od atyp »

Takže dnes vyzkoušeno včetně hlasu Lišky a radarů - vše maká jak má! Dík Is8, dobra prace.
Jen malý dotaz - nedostanu hlas navigace do repráků, když jsem spojený přes Bluetoth, kde mi funguje normálně telefonování? díky a hezký den. Atyp
iPhone2G 8Gb-USA (2-5 2008)
iPhone2G 16Gb-USA (5-8 2008)
iPhone3G 16Gb White-USA (8 2008-7 2009)
iPhone3GS 32Gb Black T-Mobile (8 2009-9 2010)
iPhone4 32Gb-Black
iPhone4S 32Gb-White
iPhone5 32Gb
iPhone5S 32Gb
iPhone6 64GB
iPhone6 Plus
iPhone6S
iPhone7
iPhone 11Pro 256Gb
Apple Watch5 - 44mm Milano

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od Golf »

To zařízení - handsfree - by muselo podporovat profil AD2P, včera se to řešilo i tady viewtopic.php?f=119&t=17243&p=205574#p205574 Během telefonování se hovor i navigační hlasy míchají, ale po skončení hovoru nic, to je normální.
Umí to většinou až vyšší nebo dražší modely výrobců.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od dodulo »

ehm mohol by sa niekto pochlapit aj zo Slovakov :D a "vytiahnut" radary kedze ja som dost s TomTom-om zaciatocnik :?
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od ls8 »

Co to je "vytahnout radary"? My nic odnikud nevytahujeme. Slovenske radary jsou ke stazeni treba zde: http://www.poi.cz/index.php?poi=kateg1& ... =sk_radary ale asi nebudou moc aktualni.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od dodulo »

sorry az teraz som sa zbadal co som za kravinu napisal :D cize staci nahrat ten Vas subor MapSettings.cfg ?(ten nejak "aktivuje" skrytu funkciu? ) a potom doplnit k mapam POI napr. z poiplaza.com? ak to spravne chapem?
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od ls8 »

Ne. Pokud chces pridat vlastni body zajmu, nakopirujes primo do adresare s mapou vzdy dvojici ov2+bmp pro kazdou kategorii POI. To je vsechno, nova kategorie POI se ti automaticky zobrazi.

Zverejneny soubor MapSettings.cfg navic pridava funkci upozornovani na blizici se POI, ale pouze na tech pet uvedenych kategorii, tedy ctyri kategorie ceskych radaru a ceska nebezpecna mista. Pro uzivatele na Slovensku tedy nema zadny smysl. Pokud si chces nastavit upozornovani na svoje vlastni body zajmu, budes k tomu potrebovat nejake navigacni zarizeni od TomToma se systemem NavCore 8, do nej ty body zajmu nahrat, nastavit upozornovani, a vznikly soubor MapSettings.cfg prenest z navigace do iPhonu.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od dodulo »

dakujem uz mam v tom konecne jasno, uz mi to doslo ked som si spomenul ako som si dohraval POI databazu geocachi :) skoda, ze u nas je to teda zatial nepouzitelne, ale je dost mozne, ze takychto skrytych funkci sa mozno dostane na povrch viac :) sorry za moje tupe otazky :D
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od Golf »

Možná by stačilo si ty slovenské radary přejmenovat tak, aby se tvářily jako české. To znamená si místo SK na začátku dát CZ.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

lofounek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 476
Registrován: sob pro 08, 2007 6:41 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od lofounek »

Tak jsem bohuzel narazil na prvni velkou chybu. Aplikace si po techto upravach nepamatuje oblibena mista, ktera jsem si ulozil. Pri vypnuti a opetovnem zapnuti je tam nemam. Mam tam porad jen Bar Barka, ktery jsem mimo jine smazal.

iPhone 7 32GB silver
Apple Watch 42mm Sport
iPad Air 32GB
iPad 2 16GB
iPhone 5 32GB white
iPhone 3GS 16GB black
iPhone 2G 8GB

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od ls8 »

Muze to prosim zkusit jeste nekdo? Zitra to zkusim take.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od Golf »

No tak to je dobrý nesmysl... Soubor MapSetting.cfg tohle přeci nemůže nabourat. Pokud vezmu do úvahy legální aplikaci, tak tam ani tenhle soubor po instalaci není a vytvoří se až teprve něco v TT přenastavím. Takže jedině že by si člověk při různých úpravách něco poničil sám. V případě nelegální kopie programu se vůbec ničemu není co divit, protože si do toho lidi cpou kdeco, včetně map které ani IQ Routes neumí a podobně (pak se i prozradí blbými dotazy, bylo to i tady, např. proč nemám v TT češtinu, IQ Routes, radary, pokrytí na západ v EE verzi...).
Mám tam uložené dvě své adresy, které nejčastěji používám (doma a jednu v oblíbených) a naprosto bez problému...

Edit: napadá mě ještě jedna věc, než si tam dal ten upravený MapSetting, měl jsi tam už nějaký? Pokud ne, tak jestli není problém v tomhle, protože pokud si jej TT sám nevytvoří a dodáme ho tam takhle "uměle", tak si možná program tuhle cestu k němu nepamatuje, pokud tam byl a pouze jsme ho přepsali, tak už jí zná a není problém. Zkus ho smazat, vyp/zap program, vytvořit si něco v oblíbených aby si TT sám ten soubor vytvořil, zap/vyp program a pak teprve nahrát ten nový, do kterého si dáš ty oblíbené. Pak zase vyp/zap program zda to funguje...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od ls8 »

Ale jo, muze to delat problemy, v souboru MapSettings.cfg jsou krome nastaveni take ulozena oblibena mista. U me to ale funguje normalne, do souboru se zapisuje v poradku, oblibena mista muzu upravovat i pridavat. Pokud do nej nejde zapisovat, zkus se podivat na nastaveni prav k tomuto souboru. Vlastnik by mel byt mobile:mobile a prava 644.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Petr001

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od Petr001 »

Mohl by někdo vytvořit soubor MapSettings.cfg, který by byl nastaven na upozorňování radarů v DE,AT,I,SK,CH,případně i v dalších státech Evropy, odstup 300 metrů?

Díky Petr
(upozorňování na české radary funguje výborně :lol: )

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od ls8 »

A kde se daji soubory s temi radary legalne ziskat? Nevim, jestli jsi to spravne pochopil, ale v tom souboru MapSettings.cfg nejsou ty radary, ale jenom informace, jaky zvukovy soubor se ma pouzit pro jaky typ POI.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Petr001

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od Petr001 »

Radary se dají legálně stáhnout na:

http://poiplaza.com/index.php?p=ds&s=616 (fix speedcam)
http://poiplaza.com/index.php?p=ds&s=617 (mobile speedcam)
http://poiplaza.com/index.php?p=ds&s=620 (red light)
http://poiplaza.com/index.php?p=ds&s=621 (red light/speedcam)
http://poiplaza.com/index.php?p=ds&s=618 (section camera)
http://poiplaza.com/index.php?p=ds&s=1347 (Speedcam Built-in Police Car)

Stáhneš soubor TomTom ov2, rozbalíš a soubory ...bmp a ...ov2 nakopíruješ k mapě.

Petr

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od Golf »

Tak zrovna toho Švýcarska bych se skoro bál... Už se to tu probíralo, je to tam naprosto striktně zakázaný a neváhají kvůli tomu i zabavit navigaci nebo mobil :|
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od ls8 »

To jsou ale desitky, ne-li stovky kategorii, to bych u toho prosedel nejmin cely vecer, coz se mi, uprimne receno, moc nechce. Vyhledove se pokusim udelat alespon okolni staty, pokud o to bude mit zajem jeste nekdo dalsi.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Petr001

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od Petr001 »

Chápu, okolní státy by byly super. :lol:

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom - doplňky do aplikace (radary, hlasy, ikony atd.)

Příspěvek od ls8 »

Zda se mi to, nebo se po pridani novych oblibenych mist ztrati ta informace pro zvukove hlaseni redaru? To by pak znamenalo, ze by se i oblibena mista musela nacvakat v PNA.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Odpovědět