Turistické mapy

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
makovice
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 335
Registrován: sob pro 01, 2007 1:15 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od makovice »

Hmm ... tak to je nedostatek RAM :( ... to asi budem muset udelat vlastni App :D ... stejne je to easy ... ale problem bude v tech podkladech no :( ... nejak vic vychytat nacitani .... kdybychom tu meli nejakyho schopnyho iPhone Developera, tak by nam mohl aspon rict jak je to s img formata na iPhonu, jestli by pomohlo nezobrazovat JPEG, ale treba jinej format ... ale obecne mi prijde nesmysl aby, kdyz mas na obrazovce 320x480px tak to zralo 30MB .... i kdybych vzal 3x3 screeny tak to neni tolik ... treba vychytaj casem BitMap :D
iPhone 4S 32GB - 6.0b1, MacBook 13" Alu (SSD + HHD) - 10.7.3

patrikuv
Host
Host
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 15, 2010 8:43 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od patrikuv »

Tedy, smekám! Tohle byl jediný nedostatek, který iphone měl oproti WM zařízení. Pravda, není to 100% dokonalé, ale je to posun o 100% :lol: O víkendu akorát razím na hory, takže otestuji jak moc je to přesné.

Balík jsem stáhl přímo přes iphone, vše proběhlo ok, ale v aplikaci mi chybí mapy od Č. Budějovic směrem na východ, takže to není komplet ČR?

Díky moc, seš fakt makovice ;-)
iPhone 3GS 16 GB 3.1.3 CZ Black JB

vadim
Host
Host
Příspěvky: 76
Registrován: čtv bře 05, 2009 11:43 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od vadim »

Pokud jde o lokalizaci na mapě,tak podle mé zkušenosti se na to nedá spolehnout odchylka je moc velká.Ale jinak mně to chodí OK :lol:

patrikuv
Host
Host
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 15, 2010 8:43 pm

Turistické mapy

Příspěvek od patrikuv »

Ze to chodi OK, znamena, ze tam mas i lokality kolem Brna?
iPhone 3GS 16 GB 3.1.3 CZ Black JB

makovice
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 335
Registrován: sob pro 01, 2007 1:15 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od makovice »

Nebojte asi budou updaty .. stahuju 1.4GB map ... tak snad budou lepsi :D ...

OT: pri nahravani map Islandu pres 2 iPhony 3GS (jeden 3.1.3 a druhy 4.0) musim uznat ze iOS4 je o neco vykonejsi :D ... zatim asi 3-4x ale je to konkretni cinnost :)



Edit: Jeste prosim o konkretnejsi popisy chyb .... treba pokud jste v mape spatne umisteni, zkontrolujte prosim Google Maps, jestli jste jinde nez v BitMap aby bylo jasne ze mate spravne GPS souradnice :) ... a pak kde se vam to stalo ... Dik
iPhone 4S 32GB - 6.0b1, MacBook 13" Alu (SSD + HHD) - 10.7.3

patrikuv
Host
Host
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 15, 2010 8:43 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od patrikuv »

díky za info, už se neskonale těším 8)
iPhone 3GS 16 GB 3.1.3 CZ Black JB

makovice
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 335
Registrován: sob pro 01, 2007 1:15 pm

Příspěvek od makovice »

Btw. Pred chvilkou vysel "performance" update na BitMap ;)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od ls8 »

Aktualizace má opravovat právě práci s velkými soubory, tak uvidíme.

Edit: tak nová verze sice nezhavaruje, ale zahlásí, že není dostatek paměti a že mapu nelze naimportovat.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

patrikuv
Host
Host
Příspěvky: 37
Registrován: čtv dub 15, 2010 8:43 pm

Turistické mapy

Příspěvek od patrikuv »

No a co tak celou CR rozdelit na 4 casti, kazdou zvlast do adresare, pak by sice mapy nebyly "bezesve", ale take by nepotrebovaly nacitat tolik dat...???
iPhone 3GS 16 GB 3.1.3 CZ Black JB

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od ls8 »

Dnes vyšel další update Bit Map, který už mi konečně na 3Gčku naimportoval makovicovy mapy. Po asi pulminute prohlizeni naimportovane mapy to ale zase spadlo. Ale je to pokrok :)
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od ls8 »

makovice píše:Nebojte asi budou updaty .. stahuju 1.4GB map ... tak snad budou lepsi :D ...

Edit: Jeste prosim o konkretnejsi popisy chyb .... treba pokud jste v mape spatne umisteni, zkontrolujte prosim Google Maps, jestli jste jinde nez v BitMap aby bylo jasne ze mate spravne GPS souradnice :) ... a pak kde se vam to stalo ... Dik


Ahoj,

psal jsi, ze stahujes nejake lepsi mapy. Povedlo se ti to?

Diky,
L.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

makovice
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 335
Registrován: sob pro 01, 2007 1:15 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od makovice »

Stahnul, ale jsou to topograficky ... nikoliv turisticky :( Ale muzu je nekam vyvesit ;)
iPhone 4S 32GB - 6.0b1, MacBook 13" Alu (SSD + HHD) - 10.7.3

pb318
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 10, 2008 10:51 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od pb318 »

Pre Bitmap mám nejaké SK turistické mapy. Nemáte niekto ČR (najlepšie z VKU)?

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od ls8 »

Projdi si minulou stránku. Makovice dával odkazy na mapu SHOCart.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

mzuzcak

Re: Turistické mapy

Příspěvek od mzuzcak »

najjednoduchsie je na vytvorenie map pouzit mobile atlas creator. su tam turisticke/cyklisticke mapy ciech aj slovenska a vela dalsieho.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od ls8 »

Díky za tip. Mobile Atlas Creator (http://mobac.dnsalias.org/) vypadá hodně dobře, umí si online načíst mapu z http://www.cykloatlas.cz a tu vyexportovat do formátu .map, který snad umí načíst BitMap v iPhonu. Moc těm převodům ale nerozumím, mohl by to někdo prosím zkusit?
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

mzuzcak

Re: Turistické mapy

Příspěvek od mzuzcak »

mno, ja som to skusil az vcera, asi to nerobim najefektivnejsie, nicmene tu je moj postup:
- mapu exportnem vo formate glopus. to vytvori png subor + subor .kal.
- ked .kal subor ked otvorite (akymkolvek editorom, napr. notepad), najdete v nom mimo ine suradnice krajnych bodov mapy
- .png subor premenujete do formatu lation <lavy> <dolny> <pravy> <horny>.png, kde <lavy>,... suradnice z .kal suboru. napr. nazov mapy pre juh prahy a okolie vyzera nejak takto:

Kód: Vybrat vše

lation 14.2822265625 49.86631672953868 14.765625 50.092393210938795.png

- mno a potom uz staci len .png subor zabalit, zip-u dat rozumny nazov a uploadnut.
ak som nieco nevysvetlil dostatocne, alebo mate niekto lepsi postup, sem s tym.

martin

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od ls8 »

Díky za postup. To je pro aplikaci BitMap? Ta tedy používá jeden soubor pro všechny úrovně přiblížení (zoomu)? To se pak nedivím, že to při oddálení spadne, že mu dojde paměť. Existuje nějaká jiná rozumná aplikace, která by byla trochu ohleduplnější na paměť, tzn. že pro zoomování bude používat různé vrstvy map, aby pro zobrazení většího území nemusela načítat všech tisíc (nebo kolik) dílů map, ale jen jeden v příslušném rozlišení?
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

mzuzcak

Re: Turistické mapy

Příspěvek od mzuzcak »

je to pre bit map. o inej aplikacii, ktora by zvladala offline mapy na iPhone neviem :( pouziva len jednu vrstvu (u cykloatlasu je asi najlepsia uroven 13). jedine riesenie je asi pouzivat mensie kusy map. pripadne si vytvorit mapy pre rozne urovne detailu. ale to som neskusal.

jackb
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 172
Registrován: úte čer 30, 2009 2:40 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od jackb »

fuguje niekomu MotionX GPS Lite na iOS4? lebo mne spadne hned po starte...
MacBook Pro late 2010
iPhone SE 128GB

Superbobo75

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Superbobo75 »

Mě to dělá většinou to stejné, někdy jsem schopen chvilku něco klikat, ale stejně to nakonec spadne. Mám bohužel také zatím 3G který už v tomto případě nestíhá.

georgesoft
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 159
Registrován: čtv srp 12, 2010 10:47 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od georgesoft »

Tak co ty typograficky mapy CR? Muzes to sem dat? Diky....

A nechce se nekomu udelat Cyklomapy?
http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/index.php

Chci to provozovat na Iphone 4 32gb, TAK PAK POREFERUJU, JAK TO SLAPE....

merli
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: čtv zář 16, 2010 9:58 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od merli »

S Cykloatlasom som sa hral minuly tyzden a urobil som zatial slovensko.
Vo velkosti 14 asi 1,5 giga velkost 13 asi 500 mega. Budem pokracovat ceskom aj rakuskom (rakusko ma inak bohovske mapy ale budu asi velke). Vyskusam ich v aplikacii BitMap a uploadnem na rapidshare. Potrebujem ale poradit ako urobit aby BitMap co ja viem kazdu minutu urobil bodku do mapy a zaznamenal tak trasu pri uspatom iphone. MotionX GPS to tak robi, lenze minule za 3 hodiny bajkovania vyzral celu baterku co je dost neprijemne, ked ide clovek na cely den na turistiku.
iPhone 3GS 16 4.0 JB, iPad2 32 3G 4.3.3 JB

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Tea Racer »

2 georgesoft: Já stahuji mapy offline z EveryTrail, ted je ve sleve za asi 1,5EURO, neni to vylozene cyklo, ale stahnes si cokoliv chces jen to oznacis a stahnes :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Superbobo75

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Superbobo75 »

A je nějaká možnost u této aplikace zadat místo cíle, a např. nějaká šipka mi ukazuje poté bez ohledu jestli jedu po silnici stále směr k tomuto označenému cíli? Případně tuto možnost u jiné aplikace. jedná se mi hlavně o základní orientaci v terénu, taková velmi jednoduchá "navigace".

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Tea Racer »

Ukaže Ti to kde jseš to ano. A když si to približis tak vidis kudy jdes. Je to v podstate monitoring trasy, kde si to uklada udaje, fotky, videa...
Mrkni tady mam par vyletu na motorce
Jinak pak můžes ty offline mapy ruzne mazat uspořádat atd...
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Superbobo75

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Superbobo75 »

Mě jde ale spíš o to, abych si zadal na mapě cíl, a nějaká šipka mi ukazovala směr kam mám jet případně aby se mapa otáčela tak abych měl stále směr cíle nahoře, a abych k tomuto cíli dojel. Normální navigaci mám, ale ta se nedá používat v terénu kde jsou cesty necesty. Tam potřebuji nějakou turistickou mapu a ukazatel směru k cíli, a třeba i jak jsem daleko - vzdušnou čarou - od něj.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Tea Racer »

Jasné, já vím že to je neco trochu jineho. ALe ty chces primo navigaci. To opravdu jinak nepujde. Navigace vždy pujde jen po klasickych cestách. Ikdyž navigon tam ma snad i polní cesty. :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Superbobo75

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Superbobo75 »

Navigon má opravdu lesní cesty atd, ale moc to pro mé účely použitelné není, a největší vtip je, když mě na tyto cesty zavede autem, i když je mám vypnuté.

Ale garmin má právě něco takového co bych chtěl, ale bohužel zatím není pod iphonem a asi ještě dlouho nebude.

georgesoft
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 159
Registrován: čtv srp 12, 2010 10:47 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od georgesoft »

Tak jsem hledal a nasel jsem aplikaci Galileo Offline Maps(http://www.galileo-app.com)

Jde tam stahnout pomoci aplikace "Mobile Atlas Creator" (http://mobac.dnsalias.org/) mapu - mezi moznostmi je i Cyklomapa CZ.

Vyzkousejte....

Pro offline prohlizeni je potreba zaplatit malinkatou castku, ale to uz je detail....

edit:
A další poznatky na OFFLINE mapy (jakekoliv)

Aplikace TWONAV pro IPHONE
(http://www.twonav.com/?op=2_0&lang=0en&prod=712)

Compatible files format**:
Maps: *.RMAP,*.VMAP, *.MPVF, *.IMP, *.CDEM
Tracks: *.TRK, *.IGC, *.PLT,*.GPX
Routes: *.RTE, *.GPX
Waypoints: *.WPT, *.BWPT,*.LOC,*.GPX
*TwoNav iPhone/iPad is an universal application, purposeful for Apple?s line of mobile devices, both bundled into one download link (read more).
**More map formats can be imported and converted to these ones from CompeGPS Land/Air.
Mam tady nejake mapy
Celá ČR (TOPO 1-10 000) (Atlas) - (cca 15GB - ECW, map)
Celá ČR (TOPO 1-25 000) (turistická) - (cca 880MB - ozfx3, map)
Cykloturistické mapy 1-50000, tj. s vyznačenýma cyklostezkama - (cca 670MB - ozfx3, map)

Zkousel jsem Mobile atlas creator, ale nevim, do ceho ty mapy ulozit.
Pak jsem stahl i CompeGPS - ale nevyznam se v tom moc :)
Mam i stazeno Global Mapper v12.00 - melo by to byt na konverzi map, ale opet netusim....

Nemate nekdo zkusenosti?
Musime prece do IPHONE narvat ty turisticke a cyklomapy, ne? :)
Naposledy upravil(a) georgesoft dne pát říj 22, 2010 2:38 pm, celkem upraveno 1 x.

orlov
Host
Host
Příspěvky: 114
Registrován: stř úno 23, 2011 12:22 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od orlov »

Mirsoft píše:
pb318 píše:Vlastné mapy pre Topos2go:
...



Taktiez mapy s datumom WGS 84 z tejto stranky nejde nacitat, chyba je v tomto pripade nasledovna:

GeoTIFF Error: SUMAVA-LIPNO_(FB_WKCZ4).tif: Map projection system 32767 not currently supported. Please email support@cynicsoftware.com and request this type to be added.

Vie s tym niekto poradit? :)


Keďže nikto na uvedený problém neodpovedal, ak by to ešte niekoho zaujímalo - v Global Mappery v menu Tools/Configure treba nastaviť projekciu UTM.

Kaeru

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Kaeru »

Po nějaké době programování dospěla má iPhone turistická GPS navigace k nějaké základní funcionalitě. Velmi nedávno jsem spustil web: http://itouristgps.kaeru.cz.

Jedná se o velmi jednoduchou GPSku, která nyní umí otevřít zkalibrovanou mapu přes OziExplorer ve formátu jpg, png, bmp (jpg nejrychlejší). Aktuálně umí zobrazit místo, kde se nacházíte. Žádné zadání cíle podle GPS, nebo zaznamenávání trasy to ZATÍM neumí, nicméně do prázdnin by toto mohlo přibýt (pochopitelně záleží na mém čase, který je dost závislý na škole).

Mapy je vhodné zoptimalizovat - rozsekat na části. K tomu jsem vytvořil také prográmek v Javě, takže by to mělo běžet prakticky všude s javou 1.6.

Postupně bych také chtěl připravit mapy z openstreetmap.org, pro základní použití.
Pokud by někdo chtěl pomoci, třeba s přípravou map, budu jedině rád. Celé to je zdarma, pod freeware licencí. Dostupné na Cydii. Více se dočtete na webu, který jsem zmínil výše.

Budu moc rád, když to vyzkoušíte a napíšete své dojmy, popř. reportujete chyby.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Turistické mapy

Příspěvek od SteveJSF »

Pro turisty nebo vyletniky s iPhonem doporucuji aplikaci Mapy.cz z appstore. Mela by byt zdarma a i kdyz mapy taha ze serveru, jeji pouziti v terenu me velmi prijemne prekvapilo. Je dobre si aktualni mista v dobrem meritku prohlednout jeste v "civilizaci", aby pak zustaly ulozene v pameti a nemusely se nacitat v mistech, kde treba nebudete mit dobry signal. Dulezitou vlastnosti aplikace je moznost prepnuti na turistickou mapu, v ktere jsou hezky videt nase turisticke stezky, vrstevnice a vubec vsechny symboly z turistickych map. Pak uz fakt nic jineho nepotrebujete - navigace v terenu (ve stylu routovani) je nesmysl a tohle vam nahradi dobrou papirovou mapu.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

macuser

Re: Turistické mapy

Příspěvek od macuser »

Tak Seznam vyuziva podklady Shocartu, ktere se "daji" stahnout i pro offline pouziti.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Turistické mapy

Příspěvek od SteveJSF »

To jo, sam jsem si chtel takhle natahat offline mapy do nejake aplikace, ale nejak jsem se k tomu dosud nedokopal. Pri posledni prilezitosti chozeni ruzne v "nasi ceske divocine" jsem mel u sebe Garmina s mapou Topo Czech a iPhone (a samozrejme mapu) a po prvnim dni jsem Garmina schoval a uz nevytahl (na displej iPhona se koukalo daleko lip. Myslel jsem, ze budu pouzivat MotionX GPS, ale aplikace Mapy.cz s nastavenou turistickou mapou to vsechno prebila. Byl jsem z toho nadseny.

Garmina bych si nechal pro zaznam trasy - vydrzi hooodne dlouho a nic nepotreju, jen zapnout a schovat.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

macuser

Re: Turistické mapy

Příspěvek od macuser »

Nasel jsem na netu velice zajimavou aplikaci i s podklady, ale pro Android.

Nevite nekdo jak dostat mapy z sqlitedb ci .tar a .tmi do ozfx3 pro Bit Map?

fmer

Re: Turistické mapy

Příspěvek od fmer »

Pouzivam bitMap a Garmin, ve kterem mam topo CR a jsem moc spokojenej. Jedine, co mne na garminu v iPhonu stve je to, ze do nej nedokazu nahrat pripravenou trasu. Nevite nekdo zda to jde a pokud ano tak jak?

Superbobo75

Re: Turistické mapy

Příspěvek od Superbobo75 »

A který program od Garminu?

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Turistické mapy

Příspěvek od musashi »

Take by me zajimalo, slo by to rozvinout, prosim?
Pouzivam outdoor gps navigaci Garmin (Oregon 300), ale obcas by se mi libilo mit Garmin mapy v iPhonu ... Mam za to, ze zatim neni cesta, jak je tam dostat, ale pokud by to slo, rad se priucim!
Diky za blizsi info!
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

jackb
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 172
Registrován: úte čer 30, 2009 2:40 pm

Re: Turistické mapy

Příspěvek od jackb »

co pouzivate na kalibrovanie map pre Topos2Go pod OSX? potrebujem pre expediciu nakalibrovat snimky vyscriptovane z GoogleEarth...
MacBook Pro late 2010
iPhone SE 128GB

Odpovědět