[*] NAVIGON

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Pifík »

Jo ten od TomToma vypadá fakt hezky, ale obávám se, že cena už tak hezká nebude.
Jinak diskuzi o držácích na iPhone už máme jinde...
viewtopic.php?f=86&t=17196
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

gorkyj > samozřemě že je tam špetka nadsázky... Já osobně spekulace tohoto typu neuznávám a ač na tom má někdo založenou živnost, některé spekulace mi přijdou k smíchu/pláči. Jak je zřejmé, tak až na vyjímky zde, je Navigon normálně použitelná navigace, ale pokud se na to díváš takhle, tak nezbývá, než si jí pořídit "až bude někdy hotová" o 25 Euro dráž, a do té doby použít něco jného. Abys pak zjistil, že TMC přijímač je a bude v Čechách ještě nějakou dobu na nic, plno dalších funkcí použiješ naprosto vyjímečně a taháš s sebou další krabičku navíc. Platilo a bude platit "něco za něco", pokud TomTom Navigona převálcuje (ale kdy? to se neví, a za kolik?), tak holt budu mít navigace dvě, v životě jsem nejenom díky tomuhle státu přišel o víc...

Pifík > pokud se tam do té sekce koukneš pořádně, tak jen o držácích do auta na iP na první stránce tam jsou asi čtyři diskuse, dál jsem nezkoumal, dobře nepřehledné... A cena toho držáku díky avizovaným funkcím hodně lidí odradí...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od havran66 »

Tak jsem ji taky stáhnul. Stáhnutí mi trvalo asi 10 minut a instalace 30 minut. Jelikož zatím žádnou navigací poznamenanej nejsem, tak mi je jedno jakou mám :D . Připadá mi, že je docela rychlá, akorát hlas v angličtině je mi celkem k ničemu, tak doufám že update bude co nejdřív. Jak psal Golf, tak v životě jsem taky přišel o víc než o 105 CHF a pokud TomTom bude výrazně lepší, tak updatnu na něj. Chtěli prostě asi být první i za tu cenu, že to nebude perfektní, aby lapli takový na navigaci natěšený hejly, jako jsem já. Schválně by mě zajímalo, kolik lidí si ji stáhlo.

blackmanT

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od blackmanT »

no nevím, měl jsem možnost vyzkoušet jak navigon, tak IDA ze Cydie a ta mi přijde zatím podstatně lepší - má daleko více možností ohledně plánování trasy, zobrazení informací....
Pokud Navigon v upgradech nenabídne funkce podobné Sygic navigaci (IDA), tak jakmile bude Sygic v Appstore, jdu do něj. Ale uvidíme.
Jak už se tady psalo, po navigacích na IP byl hlad a každý kdo "něco" přinese jako první na tom může dost vydělat, ovšem na druhou stranu si taky může pěkně podělat :-) jméno a do budoucna má vrátka uživatelů zavřená...

andrejkovo

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od andrejkovo »

ešte si počkajme na tomtom - čerešničku na torte - čo predvedie :D

Renfra

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Renfra »

Tak jsem neodolala a koupila taky. Dnes jsem testovala "pro chodce", protože auto je v servisu. I tak Navigon fungoval skvěle, měl jen problém s pěší zónou, neustále mě nutil obejít ji po cestě dokola. Faktem ale je, že je to taková zkratka přes sídliště, takže to asi znát opravdu nemůže. Jinak jsem byla spokojená. Už se těším až spraví auto.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Na iphonemania.cz je recenze Navigonu i s obrázky, celkem přehledně zpracovaná, hlavně potvrzující a dokazující zkušenosti z této diskuse.

blackmanT > Sygic Evropa v AppStore je avizovanej na červenec, někde jsem viděl i cenu (skoro 80Eur), ta verze ze Cydie je pro plno lidí bez JB k ničemu a hlavně je tu otázka jejího dalšího fungování, dalšího vývoje a upgradu (pokud vůbec bude), když je vlastně distribuovaná nelegálně (podle všeho ukradená Sygicu), hlavně jsme tu OT, povídání o Sygicu je hned vedle...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Pifík »

Tak už se začínají objevovat i regionální verze Navigonu.
http://twitter.com/NAVIGON_
Na App Store je ode dneška UK, Francie, Benelux a pár dalších. Česká republika je zatím pouze v rámci celé Evropy. Zatím žádný update podporovaných jazyků...
Naposledy upravil(a) Pifík dne stř čer 24, 2009 11:07 am, celkem upraveno 1 x.
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

McDog

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od McDog »

ako to instalnem?

andrejkovo

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od andrejkovo »

http://itunes.apple.com/WebObjects/MZSt ... 79293&mt=8

Klikneš na Buy APP a potom keď sa ti to stiahne klikneš na Sync....a hop...je to v iPhone :wink:

McDog

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od McDog »

Mam ju v pc a chcem ju odskusat ze ako o vlastne ide ale vzdy vypise daku chybu....

Pifík
Host
Host
Příspěvky: 113
Registrován: ned srp 24, 2008 4:51 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Pifík »

Musíš se přepnout například do francouzskýho App Store. Mají to udělaný tak, že ta regionální verze je vždy jen pod regionálním App Store.
Obrázek iPhone 5c 16GB
Obrázek iPad (3rd gen.) 32GB
Obrázek Apple TV (3rd gen.)
Obrázek Mac mini 2009 2.26GHz 4GB RAM 64GB SSD

Wiko

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Wiko »

Zdravím lidi mám problém Navigon mě vůbec nechytá žádný signál nevíte čím to je?

ikosk

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od ikosk »

Skusas to doma, alebo vonku v aute? U mna doma tiez nemam signal, ale u priatelky doma zas je. V aute to vsak ide uplne bez problemov. Na signal si teda nemozem stazovat. Vsetko ok.

necituj příspěvek, který je hned nad tvým. toncek

Wiko

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Wiko »

skoušel sem to doma i v autě i dál od baráku ale nic a teda když sme u toho jak se pozná že signál mám nikde sem tam neviděl nějaký ukazatel nebo tak něco

Ty taky, necituj příspěvek, který je hned nad tvým. Porušujete tím pravidla fóra. toncek

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od shimie »

V prom rade necituj prispevok na ktory odpovedas.
Dostpnost signalu, ani intezitu navigacia nezobrazuje. Bud ta zacne navigovat, alebo ked nemas signal ponukne ti demo. Skus ci ti ide googlemaps a daj vyhladat aktualnu polohu. Ked ti to ide, musi ist aj navigon.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od havran66 »

Dneska jsem s ní najel po Praze asi 120 km. Až na to, že nemám držák a proto jsem iPhona dvakrát lovil pod nohama (samozřejmě při zastaveném vozidle), tak navigovala parádně. Při odbočení mimo trasu ji rychle dopočítala a odbočky hlásila úplně přesně. Jediný zádrhel nastal, když jsem přijal hovor. IPhone kleknul a asi na půl hodiny tam bylo jenom nakouslý jabko. To považuju za vážný nedostatek. Možná náhodný, ale o to horší.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Tak to bude po citlivosti GPS signálu další záhada, mě nabíhá po hovoru tím způsobem, že se normálně spouští od začátku, ale pak pokračuje po chycení signálu od toho bodu normálně dál. Prostě jako kybych jí vypnul a potom opět zapnul, ale vždy pár vteřin po skončení hovoru...

Wiko > a jak se GPSka chová v Google Maps? Taky nic?
Naposledy upravil(a) Golf dne stř čer 24, 2009 3:18 pm, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

zdcerny
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 421
Registrován: pon črc 14, 2008 6:59 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od zdcerny »

Tak mě po skončení hovoru taky normálně pokračuje v navigování ....
Obrázek iP2G, 3G, 3GS, 4, 4S, iP5, iP5C, iP5S, iP6S+, iP7+, iPX, Xs Max 256GB
Obrázek Mac mini, MacBook, MacBook Pro Touch Bar
Obrázek iPod nano, Time Capsule, Apple TV 4, iPad Pro

Cyclope
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 196
Registrován: pát zář 12, 2008 4:30 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Cyclope »

Asi se možná zeptám blbě, ale už nemám možnost testovat... já mám v autě handsfree Parrot CK3200 LS a zajímalo by mne, jak se navigace chová v případě, že jde hovor přes HF sadu. mohl by to někdo, kdo má, odzkoušet?

Díkes :wink:

zdcerny
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 421
Registrován: pon črc 14, 2008 6:59 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od zdcerny »

Já mám taky Parrot v druhém autě, zítra jedu Prahu tak to zkusím, jinak hovory jsem zkoušel bez HF .....
Naposledy upravil(a) zdcerny dne stř čer 24, 2009 4:38 pm, celkem upraveno 1 x.
Obrázek iP2G, 3G, 3GS, 4, 4S, iP5, iP5C, iP5S, iP6S+, iP7+, iPX, Xs Max 256GB
Obrázek Mac mini, MacBook, MacBook Pro Touch Bar
Obrázek iPod nano, Time Capsule, Apple TV 4, iPad Pro

Weithfisto

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Weithfisto »

Chcu se zeptat da se tahle GPS stahnout rovnou pres IPhone a nebo musim do PC a pak prekopirovat, jelikoz kdyz dam na appstore v iphonu koupit rekne neni dostatek mista smazte fotky a videa a pritom tam mam jeste 5 giga free pameti. Dikec moc

ikosk

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od ikosk »

Samozrejme! Ja som to tahal priamo do iphonu. (samozrejme cez Wifi). Trvalo to asi tak hodinu a pol. To presmerovanie hovoru nieje nahodou spoplatnene? Neviem ako teraz, ale viem ze volakedy to bolo nejak spoplatnovane.

Weithfisto

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Weithfisto »

samozrejme jsem myslle wifi v iphonu :D jenom ze me to nejak slozi no zkusim to pres PC

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Petrt »

Hlavne po tom stazeni do iphonu je treba provest jeste instalaci a tak bych se nedivil, kdyby bylo najednou treba 2x1,65GB + nejake drobne. To byl taky duvod, proc jsem to do telefonu rovnou netahal.

Juramac - on to stahoval pres wifi :wink:

ikosk - presmerovani je normalne placene. Ty ten hovor z iphonu platis jako by jsi sam volal
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Přes BT HF sadu se to chová úplně stejně, jako když ten telefon zvednete ručně. Sice mám HF od SE, ale to je jedno... Jinak to přesměrování hovorů, počítejte s tím, že to platíte, podle tarifu. Zadarmo to není, je to jako další hovor (žádné haléře!).
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

dawe73
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: pon pro 24, 2007 1:06 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od dawe73 »

Cyclope píše:Asi se možná zeptám blbě, ale už nemám možnost testovat... já mám v autě handsfree Parrot CK3200 LS a zajímalo by mne, jak se navigace chová v případě, že jde hovor přes HF sadu. mohl by to někdo, kdo má, odzkoušet?

Díkes :wink:

Příchozí nebo odchozí hovor i přes HF ti navigaci shodí. Po ukončení hovoru navigace znovu naběhne. Pokud ti Parrot umožňuje i přehrávání hudby přes BT tak hlas navigace i hudba běží současně (alespoň v mém případě - Parrot MKi9200). Pokud budeš poslouchat rádio, tak ti pokaždé, když bude navigace "mluvit", přehrávání rádia vypne a hlas navigace uslyšíš z reprodoktorů auta.
Pokud jedu někam, kde to opravdu neznám, tak to řeším přesměrováním (viz příspěvěk od juramac) na druhý telefon.

EDIT: jinak po asi třech dnech testování jsem s NAVIGONem velmi spokojenej, zvlášť řazení do pruhů je velmi příjemné a s dostatečným předstihem. Signál nabíhá max do 30-ti vteřin po vyjetí z garáže. Akorát se mi už 2x stalo, že po ukončení hovoru se navigace nevrátila do landscape mode, musel jsem navigování stornovat (cancel) a v hlavním menu se už obraz otočil "naširoko"

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Petrt »

juramac: zkus to v zahranici :mrgreen:
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

sokolyk

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od sokolyk »

Mám problém s GPS signálem. I když stojím na volném prostranství jak Navigon tak i iDa mi ukazuje málo signálu. Přesněji u iDa pouze polovinu signálu a k bezproblémovému chodu navigace to má daleko. Neví zde někdo nějaké řešení? :roll:

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od havran66 »

No mě ani tak nevadí, že mi to shodí navigaci, ale hlavně to, že mi to shodilo telefon. Volající se mi pak nedovolal. Zkuste dávat restore na Štrosmajráku mezi tramvajema. :)

adamko

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od adamko »

moje porovnanie s IDA softverom pre navigaciu

Navigon ma lepsie mapy, ulice su aj na dedinach dokonca aj s cislami domov si celkom dobre najde ciel (aj ked ich na mape nevidim). Navigon ma krajsiu grafiku, skoda ze nezoomuje mapu. POI su velmi dobre spravene a ukazovane na mape.

IDA ma rychlejsi start aplikacie. Viac moznosti nastavenia roznych prechodov a pod.

co sa navigacie tyka lepsie z mojho pohladu vyzera prave Navigon s ich mapami. ak doladia funkcie ktore chybaju bude to asi lepsie ako IDA.

sokolyk

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od sokolyk »

u iDa je problém že když jedete třeba po vedlejší cestě kterou on nemá zaznamenanou a je souběžná s hlavní tak ukazatel se vás stále snaží tahat po hlavní i když jste od ní třeba 30 metrů.
A u Navigon-u se mi již 3x stalo že mě vedl trasou která vůbec neexistuje (v místě kde se podjíždí výpadovka mi udělal nájezd)

kara

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od kara »

Může někdo nováčkovi vysvětlit na jaké principu funguje Navigon a iDa, jesti přes GPS nebo EDGE/GPRS, musím být připojený k netu?

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

sokolyk > Wifinder, Route66, TomTom, iGO, AutoMapa (PL), Dynavix, Navigon, Mio, Garmin... PNA, SonyEricsson P900/910, Nokia, HTC Cruise. Výčet zhruba toho, co jsem používal a na čem. V každé z nich jsem našel chyby, ať to byly mapy, nebo některé funkce. Nic není dokonalý... A na žádném z nich zase nešlo takhle luxusně šibovat s mapama, jako v iP :wink:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

sokolyk

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od sokolyk »

To jest pravda :wink: . Spíš než toto mi opravdu vadí ten slabý signál.. u iDa ten signál víc jak přes "dvě čárky" nevyleze ani na volném prostranství :cry: . Zkoušel jsem i Restore a opětovný Instal a nic. :cry:

EDIT:

Jinak já měl TomTom na Nokii n95 s externím GPS modulem a naprosto bezproblémový chod. Používal jsem jí cca. 1 rok :wink:

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od havran66 »

OT. Tak to je perfektní. Mě vždycky vytočí, když telefonuju přes SKYPE a někdo mě vyhodí normálním telefonátem. Tohle asi taky řeší Letový režim.

Kdybych ale měl mít vypnutýho IPhona v autě kvůli navigování, tak to už by asi byla lepší obyčejná navigace ne? :)

mathev

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od mathev »

juramac píše:Ne, nemusite byt pripojeny k netu. Tato navigace funguje jen s GPS. Dokonce i pri vypnute telefonni casti - na letovy rezim. To se da vyuzit napriklad i k tomu, kdyz nechcete, aby vam pripadny prichozi hovor prerusil navigovani a nemate druhy telefon, na ktery by jste prichozi hovory presmerovali. Po dojezdu do cile pak letovy rezim vypnete a meli by vam nabehnout zmeskane hovory.

mne sa pravidelne stava ze ked mam pustenu IDA navigaciu tak sa mi nikto nemoze dovolat.... a to nemal letovy rezim zapnuty.... neviem kde je chyba

sokolyk

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od sokolyk »

JuraMac-> Navigacemi to není protože mi to hlásilo nízký signál ještě před nainstalováním druhé navigace (Navigonu). Je možné že to dělá JB ale některým jak jsem se zde dočetl to funguje bezproblémově i s JB. :?

Lukhasek
Host
Host
Příspěvky: 38
Registrován: stř črc 23, 2008 7:10 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Lukhasek »

Taky sem byl překvapenej sílou GPS signálu u aplikace iDA na iP (sygic na Nokii). Zkoušel sem vše možné, ale signál se ne a ne zvýšit. Jediný co mě napadá je, že navigace počítá se všemy GPS satelity (kterých je kolem celé země 24), ale vždy je možné se připojit max. pouze k 12.satelitům a to ještě pokud je dobrá viditelnost, protože dalších 12 je na druhé straně země. Aspoň si to myslím :wink:

Wiko

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Wiko »

chlapíci mám ještě dotaz funguje navigon bez problémů na iphone 2G pro informaci mám iphone 2G s OS 3.0 navigon mám v iphonu spustit jde ale zdá se mi že na ten signál můj iphonek nestačí

Odpovědět