[*] NAVIGON

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
PaDoX

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od PaDoX »

2G predsa nemá GPS

Stalker
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 24, 2009 9:11 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Stalker »

Chtěl jsem se zeptat jakje to teda s tou cenou? Přečetl jsem si celé fórum, ale nějak jsem nepohopil vaše odpovědi. Od 1.7.2009 bude Navigon o 25euro dražší? a kde se tá stáhnout? přes ituns na appstore? to si tam musím zaregistrovat platební kartu ze které mi to strhnou nebo jak je to s placením?

sokolyk

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od sokolyk »

wiko - Ano přesně tak. Mám to osobně odzkoušené stačí si koupit externí modul na iphone :wink: . tady máš diskuzi
viewtopic.php?f=86&t=15382

EDIT:

JuraMac -> Máš nějaké zkušenosti s Navigonem a výdrží baterky? "Žere" jí to moc :?:

edituj svoje příspěvky a nepostuj jich více pod sebou. viz pravidla fóra. toncek

RazR08
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 346
Registrován: ned úno 08, 2009 12:45 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od RazR08 »

no tak navigon...u mna teda nespokojnost...hlavny dovod je maly zoom v 3D rezime..toto je premna fakt nepouzitelne hlavne v meste...iDA bola uplne ina...ani tie moznosti planovania trasy nie su vesele...este OT:ak zakupim SYGIC bude sa tam dat mapa SR z iDA???

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

sokolyk > Já to sice přes den dobíjím v kolíbce, ale podle všeho to vydrží tak dvě hodiny, stejně jako kdysi HTCčko. Možná i míň, bez cigareťáku na delší cestu ani ránu, jelikž je to žrout.

RazR08 > to asi bude lepší se ptát přímo v diskusi Sygicu...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

sokolyk

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od sokolyk »

Co se týká ostatních věcí (mimo appstore) tak mám také vše legálně. :wink: Dokonce si troufám tvrdit, že z mých vrstevníku jsem mezi hodně malým počtem kteří mají legální Windows, Nero a tak dále. Hry bohužel nehraji. Music Cd mám také všechny origo neboť jsem zastánce wavek, protože kvalita je mnohem lepší než mpp3. A na ty filmy koukám jen v televizi. Jen věci z appstore (pouze programy) stahuji zadarmo. :? .. Jinak klidně moralizuj je to správné. :wink:

Je to jen u mě nebo sám o sobě software 3.0 bere mnohem více baterky?..ráno to vytáhnu z nabíječky a večer mám 10 procent?!

master_se

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od master_se »

s 3,0 zaznamenavam taky velky ubytek baterky...sotva opustim dvere baraku tak uz mam 98% jen proto ze sem se podival na facebook :D ...pry zato muze winterboard...v safe mode me to nebere skoro nic ...

sokolyk

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od sokolyk »

ja třeba winterboard nemám, poněvadž nemám jb a taky žere hodně. Ale tohle už patří do jiného tématu :roll: !

Stalker
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: stř čer 24, 2009 9:11 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Stalker »

Jur... Díky za objasnění, skusím ukecat mamku at mi ji koupí:-) asi se mi to povede, ted mám pujčenou od kamoša tomtom. zítra to pořádně vyzkouším, jdu totiž na testovačky na brigádu - rozvoz jídel po Brně. Ale vypadá to, že mamku překecám a stáhnu si to ještě do 1.7. Ty vlastnosti co má Navigon mi bohatě stačí. btw: se někdo má když může mít vše legální, ale pro mě jako pro studenta, co si tak vydělá o prázdninách několik tisíc, je prostě nereálné si vše shánět legálně. Život adolescenta je finančně náročný:-) chci jít do kina ven, na výlet, k moři s přítelkyní a na legální SW do PC holt nezbudou peníze a když si jednou za čas udělám tu radost a koupím si nějakou hru originál, tak jsem fakt šťastnej:-) No třeba až budu mít zaměstnání, budu mít také vše legální, ale ted to bohužel nejde.

gorkyj

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od gorkyj »

caute,

v recenziach na youtube som si nevsimol nazvy ulic.da sa nastavit aby zobrazoval nazvy ulic?nie len tych po ktorych aktualne idem,ale aj okolitych.

g.

tlacenka
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: stř čer 24, 2009 6:28 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od tlacenka »

Zdravim vsechny-mam dva dotazy, ktere me odrazuji pred koupi navigonu: 1) umoznuje to vypnout hledani tras pres placene useky? 2) umi to navigovat na souradnice? Diky vsem za odpovedi
P.s: hledal jsem tu na foru a nenasel

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Vypnout placené úseky by mělo jít, ulice to ukazuje jak píšeš, jeden klik na obrazovku a v 2D zobrazení jsou i okolní... Souřadnice tu už byly, nejde to.

Hodně lidí podle mě čeká co předvede TomTom a těsně před koncem měsíce (před "úpravou" ceny), pokud se TT neukáže, Navigonu asi zase stoupne obart :D Jinak do té doby, si myslím, ani žádný update nebude, kdo ho čeká dříve se nedočká....
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Cajkowski
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pon lis 26, 2007 2:11 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Cajkowski »

Zdravim vsechny, hodim tema do diskuse co me vcera tak napadlo. Neni mozne, ze ta cena je do konce mesice nizsi (bylo asi vic nez jasne, ze se cena srovna se softem na PDA, ...), protoze navigon chce urvat z trhu co nejvice, protoze vi, tusi, ze zacatkem cervence prijde tomtom? Pustili osekanou verzi - nedodelanou, ted horecne doladuji na jejich standard z PDA, symbianu, ... Nevidim duvod, proc by mela byt verze pro iphone horsi nez pro pda, ...
22.8.08 Iphone 3G 16GB Black Vodafone CZ - sim T-mobile ;o)

sony123
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte srp 19, 2008 9:30 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od sony123 »

Neviete kde nastavím v Navigone aby to nenavigovalo po dialnici?
Diky.

hrabi

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od hrabi »

Options -> Route Profile -> Motorways a nebo Toll Roads -> a zakazes to


Premazane drzte sa prosim temy! dodo

bodka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: pon zář 01, 2008 7:54 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od bodka »

Tak som kupil, bezproblemovo nainstaloval Navigon. A potom som sa cast noci s Navigonom trapil. Doma, co je 10. poschodie, bez dalsich prekazok smerom k oblohe, nechyti Navigon GPS. Ani na balkone s cistym vyhladom, prosto ani tuk. Vacsinou ani neukaze v nastaveniach GPS polohu a ak aj ano, tak nenaviguje. Tak sa prejavuje asi slaby signal. Das hruza. Myslel som si, ze rano mudrejsie vecera. Ee.
Myslel som si, ze sa chyti vonku pred domov. :idea: Ee.
So zdesenim konstatujem, ze ani pre domom nic nechytim. :evil: Asi to bude vdaka centrale Orange, ktoru mam nedaleko i ked nechapem preco. Ci tam je nejaka zakladna, ale viaceri mi hovorili, ze z tohto pohladu je to "dobra" stvrt na "vlnovy smog". Na 3 susediacich barakoch mame rozne vykryvace oboch mobilnych operatorov, vzdusnou ciarou vzdialene tak 75 - 100m. Na co asi mozeme umriet?
Ked som sa pohol autom, tak sa Navigon resp GPSka iP chytila, aby vzapati vypadla v tieni jedneho bratislavskeho mrakodrapu. Potom, kde uz k oblohe nic nezavadzalo, to uz bolo lepsie. Potesilo ma velmi rychle prepocitanie trasy pri naschval zle urobenom odboceni.

Kazdopadne nerozumiem problemu, pretoze original iP mapy, Google Earth, ci Earthscape chytia aktualnu polohu behom 5 - 10 sekund a to aj v byte. Navigon vyuziva rovnaky hw, tak problem musi byt v Navigone. Ma niekto podobne skusenosti, resp co je toho pricinou? Asi im napisem.
iPhone 3G, 16 GB, verzia 4.0.1 > 3.1.3, JB
iPhone 4, 32 GB, 5.1.1 Orange
iPad Retina 4th, 32GB, wifi, 6.0.

Weithfisto

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Weithfisto »

Mam takovy problem, aplikaci jsem si stahl do itunes a tedka jsem to synchronizoval s Iphonem, iphone mi natahla vsechny aplikace do itunes a tekda zacla instalovat NAVIGON, ale tak v 75 % se to prestalo hybat a uz to tak pěkne ňákou dobu je. když by se to trebas seklo, jak to udělat aby se nestalo ze 75 % je vm obilu a tech 25% neni, at se to nějak neposere, instalace už trva preš 30 minutek

burr0head
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 405
Registrován: stř lis 21, 2007 10:33 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od burr0head »

no je to dost objemny, taky mi to seklo na 75% ale bud trpelivy, ono to chvili trva..:-)
iPhone 4S iOS 7 ,Vodafoun

Weithfisto

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Weithfisto »

jo už se to prehouplo, ale tedka pustim GPS dam si nakou adresu a dam start navgation a hodi me to : " GPS reception is currently not sufficient. navigation starts automatically as soon as GPS reception is OK again" zkusal jsem to na balkone a furt nic, to znamena ze neni GPS signal ??

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Přesně tak, mě to komplet s backupem šlo skoro 50 minut...

bodka > už jsem se na to ptal asi 2x a nikdo na to nezareagoval, jak se chovají GoogleMaps s GPS polohou? Pokud je to OK, tak to nechápu, pokud ani zde nic (v nastavení zapnutá volba polohových služeb), tak je to na reklamaci...

Weithfisto > nemáš signál GPS ze satelitů, bez toho nenaviguješ... Prostě si bez GPS signálu neškrtneš, maximálně si můžeš pomocí "špendlíku" přidávat favorites...

Stejně to nechápu, kolik lidí je bez signálu GPS na tom samém přístroji. Já mám signál během několika vteřin. A hlavně stabilní, v Praze, i mezi panelákama...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Weithfisto

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Weithfisto »

Jako ja bydlim kousek od ostravy v hlucine, ale tez to nechapu schalne jsem sel na balkon, mno a timpadem jak se to resi ta GPS v tunelech ?? to ona spadne ? snad to venku normalne chytim jinak 1900 v haji. mno doufejme

EDIT: a nebo jesli to nemuze byt tim ze jsem u toho pripojeny i na WIFI a timpadem jsem jakovy zastineny. mno vyzkusam a uvidime

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od marseli »

OT: mozna by neskodilo vytvorit diskuzi (info) o samotne GPS technologii. Zda se mi, ze dost lidi nechape, ze je treba mit poradny vyhled na oblohu a nesedet doma a cekat, ze si me satelity najdou.

Weithfisto

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Weithfisto »

Ano, nesedim doma vylezu schalne na balkon kde je videt presne na nebe bez zadneho stineni, jinak bych tady nepsal jesli se nemusi neco aktivovat. jenom me zarazi ze je tech pripadu tolik no :(

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Weithfisto > Už jsem to myslím psal, tunel Mrázovka a Strahovský, ten první půl kilometru? ten druhý určitě přes kilometr?, mezi nimi asi dvěstěmetrový úsek (odhad není mojí silnou stránkou :wink: ) a stále to jelo nějakou průměrnou rychlostí i v nich. Zlíchovský tunel (cca 150 m) a za ním se vždy má problém chytit dvě/tři vteřiny. Asi to v databázi není zadáno jako tunel... Všechny jsou "do zatáčky".

marseli > No ono to s tím výhledem, vzhledem k tomu co píšou, asi nebude tak úplně pravda (pokud nelžou :oops: ). Já to zapnu v autě "pod střechou" a dám do stojanu, oni běhají venku a mají smolíka...
Naposledy upravil(a) Golf dne čtv čer 25, 2009 3:36 pm, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Weithfisto

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Weithfisto »

a nevite jesli teda na to může mít vliv připojená Wi-Fi ??

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Já teď zmíním tolik očekávaný držák od TT. Údajně má "zesilovat" i signál GPS, to by znamenalo, že asi bude zároveň jako anténa pro GPSku (přes systémový konektor). Pokud tak tomu bude, mohlo by to alespoň částečně tento problém řešit.

WiFi s tím nemá co dělat... To maximálně bude cucat baterku navíc...
Naposledy upravil(a) Golf dne pát čer 26, 2009 10:04 am, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Weithfisto

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Weithfisto »

Mno ja nevim odpojil jsem si doma Router a ejlhe GPS me fici, dokonce jsem chytl tedka i v baraku GPS signal. ale nechcu rikat ze je to tim, hlavni ze mi to uz fici :D

EDIT: jenom by se hodilo to nastaveni trosku rict co a jak, nikdyj sem v zivote GPS v ruce nemel ani podle toho nejel, takze jesli se trebas daji zapnout popisky ulic a takovy vecicky a ty 3D nahledy se zapinaji sami ??

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Že by nějaké interference? Já wifinu nevypínám vůbec, kromě flight modu (ten jí vypne sám).

Edit: to nastavení, po prvním osahání jsem zjistil, že toho moc není, profily navigování, nebo upozornění na překročení rychlosti je asi to "nejsložitější". Ale neboj, ono to snad přijde :lol: Hlavně jsem si doplnil ve favorites nejčastější cíle... Pak si jen vybereš ve favorites, v recents, v kontaktech a nebo zadáš adresu ručně a dáš navigovat. Jo a v normální 3D navigaci asi krom aktuální ulice nic moc neuvidíš, pak stačí kliknout na display, 2D zobrazení a jsou tam i okolní ulice...
Naposledy upravil(a) Golf dne čtv čer 25, 2009 3:35 pm, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

murder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon čer 09, 2008 8:41 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od murder »

Weithfisto píše:Ano, nesedim doma vylezu schalne na balkon kde je videt presne na nebe bez zadneho stineni, jinak bych tady nepsal jesli se nemusi neco aktivovat. jenom me zarazi ze je tech pripadu tolik no :(

Ono záleží na které nebe vidíš, GPS zajímá hlavně jižní. A v tunelech, navigace ví že jede do tunelu, tak pokračuje stejnou rychlostí jako před tunelem, takže když bude v tunelu kolona, tak navigace nebude vědět že stojí a bude pokračovat v jízdě, po vyjetí z tunelu zjistí, že nemá signál a až tehdy vypadne, je to standartní chování jakékoliv navigace.

Edit: Pokud pojedeš před tunelem konstantní rychlostí a tunelem projedeš úpně stejně, tak za tunelem navigace pokračuje normálně dál, pokud zrychlíš nebo zpomalíš, za tunelem bude přepočítávat a opět pokud vyjedeš z tunelu na severní straně s vysokou horou tak bude trvat déle nalezení signálu než když vyjedeš na jižní straně s volným výhledem na jih.
Obrázek

marseli
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 721
Registrován: ned črc 20, 2008 5:22 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od marseli »

Me jede signal gps v telefonu v poho, ale i tak bych privital propojeni s moji bluetooth externi gpskou s vykonejsim cipem. Vzdy ji hodim mezi stresni okno a stinitko a mam po starostech.

bodka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: pon zář 01, 2008 7:54 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od bodka »

Golf píše:bodka > už jsem se na to ptal asi 2x a nikdo na to nezareagoval, jak se chovají GoogleMaps s GPS polohou? Pokud je to OK, tak to nechápu, pokud ani zde nic (v nastavení zapnutá volba polohových služeb), tak je to na reklamaci...

myslim, ze som to napisal zretelne, citujem:
... original iP mapy (myslim Googlemaps), Google Earth, ci Earthscape chytia aktualnu polohu behom 5 - 10 sekund a to aj v byte ...
a samozrejme mam zapnutu lokalizaciu (volba polohových služeb)
Co budem reklamovat, GPS? Ved na inych softverch funguje BEZPROBLEMOVO

Rovnako sa to prejavuje aj v praci, Googlemap chyti aktualnu polohu do 5 sekund, i ked s vacsim priemerom kruhu polohy, ale Navigon sa absolutne nechyta, ani s rukou vystrcenou z okna

murderf píše:Ono záleží na které nebe vidíš, GPS zajímá hlavně jižní.

citujem: ... Ani na balkone s cistym vyhladom na juh (mam tam aj satelit), prosto ani tuk.
a aj v praci je to okno na juh bez akychkolvek prekazok

:roll:
iPhone 3G, 16 GB, verzia 4.0.1 > 3.1.3, JB
iPhone 4, 32 GB, 5.1.1 Orange
iPad Retina 4th, 32GB, wifi, 6.0.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Golf »

Ty jo, ty seš vostrej, psal jsem pokud to nefunguje ani v jednom případě, tak reklamace... nejlepší neradit...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

bodka
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 342
Registrován: pon zář 01, 2008 7:54 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od bodka »

ee, pytal si sa na to, coho stav som popisal, tak to len opakujem
nic v zlom

teraz si Navigon zo mna robi v praci robi srandu, v GPS INFO dokaze vypisat polohu, ale ked ju chcem ulozit tak nahlasi: No GPS signal available at present
nepodarok jeden
iPhone 3G, 16 GB, verzia 4.0.1 > 3.1.3, JB
iPhone 4, 32 GB, 5.1.1 Orange
iPad Retina 4th, 32GB, wifi, 6.0.

ikosk

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od ikosk »

Ja osobne som zatial problem so signalom nemal. Skor sa stava ze Navigon ma posiela na neexistujuce, alebo polne cesty... co ma teda dost stve.. :evil:
Naposledy upravil(a) ikosk dne čtv čer 25, 2009 6:01 pm, celkem upraveno 1 x.

milford
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: čtv srp 07, 2008 1:30 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od milford »

S tou sílou signálu jsem si to tu nečetl celé, ale také dost záleží jestli jste ve Airplane mode nebo ne. Pokud máte Airplane zaplý, tak se vaše poloha načítá mnohem déle než když je vyplý. Při vyplém si vás "najde" nejprve podle polohy od operátora a pak až podle GPS (řešilo se to u iDA).

Mě více zaráží ta samotná velikost navigace. Tahal jsem nejprve na počítač, poté do iPhonu. Měl jsem 2GB volného místa a psalo mi to, že mám nedostatek volného místa. Tak jsem smazal videa a měl jsem volného cca 3.5GB. Poté to šlo naisntalovat v pořádku. No ale zarazilo mě toto :D

Obrázek

Zkusil jsem tedy vrátit nějaké videa zpět a naštěstí se vrátilo vše do normálu.

Obrázek

Pravděpodobně se opravdu při isntalaci zabere nějaké místo navíc. (Ne že by mi to nějak extra vadilo, ale je to zvlášní chování.)

Jinak prozatím jsem s navigací spokojen, ovládání trochu nezvyk, ale naviguje dobře.
Apple iPhone 4S 16GB white - fw 7.0 GM, noJB - krasavec :)
Apple iPhone 3G 8GB black - fw 4.2.1 noJB - v depozitu

hideMyAss

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od hideMyAss »

instalace ma cca 1,6 ale po nainstalovani si vezme ca 3,5GB z pameti iPhone tot tva zahada.

Jenicekk

havran66
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 300
Registrován: stř čer 17, 2009 10:59 am

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od havran66 »

Asi blbá otázka, ale nemáš tu navigaci ztlumenou? Mně se dneska zase stalo, že když jsem ho rval do gumiček :) ,než seženu vyhovující držák, tak jsem si dal tichý režim. Než jsem přišel na to, proč je ticho, tak jsem byl taky pěkně naprdlej.

milford
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: čtv srp 07, 2008 1:30 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od milford »

Demo mode je k dispozici pouze při začátku samotného navigování (vytvoření nové trasy) pokud není k dispozici gps signál.
Apple iPhone 4S 16GB white - fw 7.0 GM, noJB - krasavec :)
Apple iPhone 3G 8GB black - fw 4.2.1 noJB - v depozitu

Petrt
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1573
Registrován: ned srp 24, 2008 12:45 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Petrt »

k tomu zesilovani - v prubehu navigace menis hlasitost pro dve ruzne veci - vysvetlim...

... pokud bezi jen navigace a neni duvod, aby ti rikala povel, tak bocni tlacitka volume meni hlasitost "zvoneni" (na LCD se objevi nad ukazatelem hlasitosti napis "zvoneni").
... pokud zrovna navigace neco kafra a ty zmacknes volume, tak se meni hlasitost navigace.

Ted jsem si overil, ze muzu mit zvoneni naplno a navigaci potichu ...

zkontroluj si to taky
(dej si demo mod a pred krizovatkou mackej volume)

ps: k tomu nenalezani satelitu. Mel jsem s tim zpocatku taky problem. Vsechny GPS aplikace naskocily behem par sekund, ale Navigon nikoliv. Pozdeji se vse rozjelo, ale kdyz se divam na vlastnosti GPS v Navigonu, tak sekundu mam pozici, sekundu ne, sekundu jo atd ... v aute vse funguje ale v poradku.
iPhone 13 Pro Watch s4 Silver SS MacMini 2018 iPad Air 4th TV 4K

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: NAVIGON - navigácia [AppStore]

Příspěvek od Paly »

Podelim sa aj ja o skusenost s navigaciou Navigon. Som poteseny z tejto navigacie v iPhone :) kedze som bol cely cas zastancom, ze do mobilu navigacia nepatri tak som poteseny z toho ako to funguje v iPhone. Je tam vsetko co potrebujem, oblubene pozicie, navigovat domov, zobrazenie len mapy, ukazuje km do ciela, cas kedy dorazim, rychlost. Spokojny som :)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Odpovědět