TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od scorpi »

V Appstoru je update pro TomTom, který řeší problém s jazykovou mutací při přechodu na iOS9

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od cuting »

To je děsivý update - 2,02 GB. Uf. Navíc se mi tady nějak kouše. Vždycky to skočí o 5-10 mega, pak dlouho nic a zase o kruček to poskočí.
 Apple hračky 

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od scorpi »

Mě to píše u aktualizace TT Eastern Europe 493 MB, ale stažené to bylo za 5 vteřin a všechno šlape jak má.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od cuting »

Zkouším to updatovat doma na druhém počítači a tam to běželo normálně až do 69 MB. A teď se to kouslo i tady a dál to nejede. Divné. Všechny ostatní updaty prošli normálně a rychle, mám tady 120 MB drát... Ha, a teď se to zase rozběhlo.....Možná mají přetížený server. Uvidím v práci zítra. Naštěstí TomTom nepoužívám, ale když už jej mám koupený, tak abych měl aktuální.
 Apple hračky 

photopetr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 162
Registrován: pát lis 26, 2010 3:10 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od photopetr »

Za mě update OK.
 iPhone 7
 Watch NIKE
 MacBook Air 11"
 iPad mini 4
 TV
 Airpods

Freelander
Host
Host
Příspěvky: 37
Registrován: pát pro 02, 2011 5:07 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Freelander »

Panove,mam problem.U meho iP5 mi po aktualizaci na 9.1 pri navigovani vypne displej.Jeste potom chvili mluvi ale pak ani to ne.Odinstaloval jsem,nahodil zpet ale stale stejny problem.Dekuji za kazdou pomoc.

EDIT:

Tak nejspis vyreseno.Muj TT zrejme nema rad 30 sekundovy zamek.Vratil jsem na 1 minutu a drzi.

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od TheSalko »

Kúpil som si iPhone 6S a po veľmi dlhej dobe som sa rozhodol, že tento telefón NEBUDE obnovený z iCloud zálohy predchádzajúceho telefónu (5S), ale že to bude úplne čistá inštalácia. Samozrejme iCloud ostáva ten istý. Telefón som pomenoval iným menom, ako mal 5S.
Po inštalácií TomTom tam nemám žiadne Favorites.
Otázka na skúsenejších: existuje nejaká cesta, ako preniesť Favorites z 5S do nového 6S?

honziš
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 349
Registrován: pon pro 21, 2009 9:04 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od honziš »

Freelander: Vyšla aktualizace TomToma, která zhasínání displeje řeší.

Milhaus65
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 23, 2008 9:28 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Milhaus65 »

Čekal jsem nové rozhraní už konečně. A nic
iPhone X 256 GB
iPad Air 2 128 GB SG
iPod Touch 64 GB

Freelander
Host
Host
Příspěvky: 37
Registrován: pát pro 02, 2011 5:07 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Freelander »

honziš píše:Freelander: Vyšla aktualizace TomToma, která zhasínání displeje řeší.


Jojo,super,uz to drzi.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Clon »

Milhaus65 píše:Čekal jsem nové rozhraní už konečně. A nic

Tak nove rozhrani, jo? Optimisto :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Milhaus65
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 23, 2008 9:28 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Milhaus65 »

Co jsem pročítal diskuse, tak Android už nějakou dobu má. Ale neviděl jsem.
Myšleno rozhraní Go z PNA
iPhone X 256 GB
iPad Air 2 128 GB SG
iPod Touch 64 GB

brosl
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: pon kvě 02, 2011 10:41 pm

TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od brosl »

Android verze je příšerná. Netěšil bych se. TT byl můj oblíbenec roky, ale nakonec jsem stejně skončil u Waze. A to mám v telefonu TT, Navigon, Sygic, iGo Primo a Here.

https://play.google.com/store/apps/deta ... lay.navapp

Milhaus65
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 23, 2008 9:28 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Milhaus65 »

Ano to je ono, mě se to graficky zdá lepší než to co má máme na IOS.
iPhone X 256 GB
iPad Air 2 128 GB SG
iPod Touch 64 GB

huld4
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 331
Registrován: pát čer 04, 2010 11:03 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od huld4 »

Byva nekdy sleva na tomtom europe? Asi moc ne ze?

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od ls8 »

iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

photopetr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 162
Registrován: pát lis 26, 2010 3:10 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od photopetr »

Přišel mi update na novou verzi TOM TOM GO.
Celkem zajímavé, jen mě zaráží jedna věc. Navi mám koupenou již několik let a je to podle mě licence doživotní. V této nové aktualizaci mi hlásí, že mám jen na 3 roky. A pak zase platit.
To mi přijde tedy celkem ne-fér.

https://itunes.apple.com/cz/app/tomtom- ... mpt=uo%3D4
 iPhone 7
 Watch NIKE
 MacBook Air 11"
 iPad mini 4
 TV
 Airpods

spamoid
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: pát dub 20, 2012 1:06 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od spamoid »

Zdravím,
mám koupenou TomTom Europe. Nyní to chce update, mám trochu obavy co to provede s ohledem na novou Go a její "bezplatnost". V popisu na store píšou, že je možné se Go vyhnout, ale moc nerozumím tomu, jak pak fungují offline mapy v GO variantě? Ty se berou z appky TomTom Europe?
Díky za objasnění.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Golf »

photopetr píše:Přišel mi update na novou verzi TOM TOM GO.
Celkem zajímavé, jen mě zaráží jedna věc. Navi mám koupenou již několik let a je to podle mě licence doživotní. V této nové aktualizaci mi hlásí, že mám jen na 3 roky. A pak zase platit.
To mi přijde tedy celkem ne-fér.

Nebudu komentovat to, jak jsi to celé překroutil/zjednodušil - doporučil bych trochu víc číst ;-).

Jenom pár faktů:

1. skutečnost, že je to na tři roky, je vidět jasně hned od začátku, nikdo nikoho nenutí silou to upgradovat
2. jasně tam píšou, že o tu původní verzi TT nepřijdete (je jenom otázkou další vývoj či podpora původní verze)
3. mapy se stahují jednotlivě po určitých regionech, nemusíte tam mít celou Evropu (výchoní část má skoro jedno giga dat)
4. možná největší tahák pro někoho - čísla popisná (alespoň v Praze jsem se s orientačními nechytal)
5. stávají se z toho "omalovánky", ale to je hlavně můj soukromý názor

To jsou jenom první dojmy ihned po instalaci, nic víc, nic míň.
Naposledy upravil(a) Golf dne úte bře 15, 2016 6:52 am, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Milhaus65
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 23, 2008 9:28 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Milhaus65 »

Nepochopil jsem system nákupu Traffic a radary v TTGo
- Přenesly se z puvodní verze TT ? stejný účet, měl jsem zrovna zaplaceno na měsic
- v licenci na TTGo je již automaticky obsaženo na 3 roky ??? potom další platba, protože v menu jsem nenašel jinou možnost
iPhone X 256 GB
iPad Air 2 128 GB SG
iPod Touch 64 GB

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Golf »

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Chybí v tom přehledu map STŘEDNÍ EVROPA a EVROPA, jsou stažené, tak se zde nezobrazují!
Naposledy upravil(a) Golf dne stř bře 16, 2016 9:01 am, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od ls8 »

TomTom nutně potřeboval udělat něco se stavem, kdy si lidi před lety nakoupili navigace, a dál už od nich neviděl ani korunu za aktualizace. Proto musel přijít s něčím takovým, kde se bude platit za předplatné, a navíc je to omezené jen na jedno zařízení na uživatele. Starou aplikaci nejspíš nechají umřít a časem jí úplně zruší. Že to jednou nastane, jsme všichni věděli.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od DD_ »

Takze kdyz mam tedka TT Europe, tak mi daji TT Go na 3 roky, s tim ze jsou tam obsazeny vsechny mapy (nejen Europe)?
Jako 45€ za 3 roky mi neprijde jako nejaka prehnana castka, to vychazi 1.25€ mesicne, coz pokud to Go bude fungovat stejne dobre jako puvodni TomTom neni zadna zavratna castka.
Samo nekdo zmigruje na ruzne online varianty jako Waze.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Golf »

Vypadá to tak, já měl verzi EE a teď si můžu stáhnou podle libosti to, co budu chtít (i to co nepotřebuji ;-))... Celý svět...

Jinak osud té staré verze jsem tu letmo zmínil a upřesnil to ls8. Dalo se to čekat po těch letech, kdy z těch původních zákazníků TT nic neměl. Už jenom to, že nám to dali na tři roky gratis je celkem velkorysý krok. A je to na každém z nás extra, jak s tím naloží.

Mimochodem, celkem mě překvapilo to, že přepočítání po sjezdu z trasy bylo naprosto rychlé a bez zbytečných keců či prodlevy. N,o budu si trochu a pomalu zvykat, uvidíme časem.................................................
Naposledy upravil(a) Golf dne úte bře 15, 2016 12:47 pm, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od ls8 »

Grafika té nové aplikace je divná.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Golf »

Mě to taky přišlo divné, dnes už na to koukám kapku jinak. Trochu se dá pomoci "přiblížit se k silnici" tlačítkem +, uvidíme časem.

Obsáhlý "dvaasedmdesátistránkový" manuál v češtině, v pdfku přímo pro iPhone + další jazyky + verze html na této stránce
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od TheSalko »

Moje skúsenosti s TomTom Go po jednom dni, rýchle zoznámenie:
[-] Neviem nastaviť slovenský alebo český hlas, keďže používam telefón v anglickom jazykovom nastavení. Ani keď som zmenil jazyk iPhone na SK, stiahol som hlas a zmenil som iPhone naspäť na EN jazyk, tak to písalo, že to nejde.
[-] Počas naplánovanej trasy som nevedel pridať do trasy ďalší prejazdový bod. Ale je možné, že som na to iba zatiaľ neprišiel, ako to urobiť.
[+] Vyhľadávanie, konečne nemusím prepínať krajiny. I keď trošku neintuitívne pôsobí vyhľadanie mesta.

Mám taký pocit, že TomTom Go bude hlavná aplikácia a postupne prestanú updatovať a vyvíjať TomTom (Europe).

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od cuting »

Že by přidali TT čísla popisná ? Zajímavé. Ale upřímně , v poslední době jezdím s jakoukoliv navigací stále méně, tak 2x za měsíc a stále více se mi líbí české mapy.cz. Kam potřebuji, tam mne dovedou,
stejně je vždy zapínám až ke konci cesty na dohledání cíle . Už ani oblíbený Navigon nezapínám.
 Apple hračky 

Milhaus65
Host
Host
Příspěvky: 140
Registrován: sob úno 23, 2008 9:28 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Milhaus65 »

Tak jsem dnes volal na podporu TT a bylo mi sdělelo, že licence TT Go obsahuje i traffic a radary na celé 3 roky, ale jen pro puvodní uživatele TT .
Nový mají na vyzkoušení 75 km mesíčně.
iPhone X 256 GB
iPad Air 2 128 GB SG
iPod Touch 64 GB

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Golf »

Plno odpovědí na dohady/otázky (a co všechno umí/neumí) je např. v tom manuálu co jsem tu uváděl. Licence jsou dvě, bezplatná (s jistými omezeními, např. ujetými kilometry měsíčně) a neomezená (včetně radarů a trafficu).
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od DD_ »

A licence je teda na zarizeni? TomTom Europe aktualne v ramci rodineho sdileni aplikaci pouzivame na 2 zarizenich a pokud bych zde musel zacit platit za 2 licence tak nic moc :(.
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od ls8 »

Ano, licence je vázaná na TomTom účet a lze ji použít jen na jedno zařízení.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Golf »

Jak píše ls8, jedna licence je vázaná na TT účet a lze jí použít pouze na jedno zařízení.

Podle tohohle, cituji: "Pokud jste na zařízení znovu nainstalovali aplikaci GO Mobile app nebo ji chcete nainstalovat na nové zařízení a již máte předplatné pro neomezenou navigaci, vyberte v nabídce Nastavení možnost Účet MyTomTom a znovu se přihlaste ke svému účtu MyTomTom.", by tedy stačilo mít přihlášený účet vždy na tom zařízení, kde je potřeba a kde potřebuji navigovat. Mimo tuto dobu se dá používat ta bezplatná varianta, která je omezená těmi 75 km měsíčně.

A, cituji: "I když využijete všechnu svou bezplatnou navigaci, můžete nadále používat mapu a zobrazovat službu TomTom Traffic. Jakmile zahájíte jízdu, aplikace zablokuje obrazovku, aby nebylo možné ji během jízdy používat. Chcete-li používat navigaci, je nutné provést upgrade na neomezenou navigaci nebo počkat do příštího měsíce, kdy budete moci opět využívat bezplatnou navigaci.".

A ještě: "Bezplatná navigace v zařízení TomTom GO Mobile app for iPhone vám umožní používat všechny navigační funkce aplikace, včetně služby TomTom Traffic a Rychlostní radary nebo Nebezpečné zóny po určitý pevný počet kilometrů nebo mil měsíčně zdarma. Dokonce si můžete stáhnout jakoukoli mapu. Na začátku každého měsíce se vaše kilometry zdarma znovu doplní na maximální limit.".

Takže tu jistá omezení jsou, je to vždy "něco za něco". Stále se dá používat původní apka, ale je tu otázka jejího dalšího vývoje. Jak s tím kdo naloží je jenom jeho rozhodnutí, ale jak píšu výše, dostat to na tři roky zdarma (byť na jedno zařízení, s minimálně čtyřmi updaty map ročně) je celkem velkorysé, navíc se to všechno (zpoplatnění) dalo očekávat podstatně dříve a s horšími dopady...
Naposledy upravil(a) Golf dne stř bře 16, 2016 8:32 am, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

photopetr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 162
Registrován: pát lis 26, 2010 3:10 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od photopetr »

Mě vadí, že neudělali mapu jen CZ. Aby navigace zabírala co nejmíň místa v iP.
Je tam Polsko samotné a my ne.

Jinak já už používám na dvou zařízení a funguje!
 iPhone 7
 Watch NIKE
 MacBook Air 11"
 iPad mini 4
 TV
 Airpods

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Golf »

CZ samostatně oficiálně nikdy nebylo. A Polsko? Co pamatuji, tak i v minulosti elektronika měla pro Poláky podporu např. v podobě návodů a pro nás to nebylo. Kolik je nás a kolik Poláků? Jako Čechovi mi to taky (svým způsobem) vadí, ale umím s tím žít ;-)

Prostě nejmenší mapa (střední Evropa - pro řadu lidí s výhodou, že tam je např. Německo) pro tuto verzi TT s CZ/SK mapami má skoro giga, ale celá Evropa víc než šest giga, takže nic moc pro 16GB verze...

A že jde na dvou zařízeních je fajn, než to v TT zatrhnou (ale třebas nee, uvidíme). Zkoušel si ale navigovat na obou zařízeních současně?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od ls8 »

Povedlo se vám stáhnout český hlas? Já mám přístupné jen čtyři anglické, všechny ostatní mám zašedlé a nepřístupné ke stažení...
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Golf »

Mě se český hlas (Zuzana) stáhl automaticky, další CZ mi to nenabídne a všechny ostatní hlasy (od Dánštiny přes Řečtinu, angličtinu atd.) mám taky zašedlé. Nemáš iP nastavený na angličtinu? A co to udělá, když hlasy odstraníš? Ani pak nenabídne nic stáhnout?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od ls8 »

Ano, mám iPhone Language nastavený na English, ale Region mám Czech Republic. Automaticky mi to stáhlo UK anglický. Když stažený hlas smažu, zase mi to nabídne jen ty anglické. Bude to nastavením jazyka v iPhone. To zase někdo myslel, až vymyslel...
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

photopetr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 162
Registrován: pát lis 26, 2010 3:10 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od photopetr »

Golf píše:CZ samostatně oficiálně nikdy nebylo. A Polsko? Co pamatuji, tak i v minulosti elektronika měla pro Poláky podporu např. v podobě návodů a pro nás to nebylo. Kolik je nás a kolik Poláků? Jako Čechovi mi to taky (svým způsobem) vadí, ale umím s tím žít ;-)

Prostě nejmenší mapa (střední Evropa - pro řadu lidí s výhodou, že tam je např. Německo) pro tuto verzi TT s CZ/SK mapami má skoro giga, ale celá Evropa víc než šest giga, takže nic moc pro 16GB verze...

A že jde na dvou zařízeních je fajn, než to v TT zatrhnou (ale třebas nee, uvidíme). Zkoušel si ale navigovat na obou zařízeních současně?



Současně jsem nezkoušel navigovat. Mohu zítra vyzkoušet.
 iPhone 7
 Watch NIKE
 MacBook Air 11"
 iPad mini 4
 TV
 Airpods

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Golf »

ls8 píše:Ano, mám iPhone Language nastavený na English, ale Region mám Czech Republic. Automaticky mi to stáhlo UK anglický. Když stažený hlas smažu, zase mi to nabídne jen ty anglické. Bude to nastavením jazyka v iPhone. To zase někdo myslel, až vymyslel...

Oni v tom návodu píšou, že se stáhne hlas podle nastavení jazyka v iP (ne podle regionu)...

Ono by vůbec v tom nastavení toho mohlo být víc.

Mimo tohle téma, nevíte někdo, co tam mají za držák v těch mřížkách tady na stránkách TT? Je tam na všech třech obrázcích vidět....
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Odpovědět