TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět
photopetr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 162
Registrován: pát lis 26, 2010 3:10 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od photopetr »

Zdravím,
nevíte někdo, zda by TOM TOM oddělil mapy? Něco jako má Sygic? Mám TT Europa(2GB), ale nevyužívám často jiné státy, než jen kolem naší republiky. Prostě si jen stáhnout ten stát, kam se pojede. Hlavně kvůli místu v  iPhone.
Díky
 iPhone 7
 Watch NIKE
 MacBook Air 11"
 iPad mini 4
 TV
 Airpods

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od mike-biker »

Ne, musel by jsi znovu koupit třeba jen EE za 60 Éček, nebo WE za 55 Éček.
Takže nikoli. To je holt ten problém s pamětí u 8 a 16GB verzí. :evil:
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od cuting »

I to je jeden z důvodů, kromě čísel popisných, proč používám Navigon. Samotná app má i s potřebnými soubory necelých 230 mega , i s českou mapou pak ca 300 mega a jakoukoliv další potřebnou mapu lze kdykoliv podle aktuální potřeby dohrát a po návratu zase smazat. Proč tahat několik giga map a doplňků zemí, kam nikdy nepojedu...Díky tomu nemá ani manželka, která má iP4S - 8 GB žádný problém.
 Apple hračky 

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Clon »

No věřím, že manželka nemá problém s 8 GB pamětí. Manželka bude mít problém až ji Navigon přivede ke hnoji a nebude vědět, kudy kam. Tím nechci říct, že Navigon stojí úplně za kulový, ale holt má tyhle špeky. Prostě jak říkám furt dokola - "dokonalá" navigace neexistuje.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od cuting »

Nevylučuji. I mě se stalo, že mne na Sardinii přivedl na nějakou polní cestu a po ní k nějakému statku. Ale bylo to nakonec fajn. Potkali jsme báječné lidi, dostali jsme skvělou večeři a ještě nám dali na cestu demižon fantastického domácího olivového oleje :) Dodnes si píšeme a příští rok tam pojedeme jen s manželkou sami na dovolenou
 Apple hračky 

Freelander
Host
Host
Příspěvky: 37
Registrován: pát pro 02, 2011 5:07 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Freelander »

Takze,MAP SHARE slape.Pred tydnem jsem si do nich cvicne rypnul a uz stahuji opravy.Takze kluci prece jen makali.

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Pantani »

Me by zajimalo kolik stiznosti se musi sejit aby to zahrnuli do zmen map. Kdyz jsem jednou reportoval, tak to v updatu pak taky bylo.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Clon »

Takže nakonec ani nebylo potřeba aktualizovat naše aplikace = chyba byla přímo u nich. Ostuda.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

salko
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 01, 2011 9:07 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od salko »

Ahojte, nemáte nejaké info o tom, že by bol TomTom Europe distribuovaný iba ako aplikácia a užívatelia by si vybrali mapy? Napr. ako Navigon a pod. Proste či sa niekde niekto v nejako fóre nezmienil o tom...

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Clon »

Ja o tom slysim od tebe prvne. A ty jsi nekde o tom neco zaznamenal?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

salko
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 01, 2011 9:07 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od salko »

Práveže nie, preto sa pýtam miestnych, či o niečo takom nepočuli. Keďže som tu zachytil, že podaktorí si tu intenzívne písali s podporou TomTom ;)
Mal by som o túto navigáciu záujem, ale príde my úchylné si nechať v 16GB telefóne mapy krajín, ktoré nehodlám najbližších rokoch vôbec navštíviť. Napr. Švédsko, Nórsko a pod.

Navigon a tuším aj Sygic sa dokázali prispôsobiť a ponúkajú takúto možnosť, ale pri TomTom ako by si to nikto ani neuvedomoval. Čo čítam changelog na AppStore, tak mám z toho pocit, že už tam úplne stagnuje vývoj. A chcel som práve vychválený TomTom, lebo Navigon ma občas posiela na také poľné cesty, že sa nestačím čudovať a radšej idem podľa návestí na ceste.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od cuting »

No, on tě někdy potahá po polních cestách i TomTom a jiné navigace. Je to také o tom, jak tu navigaci kdo používá. Já osobně většinou jedu bez navigace podle cedulí na cestě až do blízkosti cíle, napoř. 20 km , a teprve tam naviogaci zapínám na dohledání cíle. Aby mi navigace svítila hodiny na palubce, to mi i docela vadí. Jinak osobně používám Navigon k maximální spokojenosti, i když mám v různých akcích koupené i TomTom, Sygič a iGo. A právě ta volba nahrát si jen mapu země, kam jedu plus čísla popisná jsou dva významné důvody mé spokojenosti.
 Apple hračky 

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Clon »

No ja netvrdim, ze je Tomtom zlaty. Ale nevzpominam si, ze by me nekdy zatahl na polnacku.
Ja osobne jsem se sveho casu povazoval za "navigacniho blazna". Z meho pohledu tedy - pokud nekdo chce porovnavat ruzne navigace - 16 GB je zalostne malo (pokud ma byt telefon i na neco jineho nez na navigace).
Myslim ze Tomtom ma proste "svoji" politiku a na nazory kohokoliv z vysoka prdi, i kdyby to bylo 1000x logicke.
Takze ani neverim, ze by nekdy rozdelili mapy po jednotlivych statech.
Co se tyce jizdy bez navigace az temer k cili - mam s timto dve prihody z nedavne doby.
Se znamyma jsme jeli na dovču na stejne misto v ČR. Odjizdeli pred nami, prijeli po nas. Neresili jsme to. Kdyz jsme odjizdeli, jeli jsme chvili za sebou az na jednu krizovatku - na ni oni chteli jet doleva a my zase doprava. Jeste na krizovatce se nas ptali, proc jedeme doprava, ze oni uz leta jezdi pres jedno mesto, tedy doleva.
Opet prijeli domu az po nas.
Doma jsem se dival - kudy ze to vlastne jeli. Zjistil jsem, ze uz leta jezdi 40 km zajizdkou. Proste ze zvyku.
Za tyden jsme se potkali, tak se ptam: ty nemas navigaci??? Ale jo - mam, hele podivej, ale nepouzivam ji.

Dalsi prihoda - bavili jsme se s jinou znamou, ze bychom s detmi mohli jet v sobotu na jedno misto. Ja vedel, ze to je 14 km od baraku. A oni ze NE, ze to je daleko, pry pres 40 km. Nechejme ted stranou, jestli je i 40 km daleko. Ale nakonec se zjistilo, ze jeji muz jezdi nekde zhruba tim smerem do prace (ale velice zhruba), a od te jeho prace je to jeste nejakych X kilometru. Takze pres 40.

Z toho je patrne, ze nekteri znaji mapu tak mizerne, ze se ztrati skoro i za barakem, ale navigaci "nepotrebují" - na co???
A pritom by stacilo treba jen nahlednout na mapy.cz.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

salko
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 01, 2011 9:07 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od salko »

Tak ohľadom tých ciest a Navigonu, bola situácia, že som sa potreboval do Brna dostať mimo dialnice. Nemal som známku a bolo to narýchlo, bez možnosti študovania mapy. Tak som zadal Brno, optimálna trasa, nech mi to hovorí a ja pôjdem.
Tuším v Breclavi ma to poslalo pri nejakej železnici doprava a tam taká poľná cesta, že som iba čumel. Tak som sa pekne vrátil do centra a išiel som podľa cedúl.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Clon »

Me Navigon takto vypekl uz tolikrat, ze k nemu proste nemam duveru. A ztrata duvery - to i za komancu byl velky prusvih :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

salko
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 01, 2011 9:07 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od salko »

Však to, strata dôvery, nemôcť sa na to spoľahnúť. Na križovatke ceduľa Brno vľavo, Navigon hlási Brno vpravo. Počúvam Navigon a zrazu sídlisko :)
Preto som chcel skúsiť TomTom, len tá ich politika vývoja. Nie je problém zaplatiť si to, ostatne, kúpil som si CoPilot (dosť zlé), Sygic (ehm...), Navigon. Len nový iPhone bude až keď ho predvedú na jeseň a už bude aspoň 64GB. Doteraz som si vystačil so 16GB, vždy som mal okolo 2GB voľného miesta, len mi je to ľúto dať na mŕtve dáta.
Kedysi existoval taký trik pre Navigon (keď ešte nemal selektívne mapy), že aplikácia mala príponu IPA, to sa premenovalo tuším na ZIP, vyhodil som odtiaľ polovicu máp, upravil nejaký dokument, nahral do telefónu a všetko fungovalo ako malo. Kto vie, či by to nešlo aj s TomTom-om.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Clon »

Co se tyce iPhonu - 6ka se da uz ted koupit i se 128 GB - holt je to o penezich. Ja bych 16 ale nebral urcite (ja radeji budu mit polovinu volnou nez aby mi 2 GB chybely).
S Tomtomem a odmazavanim map to na 99,99% nepujde. Jednak bych rekl ze si to hlida neco jako hash soucet, a jednak TT ma mapy rozdelene na zapadni evropu, vychodni evropu apod. Takze kdyz bys chtel vyhodit Norsko, musis vyhodit celou zapadni evropu, coz nejak postrada smysl. Je mnohem jednodussi poridit si telefon s dostatecnou kapacitou a hovadiny pak neresit.
Mimochodem - prave ode dneska je Tomtom Europe v akci za 60€ (takove "levne" akce maji taky az od letoska, ja to v akci kupoval za 70€)
Uz jsem to tu psal nekolikrat. Ja osobne nejradeji jezdim 350 km s TT a poslednich 20 km s Navigonem nebo s necim jinym (protoze TT bohuzel nezna cisla popisna).
A obecne - dokonala neni jedina navigace. Na kazde je neco spatne.

Jinak bych snad jeste mohl celkem doporucit pro ČR tohle Aponia GPS Navigation
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

salko
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 01, 2011 9:07 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od salko »

Nebudem predsa teraz kupovať ohýbací 6, keď si môžem o tri mesiace kúpiť neohýbací 6S :D

Môžem sa ešte súkromne opýtať, že ako je to so sekaním pri ťahaní mapy? Viacero US užívateľov sa na to sťažovalo, že to proste seká. Napr. v porovnaní s Navigonom.

honziš
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 349
Registrován: pon pro 21, 2009 9:04 pm

TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od honziš »

Pro informaci dodám, že v iOS 9 už se dá dobře jezdit s vestavěnou aplikací od Apple. Má to integraci s kalendářem, upozornění na to, kdy vyjet (podle provozu), dopravní info, uzavírky a appka se zobrazuje na zamčené obrazovce a sama od sebe umí rozsvítit displej při navigačním povelu a zase zhasnout.
A má čísla popisná :-)

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Clon »

A jiste bude umet i prujezdni body, budou fungovat offline (protoze obzvlaste v zahranici se ty data opravdu vyplati), A dalsi a dalsi veci, co doposud umely jen specializovane aplikace ci primo navigacni krabicky. Uverim az uvidim. Dosud jsem nikdy nic super nevidel.
Pokud budes chtit ohnout 6s - dej vedet! Rad ti helfnu :-) Hlavne pak zvol dostatecnou kapacitu (pro tve potreby).
Nerozumim co je sekani u "tahani mapy". Pokud myslis ze by se sekala obrazovka mapy pri navigaci, nikdy jsem toto nevidel (respektive videl - na krabickach zvanych PNA, na tech cinskych levnych krabickach). Mam za to, ze zrovna tohle je otazkou daneho HW - je spousty krabicek s ruznym HW, spousty ruzne vykonnych telefonu. Na iPhonu jsem toto nezaznamenal.
Takze kdyz pises ze vice uzivatelu si stezovalo - meli iPhone nebo iPad?

Honzis: kdyz ma ty cisla popisna - predpokladam ze uz iOS 9 mas - najde tohle? Rozstání č.4, Světlá pod Ještědem (Liberec)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

honziš
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 349
Registrován: pon pro 21, 2009 9:04 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od honziš »

Clon: Nenajde

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Clon »

Čekal jsem to. Nakonec - ty sam uz vis, ktere to nasly.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

salko
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 01, 2011 9:07 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od salko »

Z Appstore CZ:
domi982 [27.12.2014] Mapa se pri navigovani seka, driv chodila plynule. Podpora iPhone 6 neni. Aplikace pada. Posledni update hruza.

Dunano [6.5.2015] Prohlizeni mapy Prahy ve verzi 1.2 je i na iPhone 6 pomale jak na nejake stare navigaci.

Niečo bolo ešte aj na US store, ale nemôžem to teraz nájsť. Ale bolo to pre rok 2014.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Clon »

Ja fakt nevim co ti k tomu rict. Snad to, ze prvni uvedeny prispevek je stary = pomerne brzy po uvedeni iP6 (jasne, TT mohl reagovat driv), a s prohlizenim mapy netusim, co tim basnik chtel rict. Zrovna jsem si prohlizel mapu Prahy a nic "pomaleho" jsem nezaznamenal. Samozrejme kdyz mapu potahnu, trva treba pul vteriny az mozna celou vterinu nez se mapa nacte. Ale ze by mi to v praxi necemu vadilo - nenapada me cemu.
Pokud nechces utratit penize za zajice v pytli (ale takto prece funguje cely App Store), najdi si ve svem okoli kamarada co Tomtoma ma a posud sam. Za me ti mohu rict jen to, ze ja jsem spokojen. A to si pis, ze kdyby se to sekalo, PEKNE BY ME TO SR...LO a urcite bych nemel duvod to chvalit.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

salko
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 01, 2011 9:07 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od salko »

Takže som sa včera na obed odhodlal kúpiť za 60€ TomTom Europe (ešte pre tým, ako Clon reagoval na rýchlosť), a keďže som už používal CoPilot, Sygic a Navigon, tak sem napíšem zopár postrehov (v porovnaní s Navigonom). Absolvoval som trasu Blava-Viedeň-Blava, bez diaľničnej nálepky, a môžem potvrdiť, že TomTom naviguje efektívnejšie oproti Navigonu. Istotne som išiel cez menej semaforov ako s Navigonom.
Rýchlosť aplikácie je naozaj v pohode, tie príspevky z recenzií boli asi nejaké špecifické prípady.

[+] Kruhové objazdy hlási lepšie, napr. "cez kruhový objazd pôjdete rovno, 2 východ". To že tam bolo spomenuté, že pôjdem rovno, to je naozaj lepšie ako keď mi iba povie, na ktorom východe.

[+] "Tretia ulica vľavo", to je tiež skvelé, Navigon tu udával iba metre.

[+] Grafika možno pôsobí staršie, ale rozhodne je priamejšia. Vidím lepšie, aká ostrá je zákruta, je to celé také čistejšie oproti Navigonu. V Navigone som používal Panorama View 3D, ktorá pôsobí efektnejšie, ale táto jednoduchosť mi príde lepšia, účelnejšia.

[+] Keď plánujem trasu do zahraničia a sú tam spoplatnené cesty, vždy sa ma to pýta, či sa im má vyhnúť. To je asi jedna z najlepších "vychytávok", ktorú sem dali. V Navigone som si mohol nastaviť na jednom mieste, či sa chcem vyhnúť platením cestám, diaľniciam, nespevneným povrchom a pod. A keď som si plánoval trasu a zabudol som, ako to bolo naposledy nastavené, tak buď som si všimol také 4 malé ikonky počas výpočtu trasy (dosť málo času), alebo pekne ísť do nastavení a skontrolovať si to. Naposledy z Maďarska z reštaurácie som iba dal, naveď ma domov a bol som v tom, že mám vypnuté spoplatnené cesty. A zrazu ceduľa, že diaľnica, známka a nemožnosť sa otočiť...

[+] Výber jazyka, v ktorom na mňa hovorí. Navigon mal na výber iba taký jazyk, v ktorom bežal iOS a keďže ja bežím v US režime a mám iba slovenské locale, tak mi nedal k dispozícií ani češtinu a ani slovenčinu.

[+] Klik na mapu počas navigácie a hneď som vo veľkom menu, to je super. V Navigone triafať tie prťavé ikony počas jazdy nebolo úplne bezpečné.

[+] Páči sa mi voľba "Stop navigation", v Navigone som musel "zostreliť" aplikáciu, keď som si chcel odbehnúť do reštiky, inak mi to stále na pozadí hovorilo, aby som sa vrátil na cestu.

[+] iOS menu/ovládanie/klávesnica. V Navigone napr. zoznam Favorites je ich vlastný neštandardný ovládací prvok a vôbec mi to nevyhovovalo. O tom je vlastne aj celá Aponia, všetko majú vlastné (asi portované) a pre mňa to nebolo prirodzené. Takže TomTom na mňa pôsobí úplne blahodárne, keď má prirodzené ovládanie, na ktoré som zvyknutý z každodenného používania.

[-] Počet kilometrov do cieľa by nemusel byť s desatinou čiarkou, pokiaľ je to viac ako napr. 3km. Takto je tam úplne zbytočne 44.7km. Nie je to vada ;)

[-] Pri pohybe v menu nefunguje akcia Späť, keď ťahám prstom spoza okraja obrazovky. Musím ťukať vľavo hore na nápis. Pri jazde to nie je problém, tam sa to nedá použiť, skôr je to taký postreh.

[-] Možnosť si pred-pripraviť viac ako jednu trasu. Skúšal som aj uložiť do kalendára a z kalendára to vytiahnuť, ale keď sa spustil TomTom z linku v kalendári, tak ostal v nejakom chybovom stave, že som ho musel iba zostreliť. Ani toto nepovažujem za veľkú vadu.

[-] Slovenský ženský hlas: tá pani, čo to hovorí, tak asi ide umrieť. Tak pomaly a depresívne na mňa pôsobila. Český ženský hlas je OK.

[-] Nemožnosť selektívneho výberu máp, to je asi skutočné obrovské mínus. Neplánujem ísť do Švédska, Nórska, Fínska, ani Francúzska, Španielska. Ale tie mapové podklady tam mám uložené a je to mŕtve miesto. Aj keď budem mať v budúcnosti 64GB model, toto ma bude trápiť. V podstate pre moje použitie a moje destinácie mi stačí 1GB namiesto dvoch. Inak v recenziách bolo spomenuté, že v mapových podkladoch nie je Grécko a možno aj tuším prečo. Donedávna platil limit na aplikáciu 2GB a zjavne do tohoto limitu nevedeli nacpať celú EU, tak niečo museli obetovať. Je to ale iba môj názor.

[-] Podpora iCloud. V Navigone som si na iPad-e pripravil favorites a zobrazili sa mi pekne aj na iPhone. Veľký problém to nie je, uvidíme, či si to aspoň zapamätá, keď niekedy reinštalujem telefón.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Clon »

Podle vyctu tvych + a - usuzuji, ze se ti TT vcelku libi. Jsem rad, ze ti vysla i koupe ve sleve a taky ze na me nebudes nadavat (kdyby se ti to nelibilo) :-) Preji co největsi spokojenost s TT. :-)
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

salko
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 01, 2011 9:07 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od salko »

Áno, veľmi sa mi páči. Síce je to iba krátky čas, ale keďže už mám za sebou niekoľko navigačných aplikácií, tak viem, o čom píšem.
Ja som po tejto App pokukoval ešte v čase, keď ponúkali Európu ako západ a východ, čo som odmietal kúpiť. Prišlo mi to na hlavu postavené. Namiesto toho som išiel do Navigonu, a to bolo v čase, keď mal ešte 2GB inštalačku.
Ale súčasný stav je taký, že TomTom je skvelá aplikácia a až na tú nemožnosť selektívneho výberu máp som nadmieru spokojný.

honziš
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 349
Registrován: pon pro 21, 2009 9:04 pm

TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od honziš »

A v dnešní době uzávěr a oprav silnic se opravdu hodí dopravní info. Sice je za příplatek, ale funguje - ušetří nervy. Zatím na Tom Toma taky nedám dopustit - i přes některé chyby.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od iTukan »

Pokud ti jde o info o dopravních informacích, tak na to TT nedávno vydal aplikaci MyDrive - https://itunes.apple.com/cz/app/tomtom- ... ?l=cs&mt=8
Její primární funkce je jiná, ale obsahuje aktuální dopravní info.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

salko
Host
Host
Příspěvky: 18
Registrován: čtv zář 01, 2011 9:07 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od salko »

Takže som absolvoval okolo 2000KM do Chorvátska a naspäť (s odbočkou na Plitvické jazerá) a ešte mám zopár postrehov. Niektoré úseky cesty som išiel prvý krát v živote. Ako tu už viacerí spomínali, ideálna kombinácia je TomTom na dlhšiu cestu a potom Navigon, keď sa chcem dostať do cieľa. Bohužiaľ, môžem to iba potvrdiť.

[-] TomTom a jeho databáza POI nepoznala národný park Plitvické jazerá (iba cez Foursquare, vyžaduje internet), Navigon áno. V podstate mám dojem, že Chorvátsko je horšie zmapované ako v Navigone.

[-] Keď pozerám mapu (Browse map), tak sa tam niekedy zobrazujú na okrajoch také malé šípky, ktoré ukazujú na aktuálnu polohu (ak je mimo mapy), domov a pod. A občas sa mi stane, že týmto šípkam pekne šibe, asi vzhľadom na nedostatočné zistenie presnej polohy a robia tam chaos a posúvajú sa.

[+] Nastavenie markeru na mape, celkom užitočné, keď niekde v cudzom meste zaparkujem a náhodou by som sa stratil ;) Vymazanie markeru, to je dosť nepochopiteľne urobená funkcia a bez internetu by som na to neprišiel.

[-] Drobný detail, keď sa dostanem na diaľnicu, po ktorej mám ísť napr. 200KM, tak sa mi zdá zbytočne zobrazovať tam symbol, že mám odbočiť doprava alebo že sa mám držať vpravo.

I keď som sem dal dnes prevažne mínusy, nič to nemení na skutočnosti, že TomTom je pre mňa v súčasnosti najlepšia navigácia pre iPhone. Na tejto trase bolo navigovanie príjemnejšie ako cez Navigon (aj priateľka to potvrdila), žiadne zaváhanie, proste celá navigácia je veľmi príjemne vyladená.

photopetr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 162
Registrován: pát lis 26, 2010 3:10 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od photopetr »

Zdravím, udělal jsem update na iOS 9 a poté je TomTom v angličtině. Nikde v nastavení jsem nepřišel na změnu jazyka. Máte nápady nebo čekat na update TomTom.
 iPhone 7
 Watch NIKE
 MacBook Air 11"
 iPad mini 4
 TV
 Airpods

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od scorpi »

Nápady žádné, taky to mám tak :-/

Jadro
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: pát bře 30, 2012 5:37 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Jadro »

Asi je to ptakovina. Ale Nastaveni - Obecne - Jazyk a oblast. Vse je nastavene na CR?

photopetr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 162
Registrován: pát lis 26, 2010 3:10 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od photopetr »

Ano, vše nastavené na ČR.
 iPhone 7
 Watch NIKE
 MacBook Air 11"
 iPad mini 4
 TV
 Airpods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od cuting »

Zkusil bych TomTom smazat a znovu nainstalovat....
 Apple hračky 

photopetr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 162
Registrován: pát lis 26, 2010 3:10 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od photopetr »

Taky nepomůže. Již jsem zkoušel....
 iPhone 7
 Watch NIKE
 MacBook Air 11"
 iPad mini 4
 TV
 Airpods

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od cuting »

Pak nezbývá, než počkat na update od TomTom, který bude sladěný s iOS9....
 Apple hračky 

scorpi
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 1774
Registrován: stř bře 05, 2008 7:14 am

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od scorpi »

Je to celoevropský problém, stejný bug hlásí uživatelé např. z Dánska, Italie, Francie.

Odpověď z TomTom zní: Díky za nahlášení chyby! V současné době to zkoumáme, a snažíme se najít řešení tak rychle, jak je to jen možné.

photopetr
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 162
Registrován: pát lis 26, 2010 3:10 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od photopetr »

OK, tak budu čekat.
 iPhone 7
 Watch NIKE
 MacBook Air 11"
 iPad mini 4
 TV
 Airpods

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: TomTom [AppStore] - diskuze o aplikaci

Příspěvek od Pantani »

Mám iOS 9 a mám tam normálně češtinu, jen mi hlásí, že do křižovatky je to 200 yardů, místo metrů, ale možná že jsem jen něco blbě nastavil.

Problém mám ale zase já s tím, že mi z nějakýho důvodu vypíná displej podle nastavení v Settings.app a nenechá ho vůbec zaplej.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Odpovědět