geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
S474N
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 896
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:55 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od S474N »

parmin: ono je pomerne logicke, ze nove pristoje budou mit vyssi hodnoceni. Uz jenom proto, ze kdyz jsem mel 3G, tak jsem to hodnotil, nasledne jsem upgradoval na 3GS a taktez to hodnotil, tzn. duplicitni hodnoceni tech, co upgradovali.

Nicmene se budu opakovat - obecne iPhone na par kousku po meste staci, na nejake celodenni vylety po prirode rozhodne ne.
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB

blackmanT

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od blackmanT »

více méně musím souhlasit s oběma, jak Satanem, tak Parminem.
Mám IP a jsem přesně ten typ, který když někam přijede s rodinou, mrkne na IP, jaké cache jsou v dosahu a zkusí nějakou odlovit (děti alespoň mají cíl :-)). Na druhou stranu když jsem byl nedávno v Mariánských lázních, tak při lovení třetí cache v jednom dni mi v IP docházela baterka a taky jsem narazil na to, že jsem potřeboval zadat souřadnice k nalezení vstupu k jedné "underground" cache. Když jsem souřadnice zadal do google maps, tak mi to ukázalo o cca 200 metrů jinde, než když jsem je potom zkoušel zadat na PC na mapy.cz. (cahe jsem nenašel - kruci jedu tam příští týden, snad to vyjde na druhý pokus)
V důsledku výše uvedeného jsem přistoupil k tomu, že si jako doplněk IP kupuji Garmin etrex právě pro přesné dohledávání.
V každém případě ale nedám na IP dopustit, právě pro jeho online připojení a tím spojené výhody. Pokud však není signál (taky se mi stalo) člověk je v hajzlu úplně a tady šup vytáhnu ho z kapsy (toho garmina :-)) a jedu dál.

EDIT: tak jsem prvně vyrazil na lov s IP spolu s etrexem a můžu konstatovat, že je to podle mě ideální kombinace. IP je super, že je online, můžu si zobrazovat info o aktuálních cache, aniž bych se na to doma dříve připravoval a k přesnému dohledání cahe použiju etrex. Jinak k výdrži. U té GPSky není co řešit ta vydrží asi 20hodin provozu. Vyrazil jsem na celé odpoledne IP plně nabitý a když jsem se večer vracel, tak měl ještě 60%. Takže v téhle kombinaci je to použitelný i na ten celodenní výlet do přírody :-) Doporučuji všem.

rehakmartin
Host
Host
Příspěvky: 21
Registrován: čtv srp 28, 2008 6:37 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od rehakmartin »

No tak můžu říct, že po výměně 3G za 4, můžu Garmina uložit k ledu. Evidentně je použitý jiný GPS chip, protože chytám signál i 5 m od okna a nade mnou je ještě patro. V lese ani mezi domy signál neztrácím, prostě paráda.

S474N
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 896
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:55 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od S474N »

rehakmartin: zavidim ti tvoje zkusenosti. Zejmena me zajima, kde vezmes TOPO mapu CR do sveho iPhone, kdyz zahazujes Garmina :mrgreen: :mrgreen:
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB

Lemmy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: čtv zář 23, 2010 10:01 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od Lemmy »

....pro mě bude aplikace pro geocaching v iPhone spůí taková pomůcka a dopněk někde, kde se potřebuji podívat na fotomapu, nebo okouknout listing. Včera jsem to použil na údržbu vlastní keše, kterou jsem adoptoval a trošku váhal, kde přesně je :) ... tam mě iphone navedl v pohodě.
Ale jednička na kešky pro mě zůstává Oregon 550, kde neřeším výdž baterek, mam tam super Mapu topo 2010, ...a hlavně oregon mi může upadnout, zmoknout, můžu s ním plavat :D ... to by asi iPhone nerozdejchal :)
Ale jako doplněk k Oregonu, hlavně na listingy, na rychlé stažení právě publikované kešky super...
Iphone 6 64GB, iOS 8.1.3.

rehakmartin
Host
Host
Příspěvky: 21
Registrován: čtv srp 28, 2008 6:37 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od rehakmartin »

S474N: Topomapa je součástí aplikace Geocaching. Jen to musí být online :oops:

S474N
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 896
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:55 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od S474N »

rehakmartin: to si dovolis nazvat topomapou? Nech si od nekoho ukazat s Oregonem ukazat, co je topo mapa prosimte :wink:
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB

Lemmy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 161
Registrován: čtv zář 23, 2010 10:01 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od Lemmy »

LOL! TOPO mapa? Kdybych to řekl slovy svého bývalého šéfa : "Nevíš co mluvíš" ....nic ve zlém, jen pokud budeš brát geocaching vážněji, tak dříve nebo později zjistíš, že se outdoorová navigace nedá nahradit...já na to přišel asi po 700 keškách :) . Dnes jsem si na tohle vlákno vzpomněl, když jsem lezl na skálu...iphone a batoh nechal dole a na karabinu připnul oregona....
Iphone 6 64GB, iOS 8.1.3.

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od dodulo »

preco uz posledne verzie Geocaching app nie su uz v slovencine ? :(, ale iba v CZ a pod...:(
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

gandalv

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od gandalv »

Jakou doporucujete bezplatnou app pro geocaching na vyzkouseni?

Neco lepsiho jak Geocaching intro je? :-)

Diky.

jofos
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 248
Registrován: pon úno 02, 2009 11:46 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od jofos »

Whereigo - doterza to tu nieje, tak píšem svoj nový objav. Keďže v mojom meste je už dlhší čas jedna Whereigo-vka tak mna to naštvalo a hľadal som spôsob ako ju s iP spratviť. Tak som sa dostal ku programu "PiGo", ktorý umožňuje spúšťať Whereigo kartidže. Čoskoro to pôjdem odskúšať a dám vedieť.
iP X
MBP 13" M1, MBP 13" 2010 + 2011 / TC 1TB / aTV4

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od dodulo »

mam dost velky problem fw 4.3.2 a verzia Geocaching app 4.2.2, vzdy ked som si stiahol cache pre offline pouzitie tak v terene mi aplikacia uplne zamrzla alebo mi nezobrazilo vobec mapu, kedze momentalne nemam v iPhone data tak to dost zamrzi :(
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

VojtaBeton
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 01, 2011 5:23 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od VojtaBeton »

Zdravím vás. Jsem geocacher začátečník a nedávno jsem si zakoupil tuto aplikaci. Mám ale trochu jiný problém. Když chci odlovit mystery kešku (otazníček) například TUTO u které je potřeba doplnit do souřadnic čísla.

Pokud jsem si již pravé souřadnice zjistil, kam je můžu zadat, aby mě navedli na místo s keší.

Děkuji. :-)
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard

milford
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 222
Registrován: čtv srp 07, 2008 1:30 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od milford »

VojtaBeton: u keše Navigovat ke keši, vpravo nahoře kliknout na vlaječku, název jakej chceš, souřadnice a Hotovo - hotovo :)
Apple iPhone 4S 16GB white - fw 7.0 GM, noJB - krasavec :)
Apple iPhone 3G 8GB black - fw 4.2.1 noJB - v depozitu

VojtaBeton
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 01, 2011 5:23 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od VojtaBeton »

Mockrát děkuji. :-)

Jinak se ještě zeptám ostatních uživatelů, taky máte v aplikaci kompas, který vás naviguje ke kešce tak škaredě rozostřený. U free verze byl kompas ostrý a při pohybu (otáčení) se nekousal.
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard

Johny_F
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: pát lis 04, 2011 9:58 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od Johny_F »

VojtaBeton: Trochu off, ale jen dodávam, že kompas mám naprosto ostrý a neseká se. Spíš nemůžu přijít na to, kde zapnout zvukovou signalizaci, když jsem už poblíž kešky, free verze geocochingu to měla a ta placená mi to už nedělá..

roschfoure

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od roschfoure »

Zdravim. Mam problem uz delsi dobu. Pokud hledam kesku tak mapa je v pohode. Ale pokud se prepnu na kompas tak ten se ani nehne a tocit se muzu jak chci. Jinak kompas v iphonu funguje super. Dela to take nekomu? Odstranil to nekdo? Nebo jsem sam a mam zkusit master reset a nahrat vse na cisto. Ps. Smazat app a jeji data jsem uz zkusil. :-(

Dik za rady.

FilemoniCZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 220
Registrován: pát úno 25, 2011 10:44 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od FilemoniCZ »

taky pouzivam offic aplikaci ale spis na hledani kese v miste, kde je nenam v normal navigaci a nebo chci rychle zalogovat(to se obcas hodi) ale ta aplikace je fakt dobra. Lepsi jsem zatim nevidel. Ten kompas je fakt divnej nikdy se mi to nestalo. Mas JB ? Ze bys to zkusil smazat opravdu vsechno

roschfoure

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od roschfoure »

JB nemam. Ale mozna se do dat appky dostanu i bez JB. Fakt to nechapu. Nejde a to jsem to nekolikrat smazal. Uz mam asi 4tou iOS verzi a ani na jedne to neslo. Nevim si rady. :-( hlavne kdyz kompas jinde funguje super :-(

Jdu zkusit smazat nejak ty data.

vrty
Host
Host
Příspěvky: 127
Registrován: pon zář 07, 2009 1:06 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od vrty »

Ahoj, podarilo se nekomu vyresit ten nefungujici kompas na 4s? A netusite take proc nemohu vybrat skutecny sever?Obrázek
iPhone 5S 32GB | Watch Sport Grey | iPad Air 2 128GB | MacBook Pro Retina 15" 2014 512GB | Apple TV 1st

charlie77
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 850
Registrován: ned čer 07, 2009 10:21 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od charlie77 »

Nemá tu někdo oficiální app Geocacing a k tomu na stránkách udělanej normální basic member účet? Myslim aby neměl premium membera. Jde mi totiž o to abych zjistil jak na tom budu, když si koupím app za 9€. Abych pak nebyl limitovanej tím, že můžu stáhnout jenom kompletní informace o 3 keškách za den. Někde jsem něco takovýho čet, ale psali tam, že je to jenom jako stažení 3 info do offline režimu. Je mi jedno, když to bude běhat pořád online. Díky moc..
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od Onygzzer »

Já..žádný limity nejsou ;-)
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

charlie77
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 850
Registrován: ned čer 07, 2009 10:21 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od charlie77 »

Super! Díky moc :)
Apple iPod Shuffle 5G, 2GB, pink
Apple iPhone 6S, 64GB, gold
Apple MacBook Air 13" 2014, 128GB

kotasekh
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: ned bře 13, 2011 10:05 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od kotasekh »

vrty píše:Ahoj, podarilo se nekomu vyresit ten nefungujici kompas na 4s?


nastavení - soukromí - polohové služby - systémové služby - kalibrace kompasu - zapnout.

Pokud je vypnuto, pak v aplikaci geocaching nefunguje kompas.

rowan
Host
Host
Příspěvky: 98
Registrován: úte zář 16, 2008 7:09 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od rowan »

Takový skromný dotaz. Mám aplikaci Geocaching. Zjistil jsem souřadnice Multi keš a nevím jak se na ně nechat navigovat. Umí to tato aplikace nebo musím v jiné? Případně jaká aplikace? díky

kotasekh
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: ned bře 13, 2011 10:05 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od kotasekh »

Umi. Dej navigovat ke kesi a v pravo nahore je tlacitko s trema teckama. Zmackni ho, a dej "pridat waypoint" :-)

rowan
Host
Host
Příspěvky: 98
Registrován: úte zář 16, 2008 7:09 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od rowan »

ok děkuji

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od Onygzzer »

Anebo si kup Motion-X. Na na tyhle věci ideální...umí toho mraky, projekci bodu podle vzdálenosti a azimutu atd..na lovení mobilem vynikající pomocník ;-) Každopádně zlatej Garmin na větší odlovy :-)
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

budo
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: pát kvě 24, 2013 4:20 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od budo »

zdar. Mame navigaci Garmin eTrex Legend Hcx. Tu pouzivame primarne. Taky mam starsi iPhone 3GS. Doporucite mi koupi app geocaching nebo MotionX, ktery je levnejsi bych a asi ho vyuziju i pri turistice? Diky.

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od Onygzzer »

Z vlastní zkušenosti (možná jen u mého konkrétního kusu) se s 3GS lovit nedá - hrozně špatná citlivost gps, nepřesné, skáče to jak koza. iPhone 4 už bez problému.
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od Golf »

Všeobecně, až od čtyřky je GPSka v iPhonu dostatečně citlivá, bylo to použitým čipem, řada lidí s tím měla obrovský problém... I proto třeba držák do auta od TomTomu měl v sobě extra GPS čip, pro čtyřku a výš ho už přestali dělat (i když 4 a 4S se tam vešly a fungovaly). Takže pro geocaching se 3GS moc nehodí.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

FilemoniCZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 220
Registrován: pát úno 25, 2011 10:44 am

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od FilemoniCZ »

3GS a GPS spatny ... nepouzival bych, resp zustan u toho garmina

kdyz uz program tak geocaching

Smrdaky
Suspect
Suspect
Příspěvky: 1436
Registrován: stř dub 24, 2013 3:59 pm

Re: geocaching na iPhone - praktické skúsenosti

Příspěvek od Smrdaky »

charlie77 píše:Nemá tu někdo oficiální app Geocacing a k tomu na stránkách udělanej normální basic member účet? Myslim aby neměl premium membera. Jde mi totiž o to abych zjistil jak na tom budu, když si koupím app za 9€. Abych pak nebyl limitovanej tím, že můžu stáhnout jenom kompletní informace o 3 keškách za den. Někde jsem něco takovýho čet, ale psali tam, že je to jenom jako stažení 3 info do offline režimu. Je mi jedno, když to bude běhat pořád online. Díky moc..


Limity jsou pouze pro Groundspeak Api, tedy pro vsechny aplikace pouzivajici jejich Api, mimo jejich aplikaci (a aplikace pouzivajici nacerno parsovani stranek, jako treba javovy handy geocaching pro nokie)...

Odpovědět