iPhone 12 Pro Max

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.
2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

Ahojte, kto ma uz tento iPhone? Ja ho mam momentalne 2 dni, presiel som z IP7 a je to bombasticky rozdiel ;) Chcel by som tymto zacat diskusiu s vasimi poznatkami, pripadne tipy, triky .. Uz len samotny fotak je uzasny.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mike-biker »

Já ho mám na testování a dnes jsem narazil na velký problém. Stáhl jsem IOS 14.3., který dnes vyšel a chtěl provést čistou instalaci přes DFU. Zaboha nemohu telefon do DFU uvést, už jsem zkoušel vše možné, nefunguje to ani na PC s Windows. To jsou věci. Ne, že by to bylo nutné, ale je to poprvé v životě, co se mi to nezadařilo. :(

EDIT: Tak po trpělivé práci a asi 20tém pokusu se povedlo. Zřejmě tam byl nějaký problém, protože jsem vyměnil asi 4 kabely, zkoušel restarty MacBooku, přeinstalaci iTunes (frčím ještě na Mojave) a zkoušel i různé prodlevy při mačkáních atd. Nikdy předtím problém nebyl, až teď.
No tak je tam nacpaný 14.3. a jdu si lehnout. :D
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mrzic
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 2264
Registrován: ned dub 20, 2008 2:18 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mrzic »

Mám ho od 13.11. a zatím spokojenost. Už jsem si i zvykl na tu velikost (dřív jsem používal plus verze, ale teď jsem měl 3 roky iPhone X)
MacBook Pro 2018 Touch Bar, macOS 11.0
iPad Pro 10.5, iPadOS 14
iPhone 12 Pro Max, iOS 14
Apple TV4

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

Hehe a ako ste spokojni s novxm iOS na 12-ke Max? Tie Raw formaty na fotenie nie su az take zle, da sa s tym dost vyhrat. Teraz to uz plnohodnotne nahradi zrkadlovku ;)

DFU som neskusal este na tomto, dal som to len klasicky cez Wifi.

Tento prechod z IP 7 je obrovsky. Ale zacinam si zvykat na toho Big Boya :D Fotak to ma uzasny. V uplnej tme bez blesku, no bez slov. TKed som po vybaleni a vybiti az na druhy den dal na kabel z mojho stareho IP 7, a napojil na pracovny notebook, za dve hodky cca bol naplno nabity. Na starom adaptery o kusok rychlejsie nabija a celkovo vydrzi uzasne baterka. No snad to dalsimi nivsimi iOS nepokazia. Momentalne registrujem, ze bude o nejaky cas dalsi IP 13, navyse by mal mat 120 Hz obnovovaciu frekvencie displeya a odtlacok prsta v displey, ale inak nevidim nejaky dovod prechadzat z 12-tky. Tento mi dufam vydrzi velmi dlho, maximalne vymenim baterku.

Inak otazka - mam taky blby silikonovy obal a neprekryva sosovky kamier, je to nebezpecne? :/ Lebo telefon pokladam na stol napr na kamery, resp. snazim sa nepokladat. Poskriabu sa sklicka? Ale chcem si kupit dalsi lepsi. V obchode mi ho na druhy den nechceli vymenit kvoli natrhnutej krabicke od krytu :/ tak som si ten silikonovy kryt nechal.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od Jirka_S »

"Teraz uz to plnohodnotne nahradi zrkadlovku".
No, to jsou silná, velmi silná slova. A nepravdivá, samozřejmě. Nenahradí, možná jen zas o trochu přiblíží. Tím nechci shazovat nadšení z nové mašinky, jen stojím nohama na zemi (a s praxí se zrcadlovkami v řádu mnoha desetiletí). Zkuste si někdy porovnat snímky z toho mobilu a zrcadla na monitoru při zobrazení 1:1, tu kresbu a podrobnosti ten malinkatý snímač nemá šanci dosáhnout. Nebo třeba bokeh, který udělá starý Nikkor 85/1,8 či novější 85/1,4 oproti softwarovému rozostření? Jistěže ne. A což teprve obory, jako je třeba focení sportu? Tam nechte mobil ještě dlouho raději v kapse.
Netroufám si ani odhadnout, kolik procent uživatelů alespoň tuší, co vůbec znamená ten RAW formát, třeba o nějaké WB ví něco málo tipuju max každý desátý (a to jsem optimista).
Ale fotí ty potvůrky hezky, i ve světelných podmínkách, kde už lidské oko tápe, na displeji mobilu to vypadá dobře, možná i A5 - A4 tisk by to zvládlo. Kolik fajnšmekrů ovšem dnes dává fotky na papír, že...

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

My praveze davame este fotky “na papir” ;) ano tento Big Boy zvlada bravurne fotky v noci bez svetla. Normalne by som povedal, ze doslova nocne videnie :D Ale v totalnej tme potrebuje ten blesk. Povedal by som, ze staci malinko svetla a tento STROJ :D dokaze vytiahnut maximum svetla z okolia. Urcite sa nevyrovna zrkadlovkam, tiez mame. Na blizke detaily fakt uplne uzasne, na vzdialene vyhrava zrkadlovka. Ale ten RAW format nie je len proforma v iPhone naozaj sa s tym da vyhrat, kto sa chce. Verim, ze LiDar senzor dobuducna bude mat este viacej funkcii. Vcera som stiahol nejaku appku - je ich vela, co sa tyka LiDaru a dokaze v 3D odskenovat celu miestnost a vytvorit doslova akoby v 3D tlaciarni obraz :D Fakt zaujimava vecicka. Aj to meranie vysky postavy ken zameranim na osobu. Ale zacinam si zvykat celkom na tu velkost stroja, po instalacke noveho iOS sa mi zda ze WIFI trosku laguje, ale vcelku ok.


Chcem sa este spytat, moze sa stat, ze beznym polozenim na rozne povrchy na skla kamier mozem poskrabat celkom tie sklicka? Hadam ratali s tym, ze niekto aj bez obalu bude pouzivat tento iPhone.

Edit: prave som vyskusal appku na radar a uzasne, presne minzmapovalo miestnost aj s rozmermy. Rozne vrstvy, myslim ze dokonca aj teple a studene miesta. No uzasna vecicka.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mike-biker »

APPLE na to focení šel trochu od lesa. Protože to nejsou žádní amatéři, tak jim je jasné, že optické vlastnosti mobilních čoček v současnosti jsou velmi omezené a neplatí pořekadlo "Čím víc pixelů, tím víc ADIDAS" a tak vytvořili spolu s maximem vytěžení možností této mobilní optiky i dokonalý SW systém, který dokáže jejich limitní možnosti značně "přikreslit". Je to takové zvláštní pojetí, kdy software vlastně nahrazuje část nedokonalého HW.
Ale všechna čest, docela se jim to povedlo. :good:
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

Ano presne tak :) Mne sa hrozne pacia fotky z rohoto iPhone, je pravda, ze hlavne androidaci sa snazia natlacit co najviac pixelov. Ked bude cista obloha vecer chcel by som vyskusat tu dlhu uzavierku. Ze by sa nam podarila mliecna draha nafotit? ;)

Edit: inak ani som nevedel, ze pri kupe noveho IP, davaju aj na rok zadarmonucet Apple tv ;)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

2L8 píše:Chcem sa este spytat, moze sa stat, ze beznym polozenim na rozne povrchy na skla kamier mozem poskrabat celkom tie sklicka? Hadam ratali s tym, ze niekto aj bez obalu bude pouzivat tento iPhone.
Podla mna sa casom urcite poskrabe. Ked nie sklicka, tak obruba okolo.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od bedo. »

Závisí od povrchov - všetko tvrdšie, ako minerálne sklo, ktorým sú chránené šošovky, má potenciál ho poškriabať. Stačí, aby bolo na inak neškodnom povrchu (napr. drevenom stole) trochu kremičitého piesku a pri blbom pohybe môže (ale aj nemusí) nasledovať škrabanec.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od serwo »

Ahoj. Nakoľko je iP12xx predávaný bez adaptéru, chcem sa spýtať, či je možné použiť starý typ adaptéru. Menil sa iba USB konektor na kábli a druhý koniec - lightning - zostal rovnaký, však? Ďakujem.

Raza
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: sob pro 19, 2020 12:15 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od Raza »

Ano je to možné, lightning je stejný.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mike-biker »

Starý adaptér 5W samozřejmě telefon nabije, jen to není nijak rychlé. Já jsem objednal nový nabíjecí stojánek od Applegangu, který má dvě cívky a měl by fungovat i na 12 Pro Max.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

No to sa nepocuva moc dobre na tie sosovky :) Musim si kupit jeden obal, kde sa da kamera zatvorit. Ten sa mi celkom paci, ale chcel som taky, aby bolo vidno tu modru farbu na IP :( Co je skoda schovat.

Co sa tyka nabijacky, ja som pouzil stary lighting kabel z mojho IP 7 a stary adapter a uplne vpohode. Dokonca to nabija s porovnanim IP 7 ovela rychlejsie nato ze je to stary a slabsi adapter :) Ked som na svojom pracovnom notebooku zapojil kabel zo stareho IP 7 na IP 12 Pro Max, uplne vpohode za dve hodky to nabilo. z cca 20% naplno skoro. Za mna spokojnost.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od serwo »

Tak to je super, lebo mám asi 5 starých adaptérov s káblami. To, že to nabíja pomaly, mi nevadí. V aute mám nabíjaciu priehradku a telefón aj tak dávam nabíjať pred spaním na noc.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

Ja niekedy nedavam ani na noc nabijat, vydrzi velmi dlho baterka, takze s tymto Big Boy velka spokojnost ;)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od rony »

naopak, mozno by si mal. je to lepsia volba nez to zhavit pol dna na nizsich percentach
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

Myslis rychlonabijacku? Resp. Adapter? Na starom z IP7 to mam za dve hodky nabite naplno.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

Nn, proste kazdy vecer dat nabit. Hoci mas aj cez 50% a vies ze by si v pohode vydrzal aj dalsi den. Zapnut optimalizovane nabijanie a naucit mobil, ze sa nabija vzdy v rovnakom case. Baterke to robi dobre.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

Mne vydrzi aj pri plnom zatazeni cca. den a pol.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

Jasné. Tu okrem ineho ide aj o to, aby nabíjanie baterky nabehlo na nejakú pravidelnosť. Potom ju telefón začne nabíjať šetrnejšie, čo znamená lepšia životnosť. Samozrejme chce to trošku pozornosti. Alebo pri dlhšej dennej výdrží skôr zvyku. Ak nie si vďaka výdrži nútený nabíjať aj cez deň, tak ideál je dať na noc na nabku a o zvyšok sa už postará systém. Ak sa telefón naučí, že je k nabíjačke denne pripájaný o 23:00 a odpojený o 6:00, tak zvolí iný režim nabíjania.
Ja to tak už robím. Je jedno či mám večer 30, alebo 60%. Proste ho dám nabíjať a neriešim.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

Jaj davas ho nabijat aj vecer aj ked mas 60% ? :) ja som ho nechal kedze je u mna novy vybit aj za dva dni. ale asi aj ja zacnem v noci ho nechavat. Chcel som, ze nova baterka, ze ju vybijem aspon naplno. Len on odtava nabity dost dlho, tak rozne sa vybije casovo. Niekedy rado niekedy vecer :D
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

Presne tak. Neriesim ako velmi je vybity. Kupil som nam bezdrotove nabijacky, dal ich na nocne stoliky a vecer ked ideme spat, len polozime telefony. Spat chodime aj vstavame v zhruba rovnakych casoch. V sprave baterie uz je pekne vidno, ako sa na plno dobije az nad ranom.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

Mas tu bezdrotovu nabijacku od Aple? :) Postacuje navecer do rana? Mne sa celkom paci a nemusis riesit a hladat s kablom a napichnut ho :D Ale takejto baterka hadam nebude vadit nabijanie aj ked nie je vybita. Ale takto som fungoval aj na IP7 a viacej sa mi vybijal. Niekde som videl tuto bezdrotovu nabijacku za 5€, ale ktovie co je to za. :) Ty mas aku?
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

Nie, takúto philips https://www.philips.sk/c-p/DLP9011_10/b ... bijacka-qi. Ide aj o zdroj aký pripojíš. 700mA nestačil. 2A od iPadu v pohode nabíja.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

Pekna celkom, ale pozeram, ze 5 Wattova, to mam aj cez kabel zo stareho IP7 :) Tam mi to kablom nabije za 2 hodky naplno.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od rony »

ano, to by si mal pouvazovat, ze miesto neustaleho hladania toho jedineho kabla, by si mal mat

doma jedno pevne miesto s kablami na nabijanie.

logicky vychadza stolik v spalni. tie kable mat tam navzdy.

na cesty mat dalsie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

2L8 píše:Pekna celkom, ale pozeram, ze 5 Wattova, to mam aj cez kabel zo stareho IP7 :) Tam mi to kablom nabije za 2 hodky naplno.
Ano 5W vykon. Zamerne som nechcel rychlonabijacku. V noci mi nevadi, ze sa nabija pomaly. Vlastne to aj takto chcem. Bezdrotova je len z cistej pohodlnosti. Polozím, neriesim.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

Mne sa to tiez paci viacej, je to take “luxusnejsie” alebo futuristicke :D A inak netreba k tomu zvlast adapter do zasuvky? Tusim na MagSafe treba este aj adapter kvoli ceckovemu kablu.

Inak co hovorite na RAW format, ja som sa s tym uz vyhral a fakt sa da vytiahnut z fotky maximum. Naozaj sa mi to paci ako to urobili a netreba extra appky nato + tie tri fotaky, ktore sa doplnaju. No uzasne. Skusal som inak LiDar senzor a appky, co vytvoria 3D snimok aj s rozmerom miestnosti. Isto dobuducna bude aj na nieco viacej tento radar.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

Áno, potrebuje to ešte zvlášť adaptér. V balení je len Qi nabíjačka a kábel.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od serwo »

Ja tiež pravidelne dávam na kábel na noc nezávisle od toho, koľko % mi zostáva. Aktuálne mám 4-ročný iP X a tá batéria moc nevydrží už. Mám objednaný iP 12 Pro, ale tam očakávam podobnú vydrž ako na X-ku. Výdrž na Pro Max je super, ale ten som nechcel, lebo je to dosť lopata už a asi by mi ani nevošiel v aute do nabíjacej priehradky. Btw, keď jazdím, tak automaticky hodím telefón do priehradky, lebo mám furt pustený stream z TuneIn alebo Spotify, tak nech sa mi dobíja. Častokrát ho ale vytiahnem a je dosť horúci. Je to veľký problém? U X-ka mi je to jedno. Baterka už to má za sebou a vydrží max. 1 deň. Pýtam sa preto, aby som si neodpálil 12-ku na bezdrôtovom nabíjaní.

Uživatelský avatar
Fifik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 310
Registrován: ned čer 07, 2009 4:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od Fifik »

Tiež dávam len na noc a na bezdrôtovú nabíjačku môj iPhone 11 Pro Max a po roku mám zdravie batérie 99%. Takže si myslím že to nabíjanie hocijako škodí baterke.
iPhone 11 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch 4 44mm, AirPods Pro, MacBook Air!

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

serwo píše:
pon pro 21, 2020 12:19 am
Ja tiež pravidelne dávam na kábel na noc nezávisle od toho, koľko % mi zostáva. Aktuálne mám 4-ročný iP X a tá batéria moc nevydrží už. Mám objednaný iP 12 Pro, ale tam očakávam podobnú vydrž ako na X-ku. Výdrž na Pro Max je super, ale ten som nechcel, lebo je to dosť lopata už a asi by mi ani nevošiel v aute do nabíjacej priehradky. Btw, keď jazdím, tak automaticky hodím telefón do priehradky, lebo mám furt pustený stream z TuneIn alebo Spotify, tak nech sa mi dobíja. Častokrát ho ale vytiahnem a je dosť horúci. Je to veľký problém? U X-ka mi je to jedno. Baterka už to má za sebou a vydrží max. 1 deň. Pýtam sa preto, aby som si neodpálil 12-ku na bezdrôtovom nabíjaní.

Ja som sa bal tiez 12 Pro Max, ale po tomto ziadny iny nechcem :D Myslel som, ze bude obtiaznejsie s tym robit co sa tyka aj jednej ruky. Ale da sa to rozne prisposobit. Za mensi by som ho asi ani nemenil vazne. A o baterke ani nevravim. Zatial sice 100%, casom sa uvidi, ale rozhodne zvlada vela, rychlo a ta vydrz. O displayi ani nehovorim. A ked polozim tel. na display niekde, hned ludom padne zrak na 3 kamerky a potom do co to tam je a LiDar ;)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

serwo píše:
pon pro 21, 2020 12:19 am
Btw, keď jazdím, tak automaticky hodím telefón do priehradky, lebo mám furt pustený stream z TuneIn alebo Spotify, tak nech sa mi dobíja.
Ja by som k tomu mal jeden OT dotaz. Ako sa telefón správa v situácií keď je pripojený na kábel a zároveň na bezdrôtové nabíjanie? Táto situácia nastáva práve v aute. Aby fungovalo carplay, tak telefón musí na kábel. Ale položiť sa väčšinou dá len do priehradky, kde sa nabíja aj bezdrôtovo. Čo sa udeje vtedy?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

No ja mam drziak na navigaciu s bezdrotovym nabijanim, cize, jediny kabel je na ten drziak, telefon nie je na kably. A nemal som problemy nikdy s tym drziakom, automaticky sa otvoril a zatvoril. Fungoval vyborne a akonahle som tam prilozil iPhone 12 Pro Max otvoril sa, sice zacal nabijat a funguje to, ale nezavrel sa :/ moze to byt ze samotny magnet v iPhone tam nieco dodzubkal? Alebo taky kvalitny drziak prestal fungovat? Resp., ze sa nezatvori? Nabijat, nabija dalej.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

jumbo78
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 177
Registrován: čtv led 18, 2018 5:20 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od jumbo78 »

@mirmo80
Mám to tak v autě (Kodiaq) a bez problémů nabíjí. Vždy se mi objeví hláška o bezdrátovém nabíjení, když ho na kabelu odložím do přihrádky.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

A uz mi to funguje, asi boli len zaseknute svorky. Asi pred rokom ci dvoma som kupoval taky drzial s bezdrotovym nabijanim za vyse 45€? Winner znacka a krasne to hned chyti aj so silikonovym puzdrom. Uvidime na cestach. Inak stve ma jedna vec, od rozbalenia iPhonu krasne drzalo Wifi a teraz ako bola najnovsia iOS aktualizacia tak akosi pada alebo horsie chyta.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

jumbo78 píše:@mirmo80
Mám to tak v autě (Kodiaq) a bez problémů nabíjí. Vždy se mi objeví hláška o bezdrátovém nabíjení, když ho na kabelu odložím do přihrádky.
Dik. Len stve ma jedna vec. Mobil mam s autom (Scala) sparovany cez BT. Nasadnem, mobil sa spoji, volam, prijimam hovor, vsetko je ok. Pripojim na kabel, kvoli carplay, tak isto vsetko ok. Ale ked ho odpojim, tak carplay pripojenie akoby ostalo preddefinovane a uz mi mobil cez BT sam od seba nepripoji. Ked ho najdem cez menu, dam pripojit, tak ho chce len cez kabel. Musim BT akokeby znovu povolit. Nechapem to. Ma to takto fungovat?

Edit: inak, ak sa to da, tak toto klude prelozte do nejakeho vlakna o nabijani. Nerad by som diskutoval OT.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od serwo »

@mirmo80
Fúha, to neviem. Mám bezdrôtový CarPlay.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

Tak v tom bude asi problem, ze ja nemam. Neva, vyuzijem to tak 2-3 krat do roka iba pre navigaciu, tak neriesim.
Dik
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět