iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.
Odpovědět

Budete si kupovat nový přístroj?

Ne.
18
46%
Ano, iPhone 11
2
5%
Ano, iPhone 11 Pro
10
26%
Ano, iPhone 11 Pro Max
9
23%
 
Celkem hlasů: 39

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Jirka_S »

@Metalgirl: nebude to proto, že ten nový iPhone má možnost i docela širokoúhlého ohniska? To je totiž mnohem složitější než nějaké tele.

Kjirka
Host
Host
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 10, 2019 6:43 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Kjirka »

Tony1 píše:Hodně se divím vašemu problému s “odleskem“ nebo “letkou UFO“. Nikdy by mě nenapadlo kupovat si iP11 pro a následně řešit a reklamovat odlesk fotky při nočním foceni. Já jsem nadmíru spokojen co tento model dokáže. Navíc na těchto posledních zveřejněných fotkách nevidím žádný problém. Nejsem fotograf a nečekám, že vůbec v noci bych měl udělat nějakou fotku. A přirovnání “To bys přece za 30 tis. nechtěl” mi přijde divné a myslím, že focení je jen část ceny tohoto zařízení. :)

Počkej, to jako fakt ? Ty opravdu nevidíš ty odrazy světel na obloze nebo vidíš a zdá se ti to v pořádku ? Tak to seš teda hodně velkej salámista. Focení je jen část ceny jo ? To si třeba koupíš auto a ono nebude mít výkon, tak řekneš "no to je jen část toho, co to má umět, hlavně, že to brzdí". No nakonec, jsou to tvoje peníze.

Uživatelský avatar
Fifik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 310
Registrován: ned čer 07, 2009 4:16 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Fifik »

Mám iPhone XS a tiež mám odlesky.


Obrázek
iPhone 11 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch 4 44mm, AirPods Pro, MacBook Air!

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

Jj, aj mam na XS. Otazne je co je este ok a co uz nie. No a potom co je proste fyzikou, lebo optika a jej vlastnosti, a co je uz HW chyba. No a potom treti a asi najdolezitejsi faktor, komu co vadi a co nevadi :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Kjirka
Host
Host
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 10, 2019 6:43 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Kjirka »

Každé sklo hodí v nějaké situaci odlesk, ale 11 PRO dělá vyslovený vady. Čmouhy a velký skvrny.

Kjirka
Host
Host
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 10, 2019 6:43 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Kjirka »

Obrázek

Tohle bylo v opravdu velké tmě, takže ten šum je velký. Nicméně, po vyfocení jsem se šel podívat do trávy, jestli mi tam nespadl nějaký svítící meteorit.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od rony »

skoro na kazdej fotke s tym odleskom vidim nejaky zdroj svetla ziariaci do objektivu...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Kjirka
Host
Host
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 10, 2019 6:43 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Kjirka »

No samozřejmě, že tam je vždycky zdroj světla. Jinak by se nemělo co odrážet, ne :-)

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Tony1 »

Kjirka píše:
Tony1 píše:Hodně se divím vašemu problému s “odleskem“ nebo “letkou UFO“. Nikdy by mě nenapadlo kupovat si iP11 pro a následně řešit a reklamovat odlesk fotky při nočním foceni. Já jsem nadmíru spokojen co tento model dokáže. Navíc na těchto posledních zveřejněných fotkách nevidím žádný problém. Nejsem fotograf a nečekám, že vůbec v noci bych měl udělat nějakou fotku. A přirovnání “To bys přece za 30 tis. nechtěl” mi přijde divné a myslím, že focení je jen část ceny tohoto zařízení. :)

Počkej, to jako fakt ? Ty opravdu nevidíš ty odrazy světel na obloze nebo vidíš a zdá se ti to v pořádku ? Tak to seš teda hodně velkej salámista. Focení je jen část ceny jo ? To si třeba koupíš auto a ono nebude mít výkon, tak řekneš "no to je jen část toho, co to má umět, hlavně, že to brzdí". No nakonec, jsou to tvoje peníze.


V předchozích fotkách jsem vážně nezaznamenal extra problém, ale psal jsem že nejsem fotograf a nějak focení v noci neřeším. Přirovnání výkonu auta s odleskem v nočním snímku mi nepřijde relevantní. Výkon auta, který bych cítil jako nízký by mi vadil a přirovnal bych to spíš k sekání systému iOS. Celkově jsem zaznamenal, že pokud chci vyfotit něco v noci tak je třeba to zkoušet a trocha se to naučit. Nechci v žádném případě snižovat Tvůj nebo něčí styl focení v noci.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

Kjirka
Host
Host
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 10, 2019 6:43 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Kjirka »

Kdybych neviděl ty reakce ostatních tady i na netu, kde ty odlesky jsou na fotkách skutečně velmi ošklivý, asi bych si myslel, že dělám něco špatně. Bohužel ale není co bych mohl dělat jinak. Nevím no. Počkám na vývoj událostí, až se k tomu výrobce nějak postaví a pak to budu řešit. Pokud to Apple vyřeší a odstraní, budu chtít přístroj vyměnit. Pokud ne, budu mít akorát vztek, že jsem se nechal trochu napálit. Jinak ale mám k iP11 PRO samé superlativy, takže zase tak moc naštvanej nejsem, no :-)

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od rony »

Kjirka píše:No samozřejmě, že tam je vždycky zdroj světla. Jinak by se nemělo co odrážet, ne :-)


ved to je to, co sa da ine cakat od toho, ze do poomerne zlozitej, dokonca trojnasobnej optiky mi svieti ostre svetlo?
Proti slnku a proti ziarovke sa foti vospolok blbo, nie je tak?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Jirka_S »

Z fotografické praxe mohu snad jen doporučit zkoušet fotit z různých úhlů, ty reflexe z různých zdrojů světla se tak dají do jisté míry omezit či eliminovat, chce to zkoušet.

Kjirka
Host
Host
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 10, 2019 6:43 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Kjirka »

rony píše:
Kjirka píše:No samozřejmě, že tam je vždycky zdroj světla. Jinak by se nemělo co odrážet, ne :-)


ved to je to, co sa da ine cakat od toho, ze do poomerne zlozitej, dokonca trojnasobnej optiky mi svieti ostre svetlo?
Proti slnku a proti ziarovke sa foti vospolok blbo, nie je tak?


Jak můžeš vidět, je zdroj světla ale třeba i velmi daleko a stejně to ty odlesky udělá. Tomu se ovšem nedá nijak zabránit.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od rony »

ale da. teda. mas dve moznosti

- nestve ta to. teda fotis preto, ze chces mat len zaznam niecoho v telefone
- vies ako mierit, venujes fotke cas, urobis par zaberov, vyberies najlepsi, poznas sposoby ako fotit -

preto sa pytam, ze ked uz tolko trvate na nesmiernej kvalite optiky, tak asi do komplexu dobrej fotogradie musite vlozit aj trosku pravidiel ako robit fotografie a aj si viete niektore efekty vysvetlit. Ja tam vidim zdroj svetla ziariaci rovno do optiky. To v kombinacii s tromi objektivmi, roznymi ich vlastnostami nevyhnutne musi priniest konstelacie, kde sa to ziariace svetlo PREJAVI.

V roznych poradcoch pre fotografov sa prave priamy zdroj svetla do optiky zmienuje ako mozny problem pre kvalitne urobenu fotku. Vies to eliminovat prave tym, ze trebars zmenis uhol alebo proste nemieris do takeho svetla. atd. atd.

Preto sa aj rad vratim k poznamke, ktoru mal kolega vyssie: povazovat cely mobil za nepodarok kvoli tomu, ze sa u neho prejavuju vlastnosti optickeho systemu, je vcelku odvazne a fotenie nerobi celu schopnost mobilu. Za vaznu chybu by som povazoval ak by sa odlesky objavovali v kazdej jednej urobenej fotografii. iOS sa urcite snazi makat za cloveka, eliminovat jeho nedostatky vedomosti vo foteni, no tu ste len narazili na limity dane vlastnostami takto komplexneho systemu. Nie je to nic podivne.

Dost sa cudujem, pretoze mam skusenost, ze drviva vacsina ludi nedopraje iPhonu pri foteni ani len tu chvilku, aby mal sancu eliminovat problemy a ich fotky su uzasne zle. Takze pre vacsinu ludi je produkovanie nepodarenych fotiek vlastne normalne a ked sa v ich nepodarkoch objavuje nejaky odlesk, tak uz to asi az tak podstatne nie je ;-)

Objektivne: udivuje ma, ze to ma take super vysledky v uplnej tme. Len preto, ze zjavne sa Apple snazil eliminovat chybu ludi pri foteni: nevedia si pridat do sceny svetlo a fotia v tme. To je az dojemna starostlivost od Apple voci nemotornym fotografom :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Lipon »

Ale ty 3 objektivy to přece nesnímají současně, ale používá se jeden z nich, podle zvoleného ohniska. Takže odlesky se dělají na tom zvoleném. Někdy stačí malilinko naklonit nahoru / dolů nebo doprava / doleva a odlesk je pryč.

A je velký rozdíl mezi fotkou s doplňkovým světlem (přisvícené) a se zbytkovým světlem. Viz ty fotky ze štoly nebo za šera. Tam by to přísvit úplně zničil.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Jirka_S »

Jak píše rony: pro většinu lidí je produkování špatných fotek normální.
Tohle podepisuju, když vidím, jak lidé při focení drží mobil jednou rukou a cvakají pokud možno ještě za chůze či jízdě na kole, když vidím focení s bleskem na koncertu ze vzdálenosti desítek metrů, to vše je jen přehlídka zbytečných a nesmyslných shotů určených jen a jen do koše. Pak přijde výrobce s algoritmy, které umožní focení mobilem za světelných podmínek, kdy by dřív nikoho ani nenapadlo vytahovat mobil z kapsy (spíš by přemýšlel kam postavit těžký stativ s těžkou zrcadlovkou a jak dlouhý dát čas) a ejhle - je zde problém s reflexy od světelných zdrojů, lidé vracejí mobily, jsou pro ně prakticky nepoužitelné. Někdy se člověk musí jen shovívavě pousmát. :)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

No ale ked su to cisto fyzikalne a opticke vlastnosti, tak preco to konkurencia nema ako uvadzaju kolegovi vyssie?
PS: ja vlastnu skusenost s konkurenciou nemam
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Metalgirl »

Hele, prostě někteří tady nechtějí přiznat fakt, že to Apple posral a je to přes čáru, sama fotím už x let, vím, jak přístroj držet, vím, jak to naklonit, aby se člověk zbavil odlesků atd. Tady takové dalekosáhlé odstavce o tom jak fotit, to rovnou ignoruji. Až si udělám čas, tak vám tu udělám fotku jednoho místa s iPhonem 7+ a s novým iPhonem 11 PRO (starší přístroj mám stále doma) a hodím vám to tady. Je to průser neskutečný. S tímto jsem se nesetkala ještě za ty roky a není to už normální chování optiky, ale někteří prostě stále nedokáží tento fakt příjmout.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Lipon »

Se tak nerozčiluj a nevztahuj si to tak na sebe. Diskuse na téma kvality optiky sice začala díky tvé nespokojenosti, doložené konkrétními fotkami, ale dál už pokračuje dle mého spíše obecněji.
Nikdo nikde netvrdí, že sis svůj problém vymyslela nebo že je to volšovýma rukama, jen se to spíše každému tak neprojevilo. Teoreticky je možné, že z některé linky šly opticky nedotažené kusy.
Pokud ještě 7+ máš, na tvém místě bych udělal stejnou fotku sedmičkou a pročkem, už minimálně pro účely reklamačního řízení (a případně i pro další kroky). Nezkoušela jsi stejný záběr na všechna tři ohniska?

slavomirpavuk
Host
Host
Příspěvky: 22
Registrován: pon zář 30, 2019 5:58 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od slavomirpavuk »

Sa tu hadate pre "kus bryndze" do slova... a vysvetlenie je pritom jednoduche: uvediem iba jeden jediny priklad, ktory som si ujastnil a stale s tym mam skusenost: Nocne fotenie: Samsung Galaxy S10+ vs iPhone 11 pro. zapustena optikaa zarovnana s telom pristroja u Samsungu VS 2x vystoupla optika na štvorci+ samotne vystuple objektivy pristroja iPhone 11... este chcete nejaky komentar... Vsak pochopte ze optika iPhonu sa voci svetlu sprava tymto nedobretechnickým riesenim ako tzv kolektor svetla a jeho zhlukov, takze ak najdete na fotke s nocneho rezimu par odleskov mozte byt radi ze je to len par odleskov!!! Fyzika nepusti a tymto by sa snad mohla tato debata uz aj ukoncit nema to vyznam natahovat toto vlakno.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Jirka_S »

Na to, že je ten iP 11 Pro taková malá placka do kapsy, fotí i přes občasné artefakty fantasticky.

https://youtu.be/KZyP5dhnags

Kjirka
Host
Host
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 10, 2019 6:43 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Kjirka »

Lipon píše:Nikdo nikde netvrdí, že sis svůj problém vymyslela nebo že je to volšovýma rukama, jen se to spíše každému tak neprojevilo. Teoreticky je možné, že z některé linky šly opticky nedotažené kusy.


Tak a dostáváme se k meritu věci, pokud jsou to nějaké "nedotažené" kusy, tak já bych s dovolením teda chtěl ten "dotaženej". Doufám, že alespoň v tomhle se mnou budete souhlasit. Roli blbce, za 30t., se mi vážně hrát nechce.

Kjirka
Host
Host
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 10, 2019 6:43 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Kjirka »

Jirka_S píše:Na to, že je ten iP 11 Pro taková malá placka do kapsy, fotí i přes občasné artefakty fantasticky.



Ano, to máš naprostou pravdu. Ale taky si všimni, že v tom videu žádné výrazné odlesky vidět nejsou přesto, že to autor míří přímo do zdrojů světla. Takže tady asi všechny ty poučky o tom, jak foťák držet moc nefungujou. Spíš se dostáváme k tomu, co napsal kolega, že máme v ruce nějaký "nepodarky". A sorry jako, nepodarky se reklamují.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Jirka_S »

@Kjirka: Ale jasně, reklamaci vůbec nerozporuju, na to máme přece každý právo, upřímně přeju, ať je ten další už OK.
Já zase díky tomu videu pohlédl pravdě do očí a zjistil, jak starý model ten můj 6S už je. Ale zkusím ještě rok vydržet. Ovsem slíbit to nemohu. :)

Kjirka
Host
Host
Příspěvky: 62
Registrován: čtv říj 10, 2019 6:43 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Kjirka »

Manželka má 6s a když budeme porovnávat jen foťáky, tak to je rozdíl v řádu světelných let. Naštěstí pro ni má už Ježíšek XR :-)

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Jirka_S »

Ten má mladej, mi připadá do ruky už moc velký. Ale výdrž má skvělou.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Metalgirl »

OT: @Lipon: Já se nerozčiluji a ani nic nevztahuji na sebe. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Lipon »

A ještě jedna ze dneška se sluncem přímo v záběru

Obrázek

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od honza.mac »

Tak mám od soboty iP11.
FaceID mě vytáčí hlavně při placení kartou.
Na iP8+ s TouchID jsem přiložil jen prst a bylo, s FaceID musím ještě 2x zmáčknout power button. Proč ?
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

TheSalko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: pát říj 30, 2015 8:47 am

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od TheSalko »

Ja pri platení dva krát stlačím Power button, pozriem sa na telefón a priložím k terminálu. Je to iné ako pri TouchID, ale nevidím v tom zásadný problém.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

honza.mac píše:Na iP8+ s TouchID jsem přiložil jen prst a bylo, s FaceID musím ještě 2x zmáčknout power button. Proč ?
Si si, prosim, isty? Ja mam pocit, ze som na iP8 HB tiez musel dva krat stlacit aby sa aktivovala AP.
Pri FiD je to podla mna podobne len v opacnom poradi.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od rony »

Hodinky su riesenie :) na nich je ApplePay navykovy az do nepricetna :-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

Suhlas ale aj vybrat mobil ma obcas vyhodu. Ked mas vernostnu kartu napr. Oskenujes kartu a rovno zaplatis. Tiez fajn.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Fifik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 310
Registrován: ned čer 07, 2009 4:16 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Fifik »

Vernostné karty máš aj v hodinkách cez aplikáciu.
iPhone 11 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch 4 44mm, AirPods Pro, MacBook Air!

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od honza.mac »

mirmo80 píše:
honza.mac píše:Na iP8+ s TouchID jsem přiložil jen prst a bylo, s FaceID musím ještě 2x zmáčknout power button. Proč ?
Si si, prosim, isty? Ja mam pocit, ze som na iP8 HB tiez musel dva krat stlacit aby sa aktivovala AP.
Pri FiD je to podla mna podobne len v opacnom poradi.


Ano jsem si 100% jistý. Stačilo iP8+ přiložit k platebnímu terminálu, na displeji se objevila primární karta a Touch ID, přiložil jsem prst a platba proběhla.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

Hm, tak to asi funguje aj takto. Ja som najprv dva krat stlacil HB a potom mobil prilozil.

@Fifik: clovece mas pravdu, mna ani nenapadlo skusit to :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Leonko
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1084
Registrován: úte črc 30, 2013 3:10 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od Leonko »

honza.mac píše:Tak mám od soboty iP11.
FaceID mě vytáčí hlavně při placení kartou.
Na iP8+ s TouchID jsem přiložil jen prst a bylo, s FaceID musím ještě 2x zmáčknout power button. Proč ?

skús nabudúce nič nestláčať ani odomykať a len prilož k terminálu. :wink: you are welcome ...

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od honza.mac »

@Leonki : To jsem zkoušel. Furt to chce double click.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

jumbo78
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 177
Registrován: čtv led 18, 2018 5:20 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od jumbo78 »

Ano, je to tak. "Aktivace" Apple pay je double clickem Power buttonu.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max

Příspěvek od honza.mac »

Zbytečné, když mám nastavenou prioritní platební kartu.
Přiložím k terminálu, automaticky bez aktivace 2x stisknutím se mi na displeji karta objeví. Tak proč po ověření FID to po mě chce abych stiskl 2x power button.
S Touch ID jsem jen přiložil prst a platba proběhla.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Odpovědět