iWork a iLife pro iOS

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.
Odpovědět
Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od Qwizz »

Zdravím, dočetl jsem se, že prý pro všechny, kteří si aktivují nový iphone po září 2013 mají nárok na appky iWork a iLife pro iOS zdarma. Můj App Store v telefonu mi je ukazuje jako placené. iP mám někdy od půlky září, kupován v iStylu. Můžete mi poradit prosím jak na to, případně mě vyvedli z omylu? Chtěl jsem něco na otevírání dokumentů a appky od Apple jsou zárukou že to nebude žádnej fake.

PS: Mám AppleID staré pár let, nicméně při koupi iPhonu jsem dal nastavit jako nový iPhone, obnovu jsem nedělal.

Děkuju
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od mirmo80 »

Odhlas sa v iPhone z App Store, restartuj iP s prihlas sa znovu. Uz by ti ich malo ukazat ako bezplatne.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od Qwizz »

Zkusil jsem ale pořád mi to hlásí jako placené.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od sharkee »

A nemáš dvě různé Apple ID registrace? Jednu třeba v CZ storu a druhou v US storu?
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od Qwizz »

Ne to nemám. Mám původní AppleID které jsem měl na iP 3GS, od té doby pauza a ted při koupi iP SE jsem ho použil, ale tyto appky zdarma nemám. A AppleID je na Českou republiku. Co jsem četl, tak na 32GB a víc jsou předinstalovány, a já mám 16GB a tak by mě měly být nabídnuty zdarma, ale není tomu tak.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od misha »

potvrzuji, ze na ipse 64 byly predinstalovany. a zaroven vyjadruji velky udiv nad tim, ze jsi zvolil 16 verzi.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od Qwizz »

Tak já u telefonu vyžaduji spíš bezproblémový chod, dobře fungující notifikace. Appy mám jen FB, Messenger, Dataflow a Whatsapp, a sem tam stáhnu nějaké co jsou v akci ze seriálu na [BULVAR: odkazujte na jiné zdroje]. Hudební sbírku mám 1,2GB. Pořád mám přes 9GB volného. Skoro nefotím, videa natáčím jednou za uherák. Mě to stačí a cena byla příznivá.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od mirmo80 »

Este som niekde cital, ze aj ked ich stiahnes tak za ne nezaplatis.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od Qwizz »

Tak jsem to ted zkusil, iMovie se mi stáhlo, ani to po mě nechtělo heslo, normálně je spustiltelné, v nastavení Appstoru mám platby na "žádné", takže chci se zeptat, nemohlo mi to sebrat peníze jinak, jen o tom nevím? Nebo je to jak říká Mirmo80 a fakt mi to nic nesebralo?

zde screen
http://leteckaposta.cz/187385824
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

nunasjiri
Host
Host
Příspěvky: 87
Registrován: pát črc 29, 2016 2:28 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od nunasjiri »

Ja mam mesic iMovie na 6 plus, a zdarma.

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od misha »

tak se podivej na ucet. tam uvidis hned, jestli bylo neco zarezervovane. ale osobne si myslim, ze za nic neplatis. je to jako obnoveni inapp nakupu. tam te to take varuje, ze budes platit a pak nic neplatis, kdyz uz jsi to mel koupene.

nunasjiri: gratuluji

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od Qwizz »

Jo jenže u těch appek mám pořád cenu. I u toho iMovie, dal jsem koupit, neptalo se na heslo a rovnou stáhlo.

BTW jak a kam se kouknout na tu rezervaci prosím tě? Mate mě právě, že mi to neukazuje získat, ale cenu, přitom by mělo.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od misha »

otevri si bankovni ucet, ke kteremu mas prirazenou kartu co mas v apple uctu. a tam nekde budes mit nezauctovane operace. a tam bys mel videt i to, ze si apple zarezervovalo nejake penize. pokud mas novou kartu, tak tam nejspis uvidis stazeni asi eura, coz je jen potvrzeni ze karta existuje a je validni.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od Qwizz »

Ale jak jsem psal výše s obrázkem, k Apple účtu nemám přiřazenou žádnou kartu, v nastavení plateb mám volbu na "žádné" již od začátku.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od mirmo80 »

Tak by to malo byt ok. Inak by si nemohol dalej stahovat, kym by si nezaplatil.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od Qwizz »

Jop vypadá to asi oukej, ale pořád mě hlodá, proč tam mám cenu a pak "koupit", a nemám tam "získat", ale to je asi detail :)
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od mirmo80 »

Aj mne to tak kedysi ukazalo. Ale pomohlo odhlasit a opat prihlasit.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od Qwizz »

Někdo mi to tu taky radil, ale mě se to nezměnilo. Tak nevím.Asi jsem jen paranoik
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od tvosi »

Podivej se na iphone do Appstore->Aktualizace->Zakoupene, mas tam v seznamu imovie?

Jeste jsem se dopatral na strankach apple tohoto:

Go to the App Store on your iPhone which should open to Featured. If not, tap on Featured at the lower left of the screen & scroll down to Collections & tap on New to the App Store? then scroll down to Apps Made by Apple & tap. You should now see the iWork & iLife apps as "FREE."


ale na ios10 uz tuto polozku nemuzu najit..
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od Qwizz »

iMovie v zakoupených mám, ale přitom tam mám skoro všechny appky co jsem v telefonu měl, a přitom jsem je neplatil, jako třeba Můj t-mobile, youtube, IDOS a pod.

Tu sekci Apps made by Apple tam nemám. Dostanu se tam, ale tuhle sekci tam nenajdu. Začínám být dost nervózní... Jde o to že iMovie se normálně stáhlo (tap na cenu - koupit) a ani to heslo nechtělo jako vždycky když něco stahuju.

PS: Mám stále iOS 9.3.2 a iP SE z iStylu.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od mirmo80 »

Skus stiahnut cokolvek free. Ak si Apple nieco dlzny, tak ta najprv vyzve na vlozenie platobnych udajov. A kym to neuhradis, nic do vtedy nestiahnes. Dokonca ani neupdatujes uz stiahnute.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od Qwizz »

Zkusil jsem stáhnout appku, co je na [BULVAR: odkazujte na jiné zdroje] dnes v akci. Stáhla se bez problémů (no jen to po mě chtělo větší zabezpečení hesla (email a otázky), ale jinak se to stáhlo v pohodě a funguje.

Ty platební údaje to po mě nechtělo ani když jsem zkusil stáhnout to iMovie.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od mirmo80 »

Tak to bude ok.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od Qwizz »

Jinak i v přehledu AppleID na webu Applu mám u platby toto:

http://leteckaposta.cz/555578305

No vypadá to že ano, ale jak to, že mi tedy iMovie šlo stáhnout, i když tam byla cena - koupit, a ani to nechtělo heslo do AppleID? Omlouvám se za tyto hloupé dotazy, ale Mám iPhone nový a nechtěl bych si ho nějak podělat, že bych dělal co nemám.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od mirmo80 »

Je to o nastaveni hesla. Da sa nastavit tak, ze k free aplikaciam nie je potrebne.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: iWork a iLife pro iOS

Příspěvek od Qwizz »

To asi ano, jenže já to nijak nikdy neměnil a i u free appek to heslo chce vždycky (což mi vyhovuje). Ale u toho iMovie bylo všechno jinak. Navíc ten iMovie byl označen cenou a po kliku na cenu tam bylo "koupit".
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

Odpovědět