iPhone 12 Pro Max

Pravidla fóra
Vytvárajte len vlákna určené na informovanie o novinkách okolo Apple, iOS a podobne. Všetky ostatné témy, neaktuálne alebo vymyslené informácie či žiadosti o pomoc sem nepatria.
2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

Skusal uz niekto vyfotit nasu “Milkyway”? :D Ja som to vcera skusal, nemam zatial moc sancu byt na mieste, kde je uplna tma vonku, ale posobive na taku tmu robi fotky. Fotite niekedy aj s ProRaw formatom?
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od serwo »

2L8 píše:Ja som sa bal tiez 12 Pro Max, ale po tomto ziadny iny nechcem :D Myslel som, ze bude obtiaznejsie s tym robit co sa tyka aj jednej ruky. Ale da sa to rozne prisposobit. Za mensi by som ho asi ani nemenil vazne. A o baterke ani nevravim. Zatial sice 100%, casom sa uvidi, ale rozhodne zvlada vela, rychlo a ta vydrz. O displayi ani nehovorim. A ked polozim tel. na display niekde, hned ludom padne zrak na 3 kamerky a potom do co to tam je a LiDar ;)
Pre mňa je už X-ko veľké. Je to určite fajn mať veľký display, keďže často sa mi stáva, že pozerám na telefóne futbal, no neviem si predstaviť, ako by som iP 12 Pro Max ovládal jednou rukou, to je jedna vec. Druhá je tá, že keď v aute vložím telefón do schránky na bezdrôtové nabíjanie, tak teraz pri X-ku tam mám ešte cca 1,5 - 2 cm priestor na väčší telefón, čo je cca rozdiel medzi nimi a keď prirátam nejakých pár mm na obal, tak mi tam asi nevôjde. Nepoznám nikoho, kto má 12-ku Max, aby som si to odskúšal a v obchode mi ho asi tiež nedajú do ruky s tým, že si ho pôjdem do auta odmerať Obrázek

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

Akú najlepšiu klávesnicu mate mimo štandardnej na iPhone? Ja som začal skúšať SwiftKey.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

jumbo78
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 177
Registrován: čtv led 18, 2018 5:20 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od jumbo78 »

Poté, co ukončili Swype, jsem začal používat SwiftKey. Swype klávesnici se nevyrovná, ale je velmi dobrá.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

Inak ešte s tým dosahom jednou rukou na iPhone 12Pro Max na výšku je to úplne vpohode, skôr na šírku obtiahnut display je obtiaznejsie Swype som nikdy neskúšal,ale na SwiftKey mi vadia čiastky a bodka 😂🙏 treba dlhšie podržať klávesu.

No nakoniec som si navysil iCloud na tych 50 Gb, mate aj vy? Mam viacej taku istotu zalohy fotiek a neotravuju ma hlasky plneho iCloudu a mozem pouzit aj iCloud Drive ;)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od Lipon »

Vzhledem k tomu, že mám Microsoft 365 s 1TB, zálohuji fotky přes One Drive appku.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

A dalo by sa zaloha nastavit priamo napr. Na NAS (domaci server)? ci treba to fyzicky tam posielat.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

Celkovy backup, ako na iCloud, sa lokalne na NAS robit neda. Aspon o tom neviem. Ale napr. cisto fotky tam samozrejme zalohovat ide.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od Lipon »

A co dělat komplet zálohu telefonu do iTunes, v Preferences v iTunes si pak najdu, kde záloha je a můžu ji přesunout na NAS?
Nemám zatím vyzkoušeno, jestli bude zpětně fungovat, když z NAS přesunu zálohu do iTunes a dám obnovu - jen nápad.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

Mozno by sa dala nastavit aj priamo cesta, teda by netrebalo presuvat.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

To by uplne bohate stacilo, keby len fotky sa tam priamo po odfotografovani presuvaju :)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od mirmo80 »

To samozrejme funguje.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

Tak to bohate staci, lebo planujem neskor kupit ako domaci server NAS a nech to mam namiesto iCloudu. A tych 5 gb necham na kontakty a pod. ;)

Inak neviete mi poradit nejake ine nove widgety? napr. Na bateriu komplet a podobne? Ano pozeral som na nete vselijake, ale zaujimalo by ma ake pouzivate na IP 12 Pro Max vy.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od serwo »

Prosím vás, nepostrehol niekto u nových 12-tok nižšiu hlasitosť v porovnaní so staršími modelmi? Teraz druhý deň používam 12 Pro a napr. pri zamknutí telefónu a aj pri ostatných notifikáciách (zvonenie, SMS, Messenger atď.) badám, že úroveň hlasitosti je o dosť nižšia ako u môjho starého X-ka.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: iPhone 12 Pro Max

Příspěvek od 2L8 »

Ja som s 12 Pro Max velmi spokojny. Dolby zvuk a hlasity. Za mna vysoka spokojnost. ;)

Viete mi niekto helfnut? Neviem preco mi trosku viacej nieco zacalo uberat z baterie. Povypinal som vsetky widgety co som mal na kontrolu systemu - CPU, Ram a pod. jedine co som preinstalovaval VON kvoli blbym reklamam. Ale dal som si tu istu a predtym mi to nerobilo, zak neviem ci nieco s tym to ma spolocne. Brat veavel, ze zo zaciatku tiez mali na novych iPhonoch baterku stale plnu az mozno doobeda a potom neskor sa to zrychlilo. Cim to moze byt? :/ Teraz mam 89% baterky (zdravie 100%) a pouzivanie od pol 6 rana, ale velmi malo. Predtym mi to nerobilo.

Nestava sa vam, ze date vyhladat domacu siet a ukaze hore na displ. ikonka, ze je pripojeny, ale nevidite v nastaveniach ani len nazov wifiny? A niekedy nepripoji.
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Odpovědět