iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Odpovědět
Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od Saddako »

Máte někdo zkušenost s Photo Station na NAS od Synology? Lze nějak smyslupně provázat Photo Station s iPhoto knihovnou?
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od rony »

Mam pocit ze nie. Jedina moznost je mat iphoto databazu na NAS

Photo station je bohuzial len php roxhrabie nad fyzickymi zlozkami s fotkami, plus ze to si generuje samo nahlady inak asi nic zvlastne
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Saddako
iPhone guru
iPhone guru
Příspěvky: 1099
Registrován: stř čer 18, 2008 8:08 pm

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od Saddako »

Obaval jsem se teto odpovedi :/ Doufam, ze alespon v chystane verzi 4.0 udelaji nejakou vetsi navaznost, kdyz uz pripravovany Cloud je udajne jen pro PC.
Motto: Udělat cokoli blbuvzdorným je zhola nemožné, neboť blbci jsou ohromně vynalézaví

iPhone 11 Pro 256GB Midnight Green - TM - 13.7
iMac 27" 3.0GHz/32GB/256GB SSD (2019) CTO - 10.15.7
Macbook 12" 1.2GHz/8GB/256GB (2017) - 10.15.7

dejavu
Host
Host
Příspěvky: 79
Registrován: pát lis 21, 2008 6:38 pm

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od dejavu »

Zdarec, pokročils nějak? Taky přemýšlím, že bych zkombinoval iPhone a Synology.

koldaci
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 146
Registrován: stř dub 02, 2008 3:25 pm

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od koldaci »

Používám na Synology DMS 4.1 a z iPadu/iPhonu DS Photo, DS Video a DS file a k naprostý spokojenosti, jen mám nadefinovaný na Synology users + password a funguje perfektně..:-)
iPhone 5s 64Gb Silver/Gold fw iOS 7.0.4
iPhone 5 32Gb White fw iOS 7.0.4
iPad Air 128Gb3G Black fw iOS 7.0.4
MacBook black 2,4 Mhz 4 GB RAM 500GB HDD OSX Lion 10.7.
Pokud něco nevíš zkus nejdřív hledat tady[/size]

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od Clon »

Ahoj. Dokazal by mi nekdo poradit, jestli lze nejak rozhybat neco na synology NAS (213j) - aby to dokazalo fungovat podobne jako Dropbox? Ze bych spustil nejakou aplikaci na iPhone a automaticky by se mi fotky z Camera roll prenesly do NASu?
Vcera jsem se s tim zacal hrat, ale zatim bezuspesne. Mel jsem pocit, ze by na to byl nejlepsi ten synology cloud, ale v podstate MOZNA koncim prave tim, ze nejsem schopen vybrat slozku Camera roll jako celek , ktery by mel byt synchronizovan do NASu.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od iTukan »

Aplikace DS Photo+ na iOS a Photo Station na Synology. Mělo by to fungovat.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od Clon »

Takze kombinace DS Cloud + Cloud Station = jsem mimo? Marny boj?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od iTukan »

To jsem nestudoval presne, ale je to na synchronizaci adresaru, souboru a musi se tam pridavat na iphone rucne. DS Photo by melo mit pristup k fotkam na iOS a umoznit automaticke odesilani fotek.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od Clon »

Muzes mi prosim jeste prozradit, co je potreba udelat pro to, aby se ty fotky prenesly samy = bez meho pricineni? Zatim se mi zda, ze kdyz nechám DS photo na pozadi, vypnu wifi, udelam fotku, zapnu wifi - ze se to prenese samo. Ale kdyz jsem na wifine a udelam fotku, samo se to prenest nechce. Jedine zase kdyz dam DS photo do popredi.

Jinak tedy tisicere diky za info!!! Zda se, ze by to mohlo fungovat nejak tak jak bych si predstavoval :-)

A jeste dotazek - pri nastavovani alba je tam neco o prevodu souborů. Jako z ceho na co by mi to chtelo prevadet?

EDIT: tak jsem si rikal, ze si fotky z notase fouknu na NAS. Pry jestli chci presouvat fotky rychleji, mam si stahnout aplikaci Synology Photo Station Uploader. Tak jsem tak ucinil.
Leze to jak z chlupate deky, 6 let stary notas mi to procesor vytezuje na 100%, bezi mi tam dva procesy convert.exe. Netusim co to konveruje, ale puvodni fotka je presne stejne velka jako ta v NASu. Za hodinu to odstehovalo 600 fotek z 8600 fotek. To asi bude perna noc. :%) A rusit uz to nechci, musel bych zacit od piky a kdo vi, jestli by se cokoliv zmenilo :P Najde se nejake vysvetleni tohoto stavu?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od iTukan »

Plne automaticke prenaseni jsem nezkousel, s tim neporadim, jedine zkouset nebo cist diskuze.

Pokud jde o prenos fotek do PohotoStation, tak aby jsi je mohl zobrazovat v ruznych velikostech, photostation si je prevede do nekolika velikosti. Proto to trva nez se to udela. Doporuceno pres tu aplikaci je to z duvodu vypocetniho vykonu, kdy je predpoklad, ze PC je rychlejsi jak synology NAS. Samozrejme je do photostation muzes nakopirovat souborove, coz bude rychlejsi pro prenos dat, ale potom je NAS bude sam indexovat a prevadet do nekolika velikosti. Chces-li je tedy jen rychle prekopirovat na externi disk, kopiruj souborove. Nez je potom bude moct photostation zobrazovat, bude je prevadet a to muze trvat dlouho. Treba i par dni, podle toho kolik fotek to je a jak je vykony NAS.
To ze vidis na NASu tu fotku stejne velkou (soubor), to jen vidis original. Photostation pouziva vlastni databazi, kterou nevidis a tam se ulozi nahledy ruznych velikosti.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od Clon »

Ó dekuji pane za vysvetleni!!!
Ty fotky se tam nakonec stehovaly 15 hodin. Co mi ale bylo divne, ze rano uzjsem tam ty dva procesy nenasel a procesor rozhodne nebyl vytizen na max. Ale prenos stale probihal. A v 99%, kdyz zbyvalo prenest asi 60 fotek, tak program vyhlasil, ze prestal pracovat :-( a hotovo. Ale kterych 60 fotek, že? Jsem si mel zase s cim hrat.
Nicmene dalsi fotky jsem tam kopiroval souborove - nevedel jsem jeste, ze si NAS bude tedy neco prevadet sam (co pises ty).
Tak SNAD si to tedy aspon sam prezvyka. Kdybych to tusil, asi bych to prekopiroval napred na vykonnejsi pc, protoze ted jsem se do NASu prihlasil a zatizeni procesoru je 99% skoro porad, nic jineho na nem neprobiha, tak asi musi prevadet.
Lze nejak zjistit, kolik mu toho jeste zbyva? Treba jestli to poznam tak, ze si fotku zkusim zobrazit na iPadu a pak na iPhonu? Nebo snad nejak primo v pc?
Diky!
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od Clon »

Ahoj kluci. Snad můj post nebude po půl roku brán jako doublepost.
Nechtěl jsem tu znova otravovat, ale už jsem docela zoufalý.
Netušil jsem, kolik fotek má žena nafotila do mobilu + nějaká videa a neprozřetelně jsem spustil na mobilu aplikaci DS Photo s okamžitým uploadem fotek na NAS. Později jsem zjistil, že jich je asi 700 včetně možná 20 krátkých videí (max. do 5 minut).
Od té doby je to už asi celých neskutečných 12 dní, co procesor NASu ukazuje vytížení 99%. Dokud bylo "vidět" že ještě převádí videa či fotky, tak jsem trpěl dál.
Ale už tři dny nepřevádí asi vůbec nic a poslední video, na kterém se mi zdálo že to "visí" jsem před těmi třemi dny smazal. Stále 99%.
Dneska jsem ze zoufalství smazal úplně všechno, co jsem z toho mobilu do NASu poslal ............ a vytížení je stále 99%.
Když se dívám do běžících procesů, vidím tam jednou až 2x proces synodtvd - a to bude nejspíš ten kámen úrazu. A občas se tam na chvilku objeví proces synodvbepg - taky s docela slušným vytížením procesoru, ale jen na chvilku, kdežto ten předešlý je tam pořád - někdy v jednom, někdy ve dvou provedeních.
Bohužel se mi ale NIKDE nedaří vypátrat, co přesně by tento proces mohl představovat.

Udělal jsem restart NASu, nepomohlo.

Našla by se tu nějaká dobrá víla, co tomu rozumí a pomohla mi vytrhnout trn z paty?
Předem díky za snahu!
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od iTukan »

Možá blbá otázka, ale restart toho NASu jsi zkoušel?
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od Clon »

Asi jsem ještě příspěvek upravoval - a dopsal jsem to maličko dřív, než došla tvá odpověď. Ano, zkoušel.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

sharkee
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1876
Registrován: pát lis 25, 2011 11:19 am

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od sharkee »

Vždyť o restartu NASu píše v 3 řádku ze spod
sharkee
iPhone11Pro + iPAD2018/iPad mini2WiFi + MBP2018TB + MBA2014 + aTV4 + BeatsSOLO3WL + AirPods2019WC

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od Lipon »

a co na nasu vypnout photo station službu - mám takový pocit, že po restartu se všechny služby zase nastartují

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od Clon »

Nepomohlo. Nějaké další nápady?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

kozmo21
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: pát led 30, 2015 10:26 am

Re: iPhoto a Photo Station (NAS Synology DiskStation)

Příspěvek od kozmo21 »

Mal som podobny problem s DS213j pri fotkach.
Vsetko som tam nakopiroval a ako pises 2Dni procesor na 99% nevenoval som tomu pozornost myslel som si ze to len indexuje a konvertuje. po tyzdni stale to iste a vedel som ze fotky su tam vsetky nebolo toho nejako vela cca 20G.
tak som dal restore NAS. ale este pred tym som si zalohoval nastavenia.
NAS-ko nabehlo vytazenie po par hodinach zmyzlo a od vtedy je vsetko v poriadku.

Ja mam Nas vo firme a pripajam sa nan cez VPN.

Odpovědět