NAS Synology - An abnormal power failure...

Odpovědět
mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

NAS Synology - An abnormal power failure...

Příspěvek od mirmo80 »

Ahoj,

Celá hláška znie takto "An abnormal power failure occurred on a drive Volume 1" a zahlásil mi to môj NAS Synology. V preklade niečo ako "na jednom z diskov vo zväzku došlo k neobvyklej poruche napájania". Hneď je k tomu aj odporúčanie čo urobiť, no mne sa daný krok nedarí urobiť. Riešim to už so supportom a pozrú sa na to.

Vás som sa ale chcel opýtať, či ste sa s takouto hláškou už niekto nestretli a čo by príp. mohla znamenať, alebo predznamenávať.

Dík

m
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS Synology - An abnormal power failure...

Příspěvek od rony »

nie, nestretol. reportuj, co sa bude dat zreprodukovat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS Synology - An abnormal power failure...

Příspěvek od mirmo80 »

Aktuálne je to v takom stave, že support po mne chcel, nech si pre istotu zálohujem dáta, mal som povoliť admin a vzdialený prístup a pripoja sa ku mne. Dám vedieť keď bude niečo nové.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS Synology - An abnormal power failure...

Příspěvek od mirmo80 »

Je to vyriešené. Príčina tejto chyby - niečo sa s niečim kuslo (proste niečo v matrixe :)).

Riešením celej situácie malo byť, že som mal spustiť files check, a ak je všetko ok, tak systém sa zhodnotí ako healty a vyriešené. Mne sa ale ten check nedarilo spustiť a končil touto hláškou:
Obrázek

Riešením bolo, že stačilo odškrtnúť túto voľbu
Obrázek

Keď to support urobil a ja som následne spustil check, ten už prebehol a do 5 minút bolo po všetkom.

Keď to hodnotím spätne, mal som to celý čas na očiach, no neviem prečo som to prehliadal. Či som ten usage history kedysi povolil ja, alebo to bolo default, netuším. V každom prípade, toto bolo riešenie.

Trošku z iného súdka. Ten Synology support, fakt klobúk dole. Môj stroj je dávno dávno po záruke a oni ma riešili bez mihnutia oka a celkom trpezlivo. Je ale zvláštny pocit, keď sa k vám pripája niekto z Malajzie. Služobne starší členovia tohto fóra určite evidujú moju paranoju z týchto vecí. Ak niekto chce mať aspoň trošku lepší pocit, že sa mu niekto cudzí nehrabe v súboroch, tak ak používa šifrované zložky, stačí ich odpojiť.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS Synology - An abnormal power failure...

Příspěvek od rony »

ja sa tu ukludnujem aj tak, ze aj toto je sucast ceny za synology, ich povest.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět