Nedostupné nastavenia batérie

Odpovědět
mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Nedostupné nastavenia batérie

Příspěvek od mirmo80 »

Ahoj,

V poslednom čase mi môj mac riadne nakladá :x. Mám dve veci, no nemám silu na dve vlákna. Pls, môže to ostať po kope?

Prvá je, prosím, v čom som blbý, že neviem prísť na to, čo mám povoliť, aby som mohol upravovať nastavenia batérie? Všetky možnosti mám šedé, bez možnosti úprav.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Druhá vec, s ktorou si neviem dať rady, je vypadávanie LAN pripojenia. Po nejakom čase som proste offline. Funguje len wifi. Nepomôže odpojenie, zapojenie kábla, iný kábel... Používam aj dokovaciu stanicu s LAN, aj len samostatnú redukciu usb-c to LAN. Všetko je jedno, nič nepomôže. V nastaveniach mi píše, máte pridelenú IP adresu, no zrejme sa nepripojíte na interne. Keď dám obnoviť prenájom, už nepridelí ani IP adresu, resp. len nejakú univerzálnu či ako.

Včera som celý mac resetol a nastavil bez obnovy. Dúfal som, že sa problémy vyriešia, no nič.
Dík
m
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Nedostupné nastavenia batérie

Příspěvek od mirmo80 »

Prosím vás, kto by toto dokázal vysvetliť. Ja som z toho už zúfalý :o

Nastavenia batérie pod mojím prihlásením:
Obrázek

Čas a dátum vpravo hore šedé:
Obrázek


Nastavenia batérie pod manželkiným účtom:
Obrázek

Čas a dátum vpravo hore zobrazené normálne:
Obrázek

Vôbec nechápem čo by u mňa mohlo byť iné. Nerozumiem tomu. Nechce sa mi znovu obnovovať mac.
Vedel by niekto?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Nedostupné nastavenia batérie

Příspěvek od rony »

a ked kliknes na ten zamok?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Nedostupné nastavenia batérie

Příspěvek od mirmo80 »

Funguje. Odomkne nastavenia a viem ich menit. Ale ikonka zamku pod mojim prihlasenim nie je.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Nedostupné nastavenia batérie

Příspěvek od mirmo80 »

Tak aspoň jedna záhada rozlúštená, ten čas s nižším jasom, je aktivovaný režim nerušiť :)

Ale batéria stále nič. Začínam mať podozrenie že ten druhý zdroj robí neplechu. Momentálne dlhodobo používam pôvodný a napr. nemám žiadne výpadky LAN pripojenia, ako píšem vyššie.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Nedostupné nastavenia batérie

Příspěvek od mirmo80 »

Tak zrejme aj problém s nastaveniami batérie sa zdá byť vyriešený. Ak by niekto riešil niečo podobné, tak pomohlo toto:

Try this: Go to SystemPreferences, Security and Privacy and unlock te padlock. Click on Advanced and select "Require an adminstrator password to access system-wide preferences". Click on OK.

Našiel som na Apple diskusnom fóre Big Sur Battery settings greyed out
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět