Apple zdroj (ne)nabíja Macbook

Odpovědět
mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Apple zdroj (ne)nabíja Macbook

Příspěvek od mirmo80 »

Ahoj, taká vec sa mi deje, tak či sa niekto s niečim podobným nestretol.
K Macbooku som si dokúpil originál Apple 96W zdroj. Mám ho zapojený v predlžovačke s vypínačom, ktorú zapínam/vypínam podľa potreby. Sú v nej zapojené aj iné adaptéry. Posledné obdobie sa mi ale deje to, že po zapnutí predlžovačky sa mac nabíjať nezačne. Ako keby vôbec nebol pripojený k zdroju. Momentálne používam dokovaciu stanicu werbatim s PD, ale je úplne jedno, či mac napájam cez ňu, ale na priamo. Na Apple stránkach som sa dočítal, že tieto zdroje majú nejakú ochranu, ktorá keď zaznamená nejaké rušenie z iných okolitých spotrebičov, tak sa odpojí. Tak som ho vyskúšal zapojiť do predlžovačky, ktorá je aj prepäťová ochrana. Nepomohlo. Zapojil som ho teda priamo do zásuvky do steny, nepomohlo. Odpojiť ostatné adaptéry z predlžovakčy, no nič. Keď tento stav nastane, tak jediné čo pomôže, je keď priamo zo zdroja odpojím usb-c kábel a vrátim ho späť. Nič iné nezaberie. Ani prehadzovanie kábla medzi portami na macku, ani vyp/zap predlžovačky, odpojenie zdroja a zapojenie inde... Keď si pripojím pôvodný zdroj, ktorý bol v balení, všetko je ok. Nechápem toto správanie a netuším čomu to prisudzovať. Optimalizované nabíjanie batérie mám vypnuté.

Písal som dnes do servisu a povedali mi, že jedine reklamácia, či by mi nevadilo, ale jedine aj s mackom aby vedeli urobiť podrobnú diagnostiku. Síce to chápem, ale vôbec sa mi nechce macbook niekam posielať.

Stretli ste sa, prosím, niekto s niečim takým? Má niekto nejaký tip, čo s tým?

Ďakujem,
m

Edit: neviem či to s tým súvisí, ale práve som zistil, že ja neviem odomknúť nastavenia batérie. Nemám tam tú kladku. Ostatní užívatelia áno. Nechápem čo to má znamenať :x
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Apple zdroj (ne)nabíja Macbook

Příspěvek od mirmo80 »

Nechcem to zakríknuť ale zdá sa že vyriešené. Zdroj som reklamoval (samostatne bez macku) a dali mi nový. Momentálne sa problém už nedeje.

Nastavenia batérie ale pod mojím účtom stále nemám :unknown:.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět