Aky macbook do domacnosti

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Ahoj, zacinam sa pohravat s myslienkou, ze by som okusil dalsie iDevice. Vlastny notebook nemame. Pouzivam doma len firemny na urovni user. Je to teda obmedzujuce a najma zo dna na den mozu pribudnut rozne dalsie obmedzenia, ako sa mi to stalo aj teraz. A prepokladam, ze do buducna sa to stane znovu. Plne to vsak chapem.
Takze riesenim je vlastny notas, no a tu sa samozrejme crta prilezitost na nejaky ten macbook. Zatial je vsetko len v rovine uvahy a ani na tom nutne netrvam, ak by to mal byt nejaky extremny kompromis.
Co sa tyka nasej domacnosti, tak uzivatelsky (myslim) nie sme vobec narocni uzivatlia. Potrebujeme surfovat po nete, vyriesit maily, poslat/pozriet nejake prilohy, sem-tam urobit nejaky dokument, vytlacit, oskenovat... Nepracujem s videom, fotkami, zvukom. Velke data (filmy, fotky) mam na NAS. Z ntb si spravujem svoj nas, routre, mikrotik. Predpokladam, ze na toto by mi stacil aj nejaky konkurecny stroj s generacne nie starym i3 a ssd diskom do cca 500€. Ale som aj zvedavy :)
Cenovo prijatelny som nasiel Air 2017 (MQD32SL/A). Je plus/minus za 850€ co by sa este dalo. Aky je, prosim, vas nazor na tento model? Oplati sa este?
Dakujem za tipy a diskusiu.
m
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od rony »

zalezi kolko ma ram a ake velke ma ssd.

minimum 8 gb ram, a 256 gb storage.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Na tom konkretnom za 850€ je ram 8gb ale disk je len 128gb. Je to velmi malo? Kolko si vezme system?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od rony »

je to dost malo, ja som s tym par rokov zil ale je to castokrat k nicomu
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Ok, pozeram teda dalej. Este, upgrade disku nie je mozny?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od rony »

teoretocky. viac sa nastav, ze nic sa neda menit
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Ok
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Rychly dotaz na potencialnych majitelov mb air 2020 s cpu i3. Citam rozne recenzie a vsetko je vraj super az na jednu vec, a to je prehrievanie. Ze to ma konstrukcne blbo vyriesene a velmi sa hreje. Vraj aj pri beznych veciach ako je yt alebo viac okien v safari a zacne sa prehrievat a na to sekat. Mate niekto vlastnu skusenost?
Dakujem

Edit:
A este by som sa, prosim, rad opytal moznych majetlov mb pro 2019. Ze ako je na tom “vylepsena” motilkova klavesnica. Citam rozne recenzie a vraj je to vseobecne dost problem. Ale ze v modeloch 2019, kde ju nasadili posledny krat, ju nejako vyplepsili. Tak by ma zaujimalo, ako je na tom v porovnani s modelmi 2018 a 2017.
Dakujem,
M
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od Jirka_S »

Tento Air má moje paní, řešení je Turbo Boost Switcher, od té doby má klid a při běžné práci to nijak nepozná.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

@Jirka_S: dakujem
K tej “novsej” klavesnici mb pro 2019 by mal niekto nejaku osobnu skusenost?
Dakuejm,
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Vážení, tak manželka mi na narodeniny urobila radosť a macbook pro 2019 je doma 🙂. Tým by som toto vlákno asi uzavrel a pýtal sa inde, keď niečo nebudem vedieť. A že toho bude 😉. Možno posledný dotaz, veľa som čítal a hľadal, no jednznačnú odpoveď som nenašiel. Čo macOC a antivír? Je potrebný?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Fifik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 310
Registrován: ned čer 07, 2009 4:16 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od Fifik »

Nepoužívam vôbec žiadny dlhé roky. Ak nebudeš chodiť na pofiderné weby máš kľud.
iPhone 11 Pro Max, iPad Pro, Apple Watch 4 44mm, AirPods Pro, MacBook Air!

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 311
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od honza.mac »

Také jsem dlouhou dobu nepoužíval ale ...
Protože občas připojím NTFS ext hdd od kolegů a kamarádů tak poslední dva roky mám Intego Mac Internet Security X9. I kvůli děravému Safari a bankovnictví ale pravdou je že jsem Safari nespustil pěkně dlouho a teď používám Chrome a Edge.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Ok, dakujem.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od bedo. »

S tým antivírusom radšej opatrne - pamätám si, že som na tomto fóre raz niekomu pomáhal s nejakým problémom, ktorý sa sám "zázračne" vyriešil hneď po odinštalovaní antivírusu.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Jasné, chápem :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 311
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od honza.mac »

@bedo : Instalace čehokoli není jen o Next -> Yes -> I agree -> Next -> Reboot -> Yes
Ona je i o tom jak si to pak uživatel nastaví a pak odpadá plno problémů.
Chce to prostě nejprve číst manuál a fóra daného produktu a pak si daný SW nastavit. A u Internet Security balíku to nastavení fakt vyžaduje.
V dnešní době si člověk není jistý ničím a to že macOS nevyžaduje ochranu platilo tak do roku 2010.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Tak počiatočné nadšenie je fuč. Vyzerá to tak, že mac book sa pokazil :(. Momentálne sa vôbec nedá zapnúť. Ráno som na ňom ešte niečo robil, vypol ho a poobede ho neviem zapnúť. Bol len na batériu, tak som si myslel, že som ho nevypol a vybil sa. Ale ani po cca 2 hod. na zdroji sa nezapol. Vyzerá to len na servis. Skôr ako ho pošlem, môžem vyskúšať ešte niečo iné ako som vyskúšal?

- podľa návodov na apple stránkach reset smc a pram (asi správne, nikdy pred tým som to nerobil)
- podržal power viac ako 30 sekúnd
- držal power, potom pripojil napájanie a ďalej držal power
- pripojil k zdroju na priamo, bez docku
- iný zdroj a iný usb-c kábel nemám, ale asi sú ok, pretože keď ho pripojím do usb-c PD na docku, tak kontrolky lan konektora sa rozsvietia

Jediné čo mac robí je, že vydá zvuk po pripojení zdroja. Sú ešte iné možnosti, ktoré môžem vyskúšať?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Prosim vas, zaujimal by ma vas nazor. Mac je v servise a fakt sa pokazil. Ziadne ze zavada sa neprejavila a uviedli sme do tovarenskych nastaveni. V macu menia zakldnu dosku. To mi vsak trosku vadi, kedze mac som mal doma presne tyzden a takto klakol - chapem, je to elektronika, a vyrobna vada a bla bla bla - sam s tym denne robim, takze to dobre poznam.
Preto uvazujem, ze ho nebudem chciet a miesto neho by som zobral novy mac air. Moja otazka ale je, ci je to dobre rozhodnutie. M1 je nieco nove, nikto velmi nevie, co od toho cakat. Jedine co vsade vidno je extremny vykon. Nerad by som slapol vedla, na druhu stranu je to moznost. Cenovo ma to vyjde plus/minus, paralelne win vobec neriesim, vyvojar nie som. Vsetko mi hovori za, len sa bojim, ci to nema nejake blbe muchy, ktore olutujem.
Dik za nazor.
Naposledy upravil(a) mirmo80 dne čtv lis 26, 2020 7:07 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od Anndy »

Ja by som šiel do M1.
Ale teraz je to možno ešte riziko, je to prvá generácia.
Záleží aj čo potrebuješ, či ten daný softvér funguje. Alebo minimálne ide pod Rosettou.
Môžeš sa ešte časom ukázať nejaká skrytá vada.
Ale ja osobne by som do toho išiel tak na 80%.
Vlastne mňa jediné čo odrádza, aby som vymenil svoj MacBook Pro 2018 za MacBook Pro M1, je to že by mi chýbali 4xporty.
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od bedo. »

Pokiaľ na tom bežia všetky programy, ktoré používaš, tak veľmi nie je čo riešiť. Ja už pomaly zvažujem, či MacBook Air alebo Mac mini. :-)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Používam len ms office. Ostatné mám z app store. Aktuálne mi asi (určite) nepôjde winbox. V podstate som čím ďalej, tým viacej rozhodnutý. Jediné čo ma mrzí, je dizjan a touch bar. Pro sa mi páči viac ako Air. Na Aire sa mi nepáči to stenčovanie. Touch bar je tiež fajn. Ale čo už :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od bedo. »

Jasne, dizajn je individuálna (a dôležitá) časť "zážitku", mne viac vyhovujú klapky a vďaka tomu stenšovaniu sa na Air-e lepšie píše, resp. menej tlačí do dlaní. Každopádne pre mňa je najdôležitejšie to, že Air nemá ventilotor a napriek tomu nestráca príliš výkon ani pri dlhodobej záťaži. Marco Arment (okrem iných vecí aj autor výborného podcast klienta Overcast) skúšal práve kompiláciu Overcastu na jeho novom MacBook-u Air. Ešte aj pri "thermal throttlingu" (spomaľovanie pri prehrievaní) bol MacBook Air rýchlejší asi o 30% ako jeho iMac Pro (10 core Intel Xeon + 64GB RAM), inak bol rozdiel ešte väčší. Uznávam, že je nezvyčajné si predstavovať notebook typu MacBook Air (s pasívnym chladením(!)) ako pracovnú stanicu, ale výkonovo to splňuje úplne v pohode. :-)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Jaj ľudia, mne ten macbook asi nie je súdený :(. Včera som rozbalil nový Air M1, chcel som urobiť obnovu a skončil som s touto chybou https://www.macrumors.com/2020/11/22/fi ... or-m1-mac/. Najhoršie ale je, že žiadna z možností ako z toho von mi nefunguje a asi mi neostáva iné, ako znovu servis.
Stretli ste sa, prosím, niekto s týmto? Fungovali vám tieto možnosti?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od bedo. »

Obnovu na novom počítači?

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Myslis cez apku apple configurator? Nefunguje. Macky sa nenajdu. Nefunguje ani bootovaci usb kluc, ani prikaz do terminalu download big sure. Skonci to chybou.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od bedo. »

Neviem s tým pomôcť (najnovší OSX som zatiaľ používal Yosemite), len ma prekvapilo robiť obnovu na novom počítači. Aký bol dôvod? Inak v cene počítača by mala byť aj podpora priamo od Apple, tak môžeš vyskúšať, či to funguje aj u nás.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Chcel som novy mac obnovit z povodneho. Lenze TM nenaslo a myslel som si, ze kvoli rozdielnym verziam big sur. Tak som najprv aktualizoval a potom chcel obnovit. Lenze zaseklo sa to.

Apple support este skusim zajtra, ale velke sance tomu nedavam.

Dakujem
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Tak mozno taka zaujimava medziinformacia, ale obycajna obnova tak “odpalila” mac, ze v servise menia zakladnu dosku. Nechapem.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od rony »

skor by som povedal, ze to v nom bublalo uz predtym :) posledna kvapka :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Tak to mám na tie posledné kvapky asi šťastie :)
Len škoda, pretože som dúfal v jeden rýchly reinstal a že sa s ním pohrám cez sviatky, kedy by bolo viac času na rôzne porovnania s MB Pro. Čo už.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od bedo. »

Zachytil som už nejaké informácie o tom, že sa počas aktualizácie OS nejako nedobre aktualizoval firmware T2 čipu a výsledkom bol nefunkčný počítač. M1 počítače síce T2 čip nemajú, lebo všetko je integrované do M1, ale zaujímalo by ma, či príčina náhodou nebude podobná...

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Skúsim sa v servise ešte opýtať.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Tak nový macbook je doma. Keď prišiel zo servisu, samozrejme som ako prvé vyskúšal obnovu. A na moje prekvapenie to opäť skončilo s tou istou chybou. Dnes som tomu ale venoval celý deň a nakoniec sa mi ho podarilo naštartovať. Vo finále to vôbec nebolo ťažké, len mi trvalo kým som našiel ten správny návod. Zaujímalo by ma ale, prečo na to neprišli v servise a radšej vymenili základnú dosku.

Ešte ma prekvapilo, že som pri úvodnom nastavovaní nevedel nájsť TM. Zadal som IP adresu NASky, ale nič. Obnovu som nakoniec urobil cez migráciu, ale nerozumiem tomu.

Môžem ale začať kde čo porovnávať oproti MB Pro a pohrať sa s ním :).
Naposledy upravil(a) mirmo80 dne stř led 06, 2021 11:24 pm, celkem upraveno 1 x.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od Jirka_S »

Už jsem to tu někde psal: taky jsem kdysi zálohoval TM na NAS, ale při pokusu o obnovu nastal problém.
Od té doby už raději 2x externí HDD, to funguje vždy.

Anndy
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2013
Registrován: úte lis 09, 2010 1:04 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od Anndy »

Hmm to by ma tiež zaujímalo. Lebo zálohujem na sieťový disk ... a tiež v prípade obnovy neviem ako by som postupoval. :-)

Ale nestačilo by z toho NAS-ka skopčiť zálohu na externý HDD a odtiaľ obnoviť?
iPhone 11Pro Silver 64GB, Telekom SK, bez JB
WATCH 44mm oceľové, Series 4, GPS+LTE
iPad mini 5, 64GB, wifi, SG
MBPro 13" 2018, i5, 16GB, 1TB SSD, Space Grey

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od Jirka_S »

Těžko říct.
Každopádně bych měl problém už s tím zkopírováním, když budu obnovovat Mac, tak už je na kopírování pozdě.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od mirmo80 »

Anndy píše:
čtv led 07, 2021 9:52 am
Hmm to by ma tiež zaujímalo. Lebo zálohujem na sieťový disk ... a tiež v prípade obnovy neviem ako by som postupoval. :-)

Ale nestačilo by z toho NAS-ka skopčiť zálohu na externý HDD a odtiaľ obnoviť?
Skúšal som to, ale mne to nešlo. Mac daný HDD neukázal ako jednú z možnosti obnovy. Šlo to len vtedy, keď som TM nechal vytvárať aj na daný HDD. Lenže takáto dvojitá záloha potom postráda zmysel zálohy na NAS. Teda ak to niekto nerobí pre zicher.

Btw, robil som to správne? Možnože ja mám niečo nastavené zle. Keď sa ma mb opýtal, ako ho chcem nastaviť, klikol som na "ďalší server" alebo niečo také, a tam do riadku vypísal IP NAS. Ale nič. Skúsil aj afp, smb, aj podľa názvu NAS, ale ani ťuk. Celkom vážne ma to ale štve.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od rony »

nevies si ani predstavit aka morda je kopirovat zlozku zalohy z Time Machine ;-) to su stotisice suborov.

Takto: zaloha Time Machine na NAS je dobra, lebo je priebezna a vies obnovovat este pocas zivota macOS. Pre obnovu po zhoreni macu je postup, ze obnovis macOS do pojazdneho stavu, tym padom uz pekne vidis NAS. A az vtedy urobit obnovu zalohy.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 311
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Aky macbook do domacnosti

Příspěvek od honza.mac »

Milióny metadatových souborů.

A jak píše rony, macbook nikdy neobnovovat počas prvotního spouštění pokud se jedná o TM na NASu.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Odpovědět