Monitor k Mac mini

Odpovědět
Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Monitor k Mac mini

Příspěvek od Jirka_S »

Starý dobrý EIZO S2000 (1600 x 1200) už poněkud přestává vyhovovat, nějaký tip na slušný monitor k Mac mini 2018? Už netrávím hodiny úpravami fotografií, takže kalibraci barev dělat nebudu, stačí mi něco použitelného už z výroby. Nabídka je široká a těžko vybrat, moc se v tom neorientuju. Jde i o bezproblémovou konektivitu. Cenu bych viděl kolem 10 tisíc, asi 27". Ale nechci šetřit za každou cenu, za kvalitativní skok jsem ochoten připlatit. Neřešil jste někdo totéž poslední dobou? Díky za případné ohlasy, zkušenost či nakopnutí.
Naposledy upravil(a) Jirka_S dne čtv črc 23, 2020 5:30 am, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Monitor k Mac mini

Příspěvek od rony »

eizo, dell, ... iiyama

ak drahsi potom
https://www.alza.sk/27-eizo-flexscan-ev ... 871900.htm
alebo
obdobne od dell

potom tieto
https://www.alza.sk/27-iiyama-prolite-x ... 556812.htm
alebo ak by 4k vadilo tak
https://www.alza.sk/27-iiyama-prolite-x ... 829940.htm

osobne mam predchodcu toho eizo a mam iiyama, doma doplnkovo druhy monitor 24” iiyama zamerne vsak fullhd

v praci zasa iiyama 27” ale k pc.

celkovo som spokojny s obomi, kazde ma vsak drobne detaily, ktore nie su tip top.
ukazuju sa teraz led doma prepinam dva pocitace. eizo lahsie prepina zdroje. ale iiyama reaguje na prepnutie lepsie
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Monitor k Mac mini

Příspěvek od Jirka_S »

@rony: Díky, to EIZO vypadá dobře, i tvar - je posazené níže, což mi vyhovuje, mám dvouúrovňový pracovní stůl.
Ještě blbá otázka: když budu chtít připojit k Macu přes Thunderbolt, jaký kabel pořídit?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Monitor k Mac mini

Příspěvek od rony »

ja mam mac mini a prepajam to z jeho usb-c do jeho dvi-p

kupil som si kable, ktore maju takto koncovky.

macbook ma uz usb-c alebo minidisplayport konektor? tak kabel mdp na dvip napr
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Monitor k Mac mini

Příspěvek od Jirka_S »

Mac mini 2018 má 4x USB-C a 1x HDMI.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Monitor k Mac mini

Příspěvek od rony »

tak urobis to iste, co ja, monitory pripojis na usbc v macu a na strane monitora uz vies ktore.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Monitor k Mac mini

Příspěvek od Jirka_S »

Alena iacta est - objednán EIZO. Ne z Alzy, ale to je fuk. Děkuji za tip, vlastně mám s touto značkou jen dobré zkušenosti, záruka 5 let, to by mi mohlo nějaký čas vydržet, možná mě to i přežije.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Monitor k Mac mini

Příspěvek od rony »

dufam, ze vies, ze je to taky akysi masovkovy model od EIZO, nie zrovna pre profesionalov. :-) v kazdom pripade u mna spokojnost.
Ked som vyberal, zvazoval som Dell. Ten mal ten isty panel ako EIZO a viacmenej som takmer losoval ale nie... EIZO malo mierne lepsie recenzie.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Monitor k Mac mini

Příspěvek od Jirka_S »

U mě byl (kromě EIZA) ještě jeden, pro mnohé málo pochopitelný důvod - ten displej má EIZO snad nejníže, jak to jde. Jak jsem asi psal, mám dvouetážový pracovní stůl a nechci koukat moc nahoru, tož tak.
(Skoro)profesionální zpracování fotografií už nedělám, takže spokojenost určitě bude. Roky holt přinášejí změny v životě i preferencí.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Monitor k Mac mini

Příspěvek od rony »

ved ma tu nohu vysuvaciu, to je mimochodom aj u mna dolezite. avsak si vsimni, ze niektori vyrobcovia maju ten isty monitor raz na vysuvacej nohe a raz len na takom podstavci (casto lacnejsie). EIZO zrovna nefandi tym pevnym nohami - vsetky monitory ma snad len na vysuvatelnych.

koniec koncov podstavec na monitory mam aj ja ;-)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Monitor k Mac mini

Příspěvek od Jirka_S »

Právě že já potřebuji, aby ta nejspodnější poloha byla co možná nejníže, což tohle EIZO splňuje. Nahoru vysouvat jde, to jo, já potřebuji co nejnižší možnou spodní polohu.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Monitor k Mac mini

Příspěvek od rony »

tak toto maju aj tie iiyama ;-)

moj pripad je opacny, kedze neznasam laptopove zohnutie, tak mam monitory na druhom leveli (proste policka na stole)

zaroven maju monitory tuto nohu s vertikalnym posunom, Napriek tomu ich potrebujem este cosi malo zdvihnut ;-) (oci na urovni cca ⅔ vysky obrazovky.

EIZO v maximalnej polohe to moc nedaval ale dalo sa. Ale 24" iiyama uz vobec nie :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: Monitor k Mac mini

Příspěvek od Jirka_S »

EIZO je už pár dní doma, spokojenost po všech stránkách, výška přesně podle mých potřeb, propojeno HDMI/HDMI.
Krásně matný povrch, tenké rámečky, ještě jednou díky za tip.

Odpovědět