Zatopeny Macbook Air

Odpovědět
majko11293
Host
Host
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 29, 2013 5:31 pm

Zatopeny Macbook Air

Příspěvek od majko11293 »

Zdravim,

pred dvoma dnami sa mi podarilo utopit Macbook Air, v taske sa mi vyliala z termohrnceka kava. Okamzite som ho vybral, kava vytekala zovsadial, z USB portov, z thunderboltu...siel som okamzite do servisu kde ho otvorili, vsade bola kava, trochu ho tam vycistili no chceli ho na 2 tyzdne na cistenie a tolko casu nemam tak som sa na to podujal sam. Kupil som technicky lieh, cely som ho rozobral a komplet 2x vsetko precistil. Macbook funguje, su tu ale 2 problemy:
1. bateria hlasi stav "vymeniť hned", pritom predtym v pohode vydržala aj 8-9hodin, myslite ze je to tym ze sa tam dostala kava a skratovala sa alebo nieco? Pomoze kupit novu bateriu?
2. neviem ci ste videli pripajanie kablu mikrofonu no akosi sa mi podarilo ten konektor na doske znefunkcnit, takze mi nejde mikrofon. Konkretne po bokoch su tam akoby zasunute odizolovane vodiče a z jednej strany sa mi ten vodič vysunul a niekde vypadol, nejaky navrh ako to fixnut? Alebo neostava nic ine ako vymenit celu tu dosku s mag safeom?

Inak funguje asi vsetko, touchpad mi mam pocit neklika tak ako predtym, je mozne ze aj tam sa kava dostala, no funguje...da sa nejak rozobrat? Vdaka

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Zatopeny Macbook Air

Příspěvek od mike-biker »

K prvnímu problému: Pravděpodobně baterie dostala za uši, takže stáhni aplikaci CoconutBattery a změř.
Hned uvidíš, v jaké je kondici.
Určitě bych jej na opravu svěřil servisu, zde moc lidí co jej rozebírali a studovali není. Případně se podívej na nějaké specializované zahraniční fórum.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Odpovědět