Používání Fotokrámu(PS) a LR - dopad na baterii

Odpovědět
tLustejmiCin
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: úte zář 26, 2017 8:43 pm

Používání Fotokrámu(PS) a LR - dopad na baterii

Příspěvek od tLustejmiCin »

Zdravím,

je tu někdo kdo tyto aplikace využívá více? Jakože po celou dobý výdrže baterie? Dneska jsem si domů přinesl MBP 2015 s R9 370X a hned jsem ho zapřáhl. Jednu práci jsem udělal jen v LR. Sežralo mi to strašně moc procent. Dělal jsem nejprve výběr(rating s hvězdama), pak jsem upravoval výběr a následný export do 1500px širokých fotek. Prostě nic náročnýho. Když jsem v Develop modu dával hvězdičky, MBP dost funěl, větrák byl slyšet - ale příjemný fukot, ne řev. Pak se mi ještě hodně rozfuněl, když exportoval z á 200 rawů, který mají 12Mpx. Jak je možný, že mi to sežralo od 80% do 19% za práci kolem dvou hodin?

Jednoduchá práce v LR...

musashi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 447
Registrován: ned bře 02, 2008 8:24 am

Re: Používání Fotokrámu(PS) a LR - dopad na baterii

Příspěvek od musashi »

Tak LR je proste zrout sam o sobe ... navic naprostou vetsinu veci jede pres CPU, pres GPU umi jen par veci (zoom v develop mode napr. tusim).
Kazdopadne rating v develop mode je podle me z principu blbost ... nutis tim rendering kazde fotky, na kterou prejdes.
Druha vec je ta, jak mas nastavenou knihovnu ... zda mas nagenerovane nahledy 1:1 nebo jen standard, zda pak pri ratingu zoomujes kvuli kontrole ostrosti atd.
Ve zkratce, neprijde mi to vzhledem k povaze te prace nic zvlastniho ...
rMBP 15" 2017 i7@2.9GHz, 16GB RAM, 512GB SSD
iPhone 7 128GB Black
iPad Air 2 64GB
Apple TV 4 32GB
Apple Thunderbolt Cinema 27"

tLustejmiCin
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: úte zář 26, 2017 8:43 pm

Re: Používání Fotokrámu(PS) a LR - dopad na baterii

Příspěvek od tLustejmiCin »

Aha chápu. Já doposud používal Bridge a ACR plugin z Photoshopu, tak jsem šel do LR teďka, velmi mi sedí a vyhovuje. Jen jsem byl překvapen, ale nemám tu zkušenost, nepřišla mi to buhvijak krutá práce pro počítač :)

Zkusím pořešit ty náhledy, do develop modu jsem lezl, protože se mi to vykresilo celkově a poznal jsem, jestli jsou oči/postava v ostrosti. Tam se asi ušetřit dá. Vyzkouším. Holt, když machrujou s 8 hodinama výdrže, tak očekávám, že PS/LR vydrží 4 určitě. Vypadá to, že to je hodně podle práce, která se na tom dělá.

Odpovědět