Jaký starší Mac mini koupit na vyzkoušení OS X

Odpovědět
mathas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 118
Registrován: ned úno 08, 2009 11:31 pm

Jaký starší Mac mini koupit na vyzkoušení OS X

Příspěvek od mathas »

Premyslim o prechodu z Woken. Rad bych si pred koupi vyzkousel OS X na necem levnejsim.. Jaky Mini by jste mi doporucili? Jde mi ciste jen o seznameni se systemem, iTunes, synchronizace s iPhone, vyzkouseni iPhoto, uprava a tisk dokumentu. Staci starousek (2006 - Snow leopard), nebo radeji neco novejsiho (2011+).
Dekuji za pripadne rady.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Jaký starší Mac mini koupit na vyzkoušení OS X

Příspěvek od mike-biker »

Aby tě ta pomalost neznechutila.
Pokud se chceš seznámit s Mac OS, dříve OS X, pak určitě něco, na čem solidně poběží Sierra, tj. něco novějšího.
Určitě také nejméně 8GB RAM.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

mathas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 118
Registrován: ned úno 08, 2009 11:31 pm

Re: Jaký starší Mac mini koupit na vyzkoušení OS X

Příspěvek od mathas »

Je mi jasny, ze s Celeronem a s 2GB RAM to nebude terno, neocekavam vykon, jen chci vyzkouset samotny system, jeho ovladani a vsechno okolo. A nevim, bude-li mozno na takle stary stroj nainstalovat aktualni iTunes a tak..
Jsem Macem nedotceny. iPhone mam uz 8 let, tak premyslim ze bych s applem postoupil na dalsi level :-)
Asi teda bude lepsi poridit mini 2011+, ze?

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Jaký starší Mac mini koupit na vyzkoušení OS X

Příspěvek od parmin »

mám miniho 2011, dokoupil jsem ramku na 16 GB a funguju v pohodě. ještě se chystám instalovat SSD disk, mám ho už čtvrt roku doma a nějak na to nemám čas (a taky ještě nevím, jestli půjdu do fusion drive nebo nechám dva disky vedle sebe).
koukni na německý ebay, já ho kupoval tam, ceny jsou tam trochu nižší a výběr větší než co jsem viděl tady a s přeinstalací OS a nastavení do češtiny není problém. já ho tam kupoval tak tři roky nazpátek a vyšel mě tenkrát něco kolem deseti tisíc, tak teď už by to mohlo být zase o něco méně. k tomu jsem teda ještě dokupoval bt klávesnici + magic mouse...
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Jaký starší Mac mini koupit na vyzkoušení OS X

Příspěvek od rony »

radsej 2011+

podstatne min osem gigabajt ramky.

mohol by mat SSD ale na tom na zaciatok zasa tak "nesejde".

mozno pridaj aj eventualitu kupy macbook air. kedze pocitas s externym monitorom tak moze to byt dobra volba ak najdes za lepsiu cenu nahodou...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Sajfi
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 141
Registrován: pon pro 03, 2012 5:38 pm

Re: Jaký starší Mac mini koupit na vyzkoušení OS X

Příspěvek od Sajfi »

Za mě ber mini 2011 (tam je The Best model s dedikovanou grafikou, ale ten seženeš těžko), nebo 2012 (rozdíl víceméně jen USB 3.0) , protože si tam svépomocí vyměníš disk i paměť. Sám mám mini 2012 8 GB RAM 128 GB SDD + původní 500 GB plotnovej a šlape to jak víno ... :-) Takovej se dá sehnat za 8.000 (v základu) a postupně vylepšovat. 2014 modely budou zbytečně drahý, krom toho nejslabšího, ale ten by byl opravdu jen na vyzkoušení, protože je hardwarově slabší než modely 2011 a 2012 a nelze rozšířit paměť ...
iPhone 8 64 GB Space Gray
iPad mini II WiFi 32 GB Space Gray
Apple TV 4K

Odpovědět