Problém s Macbook Pro

Odpovědět
dreamer.90
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 17, 2015 6:01 pm

Problém s Macbook Pro

Příspěvek od dreamer.90 »

Zdravím,
mám Macbook Pro z roku cca 2011. Fungoval v pohodě, akorát jsem 1x měnil baterku, ale teď když ho zapnu, tak se objeví logo, po čase se pod logem objeví načítání, které jede pomalu a když je to na cca 1/6, tak se macbook vypne. Zkoušel jsem různé zkratky při načítání X, Shift, Alt, nepomohlo vůbec nic. Je to problém s OS, nebo jak jsem někde četl, mohl odejít HDD? Díky moc za rady.

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

Re: Problém s Macbook Pro

Příspěvek od Unown »

Tak preinstaluj OS a zjistis, jestli je problem s OS a nebo ne, ne?
Muze to byt i diskem.

Mekli
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř črc 09, 2014 2:58 pm

Re: Problém s Macbook Pro

Příspěvek od Mekli »

Pokud máš k dispozici PC s Windows, vyndej HDD a přes redukci zapoj do toho PCčka, projeď to programem HDTune. Pokud bude disk OK, pomocí Power+CMD+R zapni Maca do Internet recovery, stáhne se ti OS, se kterým byl vyroben (nějaký Lion, co tak počítám). Pokud bude dále blbnout, vyzkoušet jiný HDD (nevím co maj tyhle Macy za disky, ale kdybys chtěl, mám tu jeden 2.5" IDE disk, sice jen 40GB, ale na zapůjčení ideální, tak kdyžtak se ozvi, sice z něj teď funguju, jelikož je Mac na reklamaci, ale za chvíli se mi vrátí), no a pokud bude blbout i s jiným HDD, tak jedině servis.

wolf
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 314
Registrován: čtv bře 20, 2008 10:31 pm

Re: Problém s Macbook Pro

Příspěvek od wolf »

dreamer.90 píše:Zdravím,
mám Macbook Pro z roku cca 2011. Fungoval v pohodě, akorát jsem 1x měnil baterku, ale teď když ho zapnu, tak se objeví logo, po čase se pod logem objeví načítání, které jede pomalu a když je to na cca 1/6, tak se macbook vypne. Zkoušel jsem různé zkratky při načítání X, Shift, Alt, nepomohlo vůbec nic. Je to problém s OS, nebo jak jsem někde četl, mohl odejít HDD? Díky moc za rady.


odkud jsi? mam tu jeden disk 2,5 sata pro macbook s nainstalovanym systemem, ktery by ti poslouzil jako testovaci, pokud by normalne najel, tak bych udelal startovaci klicenku se systemem a zkusil ho preinstalovat. resp. pokud bys byl z Brna nebo okoli tak neni problem to vyzkouset ;)

Odpovědět