Macbook Pro 2012 upgrade

Odpovědět
hoji
Host
Host
Příspěvky: 65
Registrován: stř říj 23, 2013 6:52 am

Macbook Pro 2012 upgrade

Příspěvek od hoji »

Ahoj,
jako novy uzivate Macbook Pro 2012 bych se chtel zeptat na par otazek:

1/ Chtel bych provest upgrade RAM, v soucasnosti mam 4GB v zakladu, ale nezda se mi ze by to zrovna bylo moc svizne. Upgradoval sem na Yosemite. Chtel bych pridat, 8 nebo 16GB
Koukal jsem na obchody typu CZC nebo Alza, ale neni tam uplne dobre poznat, zda je RAM vhodna do Macbooku. Muzete mi doporucit konkretni vyrobek, ktery mate ozkouseny?

2/ Dale bych chtel v budoucnu misto opticke mechaniky pridat SSD disk. Nejlepe 250GB. Na zahranicnich serverech typu ebay jsem nasel potrebny ramecek, ale na ceskych obchodech ne. Nevite, kde se da koupit v Cechach? Popr i s rameckem na mechaniku, pouzivat jako externi?

3/ Dojde vyndanim opticke mechaniky ke ztrate zaruky?

4/ Jaky SSD disk pouzivate? Staci vybrat levnejsi varianty nebo je lepsi si priplatit?

Diky za rady
Iphone 6s 64GB White + Iphone 5s 32GB Grey
Macbook Pro 2012 13"
ATV 2 + XBMC
Airport Extreme 5th
Iphone 5 16BG WHITE

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Macbook Pro 2012 upgrade

Příspěvek od mike-biker »

1) Upgrade když už tak na 16GB, zejména pokud chceš používat ještě pár let.
Zeptal bych se přímo na podpoře APPLE.
2) Zase - zeptej se na podpoře.
3) nemělo by, ale lépe je svěřit to autorizovanému servisu.
4) Když už SSD, tak ne tu největší šunku. Volil bych vyšší střední třídu.
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Re: Macbook Pro 2012 upgrade

Příspěvek od makatch »

1.,mam 8gb tretim rokom,uplne mi staci (net,filmy,hudba,parallels)
2.,ja som kupil na ebay aj s ramcekom na mechaniku za cca 30 euri
3.,pri vymene cohoholvek okrem ram dojde k poruseniu zaruky
4., mam tretim rokom ocz agility3 120GB,nieje to superrychlik,ale oproti Hdd je to markantny rozdiel. Kup si nieco hlavne so sata3.Podla toho kolko si ochotny investovat.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

hoji
Host
Host
Příspěvky: 65
Registrován: stř říj 23, 2013 6:52 am

Re: Macbook Pro 2012 upgrade

Příspěvek od hoji »

Iphone 6s 64GB White + Iphone 5s 32GB Grey
Macbook Pro 2012 13"
ATV 2 + XBMC
Airport Extreme 5th
Iphone 5 16BG WHITE

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Re: Macbook Pro 2012 upgrade

Příspěvek od makatch »

Jak jedny,tak druhé pamäte by mali ísť,všetko je to o financiách a nárokoch čo vlastne na tom železe chceš robiť.Ja mám 8Gb a malokedy sa stáva že by mi MBP swapoval.
Ono ramka ti to železo až tak nezrýchlia.Zrýchli ti ho až SSD.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

pckiller
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 132
Registrován: stř čer 03, 2009 6:51 pm

Re: Macbook Pro 2012 upgrade

Příspěvek od pckiller »

Ja mám vo svojom macbook pro 2012 toto:

-ram 2x http://www.alza.sk/crucial-so-dimm-8gb- ... 348584.htm
-ssd http://www.alza.sk/crucial-m500-960gb-7mm-d404330.htm
-rámik na hdd spolu s rámikom na dvd mechaniku ebay /ale nakoniec som tam vrátil mechaniku nazad/

a btw, som samozrejme po záruke :-)
iPad 4 3G 16 GB White FW 10.3.3 Telekom SK
iPhone XS Max 64 GB Silver FW 13.3 JB Orange SK
iPhone 6S plus 128 GB Space gray FW 12.4 JB Orange SK
ATV 2 FW 5.0 (5.1.1) JB
MacBook Pro 15" Unibody Mid 2012

Kaunaz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 252
Registrován: pát bře 07, 2008 3:49 pm

Re: Macbook Pro 2012 upgrade

Příspěvek od Kaunaz »

V MacBooku Pro jsou standardní DDR3 SO-DIMM paměti jako v každém jiném notebooku, takže tam funguje cokoliv co splňuje ten standard.

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Macbook Pro 2012 upgrade

Příspěvek od iTukan »

Kromě výše uvedeného je ještě vhodné použít doporučenou frekvenci.
Plná specifikace pro tento model MBP je - 204-pin PC3-12800 (1600 MHz) DDR3 SO-DIMM
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

hoji
Host
Host
Příspěvky: 65
Registrován: stř říj 23, 2013 6:52 am

Re: Macbook Pro 2012 upgrade

Příspěvek od hoji »

Ztrata zaruky me trosku zatim od ssd odrazuje, mam te NB asi mesic. Spis se mi od zacatku nezda rychlost systemu. Spusteni aplikaci trva na muj vkus a na macbook dost. Mam nainstalovano par aplikaci, jen pouhy zaklad a napriklad spusteni aplikace kalendar, zpravy, a podobny zaklad trva cca 10 sekund, casto vidim dubove kolecko:( spis asi zacnu tou ram a uvidime jestli to na chod systemu bude mit nejaky vliv. Zaruka pada i kdyz vymenim soucasny disk za ssd? Pri ponechani opticke mechaniky? Nejsem si jisty ale v iwant my myslim rikali ze je to dovolene.
Mam na zrychleni systemu zkusit reinstal? Sice zatim nevim jak ale nastudoval bych:)
Cekal jsem tedy ze to bude behat, docela me to zarazilo. Novy macbook a odezva horsi nez na 3 roky starem firemnim NB s polovicnima parametrama :(
Iphone 6s 64GB White + Iphone 5s 32GB Grey
Macbook Pro 2012 13"
ATV 2 + XBMC
Airport Extreme 5th
Iphone 5 16BG WHITE

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: Macbook Pro 2012 upgrade

Příspěvek od Lipon »

ad 1) dal jsem taky 16GB, přesně ty Kingstony, co uváděl hoji - stř lis 12, 2014 8:01 pm; občas, když dělám fotky anebo virtualizuji přes Parallels, využívá systém veškerou paměť, zbývá volná v řádu nižších stovek MB

ad 2) objednej přes ebay (nebrání-li ti v tom nějaké závažné důvody), buď přímo z Číny/Hong Kongu za pár doalrů, bude trvat tak 2-3 týdny, než to dorazí

pokud bys to chtěl dříve a nevadilo ti něco málo připlatit, objednej třeba z německé nebo UK ebay, dorazí to během pár pracovních dnů
montáž najdeš dopodrobna popsanou na ifixit.com

jde objednat is rámečkem na DVD i bez; verze s z Číny už bývá nad limit, ze kterého se neplatí DPH při dovozu (tzn. dost se ti to prodraží o poplatek pošty za proclení), to už je pak lepší UK

já jsem do rámečku místo DVD dal HDD a nový SSD na místo původního HDD

a taky není od věci trochu optimalizovat systém na práci s SSD (google-optimize ssd macbook pro) anebo si stáhni Chameleon SSD Optimizer a tam si uživatelsky přívětivě nastavíš požadované parametry

ad 3) dle mého ano, nejedná se o předpokládaný zásah; otázkou je, zda to někdo zjistí, budeš-li hodně pečlivý při demontáži a montáži - neožvýkáš šroubky špatným šroubovákem, poskládáš zpátky správně kablíky a jednotlivé díly apod.

já se do toho pustil raději až poté, co mi skončila roční záruka

výměna pouze SSD za původní HDD neovlivní záruku, s takovou uživatelskou výměnou výrobce počítá

ad 4) OCZ Vertex4; je nanejvýš vhodné si projít net ohledně referencí na předpokládaný model SSDčka, jak se chová v daném Macbooku, některé řadiče byly známé tím, že se neměly moc rády s Macy

Odpovědět