Zasitovani domu

Odpovědět
Goyer
Host
Host
Příspěvky: 85
Registrován: ned pro 28, 2008 1:13 am

Zasitovani domu

Příspěvek od Goyer »

Ahoj,

ma zde nekdo realnou zkusenost - nikoliv terorii nastaveni NEKOLIKA pristupovych bodu dohromady?

Konkretne, mam dum o 470m2 cili je jasne, ze jedna TC stacit nebude (coz jsem si potvrdil i sam po jednom dni). Dum je ze zelezoberonu a hodne tlusteho, cili ende.

Mam vyhodu, ze po dome jsou luxusne rozvedeny krky na kabely ke kazde zasuvce v kazdem pokoji.

Na pude mam rack v tom switche, servery, atd... drive jsem mel jen jednu TC a stacilo a nyni musim resit.
Na info lince Apple mi bylo receno, ze TC s TC pripadne s TE se spoji kabelem a v appce se vse settne jako jedna sit. Sound good. Ovsem! Nechci jen jednu a jeste TC zapojit dalsi zarizeni po ethernetu z nich samotnych a porty mi nestaci.

Konkretne, jeden TC rooter hlavni nahore. Z neho dva kabely na dalsi 2 TC (dohromady budu chcit mit TC 3). A ted ta otazka.
Kdyz pripojim jakekoliv dalsi zarizeni do TC pod hlavnim rotterem bude v ni opravdu Gbit? Predpokladam, ze ano, minimatelne technicky, ale realne? Kolik to tece? Cisco drzi 90% udavaneho vykonu stale, apple?

Potrebuji skoro ve vsech TC vice portu. Komunikuje TC se switchem tretich stran? (Cisco). Treba konretne kdyz z hlavni TC rooter pripojnim z lanu jeden Gbit kabel do switche v tom bude dalsich 10 devices vcetne dvou TC od apple, uvidim je v systemu app?

Mate s tim nekdo takto vetsi zkusenosti?

Signal je opravdu slabsi. Klasicke antenove rootery maji vetsi vykon, zde je to na ukor designu. 5 ver 2,4 nema zadny rozdil. je to natolik mala frekvence v sireni signalu, ze rozdil neni. MHz ver GHz je jiz silni rozdil, ale zde ne. Ovsem pokud mate dobry signal, dostal jsem jsem se i na 35MB/s po Wifi, coz je uctihodne.

Prosim, pokud nekdo znate problematiku vice rooteru od Apple a zapojeni dalsich zarizeni, zkuste se podelit.

Diky!

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Zasitovani domu

Příspěvek od ls8 »

Teda nevím, co je rotter ani rooter.

Co se týká WiFi routerů od Apple, máme tu několik vláken, kde jsme rozebírali konkrétní naměřené hodnoty. Osobně dostávám podstatně lepší rychlosti na WiFi např. z routeru Netgear WNDR4300 (dnes už jsou na trhu novější modely) než z AirPort Extreme poslední generace. To je ale na N-kové WiFi, zatím jsem netestovat AC. Po kabelu gigabit drží stabilně. Ovšem opět mám na testování jen AirPort Express, který má jen jeden ethernet port. Jak bude stíhat třeba TC se čtyřmi zařízeními najednou, neumím odhadnout, určitě se ale dají nějaké reálné testy najít.

Komunikace se switchem libovolného jiného výrobce samozřejmě není problém. Zařízení dostanou adresu z DHCP serveru v hlavním routeru.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Odpovědět