USB 3.0 hub pro MacBook Pro (late 2013)

Odpovědět
ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

USB 3.0 hub pro MacBook Pro (late 2013)

Příspěvek od ls8 »

Můžete mi někdo prosím doporučit kvalitní, rychlý a spolehlivý napájený USB 3.0 hub, který by dobře fungoval s Macem? Po přečtení diskuze https://discussions.apple.com/thread/47 ... 0&tstart=0 jsem se poněkud opotil :) Na ceně víceméně nezáleží, chtěl bych nejméně 4 porty, více portů by byl bonus navíc.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: USB 3.0 hub pro MacBook Pro (late 2013)

Příspěvek od Lipon »

moje zlušenost pro MBP mid 2012 - není to sice retina model, ale z podstaty věci by to (snad) mělo fungovat stejně - mám z Alzy tenhle OEM hub
4 portový + nabíjecí USB bez datového připojení

začnu negativy:
- sám o sobě ten nabíjecí port nenabíjí, pokud není hub připojen k notebooku (mně to neva, mám ho stejnak pořád na stole u MBP)
- nefunguje mi jako 3.0 s jedním zařízením - mám Icybox HDD case na 2,5'' diskem, který používám na zašifrovanou TimeMachine; case s diskem se připojuje jako USB 2.0 - zřejmě špatná komunikace firmwaru casu a řadiče v MBP přes HUB - to mi taky zas tolik nevadí, TM jede na pozadí, byť menší rychlostí
- jednou se mi to špatně detekovalo po náhlém výpadku elektriky, MBP zamrzal při login obrazovce do systému, při odpojeném hubu systém najel; pomohlo úplné rozpojení všech kabelů, vytažení zdroje ze zásuvky a po 10 min opětovné zapojení (něco jako reset hubu, dá-li se to tak říct)

se všemi ostatními zařízeními funguje spolehlivě, disky neodpadávají, i když připojím 3x 3.0 externí disky+3.0 flashku, tak se to stíhá všechno napájet, funguje spolehlivě i s 3.0 externími HDD se zašifrovanými oddíly (Western Digital, Hitachi) - připojí je vždy jako 3.0

osobně mám špatnou zkušenost s tímhle trojkovým hubem od Hamy - nedrželo to připojený stabilně ani jediný 3.0 disk, i když byl napájený ze sítě (ten hub); vráceno a pořízen shora zmiňovaný OEM hub

Odpovědět