Macbook > externi monitor - kostrbate pismo

Odpovědět
Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Macbook > externi monitor - kostrbate pismo

Příspěvek od Slimák »

Ahoj,

chtel bych poprosit zkusene s Mac OS X o radu. Pripojil jsem k rMbP LCD panel Dell U2713HM pres rozhrani DP > miniDP a nastavil zobrazeni rozsirene plochy s nativnim rozlisenim 2560x1440. Barvy i prechody jsou v poradku, ale trapi me nevyhlazenost, resp. kostrbatost pisma.

Pokud spustim pres Parallels Windows a zvolim rezim cele obrazovky, tak jsou fonty ostre a naprosto vyhlazene. To same v pripade spusteni Windows z Bootcamp.

Zkousel jsem dale Dell P2214H s rozlisenim 1920x1080 a problem s kostrbatosti fontu je stejny. Taktez jsem vyzkousel pripojeni pres DVI>miniDP a HDMI>HDMI, ale nic se nezmenilo.

Problem se tyka pouze OS X a rad bych se ujistil, zda se jedna o jinou metodu zobrazeni pisma OS X vs Windows a je to pouze o tom si zvyknout na jine vykreslovani, ci nekde muze byt chyba?

Diky :-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Macbook > externi monitor - kostrbate pismo

Příspěvek od ls8 »

Je to prostě jiný způsob vyhlazování písma, sub-pixel antialiasing. Dá se to trochu poladit, např.:

Kód: Vybrat vše

defaults write -g AppleFontSmoothing -int 2


viz Google: os x external monitor font smoothing
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Slimák
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 746
Registrován: stř črc 02, 2008 1:28 pm

Re: Macbook > externi monitor - kostrbate pismo

Příspěvek od Slimák »

Díky za potvrzení. Už jsem to řešili na macforu a bylo mi sděleno, že je to fakt jiný způsob. Nezbývá mi, než si prostě zvyknout, to se dá :crazy:
Obrázek iPad Air 128GB Cellular | iPhone 5S 16GB
Obrázek Unikátní Macbook Pro 15" Retina Midd 2014 "Core i7, 16GB, 512 SSD, GT750"
Obrázek Apple TV 3g | Airport Extreme 5g | Express

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: Macbook > externi monitor - kostrbate pismo

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Mám Dell P2210H. Pohrej si v nastavení přímo na monitoru s kontrastem a ostrostí. Sám jsem po jeho prvním připojení zděsil.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

Odpovědět