MacBook late 2008 - jak zrychlit?

Odpovědět
KaPi
Host
Host
Příspěvky: 59
Registrován: úte úno 05, 2008 2:21 pm

MacBook late 2008 - jak zrychlit?

Příspěvek od KaPi »

Zdravím všechny,

mám MacBook Aluminium Late 2008 a poslední dobou pociťuju, že není tak rychlý jak bych si představoval a zatím se mi kupovat nový ještě nechce. Mohl by mi někdo poradit jak systém zrychlit za co nejmenší náklady?

Přítelkyně na Macu občas hraje The Sims 3 a i ty se sekají. Napadá mě, že systém začal trochu zlobit už v době, kdy jsme založili dva profily, a nebo po upgradu na Lion...

Pomůže větší paměť, jiný Mac OS, je potřeba vyměnit HDD za rychlejší nebo něco jiného?

Díky za každou radu a tip :)

KONFIGURACE:

MacBook 13-inch, Aluminium, Late 2008
Procesor: 2 GHz Intel Core 2 Duo
Paměť: 2 GB 1067 MHz DDR3
Grafika: NVIDIA GeForce 9400M 256 MB

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Re: MacBook late 2008 - jak zrychlit?

Příspěvek od SteveJSF »

Paměť by pomohla, můžeš jí zdvojnásobit. Nejsem si jistý, kolik je maximum, ale ty 4 GB tam určitě půjdou, takže 2x 2 GB. Hlavně trefit tu správnou.

Nový HDD by taky pomohl, ideálně SSD, ale to už bude něco stát, tak nevím, jestli se to vyplatí. V každém případě nějaký rychlejší rotační disk by taky pomohl.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: MacBook late 2008 - jak zrychlit?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

2x4 GB RAM, nějaké SSD a hned bude svižný.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: MacBook late 2008 - jak zrychlit?

Příspěvek od iTukan »

Výkon ve hrách nezajistíš žádným diskem a velmi minimálně vylepšíš větší pamětí.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: MacBook late 2008 - jak zrychlit?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Hry ne, ale systém bude svižnější. Pokud ale chceš MacBook na hry, je potřeba pořídit si novější.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

KaPi
Host
Host
Příspěvky: 59
Registrován: úte úno 05, 2008 2:21 pm

Re: MacBook late 2008 - jak zrychlit?

Příspěvek od KaPi »

MacBook na hry ani tak nepotřebuji. Primárně se využívá na práci. Na druhou stranu si myslím, že můj Mac by měl např. zrovna starší hru, jakou jsou The Sims 3, bez větších problémů zvládat. Při zapnutí hry se ale poměrně rapidně začne zahřívat, tak jestli problém v sekání není v tom, že se nestíhá chladit!

Zeptám se ještě takhle - Když bych upgradoval z Liona na vyšší verzi, pomůže mi to? Případně... Může hrát roli i to, že systém pomalejší, že máme na Macu nastaveny dva profily?

Měl by někdo tip, kde koupit RAMky za solidní peníz? Případně které? Bude mi stačit koupit 2x 2GB nebo rovnou 2x 4GB? MacBook bych chtěl využívat alespoň ty 2-3 roky ještě.

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: MacBook late 2008 - jak zrychlit?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Lion nebyl zrovna svižný. Mounain Lion byl super systém, oproti Lionu odladěný. Mavericks má trošku bugy, ale rozhodně lepší než Lion.

Ty dva profily nevím. Nemělo by, ale možné je všechno.

Kup rovnou 2x4 GB, nestojí to až tolik. http://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-so- ... 133666.htm
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

VojtaBeton
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 156
Registrován: sob led 01, 2011 5:23 pm

Re: MacBook late 2008 - jak zrychlit?

Příspěvek od VojtaBeton »

Ahoj. Kapi jestli chceš, tak tu mám 2x2GB vytažený z mého MacBook Pro mid 2009, když jsem přecházel na 2x4GB takže jsou to orig co tam byli od apple. Kdyžtak mi napiš SZ, ať to neřešíme tady ;-)

Zároveň také přicházím s dotazem.

Chtěl bych si koupit iMac 27. kupoval bych ho nejspíše po vánocích 2014 a spojil bych koupi s nějakou výhodnou akcí, nebo před Vánoci na černý pátek.
Jenže svůj stávájící MacBook Pro využívám hlavně na HD filmy, hudbu, prohlížení vebu a sem tam si na něm zahraji half life 2 + epizody, nebo portal 2
Doporučili by jste mi koupit do MacBooku Pro SSD disk a k němu monitor v HD třeba těch 27 palců, nebo opravdu koupit iMac a MacBook si nechat jako vedlejší stroj?
Další otázka je, kdyby opravdu letos vyšel Half Life 3, jak se spekuluje, jestli bych měl s MacBookem nějakou šanci. HL3 si opravdu budu chtít zahrát.
Jako další výhodu iMacu vidím thunderbolt porty. rozšiřitelnou paměť až na 32GB a samozřejmě vyšší výkon.
 iPhone 4 16GB Black O2 CZ
 iPhone 5s 32GB Gold O2 CZ
Apple WATCH Sport
MacBook Pro (Unibody) 15,4. Intel Core 2 Duo 2,53 GHz. 8 GB DDR3 SDRAM (1333MHz). OS X El Capitan 10.11.4 Beta
 Apple TV
 Magic Mouse
 Wirelles Keyboard

KaPi
Host
Host
Příspěvky: 59
Registrován: úte úno 05, 2008 2:21 pm

Re: MacBook late 2008 - jak zrychlit?

Příspěvek od KaPi »

Měl bych otázku...

Je možné použít tento SSD pro MacBook Aluminium, Late 2008?

http://pevne-disky.heureka.cz/samsung-8 ... -7te120bw/

Díky!

Lincoln Six Echo
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3739
Registrován: pát čer 25, 2010 8:53 pm

Re: MacBook late 2008 - jak zrychlit?

Příspěvek od Lincoln Six Echo »

Určitě ano.
  • iPhone 6s
  • Mac mini (Late 2012) | MacBook Pro (Early 2015)
  • AirPort Extreme 5th gen

Odpovědět