NAS server - výběr

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Zachytili ste toto info o wd diskoch? Že WD v niektorých diskoch používa technológiu SMR bez toho, aby to uviedol v datasheete? A že to môže byť problém najmä pre NASky?
https://zive.aktuality.sk/clanok/146446 ... akaznikov/
Ako ste na tom? Ja som pozrel svoje disky a mám EFRX verzie, takže podľa tohto mám CMR.
https://nascompares.com/answer/how-to-t ... d-compare/
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 311
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od honza.mac »

Jjj zaregistroval.
Já mám ve svých Synology DS218 a DS216Play 8TB disky.
Každopádně když jsem tam míval 4TB disky WD Red tak jsem si na Synology stránce našel přesné typové označení podporovaných WD disků a to zadal do vyhledání na eshopu czc a ty objednal.
Vím že jeden jsem hned vracel/měnil protože měl jinou verzi firmware což taky není dobře.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Jj ja tiež. Ale podľa toho to vyzerá tak, že aj keď si si vyberal odporúčané, nevedel si, že si možno vyberáš ten blbý. Teraz keď tam pozriem, tak je tam len jeden 4 TB wd red - ten dobrý (asi :lol:). Ale keď som kupoval, boli tam 4 typy. Poteší no...
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od serwo »

Ja mám 2x 1TB, čiže tiež sa ma to netýka

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Keby niekoho zaujimalo, tak odicialna odpoved od wd support

I would like to inform you that these are the only models currently shipping SMR drives.

https://blog.westerndigital.com/wp-cont ... 1Slide.pdf

Appreciate your patience and understanding
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mookie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 379
Registrován: stř zář 02, 2009 3:18 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mookie »

Když už na mě tohle téma vyskočilo, tak bych se rád zeptal na smysluplnost upgradu NASu.
Mám doma DS214 play, využívnej víceméně jako úložiště dat (fotky, práce) a svůj cloud, na streamování multimédií ho využívám jen velmi vyjímečně... zajímalo by mě, zda má význam upgradovat tu krabici na novější model, jestli to má nějakej reálnej přínos. Momentálně mě napadá snad jen podpora novějších verzí DSM.
Díky.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Podľa mňa, keď ty sám nevnímaš žiadne rezervy, funguje bez chýb a k tvojej spokojnosti, tak upgrade asi význam nemá. Jedine že by si chcel a nie potreboval. A to je niekedy silnejšie ako racionálna potreba :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

ja som synology menil ked som narazil na kapacitny strop, neslo uz tam dat vacsi storage. menil som ho ak si dobre pamatam po 10 rokoch...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od serwo »

Mne príde moja 215j dosť pomalá. Mám permanentne spustený DS a keď sa v tom hrabem, tak mi to príde spomalené. Asi by to chcelo lepší HW.

Ešte otázka na tých, čo majú Mac. Prečo pri vzdialenom pripojení cez MacBook ide file transfer tak extrémne pomaly? Je jedno, či idem cez FTP alebo WebDAV, tak prenos je len niekoľko KB/s aj hore, aj dole. Cez telefón, či už apka DS File alebo ešte jedného FTP klienta mám, to ide maximum, čo povoľuje linka na jednej alebo druhej strane. A tiež prístup z Win PC je bezproblémový. Len ten MacBook je strašne pomalý. Neviete niekto?

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od iTukan »

Proč na Macu používat zastaralý FTP nebo Windows WebDAV? Jedu na AFP a rychlostí 110MB/s, tedy kapacitou 1Gbit linky.
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od serwo »

Tak som to skúsil cez AFP, ale ide to cca 2,5 MB/s. Linku, na kt. je Synology, mám 80/80, čiže malo by to ísť aspoň tých 9 MB/s, no.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 311
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od honza.mac »

AFP je mor.
NFS je lepší.

Upgrade NASu jsem provedl z důvodu možnosti virtualizace OS, tu podporují NASy jen s Intel procesory a možností upgrade RAM, což v mém případě DS 218 je.
DS215j je “low-cost” NAS a má lowendový HW a proto může být po čase pomalejší.
Mám teď DS218 a DS216play kdy z DS216play mám HyperBackup server a zálohuji na ni DS218.
Na DS218 mi běží 2x virtual Ubuntu, DS photo, DS video station a je to rychlý.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

NAS server - výběr

Příspěvek od serwo »

No NFS ani nemám povolené. To je pre Linux tuším, nie?

Načo je vlastne ten DS video/photo? Veď videá/fotky si viem prehrať/prezerať cez DLNA a službu Mediálny server. Aspoň tak to mám ja.
Naposledy upravil(a) serwo dne pát kvě 01, 2020 6:22 pm, celkem upraveno 3 x.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Je to niečo pre správu a prehrávanie foto/video. Akože nejakí správcovia, čo majú nejaké funkcie. Ale tiež nepoužívam. Ale napadá ma, nemôže ti NAS spomaľovať práve DS Photo? Myslím, že indexuje fotky a to je nejaký proces.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

modely s j na konci su tie menej vykonnejsie (menej RAM a podobne).
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 311
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od honza.mac »

Video server a photo server jsou funkce NASu které používám, sync se všemi zařízeními, od iPhonů až po MacBooky.
Plná náhrada za Apple iCloud.
NFS není jen linux, je to co Apple ukradl a pojmenoval si to na AFS, jako snad vše z unixu.
AFS, Apple Talk, tedy vše nativní Apple zakazuji jelikož jeho protokoly mají plno bezpečnostních chyb.
Mám na NASu povolenou Sambu (pouze verze 3 kvůli bezpečnosti) a NFS a bez problému dosahuji při kopírování z koncového zařízení na NAS rychlosti 800-900 Mbps, ale mám síť metaliku, pomocí Devolo powerline po elektrice.
Devolo umí Gbps síť.
Přenos velkých objemů přes klasickou wifi je jako ruská ruleta, jednou jo a jednou ne.
Pokud je k routeru připojeno víc aktivních zařízení tak se rychlost dělí pokud si na routeru nevytvoříš pravidla pro dané skupiny zařízeni, nastavuji třeba na TP-Link routerech v rodině.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

NAS server - výběr

Příspěvek od serwo »

Aha. A ja som nedávno aj rozmýšľal, či nie je niečo také pre Synology, čo by mi nahradilo iCloud na fotky a videá. Tak už viem, že je. A funguje tá synchronizácia bezproblémovo a automaticky? Ale ak dobre rozumiem, tak prehliadanie fotiek v NASe funguje prostredníctvom aplikácie DS photo nainštalovanej v zariadení (iPhone, MacBook, smart TV...), hej?

Takže OSX podporuje aj NFS?

No ja používam vyslovene wifi na kopírovanie súborov. Nechce sa mi pripájať NTB na kábel. Mám Nighthawk R7000 a v LAN je prenos cca 50 MB/s pri wifi pripojení.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 311
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od honza.mac »

Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od serwo »

Nainštaloval som ten DS video a ono to dokonca aj v lokálnej sieti ide dosť spomalene, nie to ešte zvonku

jozank
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 21, 2017 5:37 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od jozank »

Potrebujem poradiť ako zálohovať fotky a videá na NAS synology z iPhonu bez straty kvality. Lebo nech to zalohujem cez ds photo, ds file alebo moments vždy je výsledok rovnaký. Video ma na naske oproti originálu polovičnú veľkosť a kvalita je otrasná. To iste aj pri fotkách aj keď tam to nie je až tak na úkor kvality ale skôr veľkosti. Nechápem čo robím zle.


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Ja som to u seba teraz pozrel, a nemám rozdielne kapacity. Resp. sú tam len minimálne rozdiely ale aj to niekde napr. do plusu. Čiže v NASku väčšia kapacita ako ukazuje iPhone. Napadá ma, nemáš v apke povolené "auto prevod obrázkov". Toto by pri uploade previedlo jpeg na heif formát a ten je cca o polovicu menší. Video detto. Ale nemalo by to byť na úkor kvality. Plus pozri v akom formáte máš fotky v NAS.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 311
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

NAS server - výběr

Příspěvek od honza.mac »

Chvíli jsem provozoval DS photo.
Pak jsem našel CloudSync a nastavil si synchronizaci OneDrive úložiště s NASem.
OneDrive mám placený 1TB v rámci Microsoft 365.

Jen doplním že foto a video na OneDrive ukládám 1:1 velikosti ta samá kvalita se pak “dostává” na všechna zařízení (macbooky, NAS atp.)
Úpravy provádím na macbooku, tedy třídění a merge videa, a pak vše roztřídím do složek v OneDrive. A tyto složky pak importuji do Aperture a upravuji do konečné podoby.
Knihovnu Aperture pak 1x týdně zálohuji na NAS pomocí skriptu v Automatoru.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

jozank
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 21, 2017 5:37 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od jozank »

Na NASku sú fotky v jpg. Ale kvalita fotiek je ok len to video je katastrofa. Normálne polovičná veľkosť. A ani za boha nemôžem nájsť v nastaveniach kde by som tu konverziu mohol zakázať.


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

A uplne vsetky videa? Je jedno ci sa zalohuje 10mb alebo 400mb video? Ci ta konverzia neprebieha len od urcitej kapacity.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jozank
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 21, 2017 5:37 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od jozank »

Teraz som to pozeral pri videu ktoré malo 93mb a tam bol rozdiel 4mb
Ale pri videách ktoré majú 500-600mb ide veľkosť videa na polovicu


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Nie som teraz doma, ale vyskusam aj ja zalohovat nieco vacsie, ze ako sa to bude spravat.
Edit: ine iZariadenia robia to iste?
Naposledy upravil(a) mirmo80 dne sob čer 06, 2020 10:21 am, celkem upraveno 1 x.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

Ludia, MacOS Catalina. NAS Synology.

po prechode na Catalina pozorujem taketo problemy

Vo finderi vidim nazov mojho NAS v Locations. Otvorim, vidim zdielane zlozky. Tie ked chcem otvorit, tak hlasenie:
The operation can't be completed because the original item for "Music"can't be found.

Sranda je, ze tuto zlozku mam priponutu vo Finderi a tu bezproblemov otvaram.

V synology mam zapnute aj SMB aj AFP.

Ked vo Finderi dam Go to NazovNAS.local (pridam to .local), tak zdielane zlozky v pohodicke otvaram.

Celkovo sa mi zda, ze tieto ostatne upgrady nieco pokazili, pretoze kedze mam kniznicu MP3 z iTunes na NAS, tak mi iTunes blbne pri zmenach ID3 (upravach albumov atd) ako keby som obcas nemal spravne opravnenia alebo co.

Date mi niekto nejake rady, kam sa s tym pohnut? Aktualne to riesim tak, ze blbnutie uprav tagov skladieb trpim ale to ako keby stracanie pripojenia k NAS ma dost stve. Prejavi sa to casto totiz aj pri pocuvani hudby, ked po par hodinach odrazu stichne...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

jozank píše:
pát čer 05, 2020 10:54 pm
Teraz som to pozeral pri videu ktoré malo 93mb a tam bol rozdiel 4mb
Ale pri videách ktoré majú 500-600mb ide veľkosť videa na polovicu


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/
Tak som to teraz vyskúšal a video, čo v telefóne ukazuje 920MB, má po autouploade 878MB.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jozank
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 21, 2017 5:37 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od jozank »

Cez akú aplikáciu si to video zálohoval ?


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

DS file
A čo používaš na fotky? Niečo doinštalované z centra balíčkov? Ak áno, nemá to nejaké nastavenia, že optimalizovať, alebo niečo podobné? Pretože ja fotky ukladám priamo do zložky, ktorú som si na to vytvoril.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jozank
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 21, 2017 5:37 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od jozank »

Včera som schválne skúšal nahrať video ktoré ma v mobile veľkosť 1,2gb. Cez DS file aj cez DS photo. Výsledok rovnaký. Veľkosť na synology bola 577mb. Keď budem doma pozriem sa čo mám všetko nainštalované. Ale myslím že okrem photostation na fotky nemám žiadnu inú aplikáciu.


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Ako ked budes doma? Ty to nenahravas vo svojej sieti? To ma nenapadlo. Tak nemohol by byt problem v tomto? Pretoze ja mam pristup z vonku vypnuty a k NAS pristupujem len doma.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

jozank
Host
Host
Příspěvky: 13
Registrován: pát dub 21, 2017 5:37 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od jozank »

Zle som sa vyjadril. Myslel som keď budem doma a skontrolujem na PC na synology ktoré rozšírenia mám nainštalované. Všetko zalohujem v domácej sieti. Asi sa obratim na centrum podpory synology. Lebo vôbec neviem čo robím zle.


Sleduj http://spravodaj.madaj.net/

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Pochopil. Tak ak ich budes kontaktovat, tak daj potom vediet co ti povedali. Celkom ma to zaujima.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

takze asi nie som sam. Catalina a Synology ma aktualne problem.

Spojenie medzi nimi nevysvetlitelne prerusuje.

zistil som to na tom, ze mi zacala time machine vypisovat problem pri ukladani zaloh.

a naozaj kludne aj raz za pat minut sa na cojaviem 30 sek odpoja.

liek na to nemam a je to dost problem. co som doguglil moc nepomaha, a bug report u apple a synology uz existuje ale moc ich netrapi, ze majitelia NAS su v koncoch. vraj to trapi aj ine NAS nielen Synology...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od Jirka_S »

No, taky jsem kdysi zálohoval TM na Synology NAS, měl jsem tehdy ještě El Capitan, zálohy probíhaly bezproblémově, problém nastal při pokusu Maca o obnovení - prostě to nešlo, zálohu nelze obnovit nebo tak nějak to hlásilo. Naštěstí jsem měl ještě zálohu i na externím disku. Takže nezpochybňuji TM na NAS, ale od té doby pro TM už jen dva externí HDD.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

ja som uz uspesne obnovil z NAS. zalohu na nej mam okamzitu, na pripadnu obnovu suborov. mrzi ma, ze je v tom evidentne chyba macos...
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Kolega mi na nár dní požičal jeho MacBook Air, že pričuchnem aké to je. No ale s tým NASkom je to katastofa. To nie že sa sem-tam odpoji, on sa sem tam pripojí. V podstate je vo finderi pár chvíľ a potom ho tam zase nenájdem. To je strašný fail, veď je to nepoužiteľné.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19652
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

mne to robilo, po last update macos uz nerobi
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

A akú máš prosím ťa verziu macOS? Mne píše, že verzia 10.15.6 Catalina ja aktuálna.
Dík

Edit: nechápem. Stačí reštart a disky su preč. Podľa mňa robím niečo zle ja. Čo sa týka formátu disku, je to jedno? Myslím afps vzs. Mac OS Extended.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět