NAS server - výběr

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

ta ista. update bol cca 2T asi. neviem isto. Dost ma to v lete trapilo, pretoze mam na NAS zalohovanie Time Machine, takze mi po par hodinach vzdy zdochlo.

U NAS format disku? Clovece, to je jedno, dolezity je protokol akym komunikuju po sieti tieto zariadenia.

NAS nie je interny disk pre mac pocitac. To je sietove ulozisko, uplne realne ho naraz vyuzivas trebars windowsami, macmi, iphonami, Apple TV, ci vselijake ine veci. Staci ak vedia po sieti kukat nazdielane zlozky z NAS.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Typ formatu disku som myslel v macku :). Dal sa nastaviť ako afps, alebo Extended. Tak toto či je jedno :)
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

ano je
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Tak potom uz neviem. Disk pripojim cez cmd+K. Zavriem finder, restartujem otvorim, finder a disk nikde. Nechapem.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

podumaj, co si _menil_ z defaultov v NAS.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Jj, rozmyslam. Ale jedine co bolo, tak vytvoril som dalsiu zlozku a usera pre timemachine. Skusim uplne odstranit a uvidim.
Dik
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Nechápem, u mňa to stále nefunguje. Pridám disk, postupujem podľa tohto návodu https://www.youtube.com/watch?v=L3ZHUi4KrXM, foldre pridá, viem sa v nich pohybovať, prezerať, upravovať... Reštartujem mac a je to fuč. Musím to znovu len pridať. Nemôže sa mi to nejako biť s TM? Všetko je ok, keď je pripojené buď jedno, alebo druhé. Ak sú spolu, tak po reštarte nefunguje jedno, alebo druhé, alebo obe. Funguje mi to len vtedy, ak v nastaveniach užívateľa pridám, čo sa má spustiť po prihlásení. Lenže vtedy po štarte povyskakujú všetky tie okná a je to otravné. Zaškrtnuté "skryť" nepomôže.

Edit: tak som to zatiaľ vzdal. Stiahol som iný file explorer a uvidím neskôr. Možno big sure u mňa niečo zmení.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od serwo »

Ja som síce TM ešte nenastavoval, aj keď sa na to chystám už od kúpy NASu (cca 6 rokov), ale ten problém, čo popisuješ, určite bol vyriešený nejakým update. Predtým sa mi stávalo, že som vo Finder nevidel zrazu NAS alebo aj videl, no po pripojení naň mi hádzalo error. Po reštarte MB už to zasa šlo. Toto sa mi stávalo väčšinou iba vtedy, keď som sa prepínal medzi rôznymi wifi. Dá sa to vyriešiť aj bez rebootu počítača tým, že reštartuješ iba Finder, (option + vyvoláš kontextové menu) kliknutím na Finder v paneli alebo kde ho máš a vyberieš relaunch.

A protokol určite používať AFP.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

No afp mam nastaveny len na TM. Pre klasicke pripojenie k priecinkom pouzivam smb. Chcel som vyskusat aj afp, ale to mi potom vzdy nachadza len TM priecinok.
Ako, este som to uplne nevzdal, a prave na tie protokoly sa este chcem pozriet.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od serwo »

Ja používam už iba AFP, nakoľko je zo všetkých protokolov najrýchlejší. FTP je zastaralý a SMB je tiež pomalší ako AFP.

Pre mňa je dodnes záhadou, že keď som napr. v lokálnej sieti, tak rýchlosť prenosov je na limite hardware. Keď som však ale mimo a pripojím sa na NAS z vonku, tak či použijem FTP, SMB alebo AFP, prenos súborov ide v KB/s!!! Väčšinou som presúval filmy z NAS do Macbooku. Keď som sa z vonku pripojil na NAS s iPhone cez app DSfile, tak to išlo na limitoch up/download, čiže v pohode. To isté aj pri prenose súborov do Windows počítača. Len v tom MB to išlo strašne pomaly a neprišiel som na to, prečo.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Urcite na to pozriem. Zatiale je 100%tne chyba medzi stolickou a klavesnicou :)
Dik za tip
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Prosím vás, trošku s tým stále bojujem. Neviem ako vo findery prihlásiť NAS pod viacerými užívateľmi. Akonáhle prihlásim jedného, už sa nedá ďalší. Potrebujem prihlásiť svoje priečinky a priečinok TM, kde je iný užívateľ. Ako to mám, prosím, vás urobiť?
A nerozumiem ešte jednej veci. Aký je rozdiel pri pripájaní sieťového disku medzi "pripojiť ako" a cmd+K?
Dík
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Nechcem editovať ani mazať svoj predošlí príspevok, pretože by som sa k tej téme ešte rád vrátil.

Trošku z iného súdka. NAS mi začal každý deň hlásiť:

Interní službu systému [Local log archive, Log Receiving] se nepodařilo spustit. Další pomoc získáte od podpory společnosti Synology

Kontaktoval som teda support a oni sa mi ozvali, že na to, aby to opravili sa musia vzdialene prihlásiť do môjho disku. Mám v nastaveniach povoliť vzdialený prístup a poslať im svoje admin prihlasovacie údaje s plným prístupom. Stalo sa to už niekomu z vás? Je to ok? Pri mojej paranoji je toto pre mňa nočná mora :o
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

NAS server - výběr

Příspěvek od Jirka_S »

Za těch pár minut vám toho moc nestáhnou, i kdyby chtěli. Pak si přihlašovací údaje změníte. Já mám všude 2F ověřování.
Naposledy upravil(a) Jirka_S dne pát pro 04, 2020 1:38 pm, celkem upraveno 1 x.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Tak ono ten admin účet nie je o obsahu. Vyskúšal som sa prihlásiť ako admin a tam prístup k obsahu zložiek nie je. No som zvedavý.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

mirmo80 píše:
stř pro 02, 2020 6:23 pm
Prosím vás, trošku s tým stále bojujem. Neviem ako vo findery prihlásiť NAS pod viacerými užívateľmi. Akonáhle prihlásim jedného, už sa nedá ďalší. Potrebujem prihlásiť svoje priečinky a priečinok TM, kde je iný užívateľ. Ako to mám, prosím, vás urobiť?
A nerozumiem ešte jednej veci. Aký je rozdiel pri pripájaní sieťového disku medzi "pripojiť ako" a cmd+K?
Dík
Prosím vás, ako prihlásiť viac užívateľov, to som vyriešil. Ale stále nechápem rozdiel medzi cmd+K a "prihlásiť ako" vo finderi pri pridávaní NAS priečinkov. Napr. pri použití cmd+K viem vybrať súború službu smb/afp. Pri pridaní cez finder, si to asi vyberá samé? Prosím, v čom je rozdiel?
Ďakujem
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

Pani, mam dost neprijemny problem, neviem identifikovat zdroj ale figuruje v tom NAS Synology.

mam mac mini 2018, router Linksys (dualny), Synology 218play.

Internet ide do routeru, z neho ide kabel priamo do NAS, dalsi kabel ide do Switchu a od neho kabelaz v stenach az k mac mini.

Teraz problem.

Akonahle zacnem z mac mini stahovat vacsie objemy (a dlhsi cas), vzdy sa mi odpoji NAS, zlozky su nedostupne NASka akoby neexistovala. Javi sa to aj pre appleTV (dalsie zariadenie na kabli k routeru).

Ked obmedzim rychlost stahovania na mac mini, tak sa problem neprejavi. Bohuzial niektore apliacie na mac mini obmedzovanie rychlosti nemaju.

Nedokazem pochopit tento problem, zatial podozrievam, ze by pomohol iny router avsak celkom kludne moze ist zasa o nejaky problem sietoveho rozhrania macOS.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od Lipon »

A proč máš kabely do routeru a ne do switche? Měl jsem za to, že by se síťová zařízením měla kabelově potkat ve switchi a ten si umí nějak managovat datový provoz mezi zařízeními.

Co zkusit z routeru kabel do switche a do switche připojit všechna ostatní zařízení?

Co máš za switch?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

switch mam vedla routeru vlastne kvoli nedostatku konektorov. je to myslim Netgear, 4 portovy (+1 port vstup)

takze v routeri su 4 konektory a switch ma dalsie 4. v routri mam tri zariadenia plus ten switch.

inak dobry napad, poprehadzoval som to a budem to sledovat.

edit: tak uz som to skusal, trafil si uplne presne. Budem teda planovat zmeny v sietovych zariadeniach, beztak som premyslal o tom, ze prejdem na Unify.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od serwo »

Chalani, existuje v Synology nejaká možnosť inštalácie internetového prehliadača, príp. klienta, cez ktoreho môžem sťahovať súbory z netu (napr. z uloz.to)? Mám tam len download station, ktorý po skončení cztorrent trackeru moc nevyužívam, keďže aktuálne všetky ostatné trackery stoja za prd. Dík.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

na tieto funkcie je to velmi nemotorne.

nikdy to nebude aspon ako jDownloader 2. Ten som sa kdesi docital, ze sa ktosi pokusal ho tam zfunkcnit, no nijako zvlast sa nepise o tom, ci to fakt pouziva.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jirka_S
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 309
Registrován: čtv srp 27, 2015 4:01 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od Jirka_S »

Zkuste sktorrent.eu jako náhradu za cztorrent.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od serwo »

@Jirka_S
Som na trezzor - tam je to bieda a na sktorrent je to o niečo lepšie, ale keď tam aj čosi nájdem a tak to musí mať aspoň 10 seederov. Niektoré torrenty, kde je 4 - 5 seederov, sa mi ani nerozbehnú.

@rony
jDownloader mám na MacBooku, tam funguje v pohode.

Ako hej, je to trochu nemotorné v tom DSM pracovať v tomto smere, ale keď mám NAS permanentne pustený, tak nech sa mi veci ťahajú priamo do neho, keďže z toho to aj v TV prehrávam. Čo sa napr. týka download station, tak to je super vec. S tým sa pracuje parádne. Jednak mám aj apku DS Get v telefóne, čiže viac-menej cez DSM sa tam nepripájam a využívam tú apku. Výhoda je, že či z telefónu alebo z MacBooku, v najhoršom prípade aj z iného PC som si vedel konkrétny torrent priamo pridať do queue v download station od hocikiaľ aj mimo LAN.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Ahoj, prosím vás, aký protokol používate na pripojenie NAS k macOS? Ja som silou mocou chcel AFP, ale mne to robí len zlobu. Akonáhle nastavím AFP začne mi celý finder strašne mrznúť pri prezeraní fotiek. Akúkoľvek fotku nedokážem ani normálne otvoriť, ani si zobraziť ako náhľad. Len sa načítava a načítava. Buď sa otvorí po dlhom čase a potom to chvíľu funguje, alebo musím celý finder vynútene znovu spustiť. Nechápem, že sa to vzťahuje aj na lokálne fotky, aj na fotky na NAS. Keď NAS vypnem, všetko je ok. Zapnem ho a koniec. Všetko funguje bez problémov pri SMB protokole.

A mám ešte jeden dotaz. Ako odpojiť sieťový disk tak, aby sa znovu nepripájal - macOS na neho zabudol. Nech dám eject, alebo odpojiť, aj tak ho finder pripojí. Nepomohlo ani vymazanie hesiel z kľúčenky, čo už vôbec nechápem.
Dík
m
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

afp by som skoro povedal, ze je obsolete
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Takže použiť vo finderi "pripojiť ako" a ostatné nechať na systémy?

No a to trvalé odpojenie NAS, na to ako?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

ja to riesim apple scriptom zabalenym v automatore ako “appku” a tu davam do login items po prihlaseni
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od Lipon »

Já naopak připojuji přes AFP a je to s přehledem nejrychlejší. SMB potažmo CIFS jsou o poznání pomalejší. NAS Synology, Macy s Mojave a s High Sierra.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od honza.mac »

@Lipon : No jo, Mojave, HS a starší mají ještě poctivý Apple AFP protokol.
V novějších macOS už to programátoři ojebali.
A když jsou tady iOvce, co mocí mermo updatujou aby byli in na to nejnovější tak ať se pak nediví …
Já na svých strojích používám dualboot Mavericks a Mojave a nemám problém.
Zjistil jsem že oproti AFP je NFS malinko rychlejší.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

NAS server - výběr

Příspěvek od honza.mac »

Ale jinak to mám jako rony.
Apple script zabalený v Automatoru při loginu s podmínkou pokud je dostupná domácí wifi.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

K tomu apple scriptu, boli by ste taki dobri, nejake kratucke info vo co go?

Ja sa na ten automator chystam pozriet, ale este som sa k tomu nedostal.

Edit: tak som našiel.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

serwo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: úte pro 06, 2011 1:01 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od serwo »

U mňa jednoznačne AFP. Testoval som všetky protokoly a je najrýchlejší. Používam Mojave.

Lipon
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 615
Registrován: čtv zář 03, 2009 3:04 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od Lipon »

Honza.Mac: jakože AFP u novějších OS už není tak úplně stejný, jako u starších? Já měl za to, že buď AFP je nebo ne.
Trochu mi to připomíná historii se sambou, tu taky funkčně omezování. Otázka jestli chtěli nebo to byla jen blbě udělaná práce.

honza.mac
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 312
Registrován: čtv bře 22, 2018 4:16 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od honza.mac »

Lipon: AFP u novějších OS je jako Samba.
Je tam ale vývojáři jeho implementaci odfláknou. Funkčnosti se dočkáš až ve verzi 11.11.5.
Proto se držím starých verzí až na hranu podpory. Tam vše funguje na první dobrou.
Honza.Mac
iPhone 11 128GB
iPad Air 2 64 GB
15" MBPro Retina (mid 2012)/16GB/1TB SSD OWC
TB Extern. HDD Transcend StoreJet 500, 256GB
USB 3.0 Extern. HDD LaCie Porsche design 1 TB
Synology NAS DS-218, DS-216play 8TB WD Red

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

s lutostou musim potvrdit, ze naozaj s novsim macOS sa mi “rozladilo” prepojenie NAS s macOS. Samozrejme nebol to jeden problem ale suhra viacerych. V tejto chvili to uz mam s istym laborovanim v poriadku. Lenze na zaciatku som zariadenia spustil, pripojil a bol pokoj.

A dnes musim nejaky cas venovat prisposobeniu obidvoch stran. No a u mna to bolo i experimentovanie s vypinanim a zapinanim AFP, dlhym skumanim.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

@rony, honza.mac: tie vaše scripty, podelili by ste sa? Pochopil som na čo to je, tak som zvedavý. Pre mňa je to zatiaľ novinka.
Dík
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

Kód: Vybrat vše


on run {input, parameters}
	
	
	tell application "Finder"

		try
			mount volume "smb://NASNAME/FirstFolder" as user name "nasuser" with password "HESLO"
		end try

		try
			mount volume "smb://NASNAME/SecondFolder" as user name "nasuser" with password "HESLO"
		end try
		
		try
			mount volume "smb://NASNAME/PersonalFiles" as user name "nasuser" with password "HESLO"
		end try
		
	end tell
	
	return input
end run

Postup:

Skript
1. zamenit NASNAME, nasuser, HESLO
2. urobit si tolko casti "try", kolko zloziek pripajas, v kazdej nazov foldra, v priklade su to FirstFolder. SecondFolder, PersonalFiles

Otvorit Automator a vytvorit si aplikaciu, kde sa spusti AppleScript.

Ulozit kamsi.

Otvorit Login Items a vlozit tam.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Pecka, pohrám sa s tým. Ďakujem.

Edit: super, funguje to. Dík ešte raz.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od mirmo80 »

Ešte by som sa chcel opýtať, ako viem nastaviť, aby sa konkrétny applescript spúšťal nie len pri zapnutí, ale aj v konkrétnom čase? Skúšal som to cez kalendár no nešlo to, a je aj blbé mať plánovanú udalosť na každý deň. Apku preto kupovať nechcem (aj keď kúpim, ako to inak nepôjde). Ja mám NAS nastavený tak, že cez týždeň sa zapína a vypína v určitých časoch. Ak ale mac zapnem skôr ako sa zapne NAS, tak applescript samozrejme nič neurobí.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: NAS server - výběr

Příspěvek od rony »

ja proste kliknem na ikonku tej appky :)
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Odpovědět