Ako vymeniť HDD v Macbooku - Tutorial

Odpovědět
dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Ako vymeniť HDD v Macbooku - Tutorial

Příspěvek od dodo_mt »

Keďže aj ja som sa rozhodol prejsť na Mac platformu tak som si zabezpečil nový Macbook 2.4GHz unibody. Hneď po kúpe a malom oboznámení sa s MB som sa rozhodol pre upgrade disku. Vybral som si disk ktorý odporúčal na fóre snáď najskúsenejší čleň ohľadom Apple a to Lukáš alias ls8. Zvoli som teda WD Scorpio Black WD3200BEKT No a dosť bolo kecov poďme na samotnú výmenu disku.


Čo budeme potrebovať

  • Malý krížový skrutkovač na odskrutkovanie upevnenia disku
  • Malý imbusový kľuč na odskrutkovanie skrutiek na disku
  • Troška šikovnosti :)


Obsah návodu

  • Odstránenie krytu baterky a samotnej baterky
  • Demontáž disku z MB
  • Príprava nového disku
  • Montáž disku späť do MB
  • Inštalácia baterky



Odstránenie krytu baterky a samotnej baterky

1. Ako prvé si položíme MB opačnou stranou na pevný podklad a najlepšie aj nejakú antistatickú podložku.
Obrázek

2. Stlačíme tlačítko na odomknutie krytu batérie a druhým prstom potiahneme za koniec ktorý sa nám odklopil.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

3. Odstránime kryt baterky a odložíme ho bokom.
Obrázek

4. Vyberieme opatrne baterku. Potiahneme ju za prichystaný prúžok doporučujem však prúžkom baterku iba nadvihnúť a potom jej "pomôcť" druhou rukou aby ste si prúžok neodtrhli.
Obrázek

Baterku tiež odložíme bokom.
Obrázek


Demontáž disku z MB

1. Prichystaným krížovým skrutkovačom odskrutkujeme držiak hard disku.
Obrázek

2. Po odskrutkovaní skrutky vyberieme čiernu lištu von aby sme mohli vybrať disk.
Obrázek

3. Za prichystaný pásik nadvihneme disk a chytíme ho pravou rukou aby sme mohli ľavou odpojiť napájací kábel.
Obrázek

4. Odpojíme napájací kábel od disku.
Obrázek


Príprava nového disku

1. Starý disk zoberieme do ruky a odskrutkujeme imbusovým kľúčom štyri bočné držiaky.
Obrázek

Starý disk môžeme odložiť a odskrutkovane skrutky si odložíme aby sme ich mohli naskrutkovať na nový disk.
Obrázek

2. Prichystáme si nový disk v mojom prípade WD 320GB 72000ot.
Obrázek

3. Naskrutkujeme 4 bočné uchytí disku na nový disk.
Obrázek

Obrázek

4. Zo starého HDD ešte opatrne odlepíme priesvitný prúžok pomocou ktorého ste vyberali HDD z MB a prilepíme ho na nový HDD na povodne miesto.
Obrázek

Obrázek


Montáž disku späť do MB

1. Vložíme disk do MB a pripojíme napájací kábel. Disk usadíme na povodne miesto pozor aby ste ho dali dobre do tých plastových lôžok. Disk dávajte do MB takým istým spôsobom ako ste ho vyberali.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

2. Vložíme späť na miesto umelý držiak disku a priskrutkujeme ho. Pozor ako ho tam dávate nie je to jedno!
Obrázek

Obrázek

3. Hotovo.
Obrázek


Inštalácia baterky

1. Vložíme baterku späť do MB tak ako sme ju vytiahli a zacvakneme ju späť.
Obrázek

Obrázek

2. Nasadíme kryt a zacvakneme ho na miesto.
Obrázek

3. Hotovo máte vymenený váš nový hard disk :)
Obrázek


Môžete sa pustiť do inštalácie OSX z priloženého CD. Ako na to sa dozviete v ďalšom tutorialy Ako nainštalovať OSX na nový HDD - Tutorial.


dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Odpovědět