MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Odpovědět
jaho007
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 26, 2008 2:54 pm

MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Příspěvek od jaho007 »

Stojím před rozhodnutím-potřebuju pomalu nahradit stávající PC novou mašinou...moje představa je koupit notebook (pro práci mimo kancl) a doplnit ho periferiemi (velký monitor, klávesnice, myš, tiskárna, atd) pro práci v kanclu. Myslíte, že je MacBook pro tento účel vhodný? Moje práce je převážně - účtařina-daně (nenáročné aplikace), úprava fotek, internet, iPhone, občas upravit nějaké video (ale není to stěžejní). Samozřejmě potřebuju číst a zapisovat na CD-DVD.
Prosím tedy o Vaše rady, ev. doporučení typu, konfigurace atd...
iPhone 2G, 8GB, firmware 3.1.3

mike0007CZ
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 552
Registrován: pon pro 03, 2007 6:05 pm

Re: MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Příspěvek od mike0007CZ »

Řešil jsem to samé 4 měsíce dozadu. Takže, pokud ho chceš nosit jako já, tak jednoznačně MacBook ALU 13" 2.4GHz - ten má podsvětlenou klávesnici, rozšířit na 4GB RAM, vyměnit HDD 240 za 320GB a původní disk si nechat na TimeMachine. Dál budeš potřebovat např. Parallels pro souběžné spouštění Win (BootCamp pro tebe nemá vůbec význam). Pokud děláš fotky a fotíš v RAW formátu - doporučuji Aperture, to je naprostá paráda na zpracování fotek.
Účetnictví Pohoda funguje v pohodě (Parallels) :wink:
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Příspěvek od ls8 »

Novy MacBook s grafickou kratou GF9400M tohle zvladne levou zadni. Mas na vyber mezi plastovym sasi (2GHz, 2GB RAM, 120GB HDD za cca 27000Kc) a hlinikovym sasi (2GHz, 2GB RAM, 160GB HDD za cca 35000Kc a 2.4GHz, 2GB RAM, 250GB HDD za cca 43600Kc).

Plastovy ma FireWire 400, hlinikovy FireWire nema vubec. Vyssi verze s hlinikovym sasi ma navic podsvicenou klavesnici.

mike0007CZ píše:...Účetnictví Pohoda funguje v pohodě (Parallels)...

Ucetnictvi WinStrom je pro Linux i Mac, uz jsem presel, vsechno krasne funguje. Windows jsem se definitivne zbavil.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Příspěvek od Julek »

Jarda (jaho007) mi psal na iCQ (je to můj kamarád), říkám, jsem lamka ještě napiš na fórum kluci ti okamžitě poradí :)

Nejdříve jsem ho uvrtal do iPhonu a teď asi do Macu :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

jaho007
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 26, 2008 2:54 pm

Re: MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Příspěvek od jaho007 »

Ještě bych dodal, že používám podpisové certifikáty pro podání daňových přiznání, komunikaci s PVS a s bankou. Tyto aplikace vyžadují většinou IE. Dá se to nějak ošetřit?
iPhone 2G, 8GB, firmware 3.1.3

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Příspěvek od ls8 »

Myslim ze dneska uz si snad nikdo nedovoli provozovat zadnou takovou aplikaci ktera by nefungovala alespon ve Firefoxu. Pokud to vsak skutecne vyzaduje jen a pouze IE, budes muset na MacBooku provozovat i Windows (alespon v emulatoru).

EPO1 fungoval pouze v IE, novejsi EPO2 funguje v pohode i ve Firefoxu. Prvni obrazek je test konfigurace ze Safari, druhy z Firefoxu.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

jaho007
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 26, 2008 2:54 pm

Re: MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Příspěvek od jaho007 »

Přesně tak to dělám, u některých aplikací stačí emulace z Firefoxu (který používám) do IE, ale u některých mi to jede jen na IE. Zkusím prověřit, jestli náhodou nepodporujou i Safari...
iPhone 2G, 8GB, firmware 3.1.3

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Příspěvek od ls8 »

Safari asi ne, ale z Firefoxu by to nemel byt problem.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

jaho007
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 26, 2008 2:54 pm

Re: MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Příspěvek od jaho007 »

Tak to je dobrá zpráva.
A jaký se dá použít poštovní klient, aby se dal synchronizovat s iPhonem? Já používám na PC zatím MS Outlook.
iPhone 2G, 8GB, firmware 3.1.3

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Příspěvek od Julek »

osobně používám standartní app mail která je součástí OS, funguje jak má .. o parování iPhone a Macem se snad ani bavit nemusíme :)

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Příspěvek od ls8 »

Zadny postovni klient nesynchronizuje obsah emailove schranky, synchronizuje se jen nastaveni. Emaily si iPhone v kazdem pripade stahuje sam.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

jaho007
Host
Host
Příspěvky: 12
Registrován: stř bře 26, 2008 2:54 pm

Re: MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Příspěvek od jaho007 »

Asi jsem se blbě vyjádřil...jsem deformovaný platformou PC x iPhone...
Myslel jsem synchronizaci kontaktů...
iPhone 2G, 8GB, firmware 3.1.3

tor

Re: MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Příspěvek od tor »

abych pravdu rekl, nektere ty certifikaty jako napriklad EPO 1 mi nesly ani na IE 7 ve Win XP, na 3 pc jsem to zkousel, podle vsech nastaveni a navodu co tam maji, ptal jsem se uz na to pc expertu a pry to nekde vubec nejde, samozrejme, ze nevi proc, tak se to vypisovalo rucne, no.. EPO 1 potrebuje vyhradne IE, je to tam nekde i psane, doufam, ze ty certifikaty zjednodussi, je to desne

jinak ja mam 2.0 GHz, klavesnice me trochu mrzi, ale zase nikdy v takove tme nedelas a trochu svetla jde od obrazovky. a 400 MHz mi za to taky zas tak nestoji, je to spotrebni zbozi, tak usetrene penize jsem dal do nove RAM a jeste mi zbylo i na disk, proste za dva, tri roky pujde pryc, pokud se do te doby ovsem nepokazi. :-D

jinak tip, nekdy jsou na apple.cz nejake pc ve sleve, ted je tam treba 2.4 za 38 tis
Naposledy upravil(a) tor dne čtv bře 19, 2009 12:23 pm, celkem upraveno 1 x.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Příspěvek od ls8 »

tor: na apple.cz nejsou zadne pc, natoz ve sleve :)

jaho: kontakty nejsou ulozene v postovnim klientovi, ale v systemove aplikaci Address Book, s niz se iPhone samozrejme synchronizuje.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

tor

Re: MacBook jako náhrada PC...prosím poraďte

Příspěvek od tor »

to ls8 tak jo, ale pro me je pc stale personal computer (jakykoliv pocitac:-)), jeste jsem si na to moc nezvykl ze mame PC a Mac, ale casem..

Odpovědět