MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od toncek »

Trošku to tady oživím.

Během posledních pár dní se mi již po druhé stalo, že mi Safari začně strašně "rozhazovat" barvy - jak u obrázků, tak u písma, které je navíc takové rozpixelované..

Nejspíš to asi bude problém safari, protože v žádné jiné aplikaci se mi to to zatím nestalo.

Přidávám pár screenů, pro lepší představu:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Neví někdo co to způsobuje? Případně jak se toho zbavit..Po restartu/vypnutí počítače je vše ok..Ještě zkusím ukončit pouze safari.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od toncek »

Menší update do tohohle už fousatého tématu :-). Předpokládám, že mnoho lidí už takhle starý HW nebude používat, ovšem já ten stroj stále mám a nedávno jsem pořídil poslední HW update, který je zde možný (SSD disk). A musím říct, že ten stroj stále funguje na jedničku!

V současnosti ten stroj má 8GB RAM + 240 GB SSD disk. Udělal jsem čistou instalaci Yosemite a je to znát. Celý systém se celkově velice zrychlil (což je hlavně zásluha SSD disku), ovšem za celou dobu jsem poprvé udělal čistou instalaci - předtím vždy update už od dob 10.5

Smyslem tohohle příspěvku je jen vyjádření radosti, že i 6 let starý HW je stále naplno použitelný a ukázka toho, že životnost Mac stroje je opravdu delší než klasického PC. Tzn. že i ta investice jednoznačně stála za to! :) Samozřejmě za tu dobu už odešla baterka, ale vše ostatní funguje skvěle. Nedávno jsem MacBook rozebral (sundal zadní kryt), že ho vyčistím od prachu a byl jsem mile překvapen, že tam vyjma ventilátorů, žádný prach nebyl.

MacBook používáme jako takový domácí stroj - internet, kancelář, střih HD videa, zpracování RAW souborů v Lightroomu, web development, atd. Všechno tohle stále zvládá bez ztráty kytičky. Předpokládám, že v podobném režimu je schopen ten stroj sloužit ještě alespoň 2 roky. :-)
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Odpovědět