MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Jirka Al
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 154
Registrován: ned úno 17, 2008 10:19 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od Jirka Al »

Ano já vím že se nejedná o skutečné probíjení. Vždyť je to napájené jen malým napětím. Je to jen nějaká indukce, ale zato pořádná. :D :D Už si začínám na tu elektroléčbu zvykat. Přesto bych MBP za nic neměnil. Nikdy jsem neměl lepší počítač.
iPhone 4 16GB
MacBook Pro 15"

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od ls8 »

Tak vyrazna indukce jak popisujes ale neni normalni. Doporucuju zajit s tim do servisu.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Zahradník

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od Zahradník »

Od té doby, co na svůj nový MBP napájím zdrojem s výše uvedeným síťovým kabelem, žádné problémy nemám.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od ls8 »

Potvrzuji, je to presne tak. Kdyz na adapter nasadim jen tu dvoukolikovou koncovku, ktera se pak primo i s adapterem zasunuje do zasuvky, citim na povrchu notebooku VELMI jemne brneni (temer neznatelne). Pokud misto toho na adapter nasadim kabel zakonceny trojkolikovou koncovkou, je vse v poradku.

Jinak s MBP zatim spokojenost, az na ten d**lni leskly displej. Ach jo. S matnym by to byl mnam mnam milacek, takhle jenom 1x mnam :)
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Jirka Al
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 154
Registrován: ned úno 17, 2008 10:19 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od Jirka Al »

Pánové nechci vám kazit radost, ale můžete mi někdo prozradit, jak je ten náboj co se indukuje sveden přes ten napájecí adaptér na nulák sítě? Domníval jsem se, že strana s 230V je galvanicky oddělena od strany odkud leze stejnosměrné napětí do MBP. Kterej s těch 4 kontaktů, který se můžou otáčet o 180 stupňů je spojen s nulákem?
iPhone 4 16GB
MacBook Pro 15"

Zahradník

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od Zahradník »

Způsoby jak problém vyřešit jsme tu už popsali. Pokud hledáš důvody proč to nefunguje, doporučuji nastudovat nějakou literaturu o transformátorech.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od ls8 »

Jirka Al píše:Pánové nechci vám kazit radost, ale můžete mi někdo prozradit, jak je ten náboj co se indukuje sveden přes ten napájecí adaptér na nulák sítě? Domníval jsem se, že strana s 230V je galvanicky oddělena od strany odkud leze stejnosměrné napětí do MBP. Kterej s těch 4 kontaktů, který se můžou otáčet o 180 stupňů je spojen s nulákem?


Bohuzel "radost" musim zkazit ja tobe. Magsafe nema ctyri ale pet pinu, uzemnene jsou krajni piny. Dvojka a ctyrka davaji napeti, trojka (prostredni - nejmensi) sleduje stav napajeni.

Viz. http://en.wikipedia.org/wiki/MagSafe
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Jirka Al
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 154
Registrován: ned úno 17, 2008 10:19 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od Jirka Al »

Nehledám důvody proč to nejde ani nechci zbytečně diskutovat nebo vás nějak popouzet. To nemam ani trochu v umyslu. Dokonce jsem to i vyzkoušel (myslím tím to s tím správným kabelem) a vysledek je stejnej. To že jsem si nevšimnul, že je tam ještě 5 pin je moje blbost, ale to že je u těch krajnich napsano ground ještě neznamena, že je to spojeno s nulákem sítě.
Jeste doplnim , ze se obavam, ze kdyz s tim prijdu do obchodu tak mi nepomuzou. Mam uz s tim trochu zkusenosti.
iPhone 4 16GB
MacBook Pro 15"

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od ls8 »

Tak s tim nechod do obchodu ale do servisu (pote co zkrachoval GSMobile tak zarucnu servis pro Apple dela uz jen Cesky Servis). To co popisujes je rozhodne zavada na reklamaci. Takovehle neprijemne probijeni je naprosto neprijatelne.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

haasteren
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 472
Registrován: čtv lis 29, 2007 11:02 am

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od haasteren »

Tak jsem od dnesniho rana take majitel a musim rict ze zatim parada. A musim konstatovat ano pri nabijeni pokud projedu prstem kolem touchpadu v horni a spodni casti smerem z prava do leva ci naopak trosku brni. Tezko se to popisuje ale jako-by hlinik zhrubl :) po odpojeni nic :) zajimavej ukaz ale jinak ulet masinka ...

Ted uz si muzu hrde nalepit nalepku na auto :)

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od toncek »

Když máte MBP připojený k externímu monitoru, máte ho zavřený nebo otevřený? Dneska jsem ho měl zavřený cca 3 hodiny a pak když jsem ho otevřel, odpojil externí monitor tak musím přiznat, že kolem touchpadu po obou stranách notebook dost hřál. Ne, že by se na tom daly smažit vejce, ale oproti normální použití to byl dost rozdíl..

Jak to provozujete? Máte ho otevřený nebo zavřený? :)
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od ls8 »

Ze se se zavrenym vikem displeje vic zahriva je normalni a pochopitelne, poskozeni MBP ale nehrozi.

Pouzivam MBP otevreny, na displeji notebooku mam trvale otevrenou postu a na externim monitoru normalne pracuju.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

tor

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od tor »

Ahoj, mozna OT a taky banalita. U 13 palcoveho pozoruji ubytek baterie ze 100% na 98% a to behem tri dnu. I kdyz to mam stale zapojene v siti.. Otazka zni je to normalni, deje se Vam to i s Pro, nebo docetli jste se nekde neco podobneho?

mike0007CZ
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 552
Registrován: pon pro 03, 2007 6:05 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od mike0007CZ »

Tomu nerozumim, jako že je v nabíječce a nikdy se nedobije do 100%?
Mám stejnej kousek, napiš jak a otestuju to.
iPhone 4S 16GB WiFi, iPad Mini 32GB WiFi, iOS 7.0.4
MacBook ALU 2.4/4/320, OS X 10.9

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od ls8 »

Jo, je to normalni. I pri pripojenem adapteru muze notebook pri velke zatezi (hry, kodovani videa apod.) brat neco z baterky, kdyz mu nestaci prisun energie ze zdroje (MacBook ma jen 60W zdroj, MacBookPro 85W). Dobijeni zacne az kdyz baterka klesne pod 95% (nebo 90% ?).
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od Pantani »

A nebude to jen problém z první stránky? Že ho zavřeš do sleep modu a on se sám vybíjí?
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od Julek »

prosím tě, nainstaluj si batery update 1.4, mám taky 13 ale starší MB a psalo mi že vyšel update na opravu vybijení baterie ..

viz : http://lokalizace.apple.cz/downloads/

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

tor

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od tor »

to julek: battery update samozrejme mam, mam i rss davno v Mail.app o aktualizacich, takze mi nic neunikne a jako kazdemu se jednou za tyden kontroluji aktualizace automaticky.. :-) tedy update davno mam a nepomohl. ale asi to bude normalni. mam tam sice jen 5 cyklu, ale u asusu se mi neco takoveho nestavalo, teda asi spise nijak se to asi neindikovalo.. nejedna se o sleep, stale je v siti, o nabijeni az pri urcite hranici vim, ale stejne tak rychly ubytek jsem necekal

to ls8 dik, takze tobe se to na Pro stava, nebo ne? osobne to tak moc nevytezuji, max age of empires 3 a nejaka stahovani z netu cca 50MB/s, to mi totalne klusne OS, tak by to mohlo byt ono :-)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od ls8 »

Hry nehraju, pri kodovani videa mi to vzdycky stiha napajet ze zdroje, z baterky si to neuzira. Ale stat se to pry muze a je to normalni, pise to i Apple nekde na strankach technicke podpory.

Kdyz pripojim k napajeni notebook nabity na 95%, tak se nabijeni nezahaji, zustava tech 95%. I to je ale normalni a je to zamer.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od toncek »

Potvrzuji. Taky se mi nestává, že by se sám ze 100% vybil na třeba 98%.

Nabíjet myslím začně, když úroveň nabití klesne pod zmiňovaným 95%. Aspoň pokud si to dobře pamatuji, jelikož jsem ho včera připojil ke zdroji nabitý z 92% (nebo 86% ? :) ) a normálně se začal nabíjet.

Myslím, že to není tak podstatné, zda je to 95% nebo 90%...

Jen by mě zajímalo kolik zhruba takto krátkých "cyklů", kdy baterii vybiji pouze z 10 - 15% procent znamená jeden normální cyklus, který se ukazuje třeba v iStat Pro. Dost často se mi stává, že baterku vybiju jen takto z nepatrné části. Ovšem jak přijdu domů nebo poblíž zásuvky, tak ho připojím, přijde mi zbytečné ho dál vybíjet, když to není potřeba a baterce to podle mě je taky úplně jedno..

Prozatím za těch 6 týdnů se mi snad podařilo pouze 3 - 4 krát baterku vybít úplně nebo někde kolem 10% - 20%. Ono ta výdrž je v mém případě a prostředí, kde se pohybuju dostatečná :)
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od ls8 »

cyklus = 100%
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od toncek »

Koukal jsem na toho prodejce pamětí na ebay co jsi tady uváděl.

Momentálně, pokud jsem se dobře díval má v nabídce tyto paměťi, kde uvádí kompatibilitu s MB, MBP. To asi nejsou ty samé co máš ty, že?

Na ebay jsem našel mnoho prodejců, kteří nabízejí RAM pro nové macbooky a zaručují 100% kompatibilitu. Namátkou:

4 GB RAM - 59.99USD
4 GB RAM - 62 USD
4 GB RAM - 64.99 USD

Tohle je od jiného prodejce, taky s velice pozitivním feedbackem. Jen nevím proč má každá jinou cenu.

Co si o nich myslíš? Budou dobré. Neuvádí tam časování těch pamětí..I když ani nevím, po jakých se v případě MBP dívat..

Jo taky dá se někde na ebay koupit ta sada šroubováků nebo aspoň jeden pomocí, kterého bych odšrouboval ten zadní kryt. Já doma takový nemám :|

Ještě druhá věc. Našel jsem ve specifikaci na apple.cz, že MBP má Kombinovaný optický digitální audiovýstup/linkový audiovýstup (minikonektor). Znamená to, že jeho prostřednictvím jsem k němu schopen připojit třeba 5.1 sestavu pomocí nějakého speciálního kabelu? :) Právě, že žiju v přesvědčení, že bych k tomu potřeboval nějakou externí zvukovou kartu. Buď přes USB nebo nevím jestli existuje i jako expresscard

Zatím jsem k němu připojil vždy pouze přední reproduktory pomocí sluchátkového výstupu což není úplně ono..
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

tor

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od tor »

No ja jsem koupil tedka 4GB u jednoho nejmenovaneho renomovaneho prodejce Kingston KTA-MB1066K2/4G, dodani do 3 dnu, cena 2032 Kc s dph. Kdyby nekdo chtel vedet, tak PM.

Dnes se mi stalo asi po pouziti MainMenu, clean deep system cache, battery not charging, ale nevim, zda to bylo primo po pouziti teto aplikace, nicmene delal jsem reset SMC a pak jsem dal opravit prava a ok, jen tak kdyby se s tim nekdo setkal.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od ls8 »

toncek píše:Koukal jsem na toho prodejce pamětí na ebay co jsi tady uváděl.

Momentálně, pokud jsem se dobře díval má v nabídce tyto paměťi, kde uvádí kompatibilitu s MB, MBP. To asi nejsou ty samé co máš ty, že?...


Ano, to je ten typ co mam ja. Cena za tech par mesicu skutecne spadla z $99 na $54. Pouzivam je uz mesic a MBP mi ani jednou nezamrzl. Prodejce fastflashstore muzu doporucit. Zasila z USA, zadny Hongkong nebo Taiwan (jinak nic proti prodejcum z Ciny, mam s nimi vynikajici zkusenosti!).
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od toncek »

Ok, asi dám na Tebe a objednám tyto :)

Cena je opravdu lákavá..
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

tor

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od tor »

Mozna hloupy dotaz, uvazuju o koupi noveho vetsiho disku pro MacBook. Chtel bych se zeptat zda zvolit radeji 5400 nebo 7200 ot/min.

Logicky by mel disk s vetsimi otackami brat vice energie z baterie a vice se zahrivat. Pozorujete neco takoveho?

Nevi nahodou jeste nekdo z hlavy o kolik je prenosova rychlost vetsi? :-D

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od toncek »

Koupil jsem 7200 otáčkový od WD, mnokrát zmiňovaný tady na fóru. Bohužel nejsem schopen porovnávat, jelikož jsem tam ten původní disk měl možná týden...

Každopádně - určitě bych volil rychlejší disk, pokud už uvažuješ o změně. Co se týče teploty, tak mi přijde, že macbook topí stále stejně, nebo pokud ano, tak to je v takové rovině, že tomu nepřikláním větší pozornost.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Appleman

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od Appleman »

toncek píše:Ještě druhá věc. Našel jsem ve specifikaci na apple.cz, že MBP má Kombinovaný optický digitální audiovýstup/linkový audiovýstup (minikonektor). Znamená to, že jeho prostřednictvím jsem k němu schopen připojit třeba 5.1 sestavu pomocí nějakého speciálního kabelu? :) Právě, že žiju v přesvědčení, že bych k tomu potřeboval nějakou externí zvukovou kartu. Buď přes USB nebo nevím jestli existuje i jako expresscard

Zatím jsem k němu připojil vždy pouze přední reproduktory pomocí sluchátkového výstupu což není úplně ono..

Ano, je to pravda. MBP opravdu má optický výstup schovaný ve 3,5mm výstupu. Stačí pouze koupit rekukci 3,5mm toslink do normálního toslinku, např. tohle. Potom je další varianta a to už přímo kabel s koncovkou 3,5mm toslink to je tady. Takže po připojení tímto kabelem do nějákeho receiveru a nebo přímo do reproduktorů, (musejí mít přímo optický dekodér např. Logitech Z-5500) je zvuk fantastický. Optický kabel je nejkvalitnější přenos zvuku a umí dokonce i zvuk 7.1 ...

btw. Pokud je špatně, že jsem sem dal ty odkazy tak se omlouvám, ale nevím jak jinak to ukázat.. :roll:

Jirka Al
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 154
Registrován: ned úno 17, 2008 10:19 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od Jirka Al »

Tak jsem si ty paměti taky objednal. Ještě nepřišly tak jsem zvědav. Dolary už samozřejmě mají.
Vzhledem k tomu že přes Fusion musim bohužel provozovat i XPčka ( zní to divně - xpčka bohužel potřebuju kvůli několika pro mě důležitým programům), myslím že více paměti věci prospěje.
iPhone 4 16GB
MacBook Pro 15"

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od toncek »

Taky jsem je objednával kvůli virtualizaci Xp. U mě nejde jen o tak nějaký program, ale o Visual Studio 2008 :D Jsem zvědavý, jak svižně to poběží.

appleman: Díky za objasnění. Bohužel moje Genius HT 5000 nebo tak nějak podobně, stejně nedisponují digitálním vstupem, takže to je jedno :)
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Jirka Al
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 154
Registrován: ned úno 17, 2008 10:19 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od Jirka Al »

Já jsem zvědav jestli mi vůbec přijdou :D

Na tu rychlost taky samozřejmě.
iPhone 4 16GB
MacBook Pro 15"

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od toncek »

Já bych se nebál, pokud jsi kupoval u stejného prodejce, kterého uváděl ls8. Má dostatečný feedback. Navíc, kdyby nedošly, tak peníze vrátí určitě on případně paypall.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Jirka Al
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 154
Registrován: ned úno 17, 2008 10:19 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od Jirka Al »

Tak paměti už v pořádku přišly. Hezky jsem vymontoval ty původní a když jsem tam chtěl zasunout ty nový - ejhle jsou jiný. Asi se z toho po... jakej jsem blb.
Od tý doby si s nima píšu a oni nejsou schopný pochopit co to mám za MBP. Ve finále mi poslali nějakej nablblej dotazník. Dnes už nemám sílu pokračovat.
iPhone 4 16GB
MacBook Pro 15"

cubas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: pát bře 28, 2008 8:22 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od cubas »

Jaky nejvetsi disk se vam podarilo narvat do MacBooku? Me zatim 500GB, vetsi disky jsou o milimetr sirsi, takze se nevejdou.

edit: HDD 2,5'' 500GB WD5000BEVT Scorpio SATA 5400rp 8MB
iPhone | iPad | MacBook Pro | Mac mini | Apple TV

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od ls8 »

cubas: On uz nekdo vyrabi vetsi notebookove disky nez 500GB?

JirkaAl: od koho jsi kupoval? Vzdyt jsem daval odkaz na konkretni aukci a konkretniho prodejce!
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od Pantani »

ls8: tobě v MBP fungujou ty paměti, který mají inzerovanou rychlost 1333 MHz? Nehádám se, nenarážím, jediný co vím je, že hliníkáče mají paměti na 1066 MHz...
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

cubas
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 296
Registrován: pát bře 28, 2008 8:22 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od cubas »

ls8: Ano, 750GB jen je o milimetr sirsi a nevejde se do slotu.
iPhone | iPad | MacBook Pro | Mac mini | Apple TV

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od ls8 »

Pantani: ja mam 1066MHz: Item title: 4GB 2x 2GB APPLE MAC MACBOOK PRO DDR3 PC3-8500 1066MHZ, ale cipset novych MacBooku podporuje i 1333MHz moduly. Kdyz prodejce fastflashtore tvrdi ze jsou kompatibilni, asi to maji vyzkousene.

cubas: Pokud vim tak zatim je maximum 250GB na plotnu, to by musel byt triplotnovy disk, a ten se nemuze vejit do predepsane vysky 9.5mm. Kdo to vyrabi, kde jsi to nasel? Prosim posli odkaz na nejaky obchod nebo stranky vyrobce.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od Pantani »

ls8: dík, to jsem vůbec netušil. Prohlášení prodejce o kompatibilitě jím prodávaných pamětí bych si nedovolil zpochybnit, nic o těch počítačích dohromady nevím.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: MBP Unibody - rady, testy, zkušenosti

Příspěvek od ls8 »

I kdyz cipset podporuje 1333MHz moduly, pojedou na rychlosti 1066MHz, kterou ma MBP napevno nastavenou ve firmwaru. Takze pokud mas moznost koupit 1066MHz, muzes trochu usetrit, protoze nakupem 1333MHz modulu neziskas nic navic.

Pred nakupem na ebayi radsi posli prodejci dotaz, zda jsou nabizene moduly kompatibilni s MacBook Pro 15" (late 2008) - ja jsem to tak pro jistotu udelal, asi za 24hodin prisla odpoved. Pokud ti odpovi ze ano, v pripade problemu to muzes pouzit jako podklad pro reklamaci.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Odpovědět