Apple AirPort Express

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Apple AirPort Express

Příspěvek od Paly »

Chcel by som sa podelit o super skusenost s tymto routerom.

Mala skrynka, AirPort Express, ktora mi priniesla novy obraz o tom ako sa da vyuzit wifi. Vcera po "napichnuti" tohto maleho zazraku do zastrcky som nevedel ci snivam alebo bdiem. Jednoducho som bol z toho prekvapeny! Som na intaku v UK a internet mi siel predtym pomaly (co som bol prekvapeny) a po tahani netu cez wifi, cez AirPort, sa to zrychlilo. Neviem preco.

Zatial nemam externe repraky, ale hudba sa da pustat cez iTunes priamo cez toto zariadenie do externych reproduktorov, domsceho kina atd. Je to krasa. Vrelo odporucam.

Obrázek

Test rychlosti cez dsl.sk:
Kabel pripojeny do LAN na MacBooku, rychlost:
Rýchlosť Vašeho pripojenia je 1342.5 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 167.8 KB/sec (Kilobytov za sekundu).
Kabel pripojeny do AirPort Express, rychlost cez wifi:
Rýchlosť Vašeho pripojenia je 5237.5 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 654.7 KB/sec (Kilobytov za sekundu).

? iLove Apple ?
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od whisky96 »

mozem iba potvrdit pozitivne skusenosti, pouzival som niekolko mesiacov, aj na streamovanie audia z iTunes do receivera,

ale prestal som pouzivat v momente ked som si kupil AppleTV (ktora toho vie este viac)...

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Paly »

Takze je to fakt, ze tato mala skrinka je neuveritlena. Tak to som velmi rad. ? Amazing

OT: AppleTV? whisky, neprovokuj ma :D
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od whisky96 »

pockaj, neviem ako to myslis, ze AppleTV je malo vyuzitelna ...

u mna je vyuzitelna maximalne, je to v podstate medialne centrum domacnosti ...

mam na nej vsetku hudbu, filmy aj fotky ... je ovladatelna priamo z iPhonu ..

ale samozrejme som zabudol napisat, ze si filmy, TV serialy a hudbu kupujem (cez USA iTunes) a tak to vyuzitie je urcite vacsie, ako keby som filmy a hudbu kradol z internetu ;-)

a este som zabudol dodat, ze sakramentsky dobre vyzera na skrinke pod televizorom

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Paly »

Whisky, dobre si teraz napisal. Idem sa obzriet po nejakej AppleTV a pri prilezitosti potesenia sameho-seba si to zrejme kupim. (mozno ako darcek ukoncenia studia v UK).

Nasa tema od AirPort Express sa ubrala inym smerom.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Beavers »

OT. :arrow: Juramac: nikoliv Setupbox, ale Set Top Box. Btw. nic ve zlém.

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Pantani »

whisky96 píše:...mam na nej vsetku hudbu, filmy aj fotky ... je ovladatelna priamo z iPhonu ..

čistě ze zvědavosti - můžeš mi popsat, jak se apple tv ovládá z iPhonu? A co lze všechno ovládat? Jak se iPhone připojí? - předpokládám kabelem...
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Paly »

Je to app Remote, je z iTunes, je free a pripaja sa pomocou WiFi. Tak isto mozes ovladat aj iTunes na PC. Skus!
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Dwarf

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Dwarf »

AppleTV :shock:
no normalne som z toho nemohol asi vec co ma najviac prekvapila , len skoda ze nema analogovy vystup zvuku ako Express. :cry:

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Paly »

No tak to hej, ale myslim, ze mozes pripojit Tvoju TV na domace kino alebo pomocou optickeho kabla priamo do receivera ;)
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

IPeIPa

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od IPeIPa »

Je mi skoro blbý sem tahat další zařízení ale máte někdo zkušenosti s Time Capsule??

Paly
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3976
Registrován: pon říj 29, 2007 8:08 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Paly »

Osobne s tym skusenosti nemam, ale planujem si to zakupit. Pokial to bude na takej urovni ako AirPort Expess tak si myslim, ze nie je o com debatit. Ako poznam Apple tak to bude ovela lepsie a urcite budes spokojny.
iPhone XS white iOS 13.x,
 iPhone #1 3.1.3
Orange

MacBook Pro retina 2,5 GHz; 8GB RAM
Čítajte pravidlá fóra!

Dwarf

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Dwarf »

No AppleTV mam cez tu optiku aj zapojenu ale niekto by mozno vyzil aj analog.

TimeCapsula je velka asi ako appleTV len je inej farby. Mam ich polozene na sebe. Niekedy jej trosku zahrabe a nevie mi pripojit net, ale myslim si ze je to skorej switchom co mam pred nou. Restartnem switch a ide to. Na USB sa da pripojit tlaciaren aj externy disk ktore vies zdielat. Vnutorny mam zapnuty ako zalohy na timemaschine s dvoma macbookmi a spokojnost najvetsia. Neviem co by vas ohladne nej zaujimalo ... :?

Sedyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 424
Registrován: sob dub 26, 2008 8:13 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Sedyman »

Nebudu zakladat nove tema,tak se zeptam tady.Vlastni tady nekdo Airport Extreme?Je mezi nema nejaky rozdil?Jak to tak vidim tak je asi lepsi Express-maly,spolehlivy o to mi ani nejde,to bude asi i ten Extreme,ale nezabira misto na stole.

bohem
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 172
Registrován: čtv led 01, 2009 9:31 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od bohem »

s airport express zkušenost nemám, protože jej nevlastním (ale věřím, že je super) - uvažoval jsem o zakoupení, ale naskytla se mi koupě nového dovezeného air port extreme za 2.2K tak jsem jej vzal a můžu říct, že jsem max. spokojenej.

Tam kde D-Link 524 nepokryl celý dům ani s přídavnýma anténama (panel zdi) tak tam mám s extremem sít s plným signálem nejen po celém domě a zahradě, ale dosah je ještě asi 300 m od domu -i v domě u sousedů (zkoušeno přes iPhone), rozdíl oproti D-Linku je propastný: nestabilní sít D-Linku (při připojení iPhone-pokles signálu, propustnost také down, stahování o nervy - tak to s extreme neznám: stabilita super, žádný pokles signálu při stahování atd.atd.

Rozdíly mezi express a extreme:
extreme:
- připojení až 50 klientů
- wifi sdílení externích disků
- dvě sítě současně -nezávisle na sobě ( 2.4 Ghz a 5 Ghz)
- 3 Lan porty
- wifi tiskárna
detailní popis
expres:
- 10 klientů
- bezdrátové sdílení hudby
- wifi tiskárna
- sítě 2.4 Ghz nebo 5 Ghz
detailní popis

po zkušenostech s D-Linky, OvisLinky, Zyxely atd. mi oproti Airport Extreme přijdou jako dětské hračky(které tvoří "jako" síť), kdežto extreme ji dělá dopravdy a kvalitně - rozdíl jako mezi porschem a trabantem.. -perfektní luxusní, jednoduché nastavení, kvalitní sledování sítě, zabezpečení a hlavně stabilita a dosah..

rozhodně se vypatí připlatit si a koupit airport extreme nebo airport expres - podle toho co od toho člověk chce a co potřebuje.

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od dodo_mt »

Troska mimo temy ale musim. Mam novy MacBook a ked sa pripojim doma na Wifi tak vobec nefunguje... Slaby signal tam kde predtym bol signal kde som chytal wifi bez problemov tak z MB ani za toho otca... najhorsie je to ked je MB na baterke a je tak na 30% tak zobrazovanie stranok je uplne strasne... pomale alebo vobec nefunkcne... skusal som hladat aj nieco na nete nasiel som ze treba vratit do MB nejake starsie ovladace - vyskusal som nefunguje... dokonca nenaslo ani kartu v MB hladal som aj na strankach apple su tam popisovane podobne problemy konkretne zo slovenska ale nic nevyriesene... Vsetky ine zariadenia (iPhone, NB Toshiba, IBM, HP, Asus) co mam doma funguju uplne bez problemov ale MB ani za toho otca... z coho som smutny...

Router som v podstate nijako neskusal nastavovat pretoze sa v tom nejako nevyznam :) jedine co som spravil bolo reset routru a nahodenie prihlasovacich udajov plus zabezpecenie WEP skusal som aj na MAC adresy ale nic nepomahalo... nikde som sa docital ze treba do konfiguracie siete pridat myslim DNS adresy pridal som zo stranok T-Comu ale nic...

Mam router DrayTEk Vigor 2600w a linku od T-Com-u. MB som zatial na inej Wifi neskusal teda skusal na zraze v Prahe ale tam bolo Apcko hned pri stole... tazke ako keby nie.

Asi mi neostane ine ako kupit nieco od Applu.

bohem ak by si vedel este o takej dobrej kupe tak daj vediet za take peniaze by som zobral aj dva :) dik

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

bohem
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 172
Registrován: čtv led 01, 2009 9:31 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od bohem »

to dodo_mt : když by mi něco ještě přišlo do cesty ozvu se .-)

jinak já mám takovou zkušenost: tam kde pc notebooky volají: já nemám signál já nemám signál a mám malý signál - nemůžu se připojit.. tam já s macbookem říkám: to je divný já mám plnej a jsem na síti

asi bude problém v tvém booku.-( ale vzpomínám: také jsem měl jednou problém s připojením macbooku na wifi síť v práci - bylo tam šifrování WEP - win. mašiny se připojili hned a macbook za boha ani ťuk (time out).. - změnil jsem šifrování sítě na WPA- PSK2 a macbook byl na síti okamžitě. Jestli tam máš WEP zkus to změnit.

Sedyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 424
Registrován: sob dub 26, 2008 8:13 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Sedyman »

no tak 5k za router asi nedam,ale ten express bych chtel.Ted jsem se dival na stranky applu,procital jsem to tam a jestli jsem si to dobre prelozil,tak by to melo fungovat i na windows ne?

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od dodo_mt »

Kukni si kolko stoja routre bez akcie operatorov cena ti vyjde priblizne taka ako za router Apple. A ano da sa pouzit aj pre Windows.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od dodo_mt »

Jura aky to ma dosah signalu? Byvas v rodinnom dome kde je vela stien? Rozhodujem sa medzi expres alebo extreme.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Alexi

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Alexi »

Myslím si, že Slovákov veľmi poteší táto skutočnosť...
...a nie platiť 10 EUR za poštovné z MacZone.cz :x

http://www.alza.sk/sitove-zarizeni-apple-airport-express-base-station-d90638.htm

Sedyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 424
Registrován: sob dub 26, 2008 8:13 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Sedyman »

dodo_mt píše:Kukni si kolko stoja routre bez akcie operatorov cena ti vyjde priblizne taka ako za router Apple. A ano da sa pouzit aj pre Windows.

dodo


no prave ze ani ne.Nejlevnejsi airport express jsem nasel za 3 000 kc a router stoji treba 1 000 kc.A jinak nevi nekdo jak je to s nastavenim?jestli je to opravdu jednoduche?protoze doma uz jeden router mame,ale je to asus a nedosahne do meho pokoje,tak premyslim jestli koupit nejaky obyc.router nebo apple.

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od toncek »

OT:

Router koupíš i za 500 Kč, ale to nejde považovat za router..Je s ním více problémů než užitku..Jinak všechny tyto routery i ty za 5000 Kč, jsou pouze domácí hračky. Viděl jsem běhat router, který stojí (či stál) víc jak fabie :wink:

Mě by spíš zajímalo zda má opravdu tak dobré pokrytí, jak všichni uvádí. Taky mám doma router asus, ale už asi 5 let starý. Ve své době stál nějaké 3500 Kč. Ale třeba dosah má jenom v jednom patře domu. Přes 2 stěny (příčka a nosná zeď) už signál nechytím.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Sedyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 424
Registrován: sob dub 26, 2008 8:13 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Sedyman »

toncek píše:OT:

Router koupíš i za 500 Kč, ale to nejde považovat za router..Je s ním více problémů než užitku..Jinak všechny tyto routery i ty za 5000 Kč, jsou pouze domácí hračky. Viděl jsem běhat router, který stojí (či stál) víc jak fabie :wink:

Mě by spíš zajímalo zda má opravdu tak dobré pokrytí, jak všichni uvádí. Taky mám doma router asus, ale už asi 5 let starý. Ve své době stál nějaké 3500 Kč. Ale třeba dosah má jenom v jednom patře domu. Přes 2 stěny (příčka a nosná zeď) už signál nechytím.


Presne tak.Mame doma 2 pc,dole u jednoho je ten router Asus WL500gp tusim a kdyz se chci pripojit s iphonem tak dole v obyvaku se pripojim ale nahore v pokoji ne i kdyz obyvak je dal,ale zase tam nejsou zadne steny a tak.Otec mi furt rika ze si to nemam kupovat,ze si mam koupit nejaky obyc.,k cemu mi to bude a tak.

guzmen
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: pát dub 18, 2008 7:35 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od guzmen »

juramac píše:No,tak ja zrovna ted jsem s iphonem pres 2 betonove zdi doma v kuchyni asi 10 metru od express a mam plny signal.

to bývaš v protiatómovom kryte? :-) hádam murovane steny nie?

Inak k tomu dosahu o ktorom tu všetci básnite, nikde v špecifikácii tohto routru som nevidel ani zmienku o MIMO technológii ktorá by momentálne mala byť u domacich wifi maximom čo sa dosahu týka. Mam router s MIMO za neakých 57 EUR a papierovo by mal mať vetší dosah ako Airport express.

Žeby mal apple nejaký svoj vlastný štandard ktorý je výkonnejší ako u iných routrou? dosť pochybujem kedže apple používa rovnake súčiastky a pracuje z rovnakými štandardmi ako ostatný výrobcovia.
Obrázek Iphone 2G 16GB, Fw. 3.1 JB O2.sk
Obrázek MacBook pro 13" 2011 intel SSD 80GB Lion 10.7.2 + Apple remote

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od xslide »

Nevíte kde se dá koupit?
Na netu jej nikde nemají skladem, tak chci dneska zkusit iStyle v Brně, ale nevím jestli ho tam mají.
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od xslide »

Tak už jej mám doma.

Mám dotaz, je nějaká možnost se do nastavení dostat přes internetový prohlížeč(jako u všech ostatních routerů), nebo pouze přes tu jejich aplikaci?
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od dodo_mt »

Prosim ta popis troska ako si snim spokojny aky je signal proste malu recenziu :) dik

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od dodo_mt »

Ja ma len jednu poziadavku aby mi novy router od Apple vyriesil moj problem s mojou Wifi v MB. Zmienoval som sa o tom v inom vlakne. :(

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od whisky96 »

Nevyrieši. Vyzerá to, že je to problém MB a nezávisí od Routera. Tiež som si tým prešiel, a vyskúšal som postupne niekoľko routerov, bolo to vždy viac menej rovnaké.

Teraz som zakotvil pri Belkin N1 Vision a zatiaľ si musím zaklepať, funguje bezproblémovo, lepšie ako Time Capsule alebo Airport Express.
Ale skôr sa mi zdá, že sa umúdril notebook.

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od dodo_mt »

Whisky ako sa umudril MB??? Ja nema problem s inymi zariadeniami vratane iPhone len novy MB robi prieky :) Tam kde bol signal pre Toshibu tak pre MB neni :(

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od whisky96 »

Neviem, ale umúdril sa. Mal som problémy tiež len s novým MB, mal problémy sa prihlasovať do WiFi, stále to odmietalo spojenie, vyžadoval heslo ...

Vymenil som pár routerov a zrazu funguje bez problémov. Neviem prečo, ale som rád že funguje, takže do toho ani veľmi nechcem rýpať a zisťovať, čo bol dôvod nefunkčnosti.

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od dodo_mt »

Ja nemam expres... ja mam zatial Vigor priamo od T-Comu tazke nenariekam... len ma series to ze vsetky zariadenia doma bezia v pohode len MB protestuje...

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od xslide »

Co se týče signálu, tak mám ho v podkrový RD, a o dvě patra níž mám 3/5 čárek signálu.
Doteď jsem tu měl asus WL- 330 a signál byl za stejných podmínek tak 1/5 a padal
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

xslide
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 2674
Registrován: sob led 19, 2008 12:37 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od xslide »

Nevíte někde jestli u expressu existuje nějaké webové rozhraní pro nastavení?Abych nemusel instalovat tu dodávanou aplikaci.

Dále mám problém s připojením iphonu, notebooky fungují v pohodě, ale iphone se mi nechce připojit.
¨
Nevíte co s tím?
Obrázek MacBook Pro 13" 2018, Touch bar
Obrázek iPhone XS Max, black, iOS 12
Obrázek Apple Watch 4, black, 44mm

Tony1
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3132
Registrován: sob črc 12, 2008 6:18 pm

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od Tony1 »

Panové když už tu byla vzpomenuta Apple TV, tak na kolik vyjde zakoupení jednoho filmu a v jaké kvalitě je následně zakoupený film? Chtěl bych to porovnat s O2 TV, protože tu jsem používal.
Noťas, TOSHIBA, Macbook Pro
iPhone 6s space grey 16GB, Apple Store, UK
Operátor T-Mobile, Telefonika O2, Vodafone

malex
Host
Host
Příspěvky: 128
Registrován: stř lis 18, 2009 9:27 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od malex »

Trochu to ozivim- koupil jsem A express, vse v pohode zapojil, ale nemam to ptomo v zasuvce, ale pres kablik. Jen se chci zeptat majitelu- zahriva se vam vase zarizeni? Asi to neni potreba resit, nicmene jen by me zajimaly vase poznatky. A obecna otazka na zaver- vypinate vse kdyz odchazite z domu nebo nehvate vse v provozu?
Diky za odpovedi.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Apple AirPort Express

Příspěvek od SteveJSF »

Ja mam Time Capsuli a tu nikdy nevypinam. A samozrejme se to docela zahriva, co se da delat. Navic je tam disk, ktery tomu zahrivani pomaha, ale ten zase tak casto nebezi. Vedle mam Apple TV a ta hreje daleko vic, i kdyz je v standby rezimu.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

malex
Host
Host
Příspěvky: 128
Registrován: stř lis 18, 2009 9:27 am

Re: Apple AirPort Express

Příspěvek od malex »

Ok, ja si to myslel, ale tak zeptal jsem se a diky.
Jeste malickost, snad ne uplne OT- mam poskytovatele UPC, ktery mi dal i jejich router. Zajimalo by me, pokud mate stejneho poskytovatele jestli to mate obdobne resene, ze Airport mam pripojeny pres ethernet, ale prave pres ten jejich router, protoze to proste nejde obejit, protoze net je prenasen kabelem se samci koncovkou( nevim jak se jmenuje), ktera ma uvnitr tenkej,max 1mm, dratek. Doufal jsem ze budu mit jen jednu krabicku a stale mam dve. Jen se ptam, jestli to treba od nich nejde predelat, popripade jestli to je normalni.

SteveJSF
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1923
Registrován: úte lis 04, 2008 1:37 am

Apple AirPort Express

Příspěvek od SteveJSF »

Jo, je to tak - taky to tak mam. Je to standardni reseni.
Několik iPhonů, iPadů, MacBooků, Time Capsule, Apple TV, iPod Nano, AR.Drone...

Odpovědět