Externí monitor pro Mac book white

Odpovědět
Yaron
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 82
Registrován: pon dub 14, 2008 8:15 pm

Externí monitor pro Mac book white

Příspěvek od Yaron »

Poraďte prosím ideální externí monitor cca 20´´ pro Macbook ( obecné užívání - internet apod. a fotky, ale nejsem profi grafik ), malý MB je super, ale ten display na takovýto domácí koukání není úplně ono. Samozřejmě je mi jasný, že nejlepší volba by asi byla Apple Cinema Display, ale to už je přece jen dost peněz a já bych raději tolik neinvestoval. Máte tipy, a jak je to s konektivitou? samozřejmě bych si asi představoval dig.vstup DVI, nebo podobně a asi i dig.TV-tuner, ale bez toho bych se obešel. Líbí se mi nové monitory Samsung ( v ceně cca 6-8tis. ),ale nejsem si jist jak je to s tím připojením. Děkuji za odpovědi.
Iphone 4 black, FW 4.3.3 JB, VF
MacBook white 2.4GHz, 4GB RAM, OS X Snow Leopard 10.6.7

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Externí monitor pro Mac book white

Příspěvek od ls8 »

Apple Cinema neni zrovna nejlepsi volba, jsou to pomerne zastarale modely. Muzes vybrat libovolny monitor jako bys vybiral pro PC.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Yaron
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 82
Registrován: pon dub 14, 2008 8:15 pm

Re: Externí monitor pro Mac book white

Příspěvek od Yaron »

to ls8: děkuju

hmmm, to by bylo fajn, ty monitory od Samsungu jsou docela dobrý a hodily by se k mojí televizi. a nestojej nijak moc, cca 6tis. a připojím to k Macbooku přes DVI ? nebo je lepší VGA? to asi ne, jen se ptám. někdo jiný s tipem na ext.monitor k MB?
Iphone 4 black, FW 4.3.3 JB, VF
MacBook white 2.4GHz, 4GB RAM, OS X Snow Leopard 10.6.7

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Externí monitor pro Mac book white

Příspěvek od dodo_mt »

Ja iba k tomu Samsungu.... mam tento model LCD SAMSUNG T220HD a som nadmieru spokojny ak nepotrebujes pivot... Je dizajnovo velmi pekny a aj podanie farieb kontrast a vsetko ostatne uplne dostacujuce...

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

terry
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1943
Registrován: úte bře 04, 2008 11:11 am

Re: Externí monitor pro Mac book white

Příspěvek od terry »

Taky se chystám k novému MB koupit monitor a přemýšlím nad tímhle. Poměr cena/výkon se mi zdá ideální.

http://www.alza.cz/22-benq-e2200hd-d106410.htm
iPhone 4 16GB iOS 5 beta | MacBook Air 13" C2D 1.86 GHz, , 4GB RAM, 128GB SSD

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Externí monitor pro Mac book white

Příspěvek od toncek »

Být tebou tak bych vybíral mezi LG a Samsungem. Spíš podle osobního vkusu, preferencí k jedné či druhé značce a asi designu toho panelu. Ty panely v této cenové relaci mají prakticky totožné parametry. Jeden má lepší tohle a druhý zase něco jiného, takže je prakticky jedno co vybereš.

Já mám přes 2 roky 20" LG204WT a jsem s ním spokojený. Na to moje použití stačí. Profi grafik taky nejsem. :wink:
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Externí monitor pro Mac book white

Příspěvek od ls8 »

Yaron píše:...připojím to k Macbooku přes DVI ? nebo je lepší VGA?...


Samozrejme pripojuj pres radove kvalitnejsi DVI. K MacBooku je treba dokoupit redukci na DVI podle typu MacBooku (starsi modely maji vystup mini-dvi, novejsi mini-dp).
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Yaron
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 82
Registrován: pon dub 14, 2008 8:15 pm

Re: Externí monitor pro Mac book white

Příspěvek od Yaron »

jj, děkuju Vám za reakce a za tipy. Redukci miniDVI - DVI už mám ( za neskromných 590kč z iStyle :evil: ). Teď ten monitor, budu mít brzy narozeniny, tak si chci udělat radost, ale zatím to vypadá na ten Samsung, ale nevím, nevím. Samsung by se mi hodil do obýváku víc, protože už mám TV stejné značky, ale "Terryho" tip a tip "78er" jsou taky velmi zajímavé designově atak. No uvidíme...kdyby někdo měl ještě tip, zkušenost, nebo postřeh s ext.monitorem k MB, sem s ním...děkuju!!!


news:
tak jsem to nevydržel a včera zakoupil ext.monitor Samsung 22" T220. zpočátku trochu zlobilo připjení k MB ( nešel vypnout monitor na MB, pořád se zapínal a zlobilo spaces, místo mnou nastavených 4 prac.ploch, jich tam bylo asi 15 a byly chaoticky rozházené ). dnes od rána všechno v pohodě, kochám se barvama a velikostí monitoru. je to paráda, na MB 13" budu koukat už jenom na cestách.
Iphone 4 black, FW 4.3.3 JB, VF
MacBook white 2.4GHz, 4GB RAM, OS X Snow Leopard 10.6.7

Odpovědět