HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od Julek »

ahoj lidi, takže začínám být hrozný spamer v této sekci .. ale ..

viz můj problém, chci do svého MB větší disk mám MB viz podpis .. tak

user wolf mi poradil tento :

Seagate Momentus 7200.3 320GB HDD 2.5'', SATA/300 NCQ, 7200RPM, 16MB cache

jaké máte zkušenosti s upgradem hardware ? jaký disk bude ten nejlepší ? poradíte ?




žádné linky na eshopy, stačí mi název a doporučení, ceny a další věci si najdu..

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: HardDisk

Příspěvek od ls8 »

Uz jsem odpovidal ve vlaknu o fotkach, asi jsi to prehlidl:

Doporucuji WD Scorpio Black WD3200BEKT - rychly 7200 otackovy, pritom tichy. Cena 2000Kc s DPH vicemene u vsech prodejcu. WD dela i verzi s free-fall senzorem (WD3200BJKT), udajne ale tento senzor muze zpusobovat kolize se sudden-motion senzorem v MacBooku.

Druha mozna volba je Seagate Momentus 320GB 7200, cena i rychlost je stejna, ale podle nekterych ohlasu je hlucnejsi a vice hreje nez WD3200BEKT.

viz http://forums.macrumors.com/showthread. ... wd3200bekt
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od Julek »

dobře díky a teď další dotaz, jak je to s instalací disku, já na MB neměl sundanou ani baterku zatím :) ? mám to svěřit někomu raději nebo to zvládnu ? popřípadě pokud máš někde link na nějaký návod ?

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od dodo_mt »

Skus Toto alebo toto
Myslim ze ak si len troska sikovnejsi a mal si aspon raz v zivote rozobrane Pc alebo NB tak to urcite zvladnes ;)

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od ls8 »

Zvladnes to sam, postup mas popsany v tistenem manualu, ktery jsi s MacBookem dostal - kapitola 3 "Boost your MacBook" (http://manuals.info.apple.com/en_US/Mac ... te2008.pdf)

Video:
vymena disku
vymena pameti
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

whisky96
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 980
Registrován: stř úno 13, 2008 9:47 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od whisky96 »

presne tak, zvladnes to, ked som to uz zvladol ja, tak to zvladne kazdy ... (menil som na novom MacBooku RAMky a to je este o trochu "narocnejsie" ako vymena HDD) :)

Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od Julek »

takže pro mě jasný.. servis :D

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

Dwarf

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od Dwarf »

maleho bieleho urcite zvladnes. jeden srobovak a za 10 min nemas co robit :wink:

antton
Host
Host
Příspěvky: 120
Registrován: úte dub 01, 2008 1:16 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od antton »

presne, je to otazka na par minut, kdyz to budes delat poprvy, tak to mas za 15, maximalne 20minut se vsim vsudy a to budes jeste hodne opatrnej... akorat jsou tam myslim blby hvezdickovy sroubky...

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od Pantani »

Ty disky o 320 GB jsou po 160 GB/plotnu - tudíž dvouplotnový? Kolik je dneska max kapacita na plotnu? Nedávno to bylo 160 GB a jestli je dneska 250, vyplatilo by se spíš koupit už disk s kapacitou násobku týhle hodnoty ne? - byl by rozhodně výkonnější...
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

Carabei
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 964
Registrován: ned srp 24, 2008 3:15 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od Carabei »

jen bych se tu chtel zeptat, na kolik vysla ta vymena v servisu? jak penezne tak casove. na samotnou vymenu bych si mozna i troufl, ale vsechno to presouvani dat, brrr, hlavne jak to na novej disk presunout, doma na to serepeticky nemam, takze servis je asi lepsi volba, aspon pro me.
MacBook Pro Retina 15 10.10
iPhone 6 8.1.2, Etymotic hf5
iPad mini Retina 32GB 8.1.2

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od toncek »

Pantani:

U klasických 3.5" disků je tuším kapacita 320 GB na plotnu (to platilo někde v srpnu), možná že dnes už je zase jiná situace. Navíc nevím jestli totéž platí i u notebookových disků. :idea:
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od ls8 »

2.5" disky s kapacitou 500GB se zatim vyrabeji jen 5400 otackove s 8MB cache. Naproti tomu treba WD3200BEKT je sice "jen" 320GB, ale 7200 otackovy s 16MB cache.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od toncek »

Mě přijde kapacita 320 GB v notebooku jako přiměřená. Nevím, ale nosit sebou víc dat si myslím, že je zbytečné.

To raději k tomu nějaký externí disk, který bude doma na stole.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od Pantani »

toncek píše:Mě přijde kapacita 320 GB v notebooku jako přiměřená. Nevím, ale nosit sebou víc dat si myslím, že je zbytečné.

Nevím, jestli reaguješ na můj příspěvek, ale já mluvil o výkonu, ne o kapacitě.

U 3.5" disků jsem nakonec našel z ledna nějakej test a tam měli 1.5 TB Barracudu o 375 GB/plotnu. Víc jsem nenašel.
Jestli uměj u těch 2.5" i 250 GB na plotnu, tak bych osobně bral disk 7200 ot s 250 GB na plotnu - bude nejrychlejší.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od toncek »

Pantani:

Ne, to nebyla reakce na Tebe. :) To byla jenom taková osobní úvaha. :wink:
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od ls8 »

pantani: asi jsi prehledl muj prispevek z 13:46 viewtopic.php?p=118036#p118036

500GB disky se zatim delaji jen 5400 otackove, s 8MB cache.
320GB disky se delaji i 7200 otackove, s 16MB cache.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Pantani
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 908
Registrován: ned úno 10, 2008 1:50 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od Pantani »

Ne, nepřehlédl, věděl jsem o něm, ale tys psal o 500 GB a mně trošku nesecvaklo, že 500 GB je násobkem 250 a tudíž u 250 GB disků bude stejný "problém" s otáčkama jako u 500 GB.
Pište vaše požadavky ohledně iOS na iPhone feedback popř. iPad feedback a k iCloud na iCloud feedback, jinak si tu nestěžujte že to něco neumí

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od toncek »

Snažil jsem se disk vyměnit taky sám, ale bohužel nemám doma tak malý šroubovák, abych s ním povolil ten miniaturní šroubek (to je šroubek jak v hodinkách :-) ). Raději než bych strhal tu hlavičku a nešlo to vůbec povolit tak s tím skočím někde do servisu společně s RAMkou a bude klid.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

tor

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od tor »

tak dnes jsem namontoval scorpio black 320 BEKT, vysel me na 1780 Kc, teplota disku je ok, bohuzel co me zklamalo, ze disk je samozrejme vice slyset, ale nezaznamenam vubec pohyb hlavicek napriklad pri kopirovani. disk mam v MacBooku Alu, pokud polozim ruce po stranach od touchpadu citim vyssi vibrace, tyto vibrace se prenasi i na stul do nelibeho hlubokeho tonu. nicmene oproti puvodnimu ma disk temer totoznou, rekl bych i mensi spotrebu a aplikace se nacitaji rychleji. dle me se zas az o tak zavratnou rychlost nejedna, ale je znatelna.

takze kdo bude jeste kupovat tak musi brat v potaz hluk/rychlost

spise doporucuji zustat u 5400 ot/min, nebo jit do SSD

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od dodo_mt »

U mna je to s tym hlukom tak isto... bol som z toho troska sklamany... :| ale za rychlost musi byt nejaka dan.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

milano
Host
Host
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 18, 2008 5:45 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od milano »

Já jsem minulý týden namontoval PhotoFast G-monster 128 Gb SSD

http://www.extrahardware.cz/photofast-g ... -128gb-ssd

Sice má menší kapacitu, ale neskutečná rychlost a naprosté ticho to v mém případě vyvažuje. Z Maca se stal úplně jiný stroj, na nic se nečeká, všechno je okamžitě. Je tedy malinko dražší, ale stojí to za to.

h4wk3y
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 821
Registrován: sob bře 28, 2009 8:44 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od h4wk3y »

malinko drazsi? to je asi vtip... je tak 6krat drazsi nez bezny disk.. to bych za to v zivote nedal... to si radsi koupim starsi iMac na stul a jeste klasicky 320GB disk...
a nevim, na co tak silene resit vibrace a "hluk"...
podle meho jsou SSDcka stale silene predrazene...
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od dodo_mt »

Pre mna su tiez SSDcka este drahe... Verim vsak ze co najsko pojdu ceny aspon o polovicu dole... a potom som ochotny do neho vrazit prachy... :) 12 000sk za disk sa mi zda velmi vela...

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

milano
Host
Host
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 18, 2008 5:45 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od milano »

Každá sranda něco stojí, jak DODO napsal: " U mna je to s tym hlukom tak isto... bol som z toho troska sklamany... ale za rychlost musi byt nejaka dan.

Tak tady tou daní za rychlost jsou peníze.
Jak napsal Vláďa Janeček na http://superapple.cz/2009/04/g-monster- ... kusenosti/

citace " Ad cena: vzhleem k tomu, že současný SSD disk nemá konkurenci ( z klasických disků nedokážete vytvořit něco, co se SSD alespoň přiblíží), co je vysoká cena? Ani za sto tisíc z klasických disků nepostavíte něco, co by dokázalo tuto věc za 10 tisíc porazit?

Každý se musí rozhodnout sám, jestli mu to stojí za tu cenu.

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od toncek »

Mám stejný disk, hlučnější než ten původní je, to je pravda, ale že by se mi vibrace přenášely až do stolu to ne. Navíc o něm vím maximálně večer či v noci, kdy je kolem opravdu ticho..Jinak mi prakticky pořád hraje hudba, takže to stejně neslyším :D
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od dodo_mt »

Neviem ako to je na MBP s vacsim sasi ale na 13.3" MB citit vibracie a prenasaju sa veru aj na stol az tak ze je to neprijemne... Mam preto pod MB taky velky kalendar na stol ktory to trocha tlmi. :) Ako som pisal vyssie dufam ze SSDcka pojdu co najskor s cenami dole a hned pojdem do nich. Uz mam plne zuby huciacich PC...:) V desktope som mal 3 disky, 3x 120mm vetraky a 2x 80mm a to hucalo ako lietadlo... :) MB je oproti tomu tichucky...

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od toncek »

Aha, tak opravdu takové chování nepozoruju. SSD by se mi líbil taky, ale aspoň 250 GB a tak za 4000 Kč, takže to si ještě počkám :P
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

h4wk3y
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 821
Registrován: sob bře 28, 2009 8:44 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od h4wk3y »

presne tak...
za 4 klacky 250GB SSDcko a je to pro me taky jasna vec...
Ale proste 128GB za 10000,- to si opravdu radsi koupim diskove pole s 4TB a dam ho do vedlejsiho pokoje :D
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz

Zahradník

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od Zahradník »

Řešením je jednoznačně SSD s rozumným poměrem. cena/výkon. Ta doba přijde tak za rok až dva, ale to si pak raději koupím celý nový komp. :)

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od dodo_mt »

Myslis ze az rok dva? Avizuju ze ceny SSD diskov maju ist dole ze sa im podarilo znizit naklady vyrobit tak dufam ze pohnu troska ritou a bude to skorej... :D

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Zahradník

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od Zahradník »

Bylo by to fajn. Ale lidi z marketingu toho nakecaj a to, že jsme na počátku hosp. krize taky bude mít svůj vliv.

tor

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od tor »

no ty vibrace me zacinaji stvat, rekl bych ze to ten hlinik jeste hezky dozvuci.. jinak pozoruji drobne trepani displeje, kdyz jedu na baterii

SSD kupovat, no nemam tolik penez, a taky tezko bych to vyuzil na word apod. kazdopadne dva roky ty vibrace trpet nehodlam.

pokud by mel nekdo zajem o den pouzity disk za rozumnou cenu tak PM, jedna se o scorpio 320 GB, BEKT, 16 MB cache, 7200 ot., 5 let zaruka, nedoporucuji do MacBook ALU 13 palcu, jinak rychly a ma dobrou spotrebu, lepsi nez origo a kdyz nic, tak druhou moznosti je, ze ho strcim do ramecku.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od ls8 »

V MBP (15") je tenhle disk naprosto v pohode, nepozoruju zadne vibrace, hluk ani trepani displeje.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od dodo_mt »

tor: akurat dnes som kupil ramcek ale hodil som do neho ten povodny disk a mam ho pre Time Machnie ako zalohu...

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

tor

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od tor »

no ja jsem si s tim scorpio taky koupil ramecek, ale stale premyslim, ktery tam dat disk.. koupil jsem nejaky Trancled Store Jet, uplne v pohode, pevne a neda se tak lehce odrit a doskrabat :-D, drive jsem mel disk wd, externi 2,5 a to byl des to pouzdro se hned rozpadlo. a jeste kdyz jsem clonoval system tak mi disk v ramecku prisel relativne tichy..

mrzi me hlavne to, ze pokud necham MacBooka pracovat v noci tak se asi moc nevyspim. jinak ty vibrace nejdou samozrejme tak slyset na tvrdem podkladu, jako je treba dlazba, ale tu ma malokdo na stole.. :-D

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od dodo_mt »

Ja teraz este zvazujem ze ci moj rozdeleny HDD v MB nevratim iba na jednu partciu a tu budem zalohovat na externy... Co poviete? Teraz mi sice zalohuje aj jednu aj druhu particiu ale uz som tu bol zdrbany za to ze rozdelujem disk pod OSX... :oops: Tak co spravit?

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

h4wk3y
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 821
Registrován: sob bře 28, 2009 8:44 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od h4wk3y »

sloucit...
mit rozdelene disky je pod OS X naprosto zbytecne
Posilene dlouhe dobe zpet u iPhonu - iP5 16GB White, odblok s R-SIM 8+
Macbook Pro 13'' 2.26 GHz

tor

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od tor »

no abych ti pravdu rekl potrebu rozdelovat disk na oddily jsem mel pouze u pouzivani wins, a to z toho duvodu, ze jsem nechtel prijit o data (virus, a dalsi vychytavky).. tedy jedna cast ciste system a programy, druha dokumenty, hudna apod. jinak nyni nevidim absolutne duvod proc by mi tam vsude mely strasit dve ikonky.. :-D

hele dodo ty mas taky alu? ja premyslim, nemuzou ty vibrace nejak skodit tomu MacBooku? prece jenom Apple tusim 7200 ot./min vubec nedava. moc se mi to nelibi, ty vibrace a hluk jsou fakt desne..

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: HardDisk pro MacBook - jaky zvolit?

Příspěvek od dodo_mt »

No dik za tip s tym nerozdelovanim HDD prestudujem ako na to (videl som tu vlakno o rozdelovani) a dam si to teda ako jednu prticiu... Este mam jednu otazku a to kde teda ukladate vsetky veci normalne do svojho profilu? Hudba, Fimy, atd...???

tor: Naozaj neviem nie som taky skuseny uzivatel skor by som smeroval otazku na ls8 co na to povie on... Moj nazor (ked tak chytim moj MB) ze tie "otrasy" su neni az take hrozne ze by to malo MB skodit... :|

A ano mam Alu.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Odpovědět