iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout! mp.cz NIKDY!

Odpovědět
Johny4
Host
Host
Příspěvky: 84
Registrován: sob říj 31, 2009 1:44 pm

iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout! mp.cz NIKDY!

Příspěvek od Johny4 »

Tak to jsem ještě nezažil. V posledních dvou dnech jsem si všiml, že mi zničehonic zmizely záložky ze safari. Myslel jsem si, že jsem je omylem odstranil, ale asi ne, můj iphone se chová divně :shock:

Včera odpoledne, když jsem spal před noční, dal jsem si telefon do nabíječky. Za 4 hodiny se nabil pouze do 87%. A při opravdu mírném používání, se během 3hodin úplně vybil. Nejprve jsem vypl všechny apps na pozadí a udělal klasický reset - tím jsem vyřešil zmizelé záložky, najednou se objevily. Ovšem baterka se stále neskutečně rychle vybíjela a to i při "režimu letadlo" a vypnutých polohových službách. Chtěl jsem teda alespoň iPhone vypnout, jenže hned po vypnutí se sám zapne, jako kdybych restartoval. Tak jsem ještě zkusil obnovit sítě, také nepomohlo. Nakonec jsem iPhone úplně smazal "nastavit jako nový iphone" pořád stejný problém s baterií. Teď jsem ještě udělal 2x restore přes dfu mód.

Takže podle mě baterie, nebo něco co s tím souvisí odešlo. Telefon jsem koupil na mobilní pohotovosti jako "zánovní" (byl úplně nový - nerozbalený). Mám na něj standardní dvouletou záruku. Jakým způsobem myslíte, že bude probíhat reklamace? Vím, že standardně se dává nový kus. Ale nevím, jak to bude v tomto obchodě, když nejsem první majitel (byť prví majitel ho ani nerozbalil).
Naposledy upravil(a) Johny4 dne stř bře 06, 2013 11:07 am, celkem upraveno 1 x.
iPhone 3G -> iPhone 4 -> iPhone 5 -> iPhone 5c -> iPhone 6 -> iPhone 7 -> iPhone Xr
iPad 2 -> iPad 2018
Apple TV 4K
iPod Classic 120GB

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout!

Příspěvek od cicolably »

raklamuj
to nebude baterkou,ked sa sám zapne,skôr niečo na doske
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

PourMi
Host
Host
Příspěvky: 45
Registrován: pát říj 19, 2012 11:08 pm

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout!

Příspěvek od PourMi »

Měl jsem stejnej problém,mobil nešel vypnout jenom se restartoval=dal jsem reklamovat:)

Johny4
Host
Host
Příspěvky: 84
Registrován: sob říj 31, 2009 1:44 pm

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout!

Příspěvek od Johny4 »

Jj uz jsem reklamoval, tak uvidim, jak to dopadne
iPhone 3G -> iPhone 4 -> iPhone 5 -> iPhone 5c -> iPhone 6 -> iPhone 7 -> iPhone Xr
iPad 2 -> iPad 2018
Apple TV 4K
iPod Classic 120GB

PourMi
Host
Host
Příspěvky: 45
Registrován: pát říj 19, 2012 11:08 pm

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout!

Příspěvek od PourMi »

To já taky,už ho mám v servisu 3 týdny a furt čeká na ND...

borectom.98
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 370
Registrován: čtv lis 01, 2012 7:10 pm

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout!

Příspěvek od borectom.98 »

Zkus ho přes itunes obnovit.
iPhone 7
Macbook Pro Retina 15
iPad Air 2



Restore,aneb lék na vše :D

Johny4
Host
Host
Příspěvky: 84
Registrován: sob říj 31, 2009 1:44 pm

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout!

Příspěvek od Johny4 »

už je na té reklamaci (viz. dva posty výše)

Obnovu přes itunes jsem zkoušel několikrát, stejně přes DFU mód. Úplné smazání telefonu taky, nastavení jako nový iphone taky.. ze softwarového hlediska jsem vyzkoušel vše. (teda alespoň vše co je v mých uživatelských možnostech)
iPhone 3G -> iPhone 4 -> iPhone 5 -> iPhone 5c -> iPhone 6 -> iPhone 7 -> iPhone Xr
iPad 2 -> iPad 2018
Apple TV 4K
iPod Classic 120GB

Johny4
Host
Host
Příspěvky: 84
Registrován: sob říj 31, 2009 1:44 pm

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout! mp.cz NIK

Příspěvek od Johny4 »

omlouvám se, že mám dva posty za sebou, ale tohle stojí za to, i když je to spíš hate na Mobilní Pohotovost. (dále jen mp)


Vezmu to úplně od začátku. V 13.prosince 2012 jsem si koupil iPhone. Původně jsem chtěl nový, ale na mobilní pohotovosti jsem uviděl zánovní stroj za 16 690,-. Ihned (bez 14 denní čekací lhůty, jako jinde). Nejprve jsem se ovšem zeptal co to zánovní znamená. Prodejce mě ujistil, že obsahuje kompletní balení a má plnou 24 měsíční záruku. Je to totéž jako koupit nový a demonstrativně přinesl nerozbalený stroj. Říkám, ok v tom případě beru. Telefon obsahoval i původní záručák od vodafone, který prodejce vyhodil s tím, že to nebudu potřebovat, protože mi nabízí stejné záruční podmínky (1.fail!!!), kdyby mi nechal ten záručák od vodafone, mohl jsem reklamovat u nich a dostal bych nový stroj, ovšem (moje) neznalost neomlouvá.
6.2.2013 dávám na reklamaci, problémy viz první post. V pátek 1.3. volám na mp, aby mi sdělili jak se oprava vyvíjí. Bylo mi sděleno, že odeslali do servisu a stále ještě nepřišel, že mají ještě pár dní (do 30dnů) čas. Ok... Dnes 6.3. (tedy přesně měsíc, ale jinak je to 28 dní (únor)) mám cestu kolem, tak se tam zastavím, abych se optal. Prodavačka mi říká, nám teď nejde internet, ale na britex.cz stačí zadat ime číslo a budete vědět (2.fail!!!). V tu chvíli mi spadl kámen ze srdce. Říkám si britex, super, bude výměna, žádnej levej servisák mi ho nepoškrábe. Dojdu domů zkouším britex a nic. Telefon nenalezen volám do britexu, kde mi tvrdí, že ho nikdy neměli, hmm tady něco nehraje. Volám zpátky na mp a říkám co mi britex sdělil. Řekne moment já se na to podívám a v tom slyším, jak se barví se servisákem mp "počkej, ale tohle je zánovní to řešíš přece ty!" - "aha já se jdu podívat.. no jo, já ho tady mám, ale ještě jsem na to nekouknul..."
Neskutečně nas*anej jím říkám, že mě zcela zbytečně nechali čekat 28 dní, než začali mou reklamaci vyřizovat. Že nepředpokládám, že to bude schopný opravit, protože bude nejspíš potřeba vyměnit zakl.desku.. Servisák se mi omlouvá a ujišťuje mě, že hned na to koukne...

Takže asi chápete, jak jsem rozlobený. Upřímně doufám, že se mu to nepovede (nestihne do dvou dnů) opravit a vrátí mi peníze. Nejradši bych odstoupil od smlouvy okamžitě!
iPhone 3G -> iPhone 4 -> iPhone 5 -> iPhone 5c -> iPhone 6 -> iPhone 7 -> iPhone Xr
iPad 2 -> iPad 2018
Apple TV 4K
iPod Classic 120GB

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout! mp.cz NIK

Příspěvek od ls8 »

Dovolil bych si upozornit na § 616 odst. 3) občanského zákoníku - tedy Rozpor s kupní smlouvou.

Jinak řečeno - pokud se jakákoliv závada projeví v prvních šesti měsících od zakoupení věci, má kupující právo si vybrat, jestli chce novou věc nebo opravu.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

FilemoniCZ
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 220
Registrován: pát úno 25, 2011 10:44 am

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout! mp.cz NIK

Příspěvek od FilemoniCZ »

strasny co je dneska vubec mozne.. zaijmalo by me i jak ten "zanovni" ziskavaji.. pevne verim ze to neopravi a ty si koupis novej normalne od applu.. v kazdem pripade diky za popis tve zkusenosti urcite tam uz nikdy nepujdu!

urban123
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: pát pro 07, 2012 6:33 pm

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout! mp.cz NIK

Příspěvek od urban123 »

Co mi rikal kamarad ktery pracuje u mp.cz tak vetsinou maji (zanovni) telefony bud od zakazniku kteri ho dostali vyhodne u operatora (prodlouzeni smlouvy atd.) a nebo kdyz ho nekdo vyhral v nejake soutezi.
Proste ty vyhodne ziskas telefon prodas ho do mp.cz a oni ho dal prodavaji jako zanovni a vetsinou se 24 mesicni zarukou.


Znáš http://spravodaj.madaj.net/ ?
iPhone 4 16GB Black, iOS 6.1 Jailbreak (evasi0n)
iPod Touch 4G, iOS 6.1.2 Jailbreak (evasi0n)
iPad Mini, iOS 6.1.2 Jailbreak (evasi0n)

Johny4
Host
Host
Příspěvky: 84
Registrován: sob říj 31, 2009 1:44 pm

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout! mp.cz NIK

Příspěvek od Johny4 »

takže pochopitelně technik zjistil, že s tím nic neudělá. Takže mi nabídli výměnu za nový. Požadoval jsem vrácení peněz a uspěl jsem. Takže mi vrátili peníze.
Teoreticky vzato, kdyby na to ten technik nezapomněl, tak je to záležitost jednoho dne, a nemusel bych se tolik vytočit. Takže na druhou stranu to bylo spíše pochybení zaměstnance...
iPhone 3G -> iPhone 4 -> iPhone 5 -> iPhone 5c -> iPhone 6 -> iPhone 7 -> iPhone Xr
iPad 2 -> iPad 2018
Apple TV 4K
iPod Classic 120GB

benitoSVK
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 696
Registrován: ned čer 07, 2009 4:52 pm

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout! mp.cz NIK

Příspěvek od benitoSVK »

Aspon ze tak.mohol si dopadnut horsie.
PC:Win8.1 Pro,Iphone 3G IOS 4.1.2,iPhone 4S 16gb IOS 9.2.3,iPhone 5S 16 GB iOS ,9.3.3,iPhone 6S 64GB iOS 9.3.3,iPad 2 16gb Wifi ios 9.2.3

masklin
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1764
Registrován: pon črc 14, 2008 10:12 am

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout! mp.cz NIK

Příspěvek od masklin »

Moje zkušenost se slavnou MP:
Přítelkyně měla iPhone 3G. Baterka už jí vydržela tak půl dne, ale dalo se to přežít. Odletěl jsem na Floridu a asi po dvou dnech mi psala, že jí vydrží už jen tak hodinu.
Řekl jsem jí ať si zajde do MP vyměnit baterku. Technik jí oznámil, že mu to zabere tak 3 hodiny. Když se tam vrátila, technik jí oznámil, že má oxidaci na kontaktech a tím jak to otevřel přestal fungovat displej.
Já byl bohužel ještě 3 týdny mimo republiku a za tu dobu jsem vychladl a koupil jí nový iPhone.
Když jsem ho doma rozebral, žádnou oxidaci jsem nenašel. Ten blb pravděpodobně nalomil konektor k displeji, protože se rozsvítí, ale nic neukazuje. Jsou to neschopní šmejdi.
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout! mp.cz NIK

Příspěvek od jackherrer »

OT

BTW: vymena baterky na 3G/S je sice celkem narocna pac se musi vyndat zakladni deska, ale kdyz si to tak prehraju tak to zabere opravdu zkusenemu servisakovi max hodinu a to si myslim ze nejaky vazne borec by to stihl do pul hodiny.. jsou to dva sroubky dole u konektoru, pak displej kterej je vyndanej do peti minut kdyz clovek vi jak na to potom odcvaknuti flexu, odsroubovani fotaku a zakladni desky (coz je pokud se nepletu cca dalsich 7-8 sroubku a ses u baterky, nejsem si ted jistej jestli se musi vymontovat repraky a mikrofon, coz by delalo dalsi 1-2 sroubky).. nevim to uz presne 3G/S sem uz nejaky cas nerozebiral.. takze to rozhodne neni na 3 hodiny to bych mu slusne receno plivnul do obliceje za tohle..

jo kdyby mela pokazenej prepinac ticheho rezimu to si myslim ze je u 3G/S hodne narocna oprava, teda aspon me to prislo nejslozitejsi..
I will maintain an attitude of open-mindedness.

masklin
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1764
Registrován: pon črc 14, 2008 10:12 am

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout! mp.cz NIK

Příspěvek od masklin »

Základní deska se sice vyndavá. Už jsem na 3G i na 3GS měnil baterii. Ale není to nic složitého. Trvalo mi to tak půl hodiny. Ale o ten čas nejde, chápu, že toho třeba měl víc a nechává si rezervu. Prostě si nedával pozor a zalomil flexi. A aby to nemuseli opravovat zdarma, tak řekne, že se musel někde namočit.
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.

Onygzzer
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 546
Registrován: sob led 10, 2009 3:48 pm

Re: iPhone se hodně rychle vybíjí a nejde vypnout! mp.cz NIK

Příspěvek od Onygzzer »

MP je pro mě stejnej šmejd, jako slavnej Satron a jemu podobní zloději.
Historie: iP2G, iP3G, iP3GS, iP4, iP5, iP7.....

Odpovědět