iPhone 4S nejde (podivně funguje) zvuk

Odpovědět
ProchY01x

iPhone 4S nejde (podivně funguje) zvuk

Příspěvek od ProchY01x »

Ahoj (pokud je tu takové téma, prosím nenadávejte mi a pošlete někdo odkaz, hledal jsem)

Včera se mi stalo toto:
U mého iPhonu 4S částečně přestal fungovat zvuk. Na hlasitý profil se to chová takto:

- pokud je telefon delší dobu zamčený (uspaný), tak první odemčení (slide) ještě normálně cvakne zvuk zámku, ale pak už nic. Nejdou zvuky aplikací, tlačítek, zámku, nehraje hudba, ani klasický zvuk po připojení nabíječky, klapání kláves, připomínky, SMS, MMS. Jdou zvuky vyzvánění a budíku. Vibrace fungují normálně.

- s připojenými sluchátky vše funguje úplně správně

Této poruše nepředcházela žádná změna SW ani HW (ani pád, vlhkost nebo něco). Bezprostředně před poruchou jsem ani neinstaloval žádnou aplikaci ani neměnil žádné nastavení.

Hledal jsem na internetu našel jsem ve fórech několik stejných problémů, ale pořádnou odpověď žádnou. Nejčastější rady byly opakovaně zapojovat a vypojovat sluchátka, nebo vysušit konektor ve sluchátkách. Ale to není můj případ.

Zkusil jsem toto:
- zapojovat odpojovat sluchátka, čistit a vysoušet konektor sluchátek
- vypnut všechny aplikace a vypnout/zapnout telefon
- synchronizace s itunes
- v nastavení telefonu reset všech nastavení
- kompletní restore pomocí iTunes

Jednou (po synchronizaci s iTunes) to záhadně začalo fungovat, ale to tvalo jen pár minut a pak už zase nic. Teď to funguje jen když je telefon delší dobu cca 15 minut zamčený, tak pak je slyše první zvuk odemčení, ale pak už zase nic.

Mám telefon původem z českého Applu, nikdy na něm nebyl proveden JB ani jiný zásah. Mám poslední verzi iOS.

Měl někdo podobný problém? Dá se to řešit jinak než reklamací? Reklamoval toto někdo? Je to opravou nebo výměnou přístoje? Jak dlouho se čeká? Dají mi k dispozici náhradní telefon?

Děkuji za komentáře a rady

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Re: iPhone 4S nejde (podivně funguje) zvuk

Příspěvek od makatch »

Skús ešte restore bez obnovy zo zálohy.Keď nepomôže,ostáva asi len reklamácia.
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

ProchY01x

Re: iPhone 4S nejde (podivně funguje) zvuk

Příspěvek od ProchY01x »

Zkusil jsem - než jsem provedl obnovu, tak jsem otestoval zvuky- nešlo to.

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Re: iPhone 4S nejde (podivně funguje) zvuk

Příspěvek od makatch »

Tak asi len reklamácia. :(
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

ProchY01x

Re: iPhone 4S nejde (podivně funguje) zvuk

Příspěvek od ProchY01x »

Hmm, ale čím to teda může být - SW chybou asi ne - to by přeci vyřešil restore.

Nějakou HW chybou, ale když vyzvánění a budík bez problému fungují? Je to nějaké divné.

Reklamace jsem se právě bál. Nemůžu a ani nechci být delší dobu bez telefonu a nemám ani žádný starý telefon - rozhodně ne takový, do ktereho by pasovala microSIM - řešit nějaké rámečky na simku zas... do háje s tím:)

makatch
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2924
Registrován: ned pro 06, 2009 10:22 pm

Re: iPhone 4S nejde (podivně funguje) zvuk

Příspěvek od makatch »

Mal som raz podobný problém ako ty.Ale mne nešli žiadne zvuky a iphone sa správal ako keby boli pripojené slúchadlá.Mne však padla kvapka dažďa priamo do jack-u. :D
iPod, iPhone and iPad Firmware Download

MacBook Pro13,Early 2011,OS X Yosemite
iPhone6+,64GB,iOS 9beta3

ProchY01x

Re: iPhone 4S nejde (podivně funguje) zvuk

Příspěvek od ProchY01x »

UPDATE: na dalším foru jsem našel navlas stejný popis problemu a pry pomohlo vyfoukat očistit nejen jack, ale i 30 pin, mikrofon a repráček...

tak jsem to teď v práci půl hodiny fénoval kompresorem ze všech stran a do všech otvorů, až mi to málem slouplo folii z displeje a pořád nic... po chvílce idle se ozve kliknutí při odemčení, když to vzápětí zamknu, tak i toho zamčení, ale už tišeji a potom nic, můžu odemykat/ zamykat, vypínat, prosit, škemrat a vyhrožovat, ale ani ťuk - jen vyzvánění a budík normálně fungují - mě jebne z toho

ProchY01x

Re: iPhone 4S nejde (podivně funguje) zvuk

Příspěvek od ProchY01x »

Další UPDATE: problém stále přetrvává, ale jak jsem psal, že pokud telefon nechám chvíli zamčený, tak pak většinou funguje zvuk odemčení, tak to platí pro všechny zvuky. Dokonce se mi ozve příchozí SMS, nebo když to odemknu a stihnu zmačknout play tak se i pustí písnička, ale trvá to vteřinu, maximálně 3 vteřiny a pak už je ticho.

Ceeert
Host
Host
Příspěvky: 40
Registrován: ned led 23, 2011 6:58 pm

Re: iPhone 4S nejde (podivně funguje) zvuk

Příspěvek od Ceeert »

kde jsi telefon kupoval? Já reklamoval iP4s u vodafonu a oni mi dali rámeček na micro sim a iP 3G. Zapůjčení náhradního telefonu by měl být standart.

benson77

Re: iPhone 4S nejde (podivně funguje) zvuk

Příspěvek od benson77 »

Zdravim vsechny. Mam uplne ten samy problem. Nejde mi zvuk z reproduktoru (zvuk z klavesnice, prehravac hudby,...). Kdyz jdu do nastaveni->zvuk, tak zvoneni a vystrahy funguji. Kdyz chci zvysit hlasitost zvuku tlacitky na boky, tak se ukaze zvoneni ale uroven hlasitosti se nezvysuje. Iphone 4s mam kupovany v istyle. Jak je to s reklamaci? Jak dlouho zhruba cekam? Opravi mi mobil nebo mi daji novy? Diky

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: iPhone 4S nejde (podivně funguje) zvuk

Příspěvek od rony »

v iStyle odmietaju odpovedat?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Johny_F
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 183
Registrován: pát lis 04, 2011 9:58 pm

Re: iPhone 4S nejde (podivně funguje) zvuk

Příspěvek od Johny_F »

Hmm tak jsem taky pribyl do klubu :-( ale tohle je opravdu nemile :-(

EDIT:
Takze panove prisel jsem na to. iPhone se stale choval jako by byl pripojen k docku nebo k radiu ci ji emu nesmyslu. Jinymi slovy veskery zvuk hnal pres 30ti pin. Takze poradne vycistit ty kontakty a celou tu diru kam furt cpeme ty nabijecky :-) bud je tam nejake cidlo nebo kontakt ktery odpoji HW i SW na repro. Proto zmizi ikonky na hlasitost atd. Me to pomohlo tak snad taky uspejete - cistil jsem mechanicky + foukami.

EDIT 2: Tak jeste to chtelo procistit i jack 3,5 - trochu alkoholu na nejakou spejly s vatou a zatim to slape, tak uvidime casem.
Naposledy upravil(a) iTukan dne čtv čer 20, 2013 5:07 am, celkem upraveno 1 x.
Důvod: nedělej doubleposty, sloučeno

Dancajesenice
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: sob říj 12, 2013 10:02 pm

Re: iPhone 4S nejde (podivně funguje) zvuk

Příspěvek od Dancajesenice »

Ahoj,
Měl jsem ten samý problém. Vyřešeno výměnou nabíjecího konektoru. Cca 500,- od té doby funguje zase super.

Odpovědět