Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Budeme radi pokiaľ napíšete návod a vložíte ho do tejto sekcie. Všetky príspevky musia schváliť moderátori.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Julek
Administrator
Administrator
Příspěvky: 9848
Registrován: pát říj 12, 2007 9:32 pm

Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od Julek »

Na žádost Beaverse to sem dávám já, ale moje práce to není :)

A já dodám, že nebýt Ronyho a jeho pomoci, nemohl by nikdy tento návod v mé hlavě vzniknout. Veškeré ovace patří tedy jemu a jeho trpělivosti. Beavers.



Používete na e-mail GMail v češtině - český návod.

Obvykle nastávají problémy s nastavením účtu ke svým různým e.mailovým kontům na iPhone. Problémy nastávají při odesílání mailů. Doporučujeme zanechat zbytečných a dlouhých pokusů, které většinou vedou k nezdaru a přejít na službu GMail. Své staré e-mailové účty nemusíte přestat používat. Pracovat s nimi bude GMail.

Důvodem, proč jste se doposud zdráhali používat GMail je to, že máte své e-mailové schránky jinde a nechcete neustále měnit adresy. To ovšem není nutné! Jedinou změnou je prostředí - pouze se přihlásíte na webový GMail. Ani to není nutné, gmailová schránka se dá nastavit i ve vašem oblíbeném programu pro elektronickou poštu (MS Outlook, Outlook Express a podobně.) Popis nastavení bude následovat níže.

Můžete pracovat v GMailu a při tom lze používat na přijímání a odesílání libovolný e-mail. Funguje to tak, že GMail si umí načítat vaše POP3 schránky, případně ještě výhodněji, v administraci vašich stránek si nastavíte přesměrování na svou novou gmailovou adresu. Při odesílání zase dokážete do GMailu zaregistrovat své další E-Mailové adresy a při odesílání mailu umíte jednu z nich zvolit.
Dokonce GMail umí rozlišit, na jakou adresu vám přišel mail a při odpovědi použije tuto adresu odesilatele. Příjemci vašich mailů ani nemusí tušit, že používáte GMail.

Jak založit účet na GMailu?

Zde (zelený řádek zkopírujte do schránky a odkaz vložte do adresního řádku vašeho prohlížeče - není to přímý link):

https://www.google.com/accounts/NewAccount?service=mail&continue=http%3A%2F%2Fmail.google.com%2Fmail%2Fe-11-1f4c701cce70f7d8d52af7f36c1a35-36b53d724aa3a779c07daa5929b5ec2ba02f2ffb&type=2

Tam si vytvoříte účet na GMail vyplněním všech údajů ve formuláři. Tím máte účet založen.

Na PC používejte http://www.gmail.com a až později zjistíte, že poskytuje IMAP nebo POP3, tak se nemusíte omezovat. V praxi vám ale přijde webové rozhraní GMailu vcelku použitelné.

Jak nastavit gmail v iPhone?

Nastavení, E-mail, Přidat účet, uvidíte tam ikonku GMail (druhá zhora), stiskněte ji

Do sekce Informace o účtu:
Jméno: Může to být cokoliv, i přezdívka
Adresa: tvoje.adresa @gmail.com)
Heslo: heslo k účtu GMail, které jste zadali při vyplňování formuláře.
Popis: já tam mám zadánu znovu svou gmailovou adresu

V sekci Pokročilé bude zřejmě již vše nastaveno automaticky:
Já tam mám:

V sekci Chování e-mailu (zvolíte si sami, co budete chtít),
taktéž v sekci Smazané zprávy

Sekce Nastavení Příchozích E-Mailů
Použít SSL: Zapnuto
Autorizace : mám navoleno Heslo
IMAP Prefix: mám prázdné
Číslo portu: 993

Sekce Nastavení Odchozích e-mailů
Použít SSL: zapnuto
Autorizace: mám tam navoleno Heslo
Číslo portu: 587

Ostatní účty z i phonu vymažte, ani nenastavujte jiné - nebudou již potřeba. Všechny další účty nastavujte pouze na http://www.gmail.com



Jak stahovat maily z vašich původních mailových schránek?
Příklad: máte starý POP3 e-mail s adresou: moje.jmeno@centrum.cz
k němu máte POP3 účet: pop3.centrum.cz
heslo k němu např: 12345
POP3 server: pop3.centrum.cz

Pokud neumíte u administrátora serveru Centrum.cz zařídit přeposílání mailů na novou gmail.com adresu, lze na to jít z opačné strany (uvedený postup je použit z nové verze GMailu, starší má trochu jiné prostředí):
Na stránce serveru http://www.gmail.com se po přihlášení načte váš účet. Vpravo nahoře je Nastavení, záložka Účty a import, Zkontrolovat poštu pomocí protokolu POP3: Stiskněte tlačítko Přidat E-Mailový účet protokolu POP3 a v dalším okně vyplníte adresu např. zde používanou jako příklad moje.jmeno@centrum.cz a stiskněte tlačítko Další krok

Tam vyplňte:
Uživatelské jméno: jakékoliv
Heslo: použil jsem původní heslo, které mám na Centrum.cz
POPserver: pop3.centrum.cz (použil jsem vlastně to, co jsem měl v Outlooku k tomuto účtu)
Klikněte na Přidat účet
Od této chvíle už váš gmail.com automaticky načítá maily z vaší staré schránky moje.jmeno@centrum.cz a není nutno už nikde nic nastavovat.

Jak zaregistrovat mé původní adresy do GMailu?

Chcete z gMailu odesílat e-maily s jinou adresou - napr. moje.jmeno@centrum.cz a chcete, aby odpovědi byly posílané pod ní?
Na stránce serveru http://www.gmail.com se po přihlášení načte váš účet. Vpravo nahoře je již známé tlačítko Nastavení a pod záložkou Účty a import v sekci Posílat E-Mail jako stiskněte tlačítko: Odeslat E- Mail z jiné adresy
Vyplňte první pole jakýmkoliv jménem a druhé adresou např: moje.jmeno@centrum.cz , pak klikněte na Další krok

Nyní si GMail bude chtít ověřit, že skutečně jste vlastníkem tohoto e-mailu. Klikněte na Zaslat potvrzení. GMail odešle na moje.jmeno@centrum.cz e-mail. Jděte do své schránky tohoto serveru, případně, pokud máte nastaven již Outlook, přijde vám mail tam.
Máte-li již nastaveno přeposílání mailů do gmailu, přijde vám mail do schránky GMailu.
Z mailu zkopírujte kód a vložte jej do pole pro verifikační kód, které se vám v Nastavení objeví po stisknutí Zaslat potvrzení.

Pokud vám GMail potvrdí, že je vše OK, tak si to ověřte v Nastavení a pod záložkou Účty a import a v sekci Posílat E-Mail jako tuto adresu uvidíte. Vpravo nesmí být napsáno Neověřeno Ověřit. Stiskněte Ověřit a nechte zaslat mail znovu *). Po úspěšném ověření zde bude již napsáno Označit jako výchozí / Opravit údaje / Smazat, což zároveň znamená, že máte úspěšně verifikováno.
*)Pokud vám mail nepřišel, můžete znovu otevřít okno s ověřovacím polem, kde bude za vaší adresou modře napsáno Odeslat mail znovu.

Přesměrování mailů z účtu Centrum.cz:
1. Přihlásit se ke svému účtu na centrum.cz
2. Nastavení, Personalizace, Filtry, Vytvořit filtr. Zadat, aby vše, co přijde na Centrum.cz bylo přeposíláno na adresu GMailu
3. Stav: aktivní
4. 1. podmínka: Všechny zprávy
5. Zaškrtnout Přepošli na adresu a do pole pro adresu vyplnit mailovou adresu do GMailu

Další dva návody jsou v angličtině, v originálních pokynech, které najdete v anglické verzi GMailu (stačí se tam přepnout do jiného jazyka), je text doplněn názornými obrázky.

Návod na nastavení Gmailu pro Outlook 2003 - POP3 připojení

výhodou je, že veškerá pošta jde do běžných složek ve složce Osobní složky. Toto nastavení mi přijde výhodnější pro uživatele Outlooku, zvyklé na jeho prostředí.
Pozn.: bod 1. v následujícím návodu jsem neřešil, neměl by mít význam pro nastavení v Outlooku. Začněte tedy rovnou bodem 2.
To set up your Outlook client to work with Gmail:
1.Enable POP in your email account. Don't forget to click Save Changes when you're done.
2.Open Outlook.
3.Click the Tools menu, and select E-mail Accounts...
4.Click Add a new e-mail account, and click Next.
5.Choose POP3 as your server type by clicking the radio button, and click Next.
6.Fill in all necessary fields to include the following information:
User Information
Your Name: Enter your name as you would like it to appear in the From: field of outgoing messages.
Email Address: Enter your full email address (username@gmail.com or username@your_domain.com)
Server Information
Google Apps users, enter the server names provided, don't add your domain name in this step.
Incoming mail server (POP3): pop.gmail.com
Outgoing mail server (SMTP): smtp.gmail.com
Login Information
User Name: Enter your Gmail username (including @gmail.com). Google Apps users, enter your full address in the format username@your_domain.com
Password: Enter your email password

7.Click More Settings... and then click the Outgoing Server tab.
Check the box next to My outgoing server (SMTP) requires authentication and select Use same settings as my incoming mail server.

8.Click the Advanced tab, and check the box next to This server requires an encrypted connection (SSL) under Incoming Server (POP3).

9.Check the box next to This server requires an encrypted connection (SSL) under Outgoing Server (SMTP), and enter 465 in the Outgoing server (SMTP) box.
10.Click OK.
11.Click Test Account Settings... After receiving Congratulations! All tests completed successfully, click Close.
12.Click Next, and then click Finish.
13.Download the latest updates for Outlook from Microsoft. This will help prevent the most common Outlook errors Gmail users see.
Congratulations! You're done configuring your client to send and retrieve Gmail messages.

Návod na nastavení Gmailu v Outlook 2003 - IMAP připojení
(má nevýhodu v tom, že si vytvoří v Seznamu složek Outlooku další mailbox a pošta se ovládá v něm, ale nelze tam mazat zprávy apod. Dosavadní pošta vám sice zůstane v Osobních složkách Outlooku, další maily odcházejí a přicházejí do složek IMAP, kde s nimi nelze manipulovat. Všechny úkony, jako např. mazání mailů, se musí odehrávat přímo na serveru Gmail, kde jste přihlášeni - v Outlooku je to vlastně pouze věrná kopie Gmailu).
Další návod je v angličtině, ale dle obrázků není problém vše nastavit.
To set up your Outlook 2003 client to work with Gmail:
1.Enable IMAP in Gmail. Don't forget to click Save Changes when you're done.
2.Open Outlook.
3.Click the Tools menu, and select E-mail Accounts...
4.Click Add a new e-mail account, then click Next.
5.Choose IMAP as your server type by clicking the radio button, and click Next.
6.Fill in all necessary fields to include the following information:
User Information
Your Name: Enter your name as you would like it to appear in the From: field of outgoing messages.
Email Address: Enter your full email address (username@gmail.com). Google Apps users, enter your address in the format username@your_domain.com
Server Information
Incoming mail server (IMAP): imap.gmail.com
Outgoing mail server (SMTP): smtp.gmail.com
Login Information
User Name: Enter your full email address (including @gmail.com or @your_domain.com)
Password: Enter your Gmail password.

7.Click More Settings... and then click the Outgoing Server tab.
8.Check the box next to 'My outgoing server (SMTP) requires authentication' and select Use same settings as my incoming mail server.

9.Click the Advanced tab, and check the box next to 'This server requires an encrypted connection (SSL)' under Incoming Server (IMAP).

10.Check the box next to 'This server requires an encrypted connection (SSL)' under Outgoing Server (SMTP), and enter 465 in the Outgoing server (SMTP) box.
11.Click OK.
12.Click Test Account Settings... After receiving the message 'Congratulations! All tests completed successfully', click Close.
13.Click Next, and then click Finish.
14.Download the latest updates for Outlook from Microsoft. This will help prevent the most common Outlook errors that Gmail users see.
15.Check our recommended client settings, and adjust your client's settings as needed.
Congratulations! You're done configuring your client to send and retrieve Gmail messages.

Respektujte pravidla, pak si u mě můžete stěžovat na moderátory.


Obrázek

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Používete na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od dodo_mt »

Ja len doporucujem pouzivat IMAP protokol ak si citate maily na viacerych PC alebo mobiloch je to pohodlnejsie riesenie ako POP3.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

sad69

Re: Používete na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od sad69 »

Souhlasím IMAP je mnohem lepší a máte díky němu všechno a všude :)

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Používete na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od Beavers »

K problému IMAP /POP3 jsem se vyjádřil v jednotlivých sekcích o nastavování těchto protokolů - o jejich výhodách či nevýhodách (uvedeno vždy před anglickým návodem). Mně osobně vadilo, že mi v Outlooku vznikla další sekce složek, kam mi přicházela nová pošta. Stará pošta zůstala v Osobních složkách. IMAP vytvoří v Outlooku image složek na GMailu tak, jako v iPhone. S těmito složkami nejde manipulovat (hlavně mazat zprávy), dokud to neprovedete (a lze to jen tam) ve vašem účtu na GMailu. Jelikož ale používám Outlook a jsem na něj zvyklý, nastavil jsem si jej pro protokol POP3 a zprávy mi chodí do původní složky Doručená pošta. Je to tedy výhodné pro ty, kdo mají k dispozici pouze jeden PC a používají Outlook a nechtějí, aby se v něm něco měnilo. Pokud chci používat více počítačů, ořihlásím se pochopitelně na svůj GMail účet, kde veškeré maily jsou včetně těch přesměrovaných. S tím ale nemá nastavení v Outlooku nic společného.

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Používete na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od dodo_mt »

Toto sa da osetrit (teda myslim) tak ako na MACu kde si v app Mail kde sa ti tiez pridaju dalsie IMAP adresare tak ze si tie adresare presmerujes do zloziek do ktorych potrebujes. To iste plati aj pre iPhone. Tazke v tom vobec nevidim problem. Postu mam tam kde ma byt teda v Dorucenej poste mam dorucene v odoslanej odoslane...

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Používete na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od Beavers »

Zkoušel jsem s tím v Outlooku něco udělat, ale IMAP si vytvoří další mailbox, jehož složky se mi nepodařilo přesměrovat do Doručené / Odeslané pošty. Jak říkám, nelze v maily ani mazat, pouze se jakoby přeškrtnou a dokud je nesmažu natvrdo v GMailu v Outlooku zůstanou. Ten mailbox v Outlooku je kopií toho v GMailu, jeho složky jsou tam všechny stejně rozloženy. Kdyby někdo věděl, jak to v Outlooku nastavit, nechť se ozve.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od 2L8 »

Ahojte,pokial je to blbosť kľudne môžete tuto správu zmazať! :) Ide o to, že som v tom úplný laik, ale keď som si pridal svoj starý účet od stonline.sk na gmaily a aj som ho na stránke nastavil ako vychodzi a v iPhone zmazal ten pôvodný (stonline.sk), ktorý mi sam PC nastavil, a prihlásil sa na iPhone na gmaily, ktorý som tam vyplnil ručne, tak mi to má vpohode behať? Lebo mi to vypisovalo nejaké blbosti s menom a heslom od stonline. Ale dobre to je nap. Ale inak by mi to malo ísť však?
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od dodo_mt »

iPhone s tym nema nic spolocne vsetko sa nastavuje priamo v Gmaile. Ak ti ten overi ze dokaze prijat spravu tak nemas vobec problem s nicim.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od 2L8 »

Ano, to mi aj overilo na stranke gmail, aj ten overovaci mail mi prisiel a aj som potom nastavil na stranke gmail, ten moj pridany mail (stonline) ako vychodzi ... tak snad je vsetko ok, takze uz len staci pridat v iphone ucet gmail a zmazat ten prvy stonline, vsak? :)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

dodo_mt
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3013
Registrován: sob čer 28, 2008 2:44 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od dodo_mt »

Ano staci.

dodo
Apple iPhone 5 32GB White | iOS 8.1 - no JB | Orange
Apple iPad 32GB Wifi White
Apple Mac Mini i5 2.5GHz | Mind 2011 | SSD Crucial M4 128GB + HDD 500GB | Fusion Drive | 16GB Ram
Apple Keyboard (Wireless)
Apple Magic Mouse

Apple MacBook 13" | 2008 - dead

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od 2L8 »

No už som to rozchodil, mozem potvrdiť, že to funguje oveľa lepšie ako z pôvodného servera ;) aj som v iPhone zmazal ten pôvodný stonline, len teraz si treba aj vypnúť synch. S outlookom, lebo s mi znovu nahodi ten účet však? Inak ako sa už písalo,zmenia sa aj priečinky v maily v iPhone a je to aj prehladnejsie. Dokonca niekto pisal, zemusi natvrdo z Gmail stránky zmazať maily, ale ide to aj v iPhone vpohode. Ďakujem za skvelý návod! Len odporúčam!
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od Beavers »

V Outlooku si zaveď pouze ten GMail, ostatní účty dej odstranit. Použij pak buď dle návodu pro GMail účet buď POP3 nastavení (půjde ti to v Outlooku do tvých běžných složek a budeš to tam moci mazat - v Gmailu se to tím ale nesmaže), anebo použij IMAP nastavení, potom ti to v Outlooku vytvoří další mailbox, který bude image toho, co je v GMailu, jen se odsud nedá nic smazat a nová pošta ti chodí už jenom sem. Můžeš to jakoby smazat, ale zprávy se jenom přeškrtnou a dokud je nesmažeš v GMailu, nezbavíš se jich - alespoň mně to nešlo. Navíc to bylo pro mě nepraktické. Stará pošta byla stále v Osobních složkách a nová v tomto novém mailboxu až dole v Outlookovském okně.

murder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon čer 09, 2008 8:41 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od murder »

Bohužel jsem narazil na jedno omezení, mailů jde nastavit do gmailu pouze 5. Pro někoho dostačující, ale pro mě ne musím založit ještě jeden gmail.
Obrázek

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od 2L8 »

Ja som outlook nechal tak ako je. A ako chodia mi maily asi normálne :) teda vyzerá to tak. Ale chodí mi to aj tu na Pc aj na outlook
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od Beavers »

Mě Outloök nefungoval, dokud jsem nevyházel všechny účty a nezavedl tam jen Gmail. Posílal jsem si maila sám na sebe a do Outlooku mi nic nešlo. Teď už je to OK.

2L8
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1779
Registrován: pát říj 24, 2008 6:16 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od 2L8 »

Ja som nič nevyhadzoval z outlooku a ide mi to normálne ;)
iPhone 3G, iPhone 5, iPhone 7, iPhone 12 Pro Max 128 Gb Pacific Blue, AirPods, ukážky z výkonu hrania hier na iPhone 12 Pro Max https://youtube.com/channel/UC0epMh6cOejnw5LHXdGSVwA

KubaH
Host
Host
Příspěvky: 112
Registrován: ned lis 08, 2009 12:23 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od KubaH »

Mám problém, když jsem si nastavoval gmail dřív, nebyl problém, ale nebyl jsem spokojenej tak sem to zrušil. Ted stahl jsem si emaily z email.cz a nastavil si posilat emaily jako ...zavinac email.cz, ale kdyz si z email.cz poslu na email.cz email :D (hlasky, dokumenty, atd.), tak se mi to do gmailu stahne jako spam
iPad 3G WiFi 1gen 16gb - 4.3.3 JB
iPod Touch 3gen 32gb - 4.3.3 JB

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od Beavers »

To je jednoduché, vše, co není podle tebe spam označ a stiskni tlačítko Není spam (druhé tlačítko dole na panelu GMailu). Tím naučíš GMail tomu, že už ti to příště půjde do doručené pošty.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od rony »

Maily "sam sebe" su oblubenou formou spamu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

poki
Host
Host
Příspěvky: 29
Registrován: pát pro 25, 2009 12:26 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od poki »

Mna by len zaujimalo preco mam gmail.com cez safari zobrazeny inak ako v tom reklamnom videu na ich stranke http://www.google.com/mobile/mail
a preco nejde nastavit ucet v iPhone - stale dokolesa hlaska -meno a heslo pre imap su nespravne... Maa ma za vola, ked cez safari ma v pohode prihlasi?

edit: vyriesene funguje to. bolo treba v nastaveni gmailu povolit pristup na IMAP aj z inych klientov - defaultne je to zakazane :wink:
ypsilonzone.sk

S474N
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 896
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:55 am

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od S474N »

Osobne nechapu, proc se tu resi IMAP/POP, kdyz zrovna GMail jde syncovat pres push, na ktery se nehrabou oba dva zminene protokoly. O tom se tu zamerne nikdo nezminoval nebo to nikdo nevi?
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od Beavers »

Určitě to není záměr a kdyby to někdo věděl, jistě by sem dal návod, jak na to. Takže se toho klidně můžeš zhostit, jistě ti budou všichni vděčni. :wink:

SethC

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od SethC »

Měl bych dva dotazy. Za prvé, po nastavení gmailu v iphonu mě iphone neupozorňuje na příchod nového mailu a za druhé, nefunguje to, co funguje v pc, tzn. že z iphonu to nemění odesílatele podle toho kam mail přišel. Je to nromální, nebo mám něco špatně? :shock:

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od Beavers »

V iP si musíš v nastavení určit interval pro stahování pošty. UVědom si ale, že to vybíjí baterku a žere data.
Druhý dotaz: myslím, že to je normální. To, co nastavíš v PC v GMailu, to se ti odzrcadluje v iP.

S474N
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 896
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:55 am

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od S474N »

Pokud to mysli nekdo s vyuzivanim vazne, tak doporucuju nenastavovat jako ucet Gmail, nybrz jako Exchange. Detailni navod vcetne obrazku je tady:
:arrow: http://www.google.com/support/mobile/bi ... opic=14252
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB

mathas
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 118
Registrován: ned úno 08, 2009 11:31 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od mathas »

Zdárek!
Už se dva dny peru s nastavením a tak Vás žádám o pomoc..
Když odešlu mail z xxx@gmail.com na PC, přijde jako od xxx@seznam.cz
Když ho ale pošlu z iPhone, přijde jako xxx@gmail.com
Prostě se mi ta odesílací adresa nezmění. Kde dělám chybu?

sysel
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 282
Registrován: stř říj 21, 2009 6:14 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od sysel »

Mám taky problém s odesilanim mailu z iphonu.všechny úcty jsem vymazal a kdyz chci poslat mail z jiného účtu tak mi to gmail nenabidne.víte jak to nastavit?nikde jsem tento problém nenašel vyrizenej.
Iphone 6S 128GB Silver
Ipad Air 128GB silver

anjel

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od anjel »

mathas píše:Zdárek!
Už se dva dny peru s nastavením a tak Vás žádám o pomoc..
Když odešlu mail z xxx@gmail.com na PC, přijde jako od xxx@seznam.cz
Když ho ale pošlu z iPhone, přijde jako xxx@gmail.com
Prostě se mi ta odesílací adresa nezmění. Kde dělám chybu?



Nastavení -> Mail, Kontakty, Kalendáře -> Přidat účet... -> Ostatní -> (Pošta) Přidat účet ->

Jméno: Franta Skočdopole
Adresa: xxx@seznam.cz
Heslo: xxx
Popis: Skokan

tapni Následující

Zvol IMAP

Jméno: Franta Skočdopole
Adresa: xxx@seznam.cz
Podpis: .....


Server Příchozí pošty

Hostitel: imap.gmail.com
Uživatel: xxx@gmail.com Tvůj účet na Gmail
Heslo: xxx


Server příchozí pošty

Hostitel: smtp.gmail.com
Uživatel: xxx@gmail.com
Heslo: xxx

tapni Následující

Toť vše... u příjemce by se měl zobrazit e-mail odesílatele jako xxx@seznam.cz

Chuck14

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od Chuck14 »

Tak já mám taky drobnost :)
Mám nastavený účet na gmail chodí v pořádku ale na iPhone když se dívám na poštu mám dole dvě položky Archiv a přesunout. Pokud dám nějaký mail upravit a kliknu na Archiv zmizí a jaksi netuším kam. Kde najdu Archivované maily ? Poradí někdo? Předem dík.

tomina666
Host
Host
Příspěvky: 59
Registrován: ned pro 26, 2010 9:40 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od tomina666 »

Ahoj,
mam vseobecny dotaz k mailum v iPhonu... Lze nejak nastavit, aby maily prectene v PC nebyli pri stahovani v iPhonu nove, ale uz jakoby prectene????????

Dam priklad - kdyz jsem u PC, mam mail v IP vyply.. pak jsem nekde mimo PC, zapnu mail a ejhle 200novych mailu, ktere jsem uz cetl....:))

toncek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3018
Registrován: pát led 11, 2008 9:21 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od toncek »

Používej protokol IMAP (pokud ho tvůj poskytovatel podporuje). Co to je, si bez problémů najdeš někde na netu.
iPhone 6 16GB
iPad 4 32GB
MacBook Pro (late 2008, 2.4 GHz, 8GB RAM)

capalm
Host
Host
Příspěvky: 104
Registrován: čtv kvě 26, 2011 9:13 am

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od capalm »

Ahoj prosim poradite mi?

Tak jsem si nastavil jeden účet na gmail. Mám ho jako spam účet a vše šlo v pohodě. Zadal jsem jméno heslo a nic nepřenastavoval(vše defaultní), jako odchozí mám smtp.gmail.com a všechno frčí jak má.

ALE! Když chci přidat svůj primární gmail účet, nejde to. Buď je bl*ej on nebo já. Hlásí mi to "Nelze přijmout poštu, Jméno nebo heslo účtu xxx@gmail.com je nesprávné" Hm, ale když sem si 100%ně jistej, že je to správně? Zkoušel sem to už znova a znova zadávat a prostě mi to nefunguje :( Postupoval jsem uplně stejně jako při přidávání toho prvního spamovacího účtu.

A také nechápu, proč mi na tom fungujícím nejde imap.gmail.com. Vypnu smtp a dám tam imap a ono to prostě nejde. Přitom v mailu to mám povolené. :unknown:

EDIT: Problém vyřešen. Ono to tam mám ten imap nastavený už hodně dlouho(povolený) a proto mi to nějak nešlo. Na google groups jsem si to vyhledal, byl tam příspěvek, že komu to nefunguje, ať zkusí tak na půl hodiny vypnout imap a pop a pak by to mělo fungovat. Mohu potvrdit, že to skutečně funguje a nyní mám 2 účtky plně funkční

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od Clon »

Zdravím odborníky!
Chtěl bych se vás zeptat, kde dělám chybu.
Nahoře v návodu se píše: "Dokonce GMail umí rozlišit, na jakou adresu vám přišel mail a při odpovědi použije tuto adresu odesilatele. Příjemci vašich mailů ani nemusí tušit, že používáte GMail."
Jednak když dám na zprávu odpovědět, standardně se mi tam předvyplňuje v poli Od moje adresa gmailová, a i když překlepnu ručně, že se má odeslat jako seznamová, tak příjemci dojde mail takovýto:
V Outlooku: vlevo v doručené poště je od yyy, ale nahoře ve zprávě je zobrazeno přesně "xxx@gmail.com; za uživatele; yyy <yyy@seznam.cz>" - takže že by dotyčný netušil, že používám gmail se jaksi vůbec nedá hovořit.
Mám tedy něco špatně nastaveno???

Ještě se pro jistotu zeptám - v návodu se hovoří o standardním mailovém klientovi v iOS (momentálně to testuji na iPadu 5.1.1)? Nebo snad o klientovi Gmail pro iOS - o tom se ale v návodu asi nehovoří vůbec.

Děkuji předem za reakce!
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od iTukan »

Pokud jde o outlook a zobrazeni odesilatele, tak je to jeho vlastnost. Proste zobrazi opravdoveho odesilatele. Neni to tak davno co jsem to zkousel a k vysledku se nedopatral. Ale outlook musim pouzivat jen vpraci, tak me to tolik netrapi. Co pouzivaji ostatni, neovlivnim....
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od Beavers »

Ten návod zde je již tři roky starý. Tehdy to nějak fungovalo. Dnes už jsem to přestal řešit a je mi v podstatě jedno, jakou mám odesílací adresu. Jisté je, že v GMailu mám nastavenu jinou odesílací adresu, ale Outlook mi posílá maily stejně z té gmailovské. Maily z GMailu posílám pouze z telefonu, ale tam je také odesílací adresa gmailovská.
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od Clon »

Díky za bleskové reakce!
To že je návod starý - to je hold asi vždycky problém. A založit nové vlákno bych si stejně netroufnul, protože je tu vlákno tohle.
Mě by taky asi bylo jedno, kterou moji adresu někdo vidí. ALE čím déle se někde objevuje moje jakákoliv adresa, tím více kravin mi do ní pak chodí. A v momentě kdy ze 100 mailů je 99 nechtěných, spamu apod, tak asi zraje čas ke zrušení schránky. Kdo by se v tom pořád hrabal v tom smetí?

A jak jsem psal výše, že i když svou mailovou odesílací adresu "překlepnu", tak zrovna tohle se mi nepodařilo najít ve standardním iOS klientovi - jen v Gmailovém.

Budu ještě bádat. Možná mi někdo poradí, jestli je ten můj problém či spíš vylepšení řešitelné nebo není.
Díky!
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

iTukan
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3021
Registrován: sob úno 07, 2009 5:54 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od iTukan »

Hlavne musis pochopit, ze i kdyz to z gmailu posles jako "ze seznamu", tak ta gmailova adresa proste v te hlavicce emailu musi odejit. Nekteri klienti posty na tuto informaci kaslou, ale outlook ji proste zobrazi, a proto je po otevreni videt, ze to bylo poslano "v zastupu za....".
 MBPR 16"  iPhone 11 Pro  iPad Pro 11"  iPad Mini 2 4G  ATV 4K  Withings SmarScan

Beavers
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 5790
Registrován: úte črc 01, 2008 3:17 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od Beavers »

Bohužel i přes to, že mám nastavenou jako výchozí odesílací adresu svou nejpoužívanější, stejně mi GMail odesílá maily z gmailovské adresy. Přestal jsem to tedy řešit, zatím mě to nepálí a nehodlám se tím nervovat.
Pokud jde o spamy, tak outlook mi nepřijme žádné, protože GMail je dokáže směrovat do složky Spam. Tam stačí dvě kliknutí a všechny zmizí. Za nějakou dobu by je to mělo "přestat bavit" a neměly by obtěžovat. Ovšem na jejich místo nastoupí jiné. V minulosti to byly samé podpůrné prostředky pro muže, teď je to samý Zumail. Do Outlooku ovšem nepřijdou, tak mi to nevadí. Tam se tak jednou za měsíc objeví něco v nevyžádané poště.
Two beer are not too beer. Shakesbeer. Nedostatek sexu způsobuje krátkozrakost.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od Clon »

Ahoj. Zjistil jsem, že gmail mi kontroluje poštu na seznamu POUZE jedenkrát za hodinu, což je poněkud málo. Bohužel se mi dosud nepodařilo najít nějaké nastavení, aby to dělal častěji. Nevíte někdo, jestli a jak toho jde docílit?
Díky!
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

S474N
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 896
Registrován: pát kvě 30, 2008 10:55 am

Re: Používejte na e-mail GMail v češtině - český návod.

Příspěvek od S474N »

Clon:a co vykaslat na POP3/IMAP a na Seznam natvrdo v ramci Filtru zapnout automaticke posilani kopii na Gmail?
Obrázek

iPhone 7 128GB Silver, v10.1.1 CZ nonJB :(
iPad Air 2 64GB Cellular Black, v9.0.2 CZ JB

Odpovědět