iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

fmx rider
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob čer 26, 2010 9:47 pm

iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od fmx rider »

20cm pád z poličky na hranu a je po předním skle...

Nevíte jak dlouho by Vodafonu trvalo, než by to sklo nechal vyměnit, samozdřejmě na moje náklady?

Případně jestli s tím má někdo zkušenost, jaká je cena? (četl jsem že kolem 5k)

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od jackherrer »

pres reklamaci ti tohle neuznaji.. budes si muset zaplatit opravu a nahradni dily.. uvodni stranka fora > reklamni banner.
I will maintain an attitude of open-mindedness.

fmx rider
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob čer 26, 2010 9:47 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od fmx rider »

To je mi jasné, že to jako reklamaci neuznají a budu muset platit.

Jde mi o to, jestli můžu zanést telefon do Vodafone a říct že chci vyměnit přední sklo na moje náklady? Aby se o to postarali.


Když si to nechám opravit u maczone, tak příjdu o záruku nebo ne?

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od tvosi »

pochybuji...a pokud ano tak to bude nejaka premrstena castka rovnajici se skoro cene noveho pristroje...tipoval bych +/-9tisic
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

fmx rider
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob čer 26, 2010 9:47 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od fmx rider »

Přemýšlím nad tou reklamací, protože jsem nenašel nikoho komu by se stalo to samé..

Aby to prasklo tak haluzácky není až možné.

Nebo ho prodat, nějaký zájemce by se určitě našel aniž bych moc prodělal.

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od jackherrer »

Neni to moje vec, ale proc ho neodneses do servisu, kde za opravu zaplatis minimalne o pulku min nez u operatora?
I will maintain an attitude of open-mindedness.

hannawald

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od hannawald »

protoze prijde o zaruku, vzdyt to pise:)

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od jackherrer »

o zaruku prisel tim ze mu iphone spadl na zem z policky a rozbilo se sklicko.. ted mu zbyva JEDINE koupit nahradni dily a vymenit si to sam nebo lepe odnest to do servisu jak sem mu psal v prvnim prispevku.. tohle neni zadna veda, staci prijmout fakt ze za neopatrnost se plati..
I will maintain an attitude of open-mindedness.

slkdriver

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od slkdriver »

20cm a prasklo sklo??? "kvalita"...

7luke.com

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od 7luke.com »

slkdriver: docela "škodolibá poznámka"? Ono jako by ses chtěl utvrzovat v tom, proč si iPhone 4 nekoupit viz Tvůj podpis
apple design milujem ale z iphone 4 mi prislo zle.. preco neni ako apple touch novy...


Jenže ona to spíš byla nějaká zrovna haluz nebo kdoví, jak to přesně bylo...

Kámošovi v Anglii letěl iPhone 4 po betonových schodech (ještě ho nakopl) a JEDINÉ, co na něm je, jsou dva malilinké úštipky (člověk musí zaostřit) v tom plastovém lemu, co je kolem předního skla.

Ten samý kámoš ho nedopatřením ponořil do vody. Ještě má pod displejem vidět takové ty "mastné fleky", než to i tam dokonale vyschne. Jinak iPhone 4 ale teda vysušil a válčí na něm dál.

Mně spadl v ochranném krytu (záda + boky) na chodník a poskákal si, ale není na něm vidět známka poškození.

Takže iPhone 4 kvalita je - když s ním člověk špatně zachází, nemůže se divit, že se to rozbije :roll:

jind
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 13, 2010 10:03 am

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od jind »

7luke: A potom ten kamos ho proda na ebayi s plnou zarukou a spadnuty ze stojanku(bezna vymluva u prodeje odrenych motorek :) )

To co rika jackherrer se mi libi ma pravdu :-) Uz tim ze priznas ze ti ten tel. spadnul tak je konec zaruky..

fmx rider: za kolik ho prodas?
Leap motion

fmx rider
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob čer 26, 2010 9:47 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od fmx rider »

Záleží kolik kdo dá...co 13000? Nejspíš bych ho dal ale na aukro.

Přemýšlím jestli skusit tu reklamaci, že to prasklo v kapse, protože ten iphone je kromě prasklého skla jak nový.

hannawald

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od hannawald »

jackherrer píše:o zaruku prisel tim ze mu iphone spadl na zem z policky a rozbilo se sklicko.. ted mu zbyva JEDINE koupit nahradni dily a vymenit si to sam nebo lepe odnest to do servisu jak sem mu psal v prvnim prispevku.. tohle neni zadna veda, staci prijmout fakt ze za neopatrnost se plati..


oprava zarucni nebude..ale podle meho kdyz si necha v autoriz. servise vymenit sklo, tak zaruka bezi dal..kdyz mu to otevrou v neautorizovanem, tak ma po zaruce..predpokladam teda, ze vymena displeje znamena poruseni nejakych ochrannych peceti a je tedy pri dalsim servise poznat..

jind
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 13, 2010 10:03 am

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od jind »

nn tam jde spise o to ze kdyz ti to jednou spadne na zem.. tak se nemuselo neco stat jenom to stim sklem.. ty vlastne priznas ze jsi porusil podminky a jakakoliv dalsi oprava bude svedena na to ze to spadlo.. reknes chci reklamovat nefunkcni display a oni ti reknou no jo pane ale vam to spadlo a to je vase vina.. Cili nejake autorizovane opravy stim ze bude pokracovat zaruka bych nepocital..

fmx: Bych to stou zarukou urcite zkusil ze to prasklo samo.. potom kdyz tak hod link na tu aukci :)
Leap motion

fmx rider
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob čer 26, 2010 9:47 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od fmx rider »

Stačí donést do Vodafone k reklamaci jenom mobil a záručák? Nebo celou krabičku s příslušenstvím?

Gil
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 191
Registrován: stř čer 17, 2009 10:49 am

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od Gil »

Doporučil bych nejít přes operátora, ale neautorizovaný servis. Pokud to opraví slušně tak na telefonu běží záruka dál pokud by byly nějaké další problémy, protože prodejce to nepozná (i když to není košer) pokud to dáš k Vodafonu, zruší ti záruku na celý přístroj.

fmx rider
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob čer 26, 2010 9:47 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od fmx rider »

Stejně skusím reklamaci, nevim proč by měli rušit záruku na celý telefon, když je poškozený jenom display. Kdyby se to opravovalo v například maczone, tak to na 100% poznají, takže o záruku bych přišel tak i tak podle tebe.

murder
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 492
Registrován: pon čer 09, 2008 8:41 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od murder »

Jé to mě ještě nenapadlo reklamovat nešikovné ruce, hele vážně si myslíš že jsou v servisech tak hloupí, že nepoznají spadlej telefon? Pokud chceš reklamovat opravdu ty nešikovné ruce, tak ne u operátora, ale u rodičů.
Teď ti nastíním řešení tvé situace.

1. tebou preferované - půjdeš do prodejny, odevzdáš telefon na reklamaci, budeš se dohadovat již s prodavačem, který ti bude tvrdit, že ti telefon spadl, nakonec ho vezme a odešle (pokud budeš lhát, že ti praskl v kapse, tak se dopouštíš s ohledem na výši škody - origo displej plácnu 8000,- trestného činu podvodu...). Telefon se vrátí neopravený s cenovým návrhem na opravu a ZRUŠENOU zárukou.

2. telefon necháš upravit třeba ve výše uvedeném servisu, zaplatíš méně a záruka ti běží dál (i když to není košér, ale trestné také ne) a v klidu jej budeš ještě dva roky používat a budeš si na něj dávat větší pozor.

3. prodáš jej, ale vsaď se že nevýhodně, ale ok prostě nechceš opravovaný tel, tak jej prodej a kup nový.

Tím nabídka možností a řešení končí. S tím podvodem přeháním, ale ber jako fakt, že na záruku to neuhraješ.
Obrázek

7luke.com

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od 7luke.com »

13000 za tuhle rozbitou hračku je MOC :shock:

fmx rider
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob čer 26, 2010 9:47 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od fmx rider »

Je sklo oddělené od LCD nebo není?

Tady: http://www.maczone.cz/apple-iphone-4g-t ... d7299.html je jenom přední sklo, které je levnější, tak to teď nechápu, měl jsem za to, že musím nechat vyměnit sklo i s LCD, protože jsou spojené...jak to teda je?

Vacil
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 324
Registrován: sob led 12, 2008 1:58 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od Vacil »

sklo a LCD je stejně jako na 2G slepený lepidlem ... odlepit od sebe to de, ale musíš si to udělat sám, tohle si na triko v žádnym servise nevezmou.
iPhone 2G 16 Gb 3.1.2 US (24/4/08), prodán :-(
iPhone 4 32 Gb from Vodafone

fmx rider
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob čer 26, 2010 9:47 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od fmx rider »

Nakonec ho reklamuju...britex mi odepsal, že o záruku nepříjdu.

jind
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 13, 2010 10:03 am

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od jind »

Tak to je ster pro vyse diskutujici :-D A teda rekl jsi ze ti to spadlo a ze to chces nechat jenom opravit jo? nebo to je na tu zaruku? Tak to ma stestny konec to hreje na dusi :-)
Leap motion

fmx rider
Host
Host
Příspěvky: 26
Registrován: sob čer 26, 2010 9:47 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od fmx rider »

S britexem jsem mluvil přes mejl. Mobil dávám reklamovat ve středu, dřív se k tomu nedostanu a budu chtít nový telefon. (nový displey včetně práce stojí v britexu 5700 bez dph)

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od tvosi »

chtit muzes cokoliv, ale oni ti ho jen opravi
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

DD_
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1321
Registrován: čtv srp 12, 2010 12:48 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od DD_ »

Jj, tohle presne se stalo kamosce. Je to oprava na kterou se nevztahuje zaruka, takze si ji kompletne zaplatis (Mam pocit ze mi psala neco o 5k - ale je mozne ze to bylo tech 5.7 neresila to presne) - s tim ze pokud to budes resit pres Vodafone/Britex - tak ti pobezi zaruka na telefon normalne dal s tim ze na vymenenou cast by jsi mel dostat novou zaruku 2 roky (tudiz na display).
Pokud ti to udela nejakej neautorizovanej servis, tak pocitat s tim ze o zaruku prijdes, protoze pak pri nejake zarucni oprave zjisti ze se v tom uz nekdo hrabal a posoudi to jako neopravnenou reklamaci.
Novej telefon ti kazdopadne nikdo neda :o)).
---
iPhone 7
iPad Mini Retina / iPad Pro 9.7" + Apple Pencil
Macbook Pro 13" 2017
iMac 21.5" late 2012
Apple Watch 3 Sport 42mm

jirik6
Host
Host
Příspěvky: 29
Registrován: stř čer 24, 2009 1:30 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od jirik6 »

Za zadni sklo (Cely zadni dil) jsem daval 3500,-

jind
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 631
Registrován: pát srp 13, 2010 10:03 am

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od jind »

Tak to dobry dobrodruch.. Bych se radsi podival na ebay nebo tam dal ty kovove zada za 5kilo :lol: Jsou to dva sroubky..
Leap motion

Juaxoo

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od Juaxoo »

Hehee taky 20cm z stoličky spadl a rozbitej

7luke.com

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od 7luke.com »

To byla stolička pro batole? 20 cm?

dalas
Host
Host
Příspěvky: 139
Registrován: stř lis 19, 2008 9:11 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od dalas »

než spoléhat na britex, a asi bez úspěchu, neni lepší ho koupit na ebay za 70 doláčů? na nějakou repliku to nevypadá a ani nevím, jestli se dělá

http://cgi.ebay.com/FULL-ASSEMBLY-LCD-D ... 1787wt_958

cicolably
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 3277
Registrován: pon pro 22, 2008 10:31 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od cicolably »

dalas
nie je trošku neskoro odpovedať na 2 mesačnú tému ?
iPad Mini 16GB
iPhone 5 16GB

7luke.com

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od 7luke.com »

Tak ono časem takové téma může řešit někdo další ne? Nové info se vždy hodí :roll:

:wink:

dalas
Host
Host
Příspěvky: 139
Registrován: stř lis 19, 2008 9:11 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od dalas »

Hlavne vzdy nekdo neco resi, machruje s reklamaci nebo tim ci onim, a pak ani nenapise, jak to dopadlo. Takovych smysluplnych temat je tu mnoho. Clovek se prokouse dvema strankama prispevku a kdyz dojde nakonec, tak se vlastne dozvedel h...o. Takhle si to precte, a mozna ani nevedel o moznosti koupe na ebay. Tady chtej jenom za dil v prumeru 4 litry + prace. Takze za 1400 i s dopravou jasna volba, i kdybych zaplatil nekde dalsich 600 za vymenu, tak jsem porad minimalne dva litry v plusu. Tak asi proto

gandalv

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od gandalv »

pojem "zrušená záruka" je akorát tak zralý na to, aby ten, kdo ti zrušil záruku, zaplatil pěknou pokutu :-) protože takhle to nefunguje. Záruku nelze takto "zrušit". Buď to je výrobní vada nebo ne. Vada zaviněná používáním či opotřebením obvykle nespadá do "záruky".

Jinak mi praskl displej na netbooku, v mrazu a jen jsem doň malinko drknul a bylo po něm, ještě jsem to nereklamoval

petrzal
Host
Host
Příspěvky: 15
Registrován: stř úno 25, 2009 9:46 am

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od petrzal »

Přes operátora to jde jako servisní oprava i když za vlastní - na značkové prodejně mi řekli 6k, autorizovaný servis mi řekl 3600 s DPH, púo zpětném písemném dotazu na operátora potvrdili, že reklamace nelze ( přesto že výrobce propagoval nerozbitné sklo z helikoptéry) ale oprava již jen 3800.
Oprava není jen o výměně skla jako to bylo u 3GS ale musí se měnit i dysplay.

Někdo tu psal že tomu nevěří - tak potvrzuji pád z 50 cm v pryžovém pouzdře s fĺií - vypadá jak kdyby mi ho přejelo auto. Ve srovnání s tím co přežil jeho starší bratříček . . . . :bad:

samson010
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob led 31, 2009 12:52 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od samson010 »

tiez by ma zaujimalo ako su na tom dielce za 60 $ na ebay, ma s tym niekto skusenosti ?

Unown
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: úte bře 02, 2010 4:03 am

iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od Unown »

Me uz iphone spadl asi 6x (vzdy minimalne z 60cm) nekdy na koberec,nekdy na beton a musim zaklepat,ze drzi jak pribitej :)

Duli21
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: pon úno 21, 2011 9:58 pm

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od Duli21 »

No pad z vysky 20cm sa my ani verit nechce ze sa rozbilo pridaj este 1 meter a verim ti :D Mne spadol asi z metra na predne sklo ani len skrabanec a to sa este par krat pretocil atd .co by som podotkol telo je potiahnute hlinikom aspon my to pripada ako hlinik a je to hrozne meké tam vidiet par oderkov co uz no :(

shotik
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 479
Registrován: stř lis 19, 2008 3:35 am

Re: iPhone 4 - prasklé sklo, oprava přes operátora?

Příspěvek od shotik »

ja teda taky mam zkusenost takovou ze mi vypadl z naprsni kapsy u monterek kdyz jsem se nahybal k necemu k zemi a minimalne z pul metr padl . Co se stalo je jenom tri ani ne milimetrovy skrabanecky na kovovym ramu . jinak mam folie na predku i zadku takze tam skrabance nejsou . ale ze by ruplo sklo to vubec. i kdyz jsem ho zvedal tak jsem se ho bal otocit co tam bude :)

iPhone XS 64GB
iPad Mini 5
Macbook Pro Retina 13 Late2017
Apple TV 4
Synology NAS

Odpovědět