Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět

Jaká je podle vás nejlepší navigace pro iPhone?

CoPilot Live
6
2%
Dynavix
21
6%
Garmin
1
0%
iGo MyWay
20
6%
Navigon
148
41%
Sygic
62
17%
TomTom
91
25%
Jiná
10
3%
 
Celkem hlasů: 359

Juramac

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Juramac »

Golf - kazdy z uzivatelu ma jine priority, jine naroky, at uz na grafiku a nebo funkce. Ve finale ale stejne drtiva vetsina lidi zada jen cil cesty, maximalne nejaky prujezdni bod a tecka. Takze nejake dalsi ficury jsou stejne o nicem. Takze tve hodnoceni je urcite zajimave, ale stejne, jako hodnoceni cehokoliv vzdy je to hodnoceni ciste subjektivni. Nekdo ma rad blondyny, jiny cernovlasky :wink: Jeste, ze je na vyber..... :)

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Blbejma a někdy ještě blbějšíma otázkama i názorama se to tady kolikrát jenom hemží, kdekdo kdo má navigaci si myslí že nad tu jeho není, nad skutečným fungováním a nebo opravdovou praktičností a funkčností se ohrnuje nos (a nemusíme chodit daleko do minulosti, včera jsem si "dovolil!!!" několik dost tvrdých ale pravdivých argumentů proti jedné "nejmenované" značce navigace - a jsem okamžitě "extrémní fanatik"). Nikomu nic nechci nutit, kromě jasného pohledu na věci, které se opravdu dají porovnat a nějak zhodnotit, položit je vedle sebe a vidět rozdíly, ne plácat něco o "mí známí povídali", "můj kamárád říkal" a nebo po půl roce vlažného používání jedné, dvou navigací dělat zasvěcené závěry o jiných softech, které znám jenom z obrázků.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

masklin
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1764
Registrován: pon črc 14, 2008 10:12 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od masklin »

Ja se na svoji cernovlasku na cestach moc spolehat nemuzu tak jsem rad ze mam Navigon i TomTom. :lol:
Takova trosku OT otazka, nevite jak je to u Navigonu s cisly popisnymi? Nektere mi to najde a nektere vubec.

Golfe: diky za tve testy je fajn si to prohlednout
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Jedna věc asi bude databáze s těmito popisnými čísly, zda tam v ní jsou. U Navigonu navíc se vyplatí pracovat s diakritikou - pokud si dobře vzpomínám, tak právě bez jejího používání se plno adres nedalo najít. A co vím, tak Navigon umí kolikrát i orientační čísla, zná tedy i ta za lomítkem.

EDit: dik...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od ls8 »

Ano, to je naprosto zásadní výhoda všech navigací s Navteq podklady, tedy i Navigonu. Umějí čísla orientační i popisná, a to i v malých vesnicích.

U TomToma je při vyhledávání s diakritikou opačný problém, někdy mi při vyhledání adresy z kontaktů vyhledá úplně jinou ulici, musel jsem si kvůli tomu adresy u kontaktů v adresáři přepsat "bez hacku a carek", neboli jak říkám "cestina nahore bez".

Nejnovější mapy TomTom 845.2702 pro PNA, určené pro Navcore 9.02x a novější už mají komplet názvy ulic s diakritikou, ale je otázka, kdy se tato verze softwaru a map dostane do aplikace pro iPhone.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

spiderer
Host
Host
Příspěvky: 139
Registrován: pát zář 04, 2009 9:12 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od spiderer »

Golf píše:Malé srovnání pohledu tří navigací (Sygic - Navigon - TomTom) ze zhruba stejného místa:
Na výšku:
Na šířku:

Osobne pouzivam Sygic od doby kdy byl pridam do Appstoru a jsem s nim spokojen, po updatech se ztratily temer veskere neduhy, ktere navigace mela..

Co se tyce zobrazeni na ktere odkazujes - na vysku i na sirku, prijde mi, ze Sygic dava nejvice relevantnich informaci ze vsech = pokud jedu po Barrandovskem moste, staci mi vedet kam mam zahnout a kdy a navestni cedule je prijemnym bonusem abych se mohl orientovat i podle toho co vidim venku - to ze nevidim sipku na rovne ceste jako nevyhodu nepovazuji, naopak, navic se daji tyto cedule v menu vypnout a potom je zobrazeni podobne jako u ostatnich navigaci.

Videl jsem v praxi na iPhonu TT i Navigon + na Androidu jsem mel Sygic + NDrive a Sygic mi ze vsech dosavadnich srovnani vychazi prehlednosti nejlip. Za prve je (pro me) nejhezci, pouze bych mu doplnil menu z TT, ktere se mi ovladalo i se mi libilo vice..

Co se tyce radaru to je spatenka, bohuzel, zatim jsem v Praze narazil na dva a vedel jsem o min 15ti, ale treba se pri dalsim updatu nejake pridaji..

Co se tyce menu, prislo mi lepsi pred updatem jelikoz tady vetsinou pri rolovani na neco klepnu a mam zbytecne kroky navic.

Kazdopadne diky za tve srovnavani, je to prinosne a clovek se mnohdy dozvi zajimavosti, ke kterym se jinak nez zakoupenim nedostane ;)

EDIT: Jeste jedna vec mi na Sygicu vadi a to, ze nema inteligentni klavesnici, kdy by pismena jez uz nemaji ve vyhledavani zadnou funkci postupne mizela, cloveku by to obcas usetrilo taky nejaky preklep.
iPhone 4S 16GB - CZ iOS 5.1
iPhone 4 32GB - USA ATT (blokovany) iOS 5.1.1
iPod Shuffle 6th 2GB
MacBook Air 2011 - 2GB RAM, 64GB SSD, Core i5, Lion 10.7.3

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od ls8 »

Nějaká aplikace takovou inteligentní klávesnici má? To by byla parada!
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Má to např. iGO
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

masklin
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1764
Registrován: pon črc 14, 2008 10:12 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od masklin »

Jooo inteligentni klavesnice hodne pomaha pri rizeni a i v cizine kdyz clovek nevi presne jak se to misto pise.

Jinak cisla popisna a orientacni sice Navigon umi ale nekdy treba jen v castech ulic?!
FW 1.1.4=>2.0.2=>2.1=>2.2=>2.2.1=>3.0=>3.1.2=>3.1.3=>4.0=>4.1=>5.0=>6.0=>7.0
iPhony 2G, 3G, 3GS, 4 a 5 / iPad, iPad2
Když nevíte co by, najdete to v .... Návodu.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od ls8 »

TomTom čísla popisná mít nebude, zde je oficiální vyjádření firmy CEDA, která TomTomu (Teleatlasu) dodává podklady pro české mapy:

Dotaz - Pavelgre: Nevím jestli to sem patří jako chyba. Ale i v nové mapě stále chybí čísla popisná v Pardubicích. Např. v jiných o hodně menších městech jako je Čáslav, Čelákovice nebo Brandýs n.L. už č.p. dávno mají. Tak mi připadá že se na Pardubice nějak zapomělo . (č.p. chybí i třeba ve Zlíně a to jsou krajská města. Tak si myslím že by měly být trochu upřednostněny ) Díky.

Odpoved - Gallen, CEDA: Dekuji za podnet, zakladem problemu je dualita cisel popisnych a orientacnich v Cechach. Je to takova nase specialita. Datovy model Teleatlasu je obecne postaven na cely svet (spise ten zapadni) a pouziva pouze cisla orientacni. Proto mesto, ktere ma v cechach pouze cisla popisna (nikoliv orientacni) ma v tomto datovem modelu "smulu", ikdyz je to treba mesto krajske. Bohuzel tak to v soucasne dobe je (o tomto problemu vime, ale z nasi strany ho neumime vyresit). Omlouvam se za prodlevu, kterou dostala tato odpoved i ostatni odkazy na tomto foru, ale mel jsem volno. Dekuji za strpeni. "
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Takže jak je to s možností při navigování si pouštět muziku z iPodu v iPhonu? Další malé srovnání, upozorňuji jenom, že to platí pro současnou aktuální verzi (Sygic 8.0.1 ? Navigon 1.4.0 ? TomTom 1.2 ? iGO 1.2.1) navigačních softů, u starších či novějších mohou být malé či větší rozdíly. Hlavně jsou ale dost velké rozdíly u jednotlivých navigací, je to jak se lidově říká ?od zdi ke zdi?? Tak pokud by někdo vybíral navigaci i z tohohle "audio-pohledu", tady je srovnání...

Sygic
Obrázek

Tak tady opravdu žádné jiné možnosti, než ty co nabízí systém iPhonu, nečekejte. Není to ani zásluha Sygicu, jak píši, umožňuje to OS. V průběhu vlastní navigace neuděláte vůbec nic, takže musíte prvně spustit muziku v iPodu a až teprve pak zapnout navigaci. Dvojklikem na tlačítko HOME se pak ukáže to, co vidíte na obrázku výše. Po skončení přehrávaného alba ukončit Sygic, vybrat další hudbu a opět spustit Sygic. U JB iPhonů se to dá vylepšit např. pomocí Backgroundu (Sygic běží na pozadí). V případě hraní muziky jsou hlášky navigace nad hudbou, hudba se ztlumí, běží tiše na pozadí a navigační hlášení je slyšet, pak se zase hudba vrátí na původní hlasitost. Další problém je s regulací hlasitosti navigačího hlášení, zase systémové. V klidu při "mlčící" navigaci regulujete hlasitost vyzvánění a ne hlasitost navigace. Pouze v okamžiku vlastního hlášení (nebo jeho opakování) máte možnost tuto hladinu měnit, nic moc.

Sygic nejenom v tomto ohledu zůstává hodně dlužen, tenhle primitivismus konkurence nabízela vlastně pouze ve svých prvních verzích a to byl komerčně Sygic první navigací pro iPhone vůbec?

Navigon
Obrázek Obrázek Obrázek

Dostáváme se ke špičce toho, co lze v této oblasti v současnosti nabídnout. Nejenom že vlastní ovládání iPodu je přímo v navigaci, dokonce můžeme z databáze hudebních alb či jednotlivých skladeb vybírat přímo v Navigonu, k tomu slouží nenápadné tlačítko vpravo dole (v menu se dá i vypnout/zapnout). To vše samozřejmě bez jakéhokoliv opuštění nebo přerušení navigace! Jedinou vadou na kráse je pak trochu krkolomné ovládání zvlášť hlasitosti hudby a zvlášť pak navigačních hlášek, jejich poměr nebo hlasitost vůči sobě. Hlasitost hudby je přímo u ovládání iPodu, hlasitost hlášek je pak dál v menu, takže tohle přeskakování moc příjemné není. Ale na rozdíl od Sygicu zde tato možnost je, a to je důležité. Vlastní přechod na navigační povely je příjemný, hudba se plynule trochu ztiší, ozve se navigace a zase se hudba plynule vrátí na původní úroveň (v případě hodně častého navigačního hlášení je to někdy až nepříjemné). Takže celkem luxusní.

TomTom
Obrázek Obrázek

TomTom v tomto ohledu zůstal věrný jednoduchosti ovládání, tapnutím na spodní lištu se otevře ovládání hlasitosti, pomocí ?not? si otevřete vlastní ovládání iPodu, pomocí ?úst? zase zopakování poslední navigační hlášky, podle mě geniálně jednoduché a jasné (v případě hraní muziky si posuvníkem nastavujete hlasitost hudby, dotekem na ?ústa? spustíte navigační hlášku a během ní regulujete hlasitost navigace, dohromady tedy poměr navigačního hlasu a muziky, podle toho jak Vám to vyhovuje, tady by se mohl učit i Navigon). Co ale zamrzí je to, že není možnost jako u Navigonu vybírat z databáze iPodu, takže tady nastupuje opuštění navigace a po výběru hudby návrat zpět. Ale po spuštění navigace pro vlastní spuštění už nastavené hudby nemusíte TomTom opuštět, dá se to přímo z něj. Kombinace hudby a navigačních hlášek je zde poněkud ?tvrdší?, hudba se prostě přeruší a po povelech pak zase spustí, je to věc názoru, co komu vyhovuje, ovšem je to u navigací dáno, vybírat si nikdo nemůže. Oproti Navigonu se dá říci trochu ?krok zpět?, ale zase vlastní ovládání hlasitosti je excelentní, třeba se někdy u TT dočkáme i možnosti těch playlistů?

iGO
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Poslední, a zase naprosto jiný přístup, než u tří předchozích? A bohužel zde platí i to povzdechnutí jako u srovnání ?přechodu z mapy na menu?, není to tak jednoznačné, jako u Navigonu nebo TomTomu, klikáte navíc, přesně třikrát, přímo z navigační obrazovky se ke kompletnímu přehrávači nedostanete, viz obrázky. Je tu ještě jedna možnost, po doteku na obrazovku se ukáže "Quick menu" a tam je alespoň základní ovládání iPodu. Jinak ovládání iPodu včetně možnosti playlistu tady je (v té složtější cestě), jak sami vidíte, ovšem jakékoliv ovládání hlasitosti budete řešit stejně, jako to má Sygic? Přerušení hudby hláškami je stejné jako u TT, tedy skokově.


Souhrnná tabulka
Obrázek

S výše uvedným souvisí ještě jedno, a to reprodukce. V případě samotného iPhonu neočekávejte žádné zázraky, dalších řešení je hafo, pár příkladů:
? TomTom Car Kit ? má mimo jiné i vlastní repro, na navigační hlášky dost dobrý, na hudbu ale už tolik ne, jako HF kompromis
? TomTom Car Kit + autorádio ? na poslouchání hudby a navigace, tady teprve poznáte na audiosystému auta, jak na tom jsou jednotlivé navigace (Navigon je např oproti iGO o třídu výš, perfektně zpracovaný, v iGo jsou ty ?střihy? trošku slyšet ? neporovnávám teď jaký hlas je komu příjemnější či ne)
? Audiokabel ze systémového konektoru + autorádio (v nouzi i sluchátkového, ale tomu bych se raději vyhýbal)
? Pomocí HF přes bluetooth ? tady je potřeba si uvědomit, že ne každé HF to umí (i když se během telefonátu ty hlášky nebo hudba z reproduktoru ozývají!), umí to spíš ty dražší nebo vyšší modely výrobců, hlavně musí bezpodmínečně podporovat profil AD2P!


Edit: až bude čas, kouknu se taky na radary...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Tak doufám, že se tohle nebude posuzovat jako "doublepost" :mrgreen:

Další malé srovnání pohledu čtyř navigací (Sygic - Navigon - TomTom - iGO)

Tentokrát to "odskáče" ale někdo jiný :wink: Zaměřil jsem se na prohlížení mapy, např. při nebo před plánováním. Nedávno jsem se otřel o Navigon a jeho "slité silnice", nikdo to nekomentoval. Takže opět oblíbený Barrandovský most...

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Ta "šipkárna" Navigonu je dost dobrá :wink: , ovšem to není všecho, 3D pohled je ještě lepší (faktem je, že při navigování tam je oranžová čára), ale o tom, jaké a kolik silnic je kolem vás, to opravdu můžete jenom hádat (a to se nezmiňuji o určité "deformaci" skutečnosti, kterou tu zmiňovalo několik z vás)... Pěkná grafika na hlavu, možná že si sem tam někdo uvědomí to mé opakované "méně je mnohdy víc"... A ten posuvník u Sygicu je také dobrý...

Obrázek Obrázek
Tohle opravdu v žádné jiné navigaci neuvidíte...

spiderer píše:.....prijde mi, ze Sygic dava nejvice relevantnich informaci ze vsech = pokud jedu po Barrandovskem moste, staci mi vedet kam mam zahnout a kdy a navestni cedule je prijemnym bonusem abych se mohl orientovat i podle toho co vidim venku - to ze nevidim sipku na rovne ceste jako nevyhodu nepovazuji, naopak, navic se daji tyto cedule v menu vypnout a potom je zobrazeni podobne jako u ostatnich navigaci......

Navigace má největší smysl tam, kde to neznám, v tom případě je mi nejvíce relevantnich informací na nic, tam to teprve ocením anebo zabloudím. Viz právě ukázaný Barrandovský most, kde je v těchto místech 70 km/hod, velký provoz a kolem mě hafo aut. Takže mám ne vteřinu, ale zlomky vteřiny na to se podle navigace zorientovat, jasně, jednoduše a přehledně. Tady si to můžu prohlédnout v klidu, v reálu ale ne... A že jdou ty cedule vypnout, to je sice pěkné, ale kdo to bude před takovým místem vědět, že si to má přepnout? Malér je to, že to takhle ta navigace vůbec dovolí zobrazit :idea:
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od ls8 »

Díky za další perfektní srovnávačku. Škoda, že TomTom stále brzdí ty chybějící adresy (čísla domů), až se zprovozní funkce "Add Locations", bude to opravdu dokonalá aplikace.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Faktem je, že to je v dnešní době vývoje konkurence asi jeho největší slabina, tedy ty čísla...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od dodulo »

tak to si neodpustim komentovat :D ta "šipkárna" u Navigonu to je dobry vtip :) pripada mi to navigacia pre mravce, ja som to takisto uz davno hovoril, ze Navigon sa mi nepaci kvoli tejto veci, vsetci boli uzasnuti aky je navigon krasne plynuly, ale toto mi moze byt na dve veci ked nevidim po akej ceste idem
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od ls8 »

Krome toho sliti jednotlivych silnic tam taky zasadne chybi zobrazeni krizeni, ktera silnice je nadjezd a ktera podjezd.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Shark NX

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Shark NX »

jj ... Zostal som dost sokovany na Barandaku. Kupil som ho sice vo Vianocnej akcii za 59,99?.
Ale Sygic nevyzera zle ... Navestia cez celu obrazovku az tak neprekazaju.
Kiez by som mohol vymenit Ks za Ks :)

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Mám tu další (neplánované) srovnání, tentokrát pouze Navigonu a TomToma, ke kterému mi včera zavdal Navigon příčinu (jelikož jej používám naprosto ve specifických chvílích a jinak je pro mě směrodatný TomTom, díky nové verzi 1.5 jsem si ho pustil na delší dobu). Něco mi ale nesedělo, hlasovou navigaci si zase až tak často nepouštím, tak se spíš čas od času mrknu na displej, a pak mi to docvaklo ? navigování v pruzích, proboha co to ukazuje?

Tak jsem si to pak jako simulaci pustil i v TomTomovi a následně udělal pár obrázků, tady je výsledek (tentokrát to není Barranďák :wink: ). A vůbec to není o tom, že bych chtěl Navigonu nasazovat psí hlavu, ale sám si o to říká (sám považuji tuhle navigaci za druhou nej pro iP, ale nejsem imunní vůči všemu, bohužel pro něj).

Z Vinohradské odbočím vpravo ke Hlaváku, ale za divadlem se vlevo vrátím na magistrálu, co vede nad Václavákem kolem Muzea (tady i přes aktualizaci Navigon vůbec na rozdíl od TT neví, že se dá Vinohradskou sjet až přímo k Muzeu a odbočit na magistrálu, stále to má jako jednosměrku, TT to zná už hodně dlouho :!: ):
Obrázek Obrázek
Ale sami vidíte, že pokud budete odbočovat za divadlem, Navigon neumí pruhy...

Jedeme dál, kolem Muzea a chystáme se odbočit do Žitné:
Obrázek Obrázek
Tady mě to porvé zarazilo, co Navigon ukazuje, sice správně navádí do obou pravých pruhů, ovšem ty šipky! proč proboha ale ukazují rovně?

Tak dál, dolů na Karlák, a odbočit vlevo:
Obrázek Obrázek
A situace se opakuje, zase řazení do pruhů dobře, ale ty šipky... Další nelogické "grafické uspořádání", stejně jako slité silnice bez možnosti orientace. TomTom to má tak názorně a jednoduše s vyznačením dalším - každý pruh má jasný směr, moje trasa je zvýrazněná...

A jedeme dál:
Obrázek Obrázek
Tady je to úplně ze strany Navigonu na palici, na odbočení jsou oba levé pruhy a ne jeden, zase slité slnice (ta rovně je na Plzeňskou, ta mírně vpravo do Strahovského tunelu, naprostá absence v protisměru nájezdu do OC Smíchov!) bez možnosti se orientovat, podle TT celkem přehledné.

Dál:
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Tady nejen že Navigon neumí pruhy, hlavě svou slitou grafikou ukazuje silnici, která zde ani není :thumb_down: Ve skutečnosti je to ale tunel Mrázovka pode mnou, TomTom to graficky rozlišit umí :thumb_up:

A co z toho plyne dál? Že náhled cestyTomToma je i bez zoomu celkem přijatelný a neukazuje zbytečně moc, Navigon má skoro půlku displeje náhledu, který není pro navigaci v danou chvíli ale vůbec důležitý, několik kilometrů před autem mě zase až tolik nezajímá... Ano, můžu zoomovat, ale to zkreslení skutečnosti se ještě víc zhorší, mapa se i trochu jakoby "položí", a zkuste zoomovat za jízdy ve špičce v Žitné ulici, čtyři ne zrovna široké jízdní pruhy plné ne pomalu jedoucích aut.

Skutečný názor si udělejte sami, já jsem svoje úvahy a závěry napsal.
Naposledy upravil(a) Golf dne pon led 24, 2011 11:35 am, celkem upraveno 2 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

hercous

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od hercous »

Hezký :) No jo IMHO podle Navigonu se nedá jezdit! Třeba takový kruháče, ty jsou v Navigonu fakt dobrý ... Schválně jsem taky zkusil, jestli bude opět smyčka na mé testovací trase v Plzni a stále je tam ... :) Navíc ani v 1.5 nejsou nejsou aktualizovaný mapy, alespoň to co vím, že bylo v 1.4 špatně. I když žádná navigace samozřejmě není dokonalá, ale třeba u TT se s každou verzí mapy zlepšují!

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od ls8 »

Díky za čas, který jsi věnoval další srovnávačce. Za jednu věc bych ale dal TomTomům pár facek: proč proboha v aktuální verzi schovali systémový statusbar, a místo toho je tam ikonka na Traffic HD, který v ČR stejně nefunguje a ikonka na ovládání iPodu, ve kterém si stejně nemůžu zvolit album, ale jenom přepínat mezi skladbami jednoho alba? Ach jo, život prostě není peříčko ;)
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Však na ten stausbar nadávám od první chvíle. Od té doby, co se mi totálně iPhone vybil a vypnul i GPS to pociťuji dvojnásob...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

hercous

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od hercous »

to Golf, ls8: To jsem zapomněl napsat. Také nechápu zmizení statusbaru, ten kousek displeje co tím získali ... :evil: Nepsali jste někdo kvůli tomu na TT? Achjo

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Já osobně jsem tedy nic nepsal, ale podle mě těch negativních ohlasů tam budou mít dost, a je otázka, zda s tím vůbec bude ze strany TT nějaká vůle něco udělat... Zatím tedy ke škodě uživatelů...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

hercous

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od hercous »

Tak já už jo 8) Prý snad i odpoví, jsem zvědav ... :roll:

Dava

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Dava »

Tak ja fakt porad nevim do ceho jit... :( Mam iPhone cca 5 dni. Ctu a ctu a jak to tak vidim, tak se asi ani nerozhodnu. Kdyz udelam male shrnuti tak:

Navigon
- obcas spatna volba tras
- nekdy "smyckove" nebo "polni" navigovani
- nejhorsi zobrazeni trasy
+ rychly nabeh
+ cela Evropa za dobrou cenu

TomTom
- nedonaviguje az do cile (nema navigaci na souradnice, ani na cisla popisna)
- vysoka cena
+ kvalitni navigovani
+ nejlepsi zobrazeni trasy

Sygic
- obcas spatna volba tras
- neumi obnovit po prijmuti hovoru navigovani
- nekdy desne zobrazeni (cedule, apd.)
+ cena
+- dobre zobrazeni trasy

Je to tak :?: No ale do ceho jit to fakt nevim!

TomTom byl muj favorit, ale kdyz me nedovede do cile, tak mi to prijde jako vysmech a ne navigace :D 8) Navic za ty prachy.

Sygic jsem mel doted na Symbian telefonu a to divne trasovani musim potvrdit i z tama. Navic neobnoveni navigovani po prijmuti hovoru?! A to neprehledne zobrazeni!!! :( Takze to asi ee

Nakonec asi budu muset podstoupit obcasne martirium s Navigonem a jeho "divokym" vedenim pres prales :D a jeho dalsimi neduhy.

Poradte mi prosim vy, kteri si hrajete s navigacemi uz dlouho. Dik!

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Já ti poradím z mého pohledu asi toto: zůžit výběr na TomTom a Navigon.

Pokud ti jde o ta čísla popisná a souřadnice a pod. zvol Navigon. Když oželíš ty souřadnice a číslování domů, protože i bez toho se dá žít a fungovat, tak je jasnou volbou TomTom (jednoduchost a přehlednost).

A pokud budeš chtít možnosti úprav (nutný JB), aktualizaci radarů a jiné fičury, tak Navigon v žádném případě ne, jedině TT
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Dava

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Dava »

Ja bych sel do TomToma rad, ale prakticky skoro denne potrebuji hledat presnou adresu u zakazniku ktere vidim poprve... Kdyz to vemu kolem a kolem, tak na tu danou ulici, nebo do nejake vesnicky se i dostanu sam, ale hledej adresu treba v nejake vesnici o 200 domech kde zadna ulice neni a mas jen cislo popisne :(

Jak budes navigovat v TomTomu treba sem ?

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Já osobně mám i Navigon, takže tohle řešit nemusím, ale co takhle vestavěné mapy (sice 2D, ale někdy je to i lepší)? Ty jsou také schopny ukázat barák podle čísla... A "donavigovat". Do ulice nebo vesnice dojedu, zbytek ukáže GoogleMaps.

Obrázek
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Dava

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Dava »

Uz jsem o tom take premyslel a i zkousel... jenze GoogleMaps neukazuje moc presne... 40m zadna mira :(

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Tak to pak neporadím, buď celkem velké množství funkcí (se všemi klady i zápory, to se týká i map a routování), anebo jednoduchost, přímočarost a přehlednost (zase se všemi + i -)...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Dava

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Dava »

Golfe a co takhle varianta 3. = vzit TomToma a donutit ho navigovat na presny bod!? :D Verim tomu, ze kdyby jsi se do toho oprel, tak to das! 8)

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Tak to už jsem tu jednou zmiňoval, navigovat v TT na "Bod na mapě" a zapnout si k tomu zobrazování souřadnic. Orientace podle souřadnic je potom možná, s přesností hledání to ale asi bude trochu piplačka, nevím, nezkoušel jsem to. No a jinak pokud budeš vědět, kam ten bod přesně umístit v případě adresy, to už tak jednoznačné není, ale možné ano. Já to zatím nepotřeboval.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Dava

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Dava »

Chapu spravene, ze najdes souradnici na nejakych mapach a pak si rucne nastavis bod v mapach TT podle vyhledanych souradnic?

Jak moc je to komplikovane (nebo spis narocne na cas) jezdit prstem na mape dokud nenajdes hledany bod na mape??? Nemam moznost to vyzkouset :(

Promin, ze s tim furt otravuju, ale nechci vyhodit zbytecne kacaky za neco, co pak nebudu moct ve finale vyuzivat...

EDIT: Odzkousel jsem mysi na mapy.cz a nemusel by to byt az tak problem! Zacinam byt presvedceny o TT :D Golfe, dik!

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Tady jsem jen tak lehce něco zkusil, ale musel by se použít převod formátu těch souřadnic, protože třeba na Seznamu jsou rozdílné formáty oproti TT:

Obrázek Obrázek Obrázek

Jakk sám vidíš, tak posouváním "kolečka" se souřadnice mění, není to ale v pohybu, pustíš a vidíš souřadnice, zase posuneš a pustíš a vidíš souřadnice. Asi dobrý na konverzi je pak Coordinate Converter.
Tady je případně náhled v mapách Seznamu:

Obrázek
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Dava

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Dava »

To nevypda zle :) Ted jeste zbyva jen pockat az bude TomTom Europe v CZ Store ;)

Shantry

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Shantry »

Nejsem žádným ostříleným matadorem na poli navigačních systémů. Za dobu co vlastním iPhone 3G (cca 18 měsíců), jsem využíval na cestách plnohodnotné navigace - levnější GoClever (v současné době využívána jako DivX přehravač) a TomTom. TomTom zkolaboval a já řešil problém s navigací.
Nejprve jsem vyzkoušel starý dobrý TomTom na kolegovo 3GS a rozhodl se pořídit si jej na své 3G.
Prozřetelností jsem narazil na navigační systém NDrive a zkoumal proč je levný. V životě jsem přišelbo víc a za současnou cenu (20EUR) jsem se rozhodl tento soft. vyzkoušet. Srovnávat mohu jen s TomTom pro iPhone.

cena: NDrive (zcela bez debat)
signál: nerozhodně (dokonce si troufám tvrdit, NDrive má starty GPS o drobet rychlejší)
mapy: TomTom (je zde cítit specialita a zkušenosti výrobce)
podpora: TomTom (opět dle mého názoru délkou služby)
ovládání: nerozhodně (opravdu, NDrive do jisté míry dost kopíruje srovnávaného konkurenta)
nastavení: dle uživatele (mě vyhovuje NDrive pro svou větší jednoduchost)
celkový dojem: opět subjektivní, u mě je prioritní funkčnost za přijatelnou cenu)

Ze souboje pro mě vzešel tedy vítěz: NDrive! Velmi levný rychlý, kvalitní navigační software pro iPhone, plně nahrazující čistokrevnou navigaci.

Doplňuji: Co se přehřívání hardware iPhone týče. Zatím NDrive týče navigoval cca 3h v kuse a ačkoli se iPhone zahřál, nemělo to vliv na jeho funkci. Sdílím názor, že zahřívání iPhone je individuálním problémem, závisícím na míře "blbnutí" s hardwarem (JB, restore, apod.).

johny03

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od johny03 »

prosím o radu, mám iPhone 3GS, dříve jsem měl 2G. Ale zdá se mi, že mi nějak nefunguje GPS modul. V google maps mi to ukazuje stejnou polohu jako na 2G, tudíž nejbližší vysílač, Navigon je celej zmatenej. Je potřeba nějak zapnout příjem GPS signálu ?

pe.kova
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1935
Registrován: sob lis 24, 2007 10:29 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od pe.kova »

ano, v nastavení - obecné- polohové služby a to si zapni :-)
Pokud něco potřebujete, zkuste nejdříve použít funkci hledat 8).
iPhone 4 4ever (NOW Available)

johny03

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od johny03 »

to samozřejmě zapnuté mám

Dava

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Dava »

Tak jsem vahal mezi Navigonem, TomTomem a aplikacemi pro usetreni penez (Sygic, Ndriv...) a nakonec jsem se rozhodl pro Navigon. I pres to, ze jsem cetl na foru (hlavne prispevky Golfa), ze radeji tomTom, zvitezila u me jednoduchost zadavani PRESNEHO cile a navic fakt, ze Navigon je k mani na CZ Store v celoevropskem vydani.

...jeste ze tak! :lol: 8)

Zatim maximalni spokojenost:

- zadavani adres je super a hlavne to sedi i v te nejvetsi dire
- ovladani je jednoduche
- navigovani je take v poho.. trochu si clovek musi zvyknout co tim Navigon mysli, ale jde to
- zatim me dobre povodil i po Brne, byt jsem chvilemi nemel GPS signal
- prijde mi hodne presny (navadeni presne pred dum + zadne opozdene zataceni)
- zakoupil jsem i PanoramaView3D a take libi ;)

Uvidime dal ;)

Odpovědět