Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Pravidla fóra
V tejto sekcií uverejňujte informácie o zaujímavých navigáciách. Váš príspevok by mal obsahovať názov aplikácie, popis, screenshoty či video a zdroj. Pred otvorením novej témy si overte vyhľadaním už existujúce vlákno o aplikácií, o ktorej chcete diskutovať.
Odpovědět

Jaká je podle vás nejlepší navigace pro iPhone?

CoPilot Live
6
2%
Dynavix
21
6%
Garmin
1
0%
iGo MyWay
20
6%
Navigon
148
41%
Sygic
62
17%
TomTom
91
25%
Jiná
10
3%
 
Celkem hlasů: 359

Mertsoft
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 348
Registrován: úte led 29, 2008 2:36 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Mertsoft »

Tot jiste pravda. Pro mne je priorita rychlost a "kvalita" signalu, o hlas a zobrazeni ani tak nejde :-) A kdyz jsem jel z Prg - Benesov a Navigon se chytil az na spatecni ceste na 2 minuty....No hledal jsem alternativu. Vzhledem k tomu, ze jsem otestoval vsechny na stejne trase, snad mohu srovnavat :-)
Btw, zadnou couvajici sipku jsem nezazil
1.1.2 OOB [Turbo SIM] -> 4.2.1 JB CZ 16GB contra Vario WM6
MacBook PRO, AIR, iPad -> Windows 7U -> Exchange 2010 -> Apple iPhone Developer -> Apple Product Professional 2010 = http://iPhone3G-Servis.cz
Apple Authorised Reseller + Servis iPhone v Praze

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Volba vlastní navigace je na každém jednotlivě, ale kvalitu signálu (co to je rychlost? já mám signál téměř okamžitě po náběhu navigace, a "stejná trasa" a "stejné podmínky" jsou dvě diametrálně a úplně rozdílné věci) bych si já osobně vůbec nedovolil spojovat s aplikací-navigací. Patřím naštěstí k těm šťastnějším, kterým GPS čip v navi funguje...

Obecně recenze nemám rád, ale zrovna tomuhle a tady bych dal hodně za pravdu - pro ilustraci:

Takhle dopadl "schválený" CoPilot
Obrázek

a takhle "odsouzený" Navigon
Obrázek

I když mám (jak jsem psal dříve) lehkou alergii na navigace s NavTeqem, a tyto obě ho mají, tak Navigon je minimálně o třídu výše (rozdíl hvězdičky a půl tomu odpovídá). A dnes uveřejněná recenze (a v minulosti jsem recenzentovi asi nenechal hodně klidného spaní) na navigovat.cz tomu dává za pravdu. Konečný obrázek si každý stejně musí udělat sám.
Ale oproti tomu "signálu a rychlosti" jak píšu hned na začátku, proti gustu....
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od dodulo »

mohli by ste doplnit do ankety navigacie Ndrive a uz onedlho by mal byt aj Magellan Roadmate 2010, co ma vsak asi dost mrzi, ze GARMIN neplanuje portovat jeho aplikaciu do iPhonu, co samozrejme nie je ziadna novinka a co je vsak velka skoda :( ( dnes som sa gral s Garmin Mobile XT a velmi sa mi paci ) :P

viacmenej ma prekvapila aj sila GPS chipu v Nokii E66 chytil som s nou signal uplne v pohode vnutri 2-podlazneho rodinneho domu na prizemi a to som nebol ani pri okne za stenou hrubou 90 cm :shock: co je oproti iPhonu...:roll: sice aj s iP sa mi podari niekedy chytit signal v budove, ale takto urcite nie, iba ak na chvilku potom sa zas strati, tu nokiu som nechal polozenu na stole mozno 15 minut a ani raz sa signal nestratil
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

ghost_dragon
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 130
Registrován: pát zář 11, 2009 8:23 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od ghost_dragon »

také přihodím své drobné poznatky. v iphonu mám navigon, verze 1.4.0 a teĎ jsem měl možnost vyzkoušet tomtom ve verzi 1.2. Co se týče přečsnosti, jsou na tom obě navigace výborně, zpoždění není. U navigonu se mi více líbíplynulý pohyb šipky, tomtom poposkakuje. V čem mi přijde navigon o hodně lepší, je ovládání ipodu, možnost vybrat si, co bude zrovna přehrávat v tomtomu chybí, prostě jen zmáčknou play... dále mi na navigonu více vyhovuje automatické přepínání nočního a denního režimu, v tomtomu se musí měnit manuálně. další pozitivum pro mě na navigonu je podrobnost map. když jsem zadal mou adresu, navigon jí našel bez problému (s číslem popisným). tomtom mé č.p. nenašel. Kladně hodnotím tomtom pouze v přidání vlastních poi. takže kdo má stále problém s výběrem, snad mu toto pomůže. a protože je v první řadě vždy cena, vyplatí se koupit navigon, kde jsou mapy celé evropy a ne platit dvojnásobek tomtomu za dvě navigace. toť můj názor
iPhone X 64gb Silver
iOS 11

Mertsoft
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 348
Registrován: úte led 29, 2008 2:36 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Mertsoft »

Myslim, ze TomTom je opravdu nejvetsi zklamani v navigacich pro iPhone :-( Jak kvalitou tak cenou
1.1.2 OOB [Turbo SIM] -> 4.2.1 JB CZ 16GB contra Vario WM6
MacBook PRO, AIR, iPad -> Windows 7U -> Exchange 2010 -> Apple iPhone Developer -> Apple Product Professional 2010 = http://iPhone3G-Servis.cz
Apple Authorised Reseller + Servis iPhone v Praze

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

To "největší zklamání", ač přišlo dost pozdě oproti konkurenci, se naprosto stabilně drží na druhém místě v prodejnosti/oblíbenosti (verze EE se dokonce párkrát objevila i na prvním místě :wink: ) A to i přes tu "kvalitu a cenu"...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

tvosi
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4123
Registrován: pon lis 26, 2007 7:41 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od tvosi »

ono to je ale dost dano tim, ze TomTom predstavil primo Apple, takze spousta lidi proste cekala a koupila TT, ptz to preci ukazal Apple na keynote tak bude nej :wink:
Obrázek iPhone 2G 8GB
Obrázek iPhone 7 128GB Jet Black
Obrázek iPad Mini with Retina 32GB Silver
Obrázek Macbook Pro 13" mid-2009

Juramac

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Juramac »

Jsem tehoz nazoru, jako Tvosi, ze TT hodne pomohla ucast na Jobsove keynote. Ale ve finale jim to stejne nebylo moc platne, protoze Navigon za jediny rok uz vydal 4 aktualizace a je s kazdou lepsi a lepsi. A nejenom zebricky popularity ukazuji, ze sel svou cestou lepe a ze zadnou keynote s Jobsem nepotreboval. V navigonu nemluvili a neplacali se po ramenach ,ale delali, prisli ,jako prvni a co se tyka kvality, tak jsou stale o tridu lepsi, nez ostatni.... :)

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Na Jobsově keynote toho tedy moc neukázali, spíš udělali reklamu konkurenci... A náskok pár měsíců udělal své. Ale spousta lidí nečekala a jiní ano (a někdo - třeba já - si pořídil obě, legálně!).
O třídu lepší? Každý má na svůj názor právo, ale vydávat to v tomhle případě za skutečnost bych si v žádném případě netroufal, protože každý má úplně naprosto odlišnou filozofii ovládání, o mapách ani nemluvě... Ono to je dostatečně vidět i mimo platformu iPhone (méně je mnohdy více - proč to dělat jednoduše, když to jde složitě - proč si zbytečně komplikovat život - atd)...
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Mertsoft
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 348
Registrován: úte led 29, 2008 2:36 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Mertsoft »

Opet, a vzdy pred delsi cestou presvedcuji sam sebe, abych pouzil TomTom. Uz z drevnich dob WM5 jsem jej pouzival a tehdy bych na nej nedal dopustit - nic lepsiho nebylo...Ale opet jsem jel tento vikend z Harrachova - Praha, tam s TomTomem a zpet s CoPilot. Protoze mame moznost testovat vsechny vyznamne navigace na iPhone (Navig - tom - copilot - sygic - igo), jak jsem psal, presto, ze se presveduji a premlouvam k pouzivani TomToma, vzdy jsem zkalman a sahnu po jine variante...napr. ten Copilot mi prakticky vubec nepadal. Ale tomtom? Jezdil jsem po polich, stale spatny signal apod. Chci byt objektivni, ale ono to jaksi nejde...
1.1.2 OOB [Turbo SIM] -> 4.2.1 JB CZ 16GB contra Vario WM6
MacBook PRO, AIR, iPad -> Windows 7U -> Exchange 2010 -> Apple iPhone Developer -> Apple Product Professional 2010 = http://iPhone3G-Servis.cz
Apple Authorised Reseller + Servis iPhone v Praze

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Objektivní? A to myslíš opravdu vážně? Přečti si to po sobě, to cos napsal, patří asi do úplně jiného vlákna :?
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Mertsoft
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 348
Registrován: úte led 29, 2008 2:36 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Mertsoft »

Praxe, nic vic, nic min :)
1.1.2 OOB [Turbo SIM] -> 4.2.1 JB CZ 16GB contra Vario WM6
MacBook PRO, AIR, iPad -> Windows 7U -> Exchange 2010 -> Apple iPhone Developer -> Apple Product Professional 2010 = http://iPhone3G-Servis.cz
Apple Authorised Reseller + Servis iPhone v Praze

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od ls8 »

1/ Jezdil jsem po polich
To jako že tě TomTom hnal po polních cestách, nebo že v mapách chyběla silnice, po které jsi jel, a v aplikaci to vypadalo, jako že jedeš po poli? V aktuální aplikaci TomTom jsou mapy verze 8.35, tedy poměrně aktuální, nejnovější 8.40 jsou zatím k dispozici jen pro PNA. Chybějící nebo chybné silnice se dají nahlásit na http://forum.navigovat.mobilmania.cz/vi ... php?f=1852, podle mých zkušeností se chyby opravdu průběžně opravují. Polní cesty v mapách Teleatlasu vůbec nejsou, takže tenhle problém bych u TomToma nečekal. S tím má podle ohlasů problémy spíš třeba Navigon, který po polních cestách naviguje, i když jsou v nastavení zakázané.

2/ Špatný signál
Kvalita signálu ale přeci není daná aplikací, ale telefonem a jeho GPS senzorem. Nějak si nedovedu představit, že by jedna aplikace na stejném HW mohla mít lepší signál, než jiná.

3/ Copilot mi prakticky vubec nepadal
TomTom mi taky nepadá.

Mam s ruznymi navigacemi TomTom (nejdriv One, pak One XL) za skoro tri roky najezdeno asi 50.000km, takze jsem si dost zvykl na jeho zpusob ovladani i zobrazeni, mel jsem moznost parkrat jet s kolegou s Navigonem, podle toho zobrazeni jsem vubec nebyl schopny se na krizovatce zorientovat, naplanovana trasa je tak tluste zvyraznena, ze prekresluje tesne okoli aktualni pozice a treba u dvou odbocek tesne po sobe neni poznat, jestli mam odbocit na prvni nebo az na druhe. Navic tvar cesty neodpovida skutecnosti, zatacky jsou v Navigonu casto uplne narovnane, v TomTomu ocenuji, ze treba v mlze nebo ve tme v neznamem terenu mam vynikajici prehled o tom, co mam pred sebou. Zobrazeni na TomTomu je mozna mene efektni, mene barevne, s mene ikonami, ale podle me mnohem prehlednejsi.

Asi jedine, co lze TomTomu (nebo spis mapam Teleatlas) proti Navtequ vytknout, jsou chybejici cisla popisna budov (ma jen cisla orientacni, a to jeste jen pro vetsi mesta). Naopak vestavena databaze POI (hlavne firmy a obchody) je u Teleatlasu lepsi nez u Navtequ.

Takže za mě jasně vítězí TomTom. Pokud přidají ještě možnost snadného stahování vlastních POI, hlasové upozorňování na blížící se POI a MapShare, budu naprosto spokojený a s klidem vyhodím starou navigaci TomTom One XL.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Mertsoft
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 348
Registrován: úte led 29, 2008 2:36 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Mertsoft »

Vypadam jak odpurce TomToma :-) Ono to tak neni, spise se snazim objektivne zhodnotit prakticke zkusenosti. ale kje pravda, ze jsem z nej (na iPhone) otravenbej, tak uz jsem mozna zaujatej :-)

1/ Jezdil jsem po polich
Navigace navigovala a (velmi) casto jsem se ocitl sipkou v poli, pak carky a po chvili zase zpet na silnici...

2/ Špatný signál
Tezko rict, CoPilot ani Sygic mi to nedelaji, tak nevim, jestli to nejak nedopocitava...TomTom je v tomhle absolutne nejhorsi, porad se ztraci signal...

3/ Copilot mi prakticky vubec nepadal
Me TT ano, nemyslim jako pad aplikace, ale prave ztraty signalu :-(

A ohledne efektu - uz jsem to tady nekde psal, dulezita pro me je take spise funcnost nez efekty, ale u TomTomu "je jaksi neni"
1.1.2 OOB [Turbo SIM] -> 4.2.1 JB CZ 16GB contra Vario WM6
MacBook PRO, AIR, iPad -> Windows 7U -> Exchange 2010 -> Apple iPhone Developer -> Apple Product Professional 2010 = http://iPhone3G-Servis.cz
Apple Authorised Reseller + Servis iPhone v Praze

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od ls8 »

Takze vsechny body 1/ 2/ i 3/ jsou dane vypadavanim signalu - neumim posoudit, do jake miry to opravdu muze zaviset na aplikaci, treba jestli treba ostatni aplikace v pripade kratkeho vypadku neaproximuji podle poslednich udaju a cekaji zae na obnoveni signalu (jako to na TomTomu funguje treba pri prujezdu tunelem). Mam na iPhone jenom TomToma, takze tohle nemuzu porovnat. Navic jezdim s TomTom Car Kitem, takze signal mam kvalitni.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od dodulo »

no ja zas musim povedat jednu skutocnost, ze TomTom ma pokusal minule v Bratislave naviest 2 x do jednosmerky a raz do slepej ulice :( potom som musel zastat a fakt sa poobzerat ako sa dostat do cielovej ulice :(
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od ls8 »

Muzes tu chybu prosim nahlasit tady? http://forum.navigovat.mobilmania.cz/vi ... php?f=1852
nebo mi pres PM popis presne kde to bylo a ja to nahlasim
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Mertsoft píše:Praxe, nic vic, nic min :)

Praxe.............

.....máme možnost testovat vsechny vyznamne navigace na iPhone (Navig - tom - copilot - sygic - igo).....
> Výzkumný ústav navigací určených pro iPhone? Tohle si nedovolili ani na navigovat.cz, mobilmanii či mobil.cz, a ať už napíšeš v reakci na tohle cokoliv, tak já pro to mám jediný výraz-slovo, a ten začíná na dvojité vé.....

.....se presveduji a premlouvam k pouzivani TomToma.....
> to musí být oběť se přemlouvat a přemáhat :mrgreen:

.....napr. ten Copilot mi prakticky vubec nepadal. Ale tomtom? Jezdil jsem po polich.....
> na kolika přístrojích jsi to tak "objektivně" zkoušel? Mám zkušenosti ze svých dvou iPhonů (bývalý 3G a současný 3GS), a z dalších šesti, sedmi kamarádů a známých. Nikde, opakuji nikde, žádná navigace nepadala. Takže mě napadá jediné, a to že ten tvůj iP má za sebou po sw nebo hw stránce nějaký problém. Protože tenhle problém (stejně jako zmínka o špatném signálu) ale patří do úpně jiného vlákna.

Takže se nediv, že ta zmiňovaná objektivita = nula. Ale konečný obrázek ať si každý údělá sám...

dodulo > tohle je v každé navigaci, žádná není stoprocentní
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Mertsoft
patron iPhone.cz
patron iPhone.cz
Příspěvky: 348
Registrován: úte led 29, 2008 2:36 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Mertsoft »

Ses mi nejakej citlivej :-)
No holt tu moznost mame, tak ve ne ve.....howg
1.1.2 OOB [Turbo SIM] -> 4.2.1 JB CZ 16GB contra Vario WM6
MacBook PRO, AIR, iPad -> Windows 7U -> Exchange 2010 -> Apple iPhone Developer -> Apple Product Professional 2010 = http://iPhone3G-Servis.cz
Apple Authorised Reseller + Servis iPhone v Praze

dodulo
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2431
Registrován: sob čer 28, 2008 1:29 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od dodulo »

dodulo > tohle je v každé navigaci, žádná není stoprocentní


jasne to beriem je to len stroj :) nikdy sa na nu na 100% nespolieham a dopredu si trasu pozriem aj inak na mape, no tu ma najskor poslal do slepej ulice a potom ma chcel poslat do 2 jednosmeriek

ls: poslem ti to do PM ;-) dik
iPhone 6S gold 64GB iOS 9.3.5 - no jailbreak
iPhone 4S white 16GB iOS 7.1.2 - no jailbreak

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od ls8 »

Nový Sygic 8.0.1 dostává v recenzích vynikající hodnocení, verze pro Evropu zatím nebyla aktualizovaná, je stále na verzi 7.71.5.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od MiGR »

Jenže Sygic 8.0.1 pořád není. Co teď? Navigon za 75,- nebo Sygic za 70,-? Většina tady preferuje Navigon tak asi půjdu do něj.

Krtko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 397
Registrován: úte zář 02, 2008 10:37 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Krtko »

Pretože Sygic skoro nikto nemá, prišiel až keď už skoro všetci mali Navigon. Musíš si vybrať čo sa tebe viac páči.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od ls8 »

Nechci se hadat, ale Sygic prisel do AppStore 18.6.2009, driv nez Navigon (20.6.2009).
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Krtko
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 397
Registrován: úte zář 02, 2008 10:37 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Krtko »

tak potom sa ospravedlňujem. Len viem že Sygic bol najprv v cydii, odtiaľ ho mali všetci, vyskúšali ho, a potom si každý radšej počkal na Navigon.

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od MiGR »

"...odtiaľ ho mali všetci, vyskúšali ho, a potom si každý radšej počkal na Navigon..." A důvod k tomuto byl jaký? Je mi jasné, že každá navigace má něco a že umějí skoro to samé. Jde mi hlavně o spolehlivost. Jenže někdo píše že Sygic zobrazuje opožděně, někdo že Navigon má příliš podrobné mapy a špatně kategorizované cesty takže jezdí po poli atd. Kdo se v tom má vyznat. Bohužel ani jedni nenabízí demo takže je to docela drahé kupování zajíce v pytli.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Sygic už nijak zpožděný není, spíš bych mu vyčítal někdy to "couvání šipky" a jindy trochu zvláštní volbu tras (neznám osmičkovou verzi, ale jinak, což je divné, se stejnými mapami je i TomTom a u něj to není). Navigon má opravdu díky příliš velké detailnosti a špatnému zařazení všech cest do té správné škatulky někdy problémy s tím, kudy člověka navést, o nesmyslných "smyčkách" v Praze a Plzni (a ?) se taktně mlčí... Pokud Ti jde jen o ČR a naprosto nejbližší okolí bez západu, tak zkus zvážit ještě TomToma (verze Eastern Europe, stejné mapy jako Sygic, ale bez těch jeho blbých chyb), na jednoduché ovládání v autě a bezkonkurenční přehlednost se zdaleka ani nepřibližuje Navigon (ovšem graficky a tím co zase jinak umí - a bude asi umět - klobouk dolů). Pokud bys měl JB, což jak koukám nemáš, tak u Navigonu si skoro neškrtneš, zatímco u Sygicu a speciálně TT jisté příjemné možnosti jsou (radary atd...)

Krtko a ls8 > Sygic přišel opravdu první, ovšem s mapou New Zaeland (nebo Australia?), s Evropou byl první opravdu zase Navigon, takže pravda je někde jinde. Na druhou stranu ta veze Sygicu v Cydii byla ukradená, neodladěná a jmenovala se naprosto jinak, iDA.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

MiGR
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 343
Registrován: pát úno 05, 2010 9:23 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od MiGR »

Děkuji za obsáhlou odpověď. Koukám, že si budu muset ještě nastudovat u Sygic to "couvání" a "blbé" chyby.

EDIT: potřebuji celou Evropu takže připadá v úvahu pouze Navigon, Sygic a iGo. Se Sygic mam zkušenosti z Nokie a tam fungoval bez problémů.

EDIT2: každopádně jak to tady čtu tak většina upřednostňuje Navigon. Fakt je ten, že se asi nejvíce rozvíjí a nemá problémy s Apple aby měl update včas v iTunes.

EDIT3: koupil jsem tedy Navigon ve slevě za 75EUR. Zatím vypadá velmi slibně a ovládání je velmi jednoduché.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Malé srovnání pohledu tří navigací (Sygic - Navigon - TomTom) ze zhruba stejného místa:

Na výšku:
ObrázekObrázekObrázek

Na šířku:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Byl jsem nazván extrémním fanatikem, který nemá rád Sygic, porovnejte sami, jak na tom tahle navigace je s přehledností v praxi (a jsou chvíle, kdy je na tom ještě hůř!)
Naposledy upravil(a) Golf dne stř bře 10, 2010 7:36 am, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Příspěvek od ls8 »

Tak to je fakt sila. Podle Navigonu bych naprosto nepoznal, do ktereho pruhu se mam zaradit, a podle Sygicu bych si rovnou rozbil dr*ku :D.

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Tea Racer »

Sygic je naprosto out, nechci se zastavat Navigonu ale me to prijde prehledné a jasne. Také záleží kam chces jet :-) Na výšku je Navigon prehlednějsí a na šírku treba u TomTom je takové zjednodušene ale ne na ukor prehlednosti, ale ten Sygic je fakt paradní jak tam ma ceduli pres cestu. :D
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

McDog

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od McDog »

Ja mam Navigon a naposledy ma kamarat bral na aute domov a ze aby som nastavil majrychlejsiu trasu.No a zrazu sme sa ocitli pred polnou cestou po ktorej sme mali ist cca 6km:)
Tak som to hned prehodil na optymalnu a bolo.
Ale aspon bola sranda:ideme a zrazu tma a hladame cestu ze kde je pred nami a kukam a pas stromov a to bola ta cesta.Iba strk,hlina a stromi a okolo polia:)Skoro som umrel od smiechu.To je tak ked clovek povoli vsetky cesty no:)

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od ls8 »

Tea Racer píše:...nechci se zastavat Navigonu ale me to prijde prehledné a jasne...


A tobe fakt nevadí, jak Navigon zaplácne kus mapy ikonou pro další pokyn a pro navádění do pruhů? To přeci nemá co dělat na mapě, od toho je dole stavový panel! O nemožnosti importovat vlastní body zájmu (byť jen s JB) nemluvě.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Zahradník

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Zahradník »

Ač uživatel Navigonu, musím uznat, že TomTom má o něco lepší ergonomii.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od ls8 »

Jak tak koukám na obrázky a videa z Navigonu, tak jeho hlavní problém je v tom, že mapa je defaultně moc oddálená, což v kombinaci s nesmyslně tlustým zvýrazněním trasy způsobuje, že na složitějších křižovatkách těžko poznáš, kam vlastně máš odbočit. Když k tomu přidáš ty obrovské ikony pro další pokyn vlevo a pro pruhy vpravo, je z toho na obrazovce pěkný zmatek. Chybná kategorizace místních komunikací je v Navtequ legendární, viz. http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=4&t=3394. Některé detaily a fuknce můžou vypadat atraktivně při zkoušení doma u stolu, ale v autě v provozu platí pravidlo, že méně je někdy více. Mám s TomTomem naježděno za několik let asi 40 nebo 50 tisíc km, a čím dál víc se přesvědčuju o tom, že měnit rozhodně nebudu.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Tea Racer »

ls8 píše:A tobe fakt nevadí, jak Navigon zaplácne kus mapy ikonou pro další pokyn a pro navádění do pruhů? To přeci nemá co dělat na mapě, od toho je dole stavový panel! O nemožnosti importovat vlastní body zájmu (byť jen s JB) nemluvě.


Nevadí, ta ikona je polopruledná. Navíc to mam vice na očich než sledovat panel dole, taky mužu říct že Ti neco prekryvá neprůhledny napis ulice co tam nema co delat a muže byt na panelu...;-) Navíc jak už jsme probírali, Navigon má více predností jako vice průjezdných bodů atd. Navíc grafika se mi líbí víc je vice realistická než takové jednoduche a neprehledne, misto zatáček usekané a hranaté kusy co tam ma TomTom...
Ale pochopitelně tohle je už dost OT a každý vidí jine prednosti. :-)
Mapu si můžeš priblížit jak potrebujes, já nemam problem kam zatočit. :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od ls8 »

A jéje, zase ty průjezdní body :) To nikdy žádný odpůrce TomToma nezapomene zdůraznit :)

A realističnost - je naopak známo, že Navigon tvar zatáček zkresluje, narovnává je, zatímco naopak TT přesně vykresluje skutečný tvar zatáček. Před časem tady někdo posílal video, kde to bylo v porovnání krásně vidět. (Hledám to, doplním).

Když si mapu přiblížíš, tak se u Navigonu plocha zaplácne další ikonou v oblasti pro mapu, a po dalším startu aplikace je to zase zpátky v defaultním zoomu.

Každá navigace má plusy a mínusy, dvě nejlepší jsou bez diskuzí TT a Navigon. Každý uživatel si musí vybrat, které nevýhody spíš skousne, a podle toho si vybrat.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Tea Racer »

Ano souhlasím, at si každy vybere, já vybiral asi pul roku co si koupím a vyhrál Navigon, je videt že vede i tady na foru, dle hlasovaní. :-) A to s velkým prehledem :-)
Ale nezlob se, když vidim ten tvar zatáček jak na tom obrazku uskakuje a je hranaty, to je fakt hnus :-) Me oddaleni u Navigonu paradne funguje a je prehledné a hlavne, nejsem odpůrce TomToma, hodne jsem premyslel jestli nemam koupit prave jeho. Třeba já prujezdné body využívam, pokud je nekdo nevyuzije tak chápu že to je pro nej bezpredmetne. K tem ikonám jeste: Jsou poloprůhledné a to je obrovské plus. Když pujdeme do detailů tak preve TT treba tou maličkosti jak tam je jmeno ulice zabira vice viditelného mista, ale to už se opravdu baziruje na kravinkách :-)
Já se rozhodl a mam Navigon a tesim se na jeho upgrade kde jsou slibováni ty fičurky z NASA. :-)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Golf
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1567
Registrován: sob bře 21, 2009 10:47 pm

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Golf »

Další malé srovnání, Sygic - Navigon - TomTom - iGO. Tentokrát na téma "jak z obrazovky s mapou do menu":

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Sygic a TomTom - stačí jedno tapnutí do plochy s mapou, jednoduché a nezatěžující při řízení...
Navigon a iGO - stačí také jedno tapnutí, ovšem musíte se strefit do doooost malých obdélníčků, což už je za volantem horší...

A tady jsou pak výsledky:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Navigon a TomTom - v menu rolujete dolů a nahoru, do centimetrového řádku s ikonou a popiskou TomToma se budete za jízdy strefovat podstatně luxusněji, než do užších řádků Navigonu pouze s popiskami...
Sygic - zde se za jízdy trefujete do celkem dost velkých ikon, ovšem další pohyb v menu je strefováním do šipečky, nebo rolováním do strany (což je z mého pohledu přesně obráceně, než by bylo logické - nahoru/dolů - ale je to o zvyku)...
iGO - asi největší problém, budete si muset tapnout na display ještě dvakrát:

Obrázek Obrázek

iGO je v tomto směru asi největší propadák, pořadí před ním je z hlediska ergonomie případného ovládání za volantem vcelku jasné, i když si myslím, že se najdou i tací, kteří to zpochybní :wink: Ano, ovládání za volantem by nemělo být, ale sáhněte si sami do svědomí, kdo to nikdy neudělal. A nebo nedělá.....

Pokud bude čas, tak zítra takhle projedu třeba jak si navigace poradí s iPodem, hlasitostí atd.....

Edit: Jenom pro zajímavost, víte na kolik "kliků" Vás navigace z obrazovky s mapou bude navigovat domů?

Navigon na tři doteky, Sygic, TomTom a iGO na pět. Navigon má označení "domů" naprosto extra mimo menu, Sygic i TomTom prostě v menu navigace a iGO "domů" nemá, musíte si to dát jako oblíbené i s označením...
Naposledy upravil(a) Golf dne stř bře 10, 2010 11:40 am, celkem upraveno 1 x.
Lidstvo vyhyne na vlastní blbost. Příspěvky některých uživatelů na (nejen) tomto fóru jsou toho jasným důkazem...

iPhone 13 Pro Max
MBA 2014 13" i5 8GB RAM
iPad Air 3 64GB LTE
Powerbeats Pro
Apple TV 2G + 4G
AW5 44
Mac mini 2021

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: Najlepsia navigacia pre iPhone ?

Příspěvek od Tea Racer »

Srovnani to je hezke, dbra prace Golfe.
tak jako tak se nesmi navigace ale ovladat za jizdy, takze srovnani ovladani za jizdy asi neni to prave :)
ale presnost navigaci a dalsi veci me moc zajimaji :)
btw: dle ceho se u Navigonu ridi profil trasy krasna nebo hezka?
To navigovani "domů" je opravdu pouzivana vec :) za to jsem rad kdyz se nekam zamotam :)
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Odpovědět