Jak zjistit, jestli a jaké mám zálohy SHSH v Cydii?

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Do tejto sekcie moderátori presúvajú tie návody, ktoré sú najdôležitejšie.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Zamčeno
dwick
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2100
Registrován: čtv dub 09, 2009 5:15 pm

Jak zjistit, jestli a jaké mám zálohy SHSH v Cydii?

Příspěvek od dwick »

:!: SJEĎ DOLŮ PRO NÁVOD NA AKTUALIZOVANOU VERZI TINYUMBRELLA :!:


Pridavam strucny navod, jak na 100% zjistit jestli ma vas iPhone/iPod zalohu SHSH blobu u Saurika v Cydii pro specifickou verzi firmware.

:?: K cemu mi je SHSH zaloha a co to je zac? KLIK SEM! :?:


1) Stahneme utilitku TinyUmbrella (v pravem sloupci "Quick Links" pro download)

2) Spustime a zaskrtneme Advanced Options.

Obrázek

3) V Device/Version vybereme model zarizeni a verzi firmware, ke ktere chceme zjistit jestli ma SHSH zalohu. Tento krok zopakovat pro kazdou verzi fw, kterou chceme zjistit. Request From ponechame "Cydia"

Obrázek

4) Klikneme na "Save My SHSHs"

Obrázek

5) Z vysledneho logu se pote dozvime, jestli ona SHSH zaloha (v tomto pripade pro 3.1.2) u Saurika je, nebo neni.

- Takhle to vypada, pokud tam neni:
Obrázek

- A takhle pokud tam je:
Obrázek

Další věc SHSH slouží hlavně k případnému downgrade, tedy k přechodu z vyššího FW na nižší.


SHSH se ukládá na saurikův server bez ohledu na to, jaký FW máš v iPhone. Pokud už jsi jednou ťapl na Make my life easier v cydii, tak od té doby cydia ukládá SHSH pro FW, který apple zrovna v té době podporuje/podpisuje. Takže v praxi to znamená, že klidně můžeš mít v iPhone nainstalovaný FW 3.1.3 a cydia nebo TinyUmbrella ti bude psát, že máš zálohu i pro iOS 4, 4.0.1, 4.0.2 atd.



A která zařízení SHSH k downgrade potřebují?

iPod Touch 1G - downgrade bez SHSH
iPod Touch 2G MB model - downgrade bez SHSH
iPod Touch 2G MC model - downgrade pouze s SHSH
iPod Touch 3G - downgrade pouze s SHSH
iPhone 3G - od iOS 4 pouze s SHSH
iPhone 3GS - downgrade pouze s SHSH
iPhone 4 - downgrade pouze s SHSH
iPod Touch 4 - downgrade pouze s SHSH

A ještě dodávám, že pokud jsi si tu zálohu neudělal v době, kdy ještě apple podporoval nižší verze FW, tak

dodatečně tu zálohu udělat NELZE, tudíž tam tu zálohu NEMÁŠ

a v životě už ji tam mit ani NEBUDEŠ a od nikoho jiného ti

SHSH FUNGOVAT NEBUDE
.

A ne OPRAVDU TO NEJDE.

Toto platí i pro ostatní a jejich další budoucí dotazy tohoto typu.


:!: SJEĎ DOLŮ PRO NÁVOD NA AKTUALIZOVANOU VERZI TINYUMBRELLA :!:
Naposledy upravil(a) dwick dne pát črc 30, 2010 4:27 pm, celkem upraveno 2 x.
Life sucks. And then you die.

undy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 225
Registrován: úte bře 03, 2009 10:21 am

Re: Jak zjistit, jestli a jaké mám zálohy SHSH v Cydii?

Příspěvek od undy »

keďže tento návod funguje, vôbec si ma tým nepotešil. Len sa potvrdilo to, čoho som sa obával. A rockapp teda žiadnu zálohu nerobil...
nevadí , že idem pomaly,možno idem aj zlým smerom

dwick
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2100
Registrován: čtv dub 09, 2009 5:15 pm

Re: Jak zjistit, jestli a jaké mám zálohy SHSH v Cydii?

Příspěvek od dwick »

Zalohy automaticky dela jen pouze Cydia
Life sucks. And then you die.

undy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 225
Registrován: úte bře 03, 2009 10:21 am

Re: Jak zjistit, jestli a jaké mám zálohy SHSH v Cydii?

Příspěvek od undy »

A nedá sa to nejako sfalšovať, alebo tú Cydiu podplatiť??? :D
nevadí , že idem pomaly,možno idem aj zlým smerom

dwick
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2100
Registrován: čtv dub 09, 2009 5:15 pm

Re: Jak zjistit, jestli a jaké mám zálohy SHSH v Cydii?

Příspěvek od dwick »

undy: Neda, zaloha tam proste neni a uz neni zadny zpusob jak ji tam dostat pro firmware, ktery uz Apple neautorizuje (3.1.2, 3.1.3, 4.0). Jedinou zalohu, ktera se tam da momentalne ulozit je 4.0.1.
Life sucks. And then you die.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Jak zjistit, jestli a jaké mám zálohy SHSH v Cydii?

Příspěvek od Metalgirl »

A já dodám, že pokud jsi si tu zálohu neudělal v době, kdy ještě apple podporoval nižší verze FW, tak dodatečně tu zálohu udělat NELZE, tudíž tam tu zálohu NEMÁŠ a v životě už ji tam mit ani NEBUDEŠ a od nikoho jiného ti SHSH FUNGOVAT NEBUDE.

A ne OPRAVDU TO NEJDE.

Toto platí i pro ostatní a jejich další budoucí dotazy tohoto typu.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: Jak zjistit, jestli a jaké mám zálohy SHSH v Cydii?

Příspěvek od Marek »

Pre doplnenie, ako zistiť, aký SHSH máš uložený cez iPhone a cydiu.

Je to jednoduché, zapnite cydiu, nechajte ju načitať, a po načitani mate hore v cydii napisane This device has SHSHs on file for iPhone OS / iOS: a čislo toho FW ako napriklad mam ja tu:
Obrázek
Takže mam, alebo máte uloženú SHSH zalohu pre FW 3.1.3, 4.0 a 4.0.1
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

Bill

Re: Jak zjistit, jestli a jaké mám zálohy SHSH v Cydii?

Příspěvek od Bill »

Zeptám se: na 3G musí být také záloha? Vím, četl jsem si článek a 3G tam není, viz. odkaz, ale přeci :) . Díky.

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: Jak zjistit, jestli a jaké mám zálohy SHSH v Cydii?

Příspěvek od Marek »

Od FW 4.0 sa robí zaloha aj na iPhone 3G, bez toho tam nenahraješ starši FW, momentalne iba FW 4.0, kedže u 3.1.3 to ešte nebolo. No tak či onak, da sa to obisť cez custom FW, a ten tam nahraš aj FW 4.0
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Jak zjistit, jestli a jaké mám zálohy SHSH v Cydii?

Příspěvek od Metalgirl »

AKTUALIZACE!

Dnes jsem stáhla novou verzi TinyUmbrella a tak koukám, tento prográmek dostal nový, slušivý kabátek. Nyní je TinyUmbrella jednodušší, než předtím.


Takže přidávám pár obrázků, co to dělá a co je potřeba nejdůležitější nastavit.

Po připojení zařízení uvidíte tuto hlavní nabídku. Zde TinyUmbrella vypisuje všemožné informace ohledně připojeného iDevice. Aktuálně připojené iDevice k PC/MACu se vypisuje pod kolonkou Connected Devices.


Obrázek


Tady je nejhlavnější položkou cesta uložení SHSH. Jde tak vidět, kam se SHSH na disk ukládají. Cestu nedoporučuji měnit. Potom je problém s uložením SHSH, proto cestu nechte tak, jak je nastavená.
Ostatní nastavení taky nechte tak, jak jsou.


Obrázek


Také jsem přišla na to, že TinyUmbrella umí uložit SHSH pro iDevice, které není ani aktuálně připojeno k PC/MACu. Stačí, že iDevice bylo už jednou připojeno k PC/MACu a TinyUmbrella si ho pamatuje. Poté toto iDevice vypíše TinyUmbrella pod položkou Recent Devices. Když toto iDevice vyberete, tak TinyUmbrella uloží SHSH i pro něj, i když není momentálně k PC/MACu připojeno.


A to je vše přátelé. Od nové verze TinyUmbrella sama ukládá na disk do vašeho PC/MACu všechny SHSH, které se kdy uložily na saurikův server. Nemusí se konečně vybírat verze firmware, stačí jen jeden klik na tlačítko Save SHSH.

Samozřejmě funkce zůstává stejná, uložit manuálně SHSH na saurikův server a zjistit, jaké SHSH pro dané zařízení jsou již uložené a následně je uložit k sobě na disk. Tedy kliknutím na tlačítko SAVE SHSH uložíte SHSH zálohy na disk.

Plus je tam ještě jedna skvělá funkce, která se při downgrade hodí a to Exit Recovery. Slouží to pro vykopnutí iDevice z recovery pokud downgrade končí chybou 1015, 16xx apod. Nejdříve je třeba iDevice dát do DFU modu a až teprve použít tlačítko exit recovery v TinyUmbrelle, iDevice by už více nemělo dělat recovery smyčku.



Ještě jednou píšu pro všechny, pokud TinyUmbrella stáhne SHSH zálohy pro dané iOSy na disk vašeho počítače, tak je tam máte bez ohledu na to, co píše Cydia. Pokud se stane to, že je vám TinyUmbrella nestáhne na disk vašeho počítače, tak na serveru SHSH nejsou, navíc TinyUmbrella to v logu píše, když se přepnete na záložku LOG přímo v TinyUmbrelle. Viz. ukázka obrázek, červené NOT have znamená, že SHSH zálohy pro tu danou verzi iOS nemám, zelené DOES have, znamená, že ty zálohy pro daný iOS mám. Takže, když píše, že mám SHSH zálohy pro iOS 4.3, tedy se zeleným DOES have, ta je tam mám, když mi napíše, že nemám zálohy pro OS 3.1.2 s červeným NOT have, tak je tam nemám a v životě už mít nebudu. Z toho vyplývá závěr, že záleží hlavně na tom, co TinyUmbrella na disk uloží či neuloží a nezáleží na tom, co píše Cydia.

Obrázek
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

7luke.com

iSHSHit - další záloha SHSH, nutné pro downgrade a jailbreak

Příspěvek od 7luke.com »

Pokud chcete:

Obrázek dělat downgrade iOS (nahrát si tam v budoucnu starší verzi)

nebo

Obrázek jailbreaknout budoucí iOS (nyní to bude iOS 4.3)


Musíte bezpodmínečně předem zálohovat svoje SHSH. Kdo to odkládá, často zjistí, že už je pozdě a dané SHSH zálohovat nejde.


Záloha SHSH jde přes:

Obrázek Cydia (Make my life easier, thanks)

nebo

Obrázek TinyUmbrella (Save SHSH)

nebo

Obrázek iSHSHit


iSHSHit uloží vaše SHSH jak na Cydii a zároveň vám umožňuje si dané SHSH uložit (zachovat, poslat e-mailem)

Více informací ? http://www.redmondpie.com/how-to-save-s ... g-ishshit/

Obrázek

Obrázek

Slouceno. MG

Zamčeno