Pozitiva a nešvary Jailbreaku a jejich řešení

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Do tejto sekcie moderátori presúvajú tie návody, ktoré sú najdôležitejšie.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
chris.dale

Pozitiva a nešvary Jailbreaku a jejich řešení

Příspěvek od chris.dale »

Nešvary Jailbreaku a jejich řešení z osobní zkušenosti by Chris.Dale

Již od druhého dne, co jsem si zakoupil iPhone 3G jsem do něj nacpal jailbreak. Rád si přizpůsobuju telefon k obrazu svému a JB je jaksi jedinou možnosti. Stejně jako mnoho z vás jsem během používání narazil na spoustu nešvarů, které způsobily aplikace z Cydie a zatím se mi je povedlo všechny vyřešit. Chci proto seprsat vše, co se mi za dobu používání stalo a jak jsem tyto problémy vyřešil a pomohl tak těm, které řešení teprve čeká a poslední věc, jakou to chtějí řešit je Restore

P: iPhone mi často padá do Safe Mode
Ř: V Cydii je k nalezení spousta nestabilních aplikací využívající mobile substrate. Pokud máte SBSettings, dají se v něm jednotlivé add-ony vypnout a testovat, zda se po vypnutí některé vrátí systém do normálu.
Nejvíce pádu mi způsobovaly tyto věci: Activator (největší prevít), Lock Info, Reminder (ten stačilo přeinstalovat)

P: iPhone znenadání hlásí, že má 0MB volného místa
Ř: Tento problém způsobil RockApp (Rock Your Phone) tím, že vytvořil nesmyslně velký log file (klidně i několik GB) a je třeba ho vymazat přes SSH v root/mobile/library/ryp/logs/. Zvláštní, že po této zkušenosti se toto nikdy neopakovalo. Nicméně pokud řešíte volbu Cydia/Rock, spíš bych doporučil Cydii

P: Skoro všechny ikony aplikací zmizely, i když aplikace pořád v telefonu jsou
Ř: Tahle věc se mi stala po aktualizace aplikace z Cydie (Flashlight). Ovšem mám za to, že na vině je opět Rockapp. Tento problém se nakonec vyřešil sám aktualizací jiné aplikace z Rocku.

P: Chci mít vlastní pozadí springboardu, ale Winterboard žere baterku a zpomaluje iPhone
Ř: Použijte Bosspaper. Ten sice umí měnit jen tapetu a dock, zato nežere skoro RAM a na baterku taky nemá viditelný vliv

P: Baterie mi najednou začala mizet rychleji než normálně
Ř: Často se jedná o problém aplikace běžící na pozadí. Pokud máte Backgrounder, podívejte se, jestli jste náhodou nezapomněli nějakou aplikaci na pozadí. Zajímavé řešení je i Battery Doctor z Appstore, hlídá vám full cycle recharging a tím prodouží (resp. vrátí na max) výdrž baterie. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že to opravdu funguje.

P: Přestaly fungovat push notifikace a když spustím aplikaci, která je podporuje, vyskočí mi hláška "Pokud chcete přijímat oznámení Push, připojte iPhone k iTunes"
Ř: Zvláštní věc. Po JB mi push notifikace normálně funguvaly a zničehonic se objevilo toto. Podle mě se jedná o zásah Apple, ale jistý si nejsem. Každopádně tento problém vyřešila aplikace z Cydie jménem Push Doctor.

P: Nemůžu najít ikonu aplikace, kterou mám nainstalovanou
Ř: Zjistěte si, jestli ji nemáte skrytou. K tomu slouží aplikace z cydie Poof. Tuto vlastnost má ale i SBSettings, který má Poof integrovaný.

P: Po updatu Lock Calendar se mi přiinstaloval Cydget a nemůžu použít double click home buttonu pro ovládání iPodu na lockscreenu
Ř: Autor se rozhodl, že využije prostředí Cydgetu, což jsou takové Widgety využívající právě této knihovny. Dá se to buď vyřešit aktivováním cydgetu AwayView, který musí být úplně nahoře, nebo odinstalováním Lock Calendar, stáhnutím staré verze 1.0.2 jako .deb a nainstalovat přes Terminal.

P: Zmizela mi ikona SSH z SBSettings
Ř: Je třeba reinstalovat OpenSSH a případně SB Settings Toggles. Poté rebootujte iPhone

P: Chci se spojit přes SSH a WinSCP mi vypisuje error "server unexpectedly closed network connection"
Ř: Přeinstalujte Cydii (o nic nepřijdete).

S dalšími problémy budu toto téma rozšiřovat a snad tak i někomu z vás pomůžu při řešení podobných problémů
Naposledy upravil(a) chris.dale dne úte kvě 11, 2010 10:47 pm, celkem upraveno 3 x.

contrast
Host
Host
Příspěvky: 70
Registrován: pon srp 18, 2008 7:49 am

Příspěvek od contrast »

Nadherne shrnutie, velmi dobra praca. Dik

Posted with TouchBB on my iPhone

parmin
iPhone expert
iPhone expert
Příspěvky: 1286
Registrován: pát bře 28, 2008 11:56 am

Re: Nešvary Jailbreaku a jejich řešení (osobní zkušenosti)

Příspěvek od parmin »

Po více než dvou letech laborování s iPhone si dovolím tvrdit, že čístý JB jako takový by neměl v tlefonu nadělat žádnou paseku a z mého pohledu je tedy bez problémů.
Určité potíže mohou nastat při bezhlavém instalování všemožných aplikací. Proto bych jednoznačně doporučil instalovat z Cydie jen opravdu potřebné a užitečné aplikace a doplňky. Zkrátka méně je někdy více :)
iPhone 8 * iPad 6 * Mac Mini * Apple TV * AirPods

House_MD
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 2797
Registrován: úte čer 09, 2009 12:41 pm

Re: Nešvary Jailbreaku a jejich řešení (osobní zkušenosti)

Příspěvek od House_MD »

OT: zachvilku je tu Juramac s tím, že to vlastně na nic není :mrgreen: (nic ve zlém ;-))
Já osobně sem nešvary u JB pozoroval pouze u custom FW, jinak sem nic jinačího, co by bylo nějak problémové neviděl, ani problémy co popisuje kolega
Nejhorší je, když je chudoba způsobena neschopností a leností.

jackherrer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3737
Registrován: ned úno 01, 2009 10:40 am

Re: Nešvary Jailbreaku a jejich řešení (osobní zkušenosti)

Příspěvek od jackherrer »

mam par subejktivnich vyhrad..
P: iPhone mi často padá do Safe Mode
activator: nejlepsi vec : mam v nem nastavene 2 veci - nikdy mi iphone nespadl do safe modu, naopak me iphone padal do safemodu kdyz sem mel 5 collumn springboard (5 ikonek vedle sebe na SB)
P: Chci mít vlastní pozadí springboardu, ale Winterboard žere baterku a zpomaluje iPhone
zalezi kolik "blbustek" mas ve winterboardu aktivovanych, ja tam mam jen disable voice control a taky mi winterboard moc ramky nevezme (mala ram = zpomaleni, mensi vydrz baterky jelikoz je pamet zaplnena musi se i vice napajet pro udrzeni "informace", to se tu uz resilo) osobne mam zakladni vzhled iphonu - libi se mi nejvic
P: Nemůžu najít ikonu aplikace, kterou mám nainstalovanou
Ř: Zjistěte si, jestli ji nemáte skrytou. K tomu slouží aplikace z cydie Poof. Tuto vlastnost má ale i SBSettings, který má Poof integrovaný.
- chyba, je to knihovna libhide kterou pouziva jak Poof tak SBSettsings pro skryvani ikon..

Jinak dobra prace chrisi, neber muj prispevek negativne, sice kdyz to po sobe ctu, vypada to utocne, ale opak je pravdou, libi se mi ze nekdo byl schopnej tohle napsat, jeste jednou dobra prace..
I will maintain an attitude of open-mindedness.

chris.dale

Re: Nešvary Jailbreaku a jejich řešení (osobní zkušenosti)

Příspěvek od chris.dale »

To Parmin:
Samozřejmě ze čistý JB by neměl telefon prakticky ovlivnit, ale kdo zůstane u čistého JB? Jailbreak je přece o aplikacích z cydie a možností modifikace. Tenhle argument obstojí jen tehdy, pokud někdo potřebuje JB kvůli unlocku. Ale samozřejmě nic ve zlém :)

To Jackherrer:
Určitě tvůj příspěvek neberu negativně, naopak. Jsem rád, když tomu každý řekne něco ze svých zkušeností. Jen k tvému příspěvku mám taky pár poznámek :)
1) Ten Activator bude asi dost individuální. Možná jde i o kombinací nainstalovaných aplikací z Cydie nebo knihoven. Každopádně mě jakákoliv verze způsobovala neustálé pády do Safe Mode. Pokud se to někomu neděje, jen tiše závidím. Já kvůli tomu nemůžu mít Lock Info a teď už ani Backgrounder s Kirikae, které jsem naštěstí ani moc nepoužíval.
2) Upřímně Winterboard jsem ani moc nezkoušel, ale zato jsem četl právě spoustu negativních zkušeností, které mě přesvědčily o zkoušce Bosspaper. A ten funguje parádně.
3) Chybu nevidím, já jsem vypsal, které aplikace to umí, to že k tomu využívají knihovnu libhide, je věc druhá. Samotná knihovna přece potřebuje program, který ji bude využívat. :)

To all: Pokud budete chtít, můžete sepsat i vaše (netriviální) nešvary, pokud k nim máte i řešení. Vytvoříme tak komplexní vlákno pro řešení problémů s JB s tím, že to bude všechno krásně v jednom postu.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Jailbreak: výhody a nevýhody

Příspěvek od rony »

Všeobecné nevýhody jailbreaku:

- treba si dávať pozor na upgrade telefónu, a upgrade je vždy do "čista", nemala by sa už používať obnova zo "zálohy" v iTunes,
- keď výjde nová verzia firmware tak sa čaká na jeho jailbreak a kým výjdu potrebné nástroje nejaký čas to trvá,
- pri kupovaní aplikácii z Cydia sa závislosť zvyšuje,
- vyžaduje odborné povedomie a schopnosť naučiť sa v tom orientovať.

Technické nevýhody:

- teoreticky vyššia záťaž na výkon telefónu,
- niektoré balíčky môžu telefón "zlikvidovať" (v zmysle, že je ho treba obnoviť a znovu jailbreaknúť).

Výhody a prakticky jediné skutočné dôvody ku jailbreaku sú:

- nejaká dôležitá aplikácia z Cydia: iBlacklist, MyWi, SBSettings a pod.
- následný unlock.
- temata

Ak nemáte tieto dva dôvody, tak jailbreak nie je nutný. A to ani v prípade "otvorenia" prístupu ku filesystému, sám o sebe je k ničomu.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

makovice
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 335
Registrován: sob pro 01, 2007 1:15 pm

Re: Jailbreak: výhody a nevýhody

Příspěvek od makovice »

Jeste bych doplnil, ze Jailbreak se hodi vyvojarum a systemovym administratorum kvuli pristupu do terminalu a k command-line aplikacim ;) Ale vetsinou je to spise pro zabavu ;)
iPhone 4S 32GB - 6.0b1, MacBook 13" Alu (SSD + HHD) - 10.7.3

cernakus
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 281
Registrován: pát dub 11, 2008 8:16 pm

Re: Jailbreak: výhody a nevýhody

Příspěvek od cernakus »

JB, respektive přístup do filesystemu má ještě výhodu v tom, že můžete měnit soubory aplikací.

Např. u navigonu pouhým smazáním/nahráním jednotlivých map lehce editujete velikost tohoto monstra. Sice to jde modifikací ipa souboru v počítači, ale je to značně neoperativní (pokaždé změně nutná nová instalace do iphonu).
Nebo třeba editace herních souborů, např. v Palmheroes jediná možnost jak nahrát vlastní mapy.
A v neposlední řadě lze zachránit data/savy z aplikace, která se rozhodla, že bude padat dokud ji nepřeinstalujete...

Je toho dost, ovšem jak píše rony - musíte to opravdu potřebovat, jinak zbytečná práce i riziko.

suri
Host
Host
Příspěvky: 73
Registrován: stř lis 11, 2009 10:09 pm

Re: Jailbreak: výhody a nevýhody

Příspěvek od suri »

Snad to patří trochu sem. Mám JB 4.0.1. a koupené aplikace ze Cydia jako SBS setting, LockInfo, iSmartDialer, iRemix, CallTell, Resupported a další...
Když vyjde JB na 4.2.1 nebo vyší, tak nevím přesně jak upgrade udělat.
Resp. jediné co mě napadá je tento postup:
Nechat udělat upgrade na vyšší verzi, udělat JB a pak tam všechny app z Cydia nahrát znovu. Trochu je to nepraktický.
Neexistuje i jiný postup?
Díky
...dále iPad a AppleTV2

sokolino
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 16, 2008 1:42 am

Re: Jailbreak: výhody a nevýhody

Příspěvek od sokolino »

Nie :D . Apropo SBSettings je app zadarmo 8)
iPhone 3.1.3 JB, iPhone 3G 4.2.1 JB, iPhone 3GS 6.1.2 JB, iPhone 4 6.1.2 JB, iPhone 5 7.1.2

Michal483

Re: Pozitiva a nešvary Jailbreaku a jejich řešení

Příspěvek od Michal483 »

a jde se jailbreaku nějak zbavit a nechat si tam aplikace stažené ze cydie?

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Pozitiva a nešvary Jailbreaku a jejich řešení

Příspěvek od rony »

nie, nejde
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Raksak

Re: Pozitiva a nešvary Jailbreaku a jejich řešení

Příspěvek od Raksak »

Da sa vymazať s iPhone Jailbreak inak ako Restorom?

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: Pozitiva a nešvary Jailbreaku a jejich řešení

Příspěvek od Marek »

Všetko ručne :)
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Pozitiva a nešvary Jailbreaku a jejich řešení

Příspěvek od Metalgirl »

JB se zbaví jedině restorem, ručně akorát tak odinstaluje appky ze Cydie, ale samotný JB zůstane. Takže jedině restore a neobnovovat ze zálohy.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Raksak

Re: Pozitiva a nešvary Jailbreaku a jejich řešení

Příspěvek od Raksak »

Hmm, a viem si nejako nahrať novi OS keď mam Jb? Bez toho aby som spravil restore?

ABAB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1586
Registrován: ned dub 10, 2011 9:00 pm

Re: Pozitiva a nešvary Jailbreaku a jejich řešení

Příspěvek od ABAB »

Ne to nelze.
AppleTV 2nd geniOS 5.0.1AppleTV4tvOS 10.2.2Obrázek
iPhone 11 Pro black 64GBiOS 13.1.3
iPad AIR 2 64GB Wi-Fi+4GiPadOS 13.1.3
Je Vaše zařízení jailbreaknutelné?
Co to s námi vlastně hraje Apple za hry?
Obrázek

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Pozitiva a nešvary Jailbreaku a jejich řešení

Příspěvek od Metalgirl »

Vsak nahrat novy iOS=restore.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Renik
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 822
Registrován: ned pro 05, 2010 8:53 pm

Re: Pozitiva a nešvary Jailbreaku a jejich řešení

Příspěvek od Renik »

velmi pekne citanie, no tuto temu som nemal ani vidiet :) Uz 1-2 mesiace som bol bez JB a bol som pevne rozhodnuty, ze si JB uz nedam. No po precitani tejto temy prave teraz Jailbreakujem hlavne kvoli milovanej app biteSMS a spsettings :) tak som opat "v tom".
MacBook Pro Retina 13” 2016 | 2 GHz Intel Core i5 | 8 GB 1867 MHz LPDDR3 | 256 GB SSD | Intel Iris Graphics 540 | MacOS Sierra
iPhone X 256GB Space Gray
Apple TV 4 64GB

ABAB
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 1586
Registrován: ned dub 10, 2011 9:00 pm

Re: Pozitiva a nešvary Jailbreaku a jejich řešení

Příspěvek od ABAB »

Taky bych do JB nešel pokud by Apple nabízel některé app. Které získám jen díky JB.
AppleTV 2nd geniOS 5.0.1AppleTV4tvOS 10.2.2Obrázek
iPhone 11 Pro black 64GBiOS 13.1.3
iPad AIR 2 64GB Wi-Fi+4GiPadOS 13.1.3
Je Vaše zařízení jailbreaknutelné?
Co to s námi vlastně hraje Apple za hry?
Obrázek

Odpovědět