HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Pravidla fóra
V tejto sekcií nájdete hotové návody. Povolené sú len reakcie na znenie návodov (opravy, doplnenia a pod.). Do tejto sekcie moderátori presúvajú tie návody, ktoré sú najdôležitejšie.

Všetky vaše problémy a požiadavky o pomoc smerujte do vhodných sekcií alebo do Poradny.
Odpovědět
ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od ls8 »

Obrázek

HandBrake - opensource multiplatformní enkodér, založený na projektu x264. Je k dispozici s grafickým rozhraním i v textové podobě pro terminál (příkazový řádek).

Obrázek

Začátečníci mohou použít grafickou verzi, pak stačí pouze nakliknout zdrojový soubor a vybrat příslušný profil ( doporučuji Normal nebo High), já zde pro demonstraci možností budu uvádět ekvivalentní příkazy pro textovou verzi. Tu lze navíc velmi snadno a elegantně použít pro hromadné překódování většího množství souborů.

Pro kódování videa z DVD i DVB-T používám následující nastavení, kvalita výstupu je srovnatelná s DVD, dostačující i pro přehrávání na více než metrové LCD TV. Samozřejmě záleží na kvalitě vstupu. Při kódování z horšího vstupu stačí nastavit menší rozlišení a nižší datový tok.

Kód: Vybrat vše

/Applications/HandBrakeCLI -i <vstupni_soubor.mkv> -o <vystupni_soubor.mp4> --main-feature -e x264 -X 720 -q 18 -a 1 -E ca_aac -B 160 -6 auto -R Auto -D 0.0 -f mp4 -4 --decomb -m --x264-preset medium --h264-profile high --h264-level 4.1


--main-feature: Kóduj pouze hlavní video (pro konverzi z DVD, automaticky vyhodí reklamy, kóduje jen hlavní film)
-e x264: Video enkoder x264 (implementace kodeku H.264)
-X 720: Omezení šířky výsledného videa na maximálně 720 bodů, dle originálu. Lze vynechat, pak zůstane velikost (rozlišení) nezměněna.
-q 18: nastavení konstantní kvality, menší číslo znamená lepší kvalitu (větší výsledný soubor) (více)
-a 1: První audiostopa. Při konverzi z vícejazyčného zdroje lze specifikovat více stop, třeba -a 1,3
-E ca_aac: Audio enkodér Core Audio AAC (pouze na počítačích Apple v OS X, jinde - Windows, Linux - použijte faac)
-B 160: Audio bitrate 160 kbit/s
-6 auto: Automatická volba počtu kanálů (mono, stereo, 5.1 podle zdroje)
-R auto: Automatická volba vzorkovací frekvence podle originálu
-D 0.0: Bez komprese dynamiky zvuku
-f mp4: Specifikace formátu výstupního souboru
-4: 64bitový formát souboru, bez omezení na velikost (4GB)
--decomb: Odstranění prokládání, je-li třeba
--x264-preset medium: Střední úroveň optimalizací v kodeku x264 (více)
--h264-profile high --h264-level 4.1: volby formátu H.264, vysoká kvalita

Pro konverzi z DVD lze dále specifikovat číslo titulu (-t #) a číslo kapitoly nebo kapitol (-c 4, nebo -c 2-8).

Pro konverzi videa ve vysokém rozlišení s prostorovým zvukem (např. z Blu-Ray disku pro AppleTV) použijte následující nastavení:

Kód: Vybrat vše

/Applications/HandBrakeCLI -i <vstupni_soubor.mkv> -o <vystupni_soubor.mp4> --main-feature -e x264 -q 18 -a 1,1 -E ca_aac,copy:ac3 -B 160,160 -6 dpl2,auto -R Auto,Auto -D 0.0,0.0 --audio-copy-mask aac,ac3,dtshd,dts,mp3 --audio-fallback ffac3 -f mp4 -4 --decomb --loose-anamorphic --modulus 2 -m --x264-preset medium --h264-profile high --h264-level 4.1


Číslo jazykové stopy upravte podle potřeby, zvukový kodek opět změňte na faac, pokud nekódujete na Macu v OS X.

Nastavení je určeno pro HandBrake 0.9.9 a novější.
Naposledy upravil(a) ls8 dne stř bře 12, 2014 1:54 pm, celkem upraveno 2 x.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

designer
Host
Host
Příspěvky: 112
Registrován: pon srp 23, 2010 1:05 am

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od designer »

Jde nějak upravit rozlišení videa? Spousta filmů se mi nezobrazuje přes celej display. Popř. jaké je ideální rozlišení pro iPad, aby velikost filmu byla do 1 GB?

Tea Racer
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4033
Registrován: pon bře 30, 2009 10:25 am

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od Tea Racer »

Pochopitelne že jde upravit rozliseni. Mrkni tu na navod, je tam uplně vše.
...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
iPhone SE 2022
Děkuji, že nežádáte pomoc po soukromých zprávách.

Jozev*

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od Jozev* »

Stahl jsem vysledne video a proste mi nejde pridat do itunes :(
Vcem delam chybu???
Video by melo byt upraveno pro ipod ne?

Neni potreba neco v itunes nastavit aby tam byli funkcni videa?
Ja uz vazne nevim jak dostat video do ipodu :(

Nejde to nejak obejit bez itunes???
Audio, kniha, aplikace vse mi jde jen to debilni video nejde.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od rony »

sedia rozmery videa? sedi format? povedz ake su
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jozev*

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od Jozev* »

video: h.264 (x264)
audio: (aac) (2.0ch)
picture: 480x320

Tak co je spatne? :(

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od mike-biker »

Kontejner musí být m4v, nebo mp4. Jaká je koncovka?
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

Jozev*

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od Jozev* »

m4v
zkousel jsem i mp4

ani jeden format mi nejde.

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od rony »

zapni si panel s prednastavenymi konfiguraciami profilmi pre iPhone, iPAd, atd. zvol jednu z nich a tam obvykle uz nemusis nic riesit pri konverzii.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jozev*

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od Jozev* »

Ano presne takhle to delam.
Dal jsem profil pro iphone a ipod nic nemenil a proste to nejde.
Zkousel jsem nekolik programu a nejde to.

Proste nevim kde je chyba? Kazdy si muze sledovat film na ipodu jen me to nejde :(

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od rony »

takze po konvertovani ho umiestnis do nejakej zlozky.

potom ho myskou chytis a hodis do itunes do casti Library.

nasledne, ked ho uspesne vidis v iTunes a dokazes ho v itunes SPUSTIT a sledovat, tak pripojis iPhone, v casti Devices, sa objavi iPhone, prejdes na jeho ZALOZKU Movies (hlavne okno aplikacie itunes, zalozky na jej hornom okraji)

a ZAFAJKNES toto video.

nasledne zosyncujes.

CO z tohto robis inak a PRECO?
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Jozev*

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od Jozev* »

Po konvertovani ho mam na plose.
Chytnu a hodim do itunes.

Anic :( vubec to nereaguje.

Zkusil jsem video dat tedy do slozky na plose a hodit ho tam a nic.


Kamarad mi poslal upravene video co mu jede na iphonu, me to nejde dat do toho itunes :( :( :(

Me napadla jedna moznost, jestli to nemuze byt tim.
Pritelkyne ma ipod 6 (ten malinky) a tam videa nejdou
itunes mame na spolecnem pc ale kazdy ma jiny uzivatelsky profil ve windows

Tak nevim jestli to muze mit vliv???

Marek
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 4941
Registrován: pon led 04, 2010 11:19 am

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od Marek »

Odinstaluj a nainstaluj vsetko od Apple, a mohlo by to fungovat.
MacBook Air
Magic Mouse
iPhone 5

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od rony »

Jozev* píše:itunes mame na spolecnem pc ale kazdy ma jiny uzivatelsky profil ve windows

Tak nevim jestli to muze mit vliv???


nemoze, ani keby ste mali jediny uzivatelsky profil vo win, aj tak ich itunes ODLISUJE, takze mozes ty sam mat aj 10 apple zariadeni do itunes, bude ich odlisovat.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od Metalgirl »

Stahni nejnovejsi quicktime a nainstaluj ho, i kdyz uz ho nainstalovany mas, nainstaluj ho znovu, quicktime posledni dobou dela problemy pod win, iTunes, aby mohly prehravat videa, musi mit na pocitaci nainstalovane funkcni quicktime. Potom jak to budes mit nainstalovane, zkus pridat video do iTunes tak, ze nahore v iTunes zvolis polozku soubor a tam pridat soubory do knihovny, vyber to video a pridej ho, jestli to pujde.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Jozev*

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od Jozev* »

Marek píše:Odinstaluj a nainstaluj vsetko od Apple, a mohlo by to fungovat.


Co se stane kdyz odinstaluji itunes z meho pc???
Smaze se mi veskery obsah ktery ted v knihovne mam?

edit

Metalgirl píše:Stahni nejnovejsi quicktime a nainstaluj ho, aby mohly prehravat videa, musi mit na pocitaci nainstalovane funkcni quicktime.


Dekuji zkusim to.

nedelej doubleposty, slouceno . jh


:Yahoo!:
Metalgirl
:Rose: :good:
:Bravo:

Moooooc dekuji. Uz mi to funguje. Stacilo naistalovat ten prehravac, toto by me vazne nikdy nenapadlo. Nikde jsem to nikdy necetl. A jak je mozne ze je to takhle propojene?

Ale jsem stastny ze to uz funguje, do ipodu samozrejme uz neni problem video synchronizovat.

DEKUJI DEKUJI DEKUJI :Yahoo!:

kunec
Sons of Jailbreak
Sons of Jailbreak
Příspěvky: 306
Registrován: čtv bře 26, 2009 11:44 am

HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od kunec »

Quicktime obsahuje ty správně kodeky pro přehrání. Tím to je

Jozev*

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od Jozev* »

OK, kazdopadne vsem jeste jednou moc dekuji a doufam, ze to pomuze treba dalsim lidem s timto problemem.

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od kotelník »

Muzete mi prosim poradit jak nastavit HB, aby konvertoval pro displej iP5? Diky moc
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od mike-biker »

Klasicky bych nechal původní formát a buď je to 4:3, což by se stejně ořízlo tak jako tak, nebo 16:9 a pak není co řešit. Mě na iP 5 jde vše, co jsem dělal pro iP 4 a je tam toho víc vidět. :)
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od kotelník »

já teda pokud nechám nastavení jako pro 4/4S, tak mám 16:9 (pokud se nepletu) a mám zbytečné černé pruhy po stranách, poměrně velké. Pokud pak v přehrávači kliknu na zvětšení, tak zase nevidím vše...
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

fAUSt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 347
Registrován: pon dub 11, 2011 11:16 am

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od fAUSt »

Zdravím,

nevíte kde by mohl být problém, když chci konvertovat video, kde mám přidány srt titulky (chci je vpálit do videa), tak mi po kliknutí na start okamžitě vyskočí, že je operace již hotova ? Přitom není. Když zkusím to samé video konvertovat bez titulků tak to jde, ale já bych to potřeboval s nima :(
iPhone 6S 128 GB Space Grey
iPad Mini 2 16 GB WiFi Silver
MacBook Air 13" Early 2014, OS X El Capitan

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od kotelník »

lidi, prosím poraďte mi.

Potřebuji překonvertovat DVD tak, abych jej dostal do iPadu, čili nejlépe .avi?! Pokud jsem u přítelkyně na macbooku dal přímo konvertovat pro iPad v HB, tak mi to soubor poškodilo, zelené a různé barevné čtverečky v celé ploše, zničený chrčící zvuk, atd..
Jak to prosím řešíte? Neraďe mi prosím ať si to stáhnu v avi rovnou, to mi nepomůže :-)

Moc díky
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od rony »

nie avi.

konvertuj do MP4, handbrake ma priamo profil aby bol vysledok kompatibilny s konkretnym zariadenim, tak ho pouzi.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od kotelník »

špatně jsem se vyjádřil, použil jsem to jak píšeš, v pravém sloupci jsem zadal iPad a nic neměnil
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od rony »

v nastroji, ktory umoznuje generovat zlym nastavenim zle vysledky sa tazko s radami dostaneme daleko ak nebudeme vediet, co si mozno zle zaklikol.

robil si to prvykrat, treba si to natrenovat a ked sa ti konecne nastavenie podari, tak ho mat v hlave alebo na papieri. konvertovanie videa nie je "hop hop a je to presne ako chcem".
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od kotelník »

jj to máš rozhodně pravdu, obecně to je u Tebe zvykem, nicméně je někde návod na mou problematiku, abych to mohl přesně podle toho udělat? Nejsem si jistý výběrem dvd, respektive když vybírám, kde je umístěno, tak se mi nějak podařilo to tam dostat všechno najednou, ale výsledek ohavný :(
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od rony »

tak zasadna otazka, nejake parametre vysledneho videa by sa niekde nenasli? napr. X x Y v pixeloch? ake kodeky to pouzilo na video, na zvuk atd? na to su pre win nastroje, treba ich mat :-) ja uz si nepamatam ako sa volal ten program, ktory tieto info vyzobal.
/\/\ /\ > /\ / Facebook skupina Uživatelé Apple Watch a fb.com/forum.iphone.cz
 mac mini  iPhone  4  5S  X  13 Pro  iPad Pro  Pencil  TV4  HomePod  WATCH  AirPods

kotelník
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2935
Registrován: úte čer 30, 2009 3:00 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od kotelník »

no dívej, ono nejde o kvalitu výsledku, jde o to, že je prachsprostě poškozen. Ne, že jsem náročný, ale tam místy ani není obraz...
Ještě mě napadlo, jestli nemůže být problém, že nemám dvd nakopírované na disku, ale je to přímo z dvd, tak to zkopíruju a asi znovu zkusím, i když to trvá asi 3 hodiny :(

EDIT: Tak zjevně bude problém někde jinde, ale fakt netuším kde. Pokud dané dvd zkopíruji na disk a vložím celé do ANY Player skrze iTunes, tak to dělá stejný hnus. Samozřejmě, že pokud dám dvd přehrávat, tak je ok...
Macbook pro Retina 2015, 13" 256GB, 8GB RAM
iPhone 6S space gray, 64GB

ninca91
Host
Host
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 18, 2011 11:30 am

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od ninca91 »

Ahoj mám stejný problém jako se tu řešil nahoře video mi prostě nejde přetáhnout do iTunes. Když dám na videu pravé tlačítko a spustit v iTunes tak se rozjede. Ale přetáhnout ho do iTunes nebo i přes Soubor->přidat soubor do knihovny... to bohužel nefunguje.

Aktualni Qucktime jsem si stáhla restartovala pc atd ale nepomohlo.

Děkuji za radu

nas-matko

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od nas-matko »

EDIT: Tak zjevně bude problém někde jinde, ale fakt netuším kde. Pokud dané dvd zkopíruji na disk a vložím celé do ANY Player skrze iTunes, tak to dělá stejný hnus. Samozřejmě, že pokud dám dvd přehrávat, tak je ok...

To vyzera, ako by z DVD nebola odstranena ochrana. Skuste to skopirovat na disk pomocou napr. DVD shrink, ten odstranuje vsetky ochrany (http://www.dvdshrink.org/much_en.php) dalsia moznost je anydvd, ten je ale plateny.

vrty
Host
Host
Příspěvky: 127
Registrován: pon zář 07, 2009 1:06 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od vrty »

Ahoj, diky za navod, ale potykam se s mensimi problemy:

1) Nevim jak mohu pohadkove DVD rozdelit na vice jednotlivych souboru? To musim vzdy v HandBrake dat do fronty, ze chci ripovat jen prvni kapitolu a pak pridat druhou a tak to rucne udelat pro vsechny kapitoly?

2) Jedno DVD mi vubec neslo precist, v logu se objevilo toto: "GUI ERROR dialog: dvdnav: Can not set dvd menu, No such menu or menu not reachable." nevite kde by mohl byt problem?

3) Take by me zajimalo, kdyz treba vyberu z Toggle Presets "iPad" tak se nastavi Video Quality na RF: 20, neusetrilo by se neco, kdyby to bylo nastavene spise na Average Bitrate (kbps) a nejaka hodnota?

4) Take se mi zda ze kdyz vyberu iPad a Apple TV 2, tak ze se v nastaveni nic nemeni, proc je tam tolik voleb, kdyz je vysledek pak stejny?

5) DVD shrink je asi dobry programek, ale jen pro Win.. :( Nebylo by i neco pro Mac?
iPhone 5S 32GB | Watch Sport Grey | iPad Air 2 128GB | MacBook Pro Retina 15" 2014 512GB | Apple TV 1st

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od ls8 »

1/ Pokud máš na mysli DVDčko třeba s dvanácti díly večerníčku, pak záleží na tom, jak je to na DVD udělané. Doporučuji použít CLI (command line) verzi HandBrake (HB), snadněji s ním naskriptuješ víc akcí najednou. Nejdřív buď v GUI verzi HB nebo příkazem

HandBrakeCLI -i /cesta/DVD/VIDEO_TS -t 0

zjisti, jesli jsou jednotlivé epizody na DVD jako samostatné Titles (tituly) nebo Chapters (kapitoly). Pokud je každá epizoda jako samostatný titul (např. tituly 1-12), pak pro nakódování celého DVD použij příkaz

for title in 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12; do /Applications/HandBrakeCLI -i /cesta/DVD/VIDEO_TS/ -o ~/Movies/pohadka-epizoda-$title.mp4 -t $title -a 1 -m -e x264 -b 1800 -X 720 -E faac -B 160 -R 48 -6 auto -5 -9 -2 -x b-adapt=2:rc-lookahead=50; done

parametr -a 1 předpokládá, že česká zvuková stopa je na DVD jako jednička - případně uprav.

Pokud jsou epizody ve struktuře DVD uložené jako kapitoly jednoho titulu (pořadí titulu zadáš v parametru -t x), upravíš příslušným způsobem zadaný příkaz:

for chapter in 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12; do /Applications/HandBrakeCLI -i /cesta/DVD/VIDEO_TS/ -o ~/Movies/pohadka-epizoda-$title.mp4 -t 1 -c $chapter -a 1 -m -e x264 -b 1800 -X 720 -E faac -B 160 -R 48 -6 auto -5 -9 -2 -x b-adapt=2:rc-lookahead=50; done

Výsledné video bude v DVD kvalitě, velikost cca 1GB/hod.

2/ Máš nainstalovaný VLC? HB používá knihovnu decss z VLC pro dekódování chráněných DVD. Někdy má HB problém ripovat přímo z DVD, radši nejdřív DVDčko načti na disk aplikací RipIt.

3/ Předvolba je nastavená na konstatní kvalitu, ne na bitrate. Podle komplexností scény může být výsledné video dost velké, ale bude zachovaná kvalita. Mě se osvědčilo nastavení, které uvádím v příkladech výše - odpovídá předvolbě HighProfile v HB. Používám HB mnoho let, na výsledná videa koukám na 40" FullHD TV, na iPadu i iPhonu.

4/ Ano, některé předvolby mohou být stejné, nebo skoro stejné. Rozdíl mezi těmito dvěma profily je v tom, že předvolba pro ATV2 navíc nechává ještě druhou audio stopu v ac3.

5/ DVD Shrink je (byl?) program pro rekompresi DVD z dual-layer na single-layer, pro Mac je alternativou např. DVD Remaster.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od ls8 »

Nový HandBrake 0.9.9 má nastavené nové profily, co nejdříve dodám nová doporučená nastavení. Nastavení v prvního příspěvku jsou funkční do verze 0.9.8 včetně.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Bebe
Host
Host
Příspěvky: 2
Registrován: sob úno 02, 2013 10:20 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od Bebe »

Zdravím ve spolek, potřeboval bych radu ohledně apple tv, už jsem naprosto v koncích :-( používám ji cca 2 roky (2. generace) a nyní se objevil následující problém. Mám v knihovně v Itunes řekněme X filmů, po poslední aktualizaci iOS na TV se mi zobrazují jen některá videa - v iTunes jsem nic neměnil, tam ta videa jsou stále. Jen se některá přestala zobrazovat na Apple TV, dokonce teď nejsem schopen žádné nové video, které vložím do iTunes na Apple TV zobrazit, zkoušel jsem v HB snad už všechny přednastavený formáty :-(
Setkal se s tím někdo?
Díky!
Bebe

Gekko gecko
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2221
Registrován: pon zář 22, 2008 3:20 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od Gekko gecko »

ls8 píše:Nový HandBrake 0.9.9 má nastavené nové profily, co nejdříve dodám nová doporučená nastavení. Nastavení v prvního příspěvku jsou funkční do verze 0.9.8 včetně.

Má Handbrake profil i pro iPady s 1024x768? (iPad2,iPad Mini)
iPhone 5S 16GB Silver iOS 9.2

fAUSt
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 347
Registrován: pon dub 11, 2011 11:16 am

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od fAUSt »

Prosím Vás, nemůžete mi poradit, když chci vpálit titulky do videa, tak přidám soubor .srt, zvolím Language na Czech a mám zaškrtávat to políčko Default? Protože jsem konvertoval takhle film, aby jsem si jej mohl pustit na televizi s titulky, ale po dokončení (cca 1,5 h!!) jsem zjistil, že titulky ve videu vůbec nejsou.

Případně existuje nějaký jednodušší program na vpálení titulků do videa? :D Nebo není na to někde nějaký polopatický postup? Googloval jsem, ale nic užitečného.

Díky
iPhone 6S 128 GB Space Grey
iPad Mini 2 16 GB WiFi Silver
MacBook Air 13" Early 2014, OS X El Capitan

ls8
Starý pes fóra :)
Starý pes fóra :)
Příspěvky: 11456
Registrován: pát črc 11, 2008 6:52 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od ls8 »

Vyšla verze 0.10 s podporou x264 a vp8.
iPhone XS 64GB | MacMini 2018 | MacBook Pro 15 2013

Uživatelský avatar
rony
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 19653
Registrován: pát pro 14, 2007 12:37 am

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od rony »

Vývoj Handbrake skončil.
Po trinástich rokoch vývoja.
Vydali prvú ostrú verziu.

cuting
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 2259
Registrován: úte čer 07, 2011 8:45 pm

Re: HandBrake - Převod videa do formátu iPhone/iPod/iPad

Příspěvek od cuting »

Díky za info
 Apple hračky 

Odpovědět