Používání mobilních dat při připojení na Wi-fi

Odpovědět
Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Používání mobilních dat při připojení na Wi-fi

Příspěvek od Qwizz »

Zdravím, píšu tu už druhý dotaz během pár dnů. Nyní mám problém s používáním mobilních dat i přesto, že jsem připojen na Wi-fi. Dnes jsem to konečně mohl otestovat řádně, dnes se mi obnovil měsíční FUP. Od včerejška jsem měl telefon připojený jen na Wi-fi, nicméně podle přehledu užití dat v telefonu si iOS stáhl už cca 350kb dat přes mobilní sítě. Rád bych se zeptal, jak je to možné? Wi-Fi assistenta mám vypnutého, zkoušel jsem jestli jsem opravdu na wifi (zkouška stažení hry z Appstoru s cca 1GB dat - přes mobilní data by to tedy nepovolilo - hra se úspěšně stáhla a chvilku jsem ji i hrál. Rád bych tedy věděl, jestli nemám něco špatně nastaveno, že mi to žere data i když jsem na Wi-Fi? Teď prosím nejde o velikost těch dat (i když skoro půl mega za půl dne je taky nezanedbatelné) ale o princip. Setkal se s tím už někdo? Bohužel nevím, která appka je příčinou, protože v přehledu mám pouze velikost co přenesly od doby co telefon mám (cca týden).

PS: Měření mám pomocí appky DataFlow Pro (placená verze), kde ode dneška mám nastaveno obnovení dat.

Děkuji mockrát za odpověd a snad moc neotravuji.
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Re: Používání mobilních dat při připojení na Wi-fi

Příspěvek od bedo. »

Mobilné dáta máš úplne vypnuté? Lebo inak je to normálne, napr. spojenie na push notifikačné servery iOS zvykne držať cez mobilné dáta - "neoplatí" sa mu kvôli takým malým objemom dát aktivovať WiFi. Lebo zapnutie ďalšieho modulu znamená zvýšenie spotreby atď.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Používání mobilních dat při připojení na Wi-fi

Příspěvek od Qwizz »

Ale ne, my si asi nerozumíme. Mobilní data mám zapnutá pořád, nicméně doma, ve škole a další věci jsem na wifi. A pokud jsem připojen na Wi-fi, tak mi to jemně žere data. Tzn ať si navykne na co chce, pokud jsem připojen na Wi-fi, měl by jet pouze přes wifi, nebo nikoli? Už jsem z toho jelen :D
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: Používání mobilních dat při připojení na Wi-fi

Příspěvek od misha »

ano jelene, kdyz vypnes obrazovku (telefon je ve standby), tak se po nejake dobe (pokud neni pozadavek) vypne i wifina a telefon prejde na mobilni data :-)

bedo.
Senior uživatel
Senior uživatel
Příspěvky: 704
Registrován: sob kvě 29, 2010 11:04 am

Používání mobilních dat při připojení na Wi-fi

Příspěvek od bedo. »

Qwizz píše:pokud jsem připojen na Wi-fi, měl by jet pouze přes wifi, nebo nikoli? Už jsem z toho jelen :D

Povolil si mu mobilné dáta? Povolil. Tak ich využíva tam, kde sa mu to hodí. Napr. kvôli lepšej výdrži batérie - nemusí zapínať ďalšie rádio. Od určitého objemu dát sa však situácia obracia a vtedy prejde na WiFi.

Ľudia sa čudujú ako je možné, že iPhone s polovičnou batériou vydrží 2x dlhšie, ako porovnateľný Android. Okrem optimalizovaného HW je to aj kvôli optimalizovanému SW.

Qwizz
Host
Host
Příspěvky: 122
Registrován: čtv úno 25, 2010 5:14 pm

Re: Používání mobilních dat při připojení na Wi-fi

Příspěvek od Qwizz »

Děkuju Mishe a Bedo, oba jste mi to po lopatě vysvětlili jak to je, díky vám :) můžete lock :)
iPhone SE 16GB Gold iOS 11
Apple Watch 42mm hliník, Space Grey, WatchOS 4
Airpody

misha
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 781
Registrován: ned lis 07, 2010 8:31 am

Re: Používání mobilních dat při připojení na Wi-fi

Příspěvek od misha »

kdyz uz tak mishovi ;-)

rein
Host
Host
Příspěvky: 32
Registrován: ned lis 07, 2010 11:09 pm

Re: Používání mobilních dat při připojení na Wi-fi

Příspěvek od rein »

Ešte si skontroluj nastavenia>Mobilné>a choď celkom dole a tam je prepínač asistent Wifi defaultne to je zapnuté, slúži to na to, že keď je slabý signál Wifi tak použije mobilné dáta tak si to skontroluj či to nemáš zapnuté.
Macbook pro Retina 2015, 15" 512GB, 16GB RAM
iPhone 6S+ space gray, 64GB
iPad Air space gray, 32GB

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Používání mobilních dat při připojení na Wi-fi

Příspěvek od mirmo80 »

Qwizz píše:Wi-Fi assistenta mám vypnutého
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Odpovědět