Nefunkční anténa a TouchID

Odpovědět
jayare
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: stř úno 10, 2016 11:37 am

Nefunkční anténa a TouchID

Příspěvek od jayare »

Ahoj, potřeboval bych nutně pár odpovědí. Jeden člověk mi nabízí ke koupi iPhone 5S 16GB. Problém je v tom, že má telefon rozbitou anténu a tedy dost často vypadává signál a k tomu všemu ještě nefunguje ani TouchID. Tak se ptám, zda oba tyto problémy mohu vyřešit tím, že nechám v servisu vyměnit celou základní desku a jestli máte někdo zkušenosti, zajímá mne i cena té desky. Po výměně desky je možné používat všechny funkce bez omezení? Nepotřebuji rady typu, abych si koupil už raději 6, nebo SE. Opravdu mne pouze zajímá, zda výměnou vyřeším ty dva problémy (signál, TouchID) a kolik ta deska stojí. Mnohokrát děkuji za každou užitečnou odpověď.

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Nefunkční anténa a TouchID

Příspěvek od mike-biker »

Samotnou desku neseženeš. Touch ID funkce je harwarově vázaná na desku, takže k desce by musel být i k ní patřící Home button.
V autorizovaném servisu ti za naprosto nesmyslnou cenu (okolo 9.000 Kč) nabídnou v rámci exchange v podstatě nový telefon.
Takže na toto zapomeň.
Doporučuji zakoupit jiný iPhone 5s, kde tyto problémy nejsou.
Nebo se smířit s tím, že funkce Touch ID nebude použitelná. Anténa je vyměnitelná, ale spíše výpadky signálu bude mít na svědomí jiná HW závada.
Za kolik jej máš možnost koupit?
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

jayare
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: stř úno 10, 2016 11:37 am

Re: Nefunkční anténa a TouchID

Příspěvek od jayare »

Aha, to jsem vůbec nevěděl. Mohu to koupit za 2.000,-. A kolik by tak zhruba stála ta nová deska s HomeButtonem? To že TouchID nebude fungovat bych ještě oželel, ale tu anténu ne, bez ní to nepůjde. Děkuji

mike-biker
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 3469
Registrován: ned říj 09, 2011 12:39 pm

Re: Nefunkční anténa a TouchID

Příspěvek od mike-biker »

Pokud oželíš ten Home button - resp. Touch ID, pak to můžeš koupit.
Ale anténou to asi nebude, proč by jí dotyčný nevyměnil, když by byla vadná jen ona?!
Odkud jsi?
iPhone 14 Pro 256GB Silver.
iPhone 12 Mini 64GB RED as reserved.
MacBook Pro 16" M1 Max 24-Core GPU, 32GB Memory, 1TB SSD

jayare
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: stř úno 10, 2016 11:37 am

Re: Nefunkční anténa a TouchID

Příspěvek od jayare »

To mně právě na tom zaráží. Proč si to nevymění sám? Paradox na tom je to, že tenhle iPhone mi byl nabídnut včera prodavačem Datartu, když jsem se koukal na SE. Jsem z Českých Budějovic, ale nemám problém dojet kamkoliv. Jenže když už to někam povezu, tak to budu muset prvně koupit.

jayare
Host
Host
Příspěvky: 17
Registrován: stř úno 10, 2016 11:37 am

Re: Nefunkční anténa a TouchID

Příspěvek od jayare »

Rád bych se s Tebou na něčem domluvil. Dej mi prosím na sebe funkční e-mail (jirkajahudka@gmail.com). Tady na fóru musím pořád čekat, než se mi příspěvek schválí, je to hrozný handicap. Děkuji

Odpovědět