Wifi modem Mercury a Iphone 6S plus

Odpovědět
cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Wifi modem Mercury a Iphone 6S plus

Příspěvek od cleo.25.gr »

Dnes mi dorazil nový modem s wifi routerom Mercury od UPC ktorý dávaju k rýchlejším internetom a kedze je aj drahší prenájom ako na ponúkaný CISCO, tak by mal byt aj teoreticky lepší. A tu by som sa chcel opýtať niekoho kto využíva služby od tejto spoločnosti s tým istým routerom ci ma tiež takýto problém.

Ako je možné že Iphone 6S a 6S plus majú pomalšie pripojenie k routeru ako Samsung Galaxy Alpha.

Obrázek

Nechválili sa Apple na Keynote že Iphone ma úžasnú rýchlosť na wifi vďaka ac?

Používal som aj router od Netgear a tam bola rýchlosť pripojenia aspoň 400 Mbps ale aj tak na cca 700 co mal Samsung Alpha sa to nechytalo.

Týmto by som sa chcel zároveň opýtať na vaše rady co by trebalo nastaviť ci už v routery alebo v Iphone aby nebola rýchlosť takáto mala. Ďakujem.
iPhone X

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Wifi modem Mercury a Iphone 6S plus

Příspěvek od Clon »

A jaké máš nastavené kódování?
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: Wifi modem Mercury a Iphone 6S plus

Příspěvek od cleo.25.gr »

Clon rad by som ti odpovedal ale je treba zo mnou v tejto veci hovorit ako z obycajným clovekom ( zaciatocnikom ). Aspon priblizne napisat kde to mam hladat a ako je to v routeroch oznacene a ja to nejako vysturam a dam vediet. Dakujem za pochopenie.
iPhone X

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Wifi modem Mercury a Iphone 6S plus

Příspěvek od Clon »

Promin, lepsi vyraz mel byt šifrovani. Nicmene tvuj router nemam a neznam. Ale hledej v nastaveni (zalozka by mohla mit nadpis Wifi) kde nastavujes treba 2,4 GHz, nebo 5 GHz, na kterem kanale ma vysilat .... byva to na jedne strance vsechno. A tam hledej v rozklikavaci nabidce WEP (to nebrat), WPA/WPA2 nebo WPA2-psk tam tusim byva. Tak to zkus zmenit a vyzkouset. Po kazde zmene je potreba restart routeru.
Taky by stalo za uvahu proskenovat okolni site, jestli se neperou na stejnem kanale se sousedem. Ale to budes muset delat bud na notebooku, nebo na androidu - Apple nas od takovych zbytecnosti chrani.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: Wifi modem Mercury a Iphone 6S plus

Příspěvek od cleo.25.gr »

Clon takze šifrovanie mám nastavene na WPA-PSK/WPA2-PSK. Tak dnes som blúdil po nastavení ruotera a pridelil som Iphone ip adresu na 5 GHZ ip adresu a po reštarte routera je rýchlosť 866 Mbps. Tak dúfam že to už bude v pohode.

A akou app sa dajú skenovať siete a kanály na osx. Už dlhšie som takú app hľadal aby som nastavil kanál na ktorom sa nebudú "biť" wifi no nič som nenašiel. Ďakujem
iPhone X

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: Wifi modem Mercury a Iphone 6S plus

Příspěvek od Clon »

Takze sifrovani jsi nemenil? Jen jsi zmenil na 5GHz? Hm, ale na 2,4 by to melo jet taky naplno.
Mne to sveho casu blblo na iPadu Air - vsechno mi jelo v pohode, jen on blbnul a jel silene pomalu. Pomohl obycejny restart iPadu.
OSX nemam, tak s nim ti neporadim, ale snad je nejaka appka i pro nej. Zkus pohledat. Jestli neco najdu, napisu ti sem. Ja ti muzu poradit jen neco pro android. Kdysi jsem mival z cydie taky program pro iOS, ktery fungoval alespon trochu, ale to bylo snad jeste pro iOS 5 (max mozna 6). Nemas doma zhola nic s androidem? Tak pujc od souseda :-) Clovek to zase tak casto nepotrebuje.
Na androidu pouzivam tohle https://play.google.com/store/apps/deta ... yzer&hl=cs
Tady je ne o pro OSX ale placene http://www.metageek.com/products/inssider/
Tohle by se snad taky dalo pouzit https://github.com/IGRSoft/KisMac2
Trial na 3 dny https://www.adriangranados.com/apps/wifi-explorer
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

cleo.25.gr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 243
Registrován: úte led 21, 2014 12:53 pm

Re: Wifi modem Mercury a Iphone 6S plus

Příspěvek od cleo.25.gr »

Šifrovanie som nemenil a 2,4 aj 5 GHZ je zapnuté stále len som asi dobre vymakol keď bol pripojený k 5ghz a priradil som ip. Skúsim na manželkinom telefóne tu android app. Ak by sa niekto stretol s nejakou app na skenovanie wifi pre iOS a nechá odkaz alebo aspoň názov tak budem vďačný. Dakujem za rady.
iPhone X

Odpovědět