LTE Orange Slovensko.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od mirmo80 »

Najviac, co sa mi podarilo. V Poprade pri hypertescu.
http://imageshack.us/a/img674/9969/lKY3MC.jpg
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od shimie »

Zdravim, vcera som presiel z O2 do orange, problem je v tom ze na iphone 6 mi nejde LTE. Vedla loga mam napisane LTE, ale iphone mi stale pise nepodarilo sa aktivovat mobilnu datovu siet. Volal som na 905 kde mi resetli simku co nepomohlo, tam mi dali na predajni novu, co tiez nepomohlo. Skusal som aj obnovu, nastavil iP aok novy a tiez nic. 3G ide v pohode, ale ako nahle nabehne LTE som bez internetu. Nevie niekto poradit ako vyriesim tento problem, pripadne ci je chyba u operatora, alebo moze byt aj vada v iPhone.

Obrázek
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od seamaster »

S tym prechadzanim od operatora k operatorovi su len problemy, napriklad synovec mal problem s iMessage, presiel z telekomu do orange a nepodarilo sa to nijako rozchodit, apple haze vinu na orange a orange na apple, skratka sa pri prechode sa data spravaju nejako divne, neviem, ci to ma nejaky suvis, ale odporucam neprechadzat a rovno si pytat nove cislo :-(

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od shimie »

Ale cislo je len cislo, si myslim ze je jedno aku ma prevdvolbu, proste teraz som v sieti orange, mam novu kartu, internet cez 3G ide v pohode, len pri LTE sa to sekne. Nemam moznost vyskusat simku s novym cislom.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od seamaster »

Len som napisal realne skusenosti, u imessage to zrejme ma nejaky suvis, takze ma napadlo, ze by to mohlo byt aj v tomto pripade nieco podobne

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od mirmo80 »

Ak más možnosť, vyskúšaj tvoju SIM kartu v inom mobile (samozrejme s podporou LTE sietí ;)). Uvidíš, či je problém v iPhone, alebo v SIM karte. Reklamuj potom jedno, alebo druhé.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od shimie »

Ano, to som chcel spravit ako prve, ale zhodou oklonsti nemam nikoho po ruke.
:)
Ale asi to bude jedine riesenie.
Vdaka
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

tomlu
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 111
Registrován: ned pro 25, 2011 10:24 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od tomlu »

zkoušel si restartovat síťová nastavení, ony se tam ty původní držej jak klíště, já než sem dělal obnovu tak sem změnil přístupovej bod na internet a po obnově byl pořád změněnej až reset síťových nastavení ho obnovil
iPhone 6 64GB Space Gray / poslední verze iOS
iPad Air 32GB Wi-Fi Space Gray / iOS 9.1
iPhone 4S 32GB Black / iOS 9 - prodáno

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od shimie »

Resert sietovych nastaveni som spravil niekolko krat, nepomohlo.
EDIT:
Tak moja karta bola aj v druhom iphone 6+ a tiez to neslo, cize bud nieco s kartou, alebo vadna seria iphonov, este musim zohnat nejaky android.
:)
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od seamaster »

Takze bude problem v tom, co som pisal, je to prenesene cislo, ked mas doma LTE, v zahranici ti nefunguje, len 3G, toto vnima siet mozno ako roamingove cislo a nepusti mu LTE, na pozadi to maju take źozite, ze o tom nevedia. Je to technicky problem prenosu cisla

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od mirmo80 »

Este ma napadlo, skus pripojit iP k iTunes. Mozno si stiahne nejaky carrier update. Pises, ze pred tym si bol v O2, teraz si v OR. Orange ako jediny podporuje nastavenie siete 2G/3G/LTE. Mozno ma iP problem s tymto.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Ej.Kej.Ej.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát črc 12, 2013 4:17 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od Ej.Kej.Ej. »

Isto Orange ako jediný podporuje prepínanie medzi 2G/3G/LTE? Ja som tu pred časom čítal niečo iné.

nezno píše:
Mám O2-SK a tiež mám v nastaveniach voľbu 2G/3G/LTE


A začiatkom roka som tiež prešiel z O2 do Orange a nemám žiadne problémy, ale to tu LTE ešte nebolo.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od mirmo80 »

Aha, tak to som nevedel.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od shimie »

mirmo80 píše:Este ma napadlo, skus pripojit iP k iTunes. Mozno si stiahne nejaky carrier update. Pises, ze pred tym si bol v O2, teraz si v OR. Orange ako jediny podporuje nastavenie siete 2G/3G/LTE. Mozno ma iP problem s tymto.


Skusal som aj tuto moznost, nepomohlo. Simku som daval aj do druheo iphonu na predajni v tracu. Dnes aj do nexus 5, tam LTE ani nenabehlo, pritom kamarat dal naspat svoju kartu a LTE nabehlo hned v sekunde.

EDIT:
Prave mi volali z orange ze mam zistit na akej frekvencii, alebo frekvenciach pracuje moj iphone. Ako to zistim?

EDIT 2:
Uz som to zistil, mam model A1586

UMTS/HSPA+/DC-HSDPA (850, 900, 1 700/2 100, 1 900, 2 100 MHz)
TD-SCDMA 1900 (F), 2000 (A)
GSM/EDGE (850, 900, 1 800, 1 900 MHz)
FDD-LTE (pásma 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 13, 17, 18, 19, 20, 25, 26, 28, 29)
TD-LTE (pásma 38, 39, 40, 41)

EDIT 3:
Tak mi volali ze frekvencie v mojom telefone su v poriadku.
:)
Ze mam ist na predajnu, tam dat moju kartu zamestnancovi on ju vyskusa v telefone podporujucom 4G. Samozrejme na predajni taky telefon nemali, slecna vytiahla svoj tablet samsung a sla testovat. Na predajni nemali 4G signal, tak sme museli ist von, ale LTE nikde. Uzatvorili to spolocne kolegovia na predajni tym ze problem je ale nevedia kde.
:)
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

Ej.Kej.Ej.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát črc 12, 2013 4:17 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od Ej.Kej.Ej. »

Ja sa ani nečudujem :) Keď som riešil slabú kvalitu 3G signálu v čase, keď nebol prepínač na 2G v byte v Petržalke, tak som si užil tiež kopec srandy. Došlo to do štádia, že mi operátorka hovorila, že existuje zosilovač signálu, ktorý si dá človek do okna a má doma lepší 3G signál, že ho majú v takých väčších predajniach, že mi ho na skúšku bez problémov požičajú, aby som si zavolal do predajne. Volám a týpek na predajni o takom niečom nikdy nepočul :) tak som sa na to vykašlal.

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od shimie »

Tak 4G uz ide, vraj bola chyba niekde u nich.
Ale ked som v 4G sieti sa mi neda dovolat. Ludia sa stazuju ze ked mi volaju nepocuju vobec nic, zidne zvonenie, ziadnu informaciu o nedostupnosti, proste ticho, cize cele zle.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od next751 »

Chcel som prestupit do Orange-u a pouzivat ich 4G, ale ako to citam, menim nazor.

Ej.Kej.Ej.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát črc 12, 2013 4:17 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od Ej.Kej.Ej. »

next751: Myslíš, že je to niekde lepšie, resp. iné?:) Pomaranč má aspoň výhodu, že nemusí byť človek na biednom 3G, keď nie je 4G dostupné.

shimie: také niečo sa mi ešte nestalo, ale ona celkovo kvalita hovoru pri 4G, ale aj 3G je taká všelijaká. Občas počujem výborne, občas úplne na draka, niekedy sa ľudia sťažujú, že to čudne hučí pri zapnutom LTE, inokedy bez problémov, no radosť to používať :)

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od shimie »

Ono v podstate sa cez LTE ani neda volat. Zariadenie sa pri prichadzajucom, alebo odchadzajucom hovore musi prepnut do 3G, pripadne 2G. Si vsimni, ked niekomu budes volat, ze tam nikdy nebude svietit LTE. Este ze Orange ma prepinac 2G, 3G, LTE, ak by som mal tento problem v Telekome, bolo by to horsie.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

Ej.Kej.Ej.
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 189
Registrován: pát črc 12, 2013 4:17 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od Ej.Kej.Ej. »

To je pravda, že pri hovore tam LTE nesvieti, ale aj tak to má podľa mňa vplyv na kvalitu hovoru, keď to je zapnuté. Aj keď hovory v Orange by som nazval všelijak, len nie kvalitné :bad:

next751
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 743
Registrován: ned kvě 26, 2013 1:57 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od next751 »

Pozrite, berte to aspon tak, ze 3G chytite aj tam, kde ja s Telekomom nechytim ani signal na volanie

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od Clon »

No, mate to tam taky pekne vesele. To budou asi ty " postkomunistike zeme blizkeho vychodu".
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

TomXasS
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: sob čer 26, 2010 9:02 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od TomXasS »

Nechapem kritiku, ja som v Kosiciach a Presove nemal ziaden problem.
LTE ide paradne.
Apple iPad mini 2 Retina 16GB Wi-Fi

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od Clon »

No ber to proste tak, ze nekde je to +- OK, a hned za humny to muze byt diametralne jinak. Taky to ted u nas pozoruji.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

Shwollo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 03, 2009 2:15 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od Shwollo »

funguje vam LTE na iPhone 6 v Orange? 3G v pohode, ale ked prepnem na LTE tak iPhone sa -tvari, ze sa nemoze pripojit na internet a pritom je pripojeny na LTE (zobrazi sa ikona LTE pri hodinach).

Problem telefonu to asi nebude kedze v cesku mi na slovenskej o2 karte LTE funguje bez problemov.

Mali ste niekto podobny problem?

TomXasS
iPhoneHolik
iPhoneHolik
Příspěvky: 2350
Registrován: sob čer 26, 2010 9:02 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od TomXasS »

Aku staru kartu mas?
Ja som mal staru - LTE sice islo ale zralo to baterku neskutocne.
Vymenili mi ju za najnovsiu a odvtedy fungujem len na LTE a baterka drzi ovela lepsie.
Apple iPad mini 2 Retina 16GB Wi-Fi

Shwollo
Klub čistého iOS
Klub čistého iOS
Příspěvky: 323
Registrován: úte lis 03, 2009 2:15 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od Shwollo »

Praveze ked som s tym bol v orange tak mi kartu vymenili za novu

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od seamaster »

Ja mam skor niekedy problem s rychlostou, pripojeny na LTE a download 0,1 Mbps aj upload, pritom plny signal... Prepnem na 3G a naspat na LTE a idem 30 - 40 Mbps, niekedy to nepomoze, niekedy potrebujem prepnut viac krat, niekedy restart... Riesil ssom to s Orange a tvaria sa, ze u nich je vsaetko v poriadku, ze to zalezi od vela faktorov, ale evidentne maju problem, lebo zdielam internetovy balik aj na druhu sim v ipade a ked ide jedna pomaly, ide aj druha... Niekedy staci restartovat jeden device a druhy sa rozbehne.. Cele je to divne s LTE Orange

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od mirmo80 »

Preto LTE nepouzivam, nevidim v nom pre seba ziaden vyznam.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Clon
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 2782
Registrován: stř črc 11, 2012 4:29 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od Clon »

Ja ted zase bydlim v miste, kde 3G neni. Takze mam na vyber jen E nebo LTE. Ale zapinam to opravdu podle potreby, protoze ve meste je vetsinou plny nebo skoro plny signal 3G nebo jedna (nekdy i dve) carky LTE. A to pak LTE jede pomaleji nez 3G. Proste u LTE strasne zalezi na signalu. 200 m od vysilace jsem nameril 70 Mbit/s, ale kilometr s primou viditelnosti uz jen asi 30. A na jednu carku to opravdu stoji docela za malo - i kdyz stale mnohem lepsi nez Edge.
iPhone X iOS 13.3, iPad Pro 11" iOS 13.3, ATV 4
(+ starsi kousky iPad 3 (NEW) 64 GB + cellular, iOS 7.1.1 + JB Pangu China, iPhone 5 64 GB, iOS 9.3.3 NO JB, iPad Air + Cellular 128 GB, iOS 9.3.3 NO JB)

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od shimie »

Aj z odstupom casu mi stale nefunguje 4G - LTE na iphone 7. Pri zapnutom LTE sa mi ludia nemozu dovolat.
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od mirmo80 »

Obcas sa to stane aj mne, ale len velmi sporadicky. Inak s LTE nemam problem a to permanentne cestujem po celom SK. Operator Orange.
@shimie: aky operator?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

shimie
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 368
Registrován: pon bře 17, 2008 8:15 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od shimie »

Operator orange, ved cele vlakno je o LTE orange.
:)
LTE som zapol prvy krat niekedy koncom roka 2014. Zapnute dva dni a pocas nich sa mi polovica ludi nedovolala. Po kupe iphonu 7 som znova zapol LTE a vecer sa mi traja ludia stazovali preco mam vypnuty telefon, ze sa mi nemohli pocas dna dovolat.
NApriklad aj tato hlaska sa mi vzdy zobrazuje pri zapinani LTE. Neviem ci to ma kazdy operator, alebo len orange.



Obrázek
iPhone X black - 64GB
iPhone 6 - 64GB
iPad Air - 16GB
iMac 27" 3.2GHz

griger
Host
Host
Příspěvky: 19
Registrován: stř zář 14, 2016 10:36 am

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od griger »

Ja mám T-Mobile CZ a toto sa mi nikdy neobjavilo a problémy nemám. Mám ale 6S Plus, neviem či to má nato vplyv.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od mirmo80 »

Ou, prehliadol som, že vlákno sa venuje orange.
Áno, tá hláška sa ukáže aj mne, vždy dám povoliť.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Dujan
Host
Host
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 26, 2017 11:15 am

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od Dujan »

Zdravím. Mám taký problém. Ked v nastaveniach zmením typ siete na LTE, tak stále chytám iba 3G. Skúšal som už reštarty, obnovenia, proste všetko čo som sa dočítal na nete že môžem spraviť, no nič nepomohlo. Skúsil som dať kamarátovu SIMku od O2 a bezproblémov mi nabehlo LTE. Žijem v meste (Trebišov) kde 4G sieť má fungovať na 100% . Písal som aj do Orangu ale vraj nevedia kde je problém ... Vopred dakujem za rady.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od mirmo80 »

A tvoja SIM v kamaratovom iPhone chyti LTE?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Uživatelský avatar
Gaaspi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 272
Registrován: stř led 08, 2020 4:41 pm

Re: LTE Orange Slovensko.

Příspěvek od Gaaspi »

Veľmi dobrú skúsenosť mám s LTE u Orange. Na iPhone5s ide výborne. Iní operátori majú horšie pokrytie. V našom meste funguje LTE u všetkých štyroch mobilných operátorov ale sú citlivé že stačí ísť do ulíc a už to preskakuje na 3G. Keď vyjdem z mesta tam aj na 2G. Orange ju má najlepšiu. Ich LTE sa dosť dlho drží aj pri pohybe a aj mimo mesta je minimálne 3G.
iPhone SE (1 st.generation) iOS14.2

Odpovědět