iPhone 5S + Vodafone LTE

Odpovědět
zbynda01
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 09, 2013 9:00 am

iPhone 5S + Vodafone LTE

Příspěvek od zbynda01 »

Koupil jsem si iPhone 5S (A1457) a mám v něm Vodafone nano SIM, která by měla mít podporu LTE (slovo LTE je i na SIM uvedeno). V mobilu mám poslední nastavení operátora (VF CZ 16.0) a v nastavení - mobilní data mám zapnuté LTE. Nicméně LTE jsem ještě na mobilu vůbec neměl. Pohybuji se v okolí Pardubic, kde by mělo LTE být a různě jsem zastavoval po vesnicích a prostě nikdy nic. Buď svítí 3G nebo E.
Máte podobnou zkušenost, nebo se jedná o nějaký problém na mé straně (např. rozbitý telefon)? Díky

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: iPhone 5S + Vodafone LTE

Příspěvek od Metalgirl »

Pokud nemáš v okolí síť, která jede na LTE, tak ani LTE mít nebudeš. Musíš tam, kde je LTE pokrytí.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

zbynda01
Host
Host
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 09, 2013 9:00 am

Re: iPhone 5S + Vodafone LTE

Příspěvek od zbynda01 »

Jasně to chápu. Ale podle mapy pokrytí by to tam být mělo. A já to zkoušel fakt na hodně místech a nikde mi tam LTE ani na chvíli nenaskočilo :(

Johny4
Host
Host
Příspěvky: 84
Registrován: sob říj 31, 2009 1:44 pm

Re: iPhone 5S + Vodafone LTE

Příspěvek od Johny4 »

Mel jsem stejny problem!
Po dlouhem hovoru s technikem od Vodafonu mi rekl, ze drive lide resili, ze musi jeste oni v systemu pro tu danou sim to LTE povolit. Ale ze nevi presne co a jak, ze mi pozdeji da vedet.
Druhy den zavolal, ze to z aktivoval a bylo to ok. (Pro jistotu jsem pote vypnul a zapnul iphone)
iPhone 3G -> iPhone 4 -> iPhone 5 -> iPhone 5c -> iPhone 6 -> iPhone 7 -> iPhone Xr
iPad 2 -> iPad 2018
Apple TV 4K
iPod Classic 120GB

Mekli
Host
Host
Příspěvky: 109
Registrován: stř črc 09, 2014 2:58 pm

Re: iPhone 5S + Vodafone LTE

Příspěvek od Mekli »

Zkousel jsi jet za prarodici na dedinu? :ROFL:
Ja treba mam rychlejsi internet u babi na dedine, kde je asi 200 obyvatel nez ve meste s 22k :D Tez Vodafone a jejich pokryvani wenkova ;) Kazdopadne zkus nejake otevrene prostranstvi a pak to resit na *77, tam delaji zazraky, opravdu :D

hruskal
Sponzor 2014
Sponzor 2014
Příspěvky: 57
Registrován: pon led 12, 2009 1:29 pm

Re: iPhone 5S + Vodafone LTE

Příspěvek od hruskal »

bydlím v Aši a mám tady, teda jak kde, LTE v pohodě, co jsem měřil tak kolem 40M dw/up
iPhone 7 32GB,black,beta 11
iPad 4 mini 32GB,space gray,10.3.3
Nechť sýr dál zůstává s touto slaninou
http://www.hruska-as.cz

O33i
Host
Host
Příspěvky: 28
Registrován: sob bře 07, 2015 8:06 pm

Re: iPhone 5S + Vodafone LTE

Příspěvek od O33i »

Johny4 píše:Mel jsem stejny problem!
Po dlouhem hovoru s technikem od Vodafonu mi rekl, ze drive lide resili, ze musi jeste oni v systemu pro tu danou sim to LTE povolit. Ale ze nevi presne co a jak, ze mi pozdeji da vedet.
Druhy den zavolal, ze to z aktivoval a bylo to ok. (Pro jistotu jsem pote vypnul a zapnul iphone)

Tento týden jsem měnil u Vodafonu sim na LTE nanosim a LTE fungovalo ihned bez jakékoli aktivace - tzn. všechy antuálně vydávané simkarty LTE defaultně podporují

Odpovědět