Odpojení od WI-FI při lock screen

Odpovědět
spanielova
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 8:25 pm

Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od spanielova »

Mám problém s mím iPhone 4s.
Když telefon zamknu tak se po chvilce odpojí od wifi. Když mám zaplé mobilní data tak ty fungujou. Ale já jsem spíše na wifi. Když jsem si telefon pořídil tak to fungovalo, přicházeli emaily, zprávy z facebooku, online hry atd. A nejednou to nešlo tak jsem ho přeinstaloval a vše bylo v pořádku zase to fungovalo, ale nyní nastal stejný problém, opět se odpojí a občas se ani po odemknutí nepřipojí. Zkoušel jsem opět přeinstalovat, ale nefunguje to :cry: . Bez toho mi přijde chytrý telefon úplně na nic, když mě neupozorní na zprávu a zjistim to až telefon odemknu a to jsem už všechno prošvich.

Prosim o pomoc

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Příspěvek od Barberry.pha »

Každý chytrý telefon se po zamčení odpojí od wi-fi , pokud na pozadí neběží žádné stahování.

Je to kvůli vydrži baterky,
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

spanielova
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 8:25 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od spanielova »

Ale před tím to opravdu fungovalo

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od seamaster »

Nefungovalo :-) muselo to ist cez data operatora, alebo bezalo na pozadi nejake stahovanie a tak sa telefon neodpojil, po dokonceni stahovania sa urcite odpojilmod wifi

spanielova
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 8:25 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od spanielova »

Neměl jsem internet v mobilu a opravdu jsem nic nestahoval. Normálně chodily emaily.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od Barberry.pha »

To jsi měl zadáne kontrolování mailu po určité době že?

Jde o to že nechodí Push notifikace, ale pokud má iPhone nastavené že se má zapnout a něco zkontrolovat, připojit se, tak se připojí sám i na pozadí.
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

seamaster
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 440
Registrován: pát pro 09, 2011 9:19 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od seamaster »

Alebo tak, ja pouzivam push, preto som nad touto moznostou ani nerozmyslal ;-)

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od mirmo80 »

Barberry.pha píše:To jsi měl zadáne kontrolování mailu po určité době že?

Jde o to že nechodí Push notifikace, ale pokud má iPhone nastavené že se má zapnout a něco zkontrolovat, připojit se, tak se připojí sám i na pozadí.
A doručí sa takto popri mailoch aj zvyšok? Napr. Viber, Whatsapp... Alebo tie intervaly "kontroly" platia len pre mail?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

Barberry.pha
Moderator fóra
Moderator fóra
Příspěvky: 8245
Registrován: pát dub 09, 2010 11:16 am

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od Barberry.pha »

Upřímně nevím zda u těch app je nějaká samokontrola po např 1hodině, já měl vždycky mobilní data, tak jsem tohle nemusel řešit ;)
" Nekdo ma rád vláčky ...někdo Apple Hračky :) "
Manual iPhone
iPhone 5S 32GB SpaceGrey MacBook White 2010 iPad Mini 16GB Black wifi

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od Metalgirl »

Pokud mají aplikace povolené oznámení, tedy push, tak chodí vše automaticky hned, i při zamknutém iPhonu.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od mirmo80 »

Jj, nedalo mi to a práve to skúšam. Vypol som dáta a som len na Wifi. A ako Viber, tak Whatsapp správy došli.

@spanielova: Takže želané apps asi len pridať do centra hlásení, povoliť im čo treba a malo by ti to fungovať.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

spanielova
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 8:25 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od spanielova »

Vše mám povolené a nechodí mi ani whatsapp :cry: . Mobilní data nepoužívám a ani nevím jak se dá nastavit u aplikácí nějaká 1hod kontrola. Nic jsem nenašel. Jen když telefon zamknu tak to ještě cca 10 min funguje a potom už se wifi vypne a je konec. :(

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od mirmo80 »

Tak 10 min som nepockal, to je pravda. Vyskusam teda takto a aspon ti dam vediet, ako je to u mna.

Tu hodinu kontrolu nemyslel Barberry doslovne.

Edit: tak niečo bude u teba. 20 min mobil ani ťuk, pripojený len na wifi, načítanie dát manuálne a správa cez Viber došla. Pozri poriadne, čo máš aj povolené. Nestačí mať appku v centre hlásení. Ešte vieš nastaviť čo sa ma ako zobrazovať.
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

spanielova
Host
Host
Příspěvky: 23
Registrován: ned zář 01, 2013 8:25 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od spanielova »

Kouknul jsem se a mám vše nastaveno dobře. Když se na lock screen podívám chvilku po zamčení telefonu, v levém horním rohu normálně svítí wifi, ale když ho nechám cca. 10min bez odemikání a potom se kouknu na lock screen tak tam (ikonka - signál ) není a až po odemknutí se wifi zapne, ale chvilku to trvá. :cry:

mirmo80
iPhonefil
iPhonefil
Příspěvky: 3502
Registrován: stř srp 08, 2012 1:00 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od mirmo80 »

Tak potom netuším, kde je zrada. U mňa to robi presne tak isto, ako píšeš ty. Asi by som ešte vyskúšal odstrániť apps z centra hlásení, HR a znovu hodiť do centra hlásení. Príp. ešte obnoviť nastvenia sietí. Alebo odinštaluj Viber (ak používaš), nainštaluj a pri otázke, že Viber vám chce posielať push hlásenia daj OK a skúšaj čo bude. Iné ma už nenapadá. Restore bez obnovi je asi to posledné :(

Inak, taká blbosť, ale nemaš aktivovaný DND?
iPhony, iPady, AirPods, AW SE 40/44, ATV 4K (1. gen), MacBook Air (M1, 2020), AirTag. SW väčšinou aktuálny.

phenomenon
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: čtv pro 05, 2013 11:41 am

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od phenomenon »

Zdravim,
ja mam rovnaky problem, mam iphone 5s a ios 7.0.4 a asi za nejakych 30-40 sekund od uzamknutia sa telefon od wifi odpoji. Nemam momentalne ziadne data od operatora, takze ma to trochu stve. No teraz neviem, ako to je s tymi prichadzajucimi/ neprichadzajucimi notifikaciami. Niekedy mam dojem, ze mi notifikacie pridu s nejakym omeskanim, no nie som si isty. Ale napadlo mi, ze ci sa telefon z casu na cas v nejakom casovom intervale nepripoji k sieti s ucelom aktualizovat svoj "stav". No neviem z toho vyjst, lebo na druhej strane mam niekedy pocit, ze mi notifikacie nepridu ani s omeskanim. Viete niekto blizsie povedat, ako to vlastne funguje? Myslite, ze je mozne, aby sa iphone v nejakom casovom intervale pripojil k sieti, aby aktualizoval svoj "stav"?

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od Metalgirl »

Mě osobně při připojení pouze na wifi notifikace chodí ihned bez časového prodlení. Jak notifikace na emaily, tak notifikace na kecálky atd.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

phenomenon
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: čtv pro 05, 2013 11:41 am

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od phenomenon »

A to noazaj nemas zapnute data od operatora? Ja fungujem cisto na wifi (aspon zatial), dnes som napr. o 14'02 odoslal spravu na whatsapp, potom dal lock a o 14'17 som dostal notifikaciu, ale sprava mi prisla uz o 14'07 ... preto si myslim, ze sa iphone v nejakom casovom intervale pripoji k sieti, aby aktualizoval svoj stav ... neviem no, je to zvlastne, ale malo by to fungovat kazdemu rovnako. No som aj tak ako tak spokojny, lepsie nez nedostat ziadnu notifikaciu vobec.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od Metalgirl »

Nemám, jakmile dojdu domů, vypínám data operátora a zapínám wifi a jsem pouze na wifi. Však si to vyzkoušej, třeba si nastav email na iPhonu, zamkni ho, nechej ho tak cca 10 minut a potom si na něj pošli email a uvidíš, jestli dorazí hned nebo po nějaké době.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

phenomenon
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: čtv pro 05, 2013 11:41 am

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od phenomenon »

Notifikacie na email mam nastavene inak ako ostatne, mam tam nastavene iba cinknutie a odznak na aplikacii (co by malo byt asi to cislo na ikone zobrazujuce kolko mam novych emailov, vsak?). Vyskusal som to co si poradila, s odstupom casu mi nieco zazvonilo, tak som pribehol pozriet sa, no nebol to email, ale whatsapp. Emailova notifikacia mi neprisla doteraz.

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od Metalgirl »

Zkus ještě nastavit, aby se notifikace zobrazovala na lockscreenu, u všeho, u čeho chceš, aby ti to došlo hned.
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

phenomenon
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: čtv pro 05, 2013 11:41 am

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od phenomenon »

Toto su moje nastavenia, no napriek tomu emailove notifikacie nejako nedostavam, ucet mam na gmaili. Notifikacie aplikacii soc. sieti mi chodia relativne bez problemov.
Obrázek Obrázek

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od Metalgirl »

A máš ten gmail přidaný ve vestavěné aplikaci mail? Jestli ano, tak tam nefungují push pro gmail, proto ti to nejede.

Stáhni si aplikaci mailbox, umí i push notifikace a emaily z gmailu ti budou chodit hned:

https://itunes.apple.com/us/app/mailbox/id576502633
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

phenomenon
Host
Host
Příspěvky: 10
Registrován: čtv pro 05, 2013 11:41 am

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od phenomenon »

Uhm, mam to v tej vstavanej aplikaci Mail. Ale nakoniec som trochu googlil a zistil som, ze sa da nastavit fetch, tak som si to nastavil na 15 minutovy interval, co mi vobec neprekaza, nemusim mat nevyhnutne push notifikacie. A dik za tu appku, pozriem si to. :)

Metalgirl
Moderatorka fóra
Moderatorka fóra
Příspěvky: 12973
Registrován: pon úno 15, 2010 8:17 pm

Re: Odpojení od WI-FI při lock screen

Příspěvek od Metalgirl »

Ano fetch se dá. Pozri, je to dobrá appka. Sama ji používám, protože mi na gmail chodí důležité věci, tak potřebuji funkční push. :)
Jsme rádi, že dodržujete PRAVIDLA fóra. Jsi zde nový? PAK ZAČNI ZDE.

Odpovědět